Pravopisné chyby v příspěvcích mi rvou srdce

Každému to občas ujede, spousta věcí se dá omluvit, jen u něčeho je to o trochu horší.
Chci si popovídat o češtině, gramatice a také se něco naučit
14.1.2009

Diskusi založil(a) 14.1.2009 Kolečko

reagovat Mata69 14.3.2017 16:24  100%    +  -

hekute: zrovna teda v tom přísudku, to jsem si všimla, že často lidé píší tvrdé "y". Zcela nepochopitelně, často, a přitom kdyby psali měkké "i", mají vyšší pravděpodobnost, že se strefí.

reagovat hekute 14.3.2017 13:27  16%    +  -

Ahoj - nějak to tu uvadá , ovšem chyby na netu i odborných příspěvcích jenkvetou.
A tak dnes čtu o čínské rýži a asi to ani nedočtu do konce, jak se to tam hemží hrubkami...
Tak tady - třeba :
- Když rozdrtíte pár zrnek rýže a vznikne vám bílí prášek....
- kdy podnikavci prodávaly jedovatý alkohol....
No tak to mi stačí...
Pište - holčinky...Ahoj Hela

reagovat hekute 28.2.2017 7:33  18%    +  -

Durga: Pěkně jsi tu ocitovala Saudkovou a Žilkovou. J8 češtinu miluji, a dnešní děti bohužel- knihu do ruky nevezmou. Je to na rodičích...ale bohužel, už nejen na nich.Nedávno jsem se "chytla " s mým vnukem, kterému je dnes 15 let....Vždy jsme si spolu četli a povídali,v první třídě už četl nejlépe ze všech...a on mi nyní řekl, že se mu čeština nelíbí, / umí bezvadně anglicky- má v Angli tátu, za kterým jezdí / - a nelíbí se mu proto, že má prý tolik výrazů pro jeden druh slova- rozumíš, jak to myslím: Třeba- Prší, leje, mrholí, mží...
Ach...na to téma jsme se bavili dost dlouho, než mi utekl k PC....

reagovat Rozmarýna 24.1.2017 21:42  32%    +  -

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/07/29/vtip-na-tento-den-178/

reagovat Rozmarýna 24.1.2017 21:40  32%    +  -

https://www.google.cz/search?q=ochutnejte+na%C5%A1eho+%C5%99ezn%C3%ADka&espv=2&biw=1600&bih=745&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJ9ce40NvRAhWEiSwKHYDfBskQ_AUIBigB&dpr=1#tbm=isch&q=ochutnej+na%C5%A1eho+%C5%99ezn%C3%ADka

reagovat Mata69 18.1.2017 21:51  100%    +  -

Rozmarýna: Fakt? řezníka jsem ještě nechutnala

reagovat Rozmarýna 18.1.2017 21:27  36%    +  -

Kaufland má reklamu: "ochutnejte naše řezníky".
Copak jsme lidojedi?

reagovat Durga 10.6.2014 18:38  47%    +  -

Už to opravili.

reagovat Mata69 9.6.2014 19:35  100%    +  -

Dlouho jste tu nikdo nic nepřispěl, proto se hrnu já. Mrkněte sem co nejdříve, oni to totiž opraví a můj příspěvek smažou. To je hrubka hodná profíka!

Kdyby to náhodou smázli, jedná se o tuto větu:
"Jste-li moudrá a koneckonců také opravdu zamilovaná, budete možná cítit, že podobné objeti je vhodné přejímat střídmě."

reagovat Rozmarýna 31.1.2014 21:36  47%    +  -

helza: to nebylo jako vtip, ona to myslela vážně

reagovat Rozmarýna 31.1.2014 21:34  47%    +  -

Durga: tu Žilkovou jsem četla v přímo v novinách. Vypatlaná.

reagovat šmoulinkáá 30.1.2014 17:44  28%    +  -

ahojky, ráda bych vás chtěla poprosit, ráda skládám techniku tea bags folding, ale nemám obaly od čajů, jestli by se tady našla hodná dušička, která by mi ty obaly sbírala a pak poslala, byla bych moc ráda, když tak napište do vzkazíku děkuji moc

reagovat Durga 28.1.2014 13:39  57%    +  -

helza: Bylo by to hezké, ale moc tomu nevěřím, protože jsem podobných "chytrých a inteligentních názorů na různá témata slyšela víc.

reagovat RADOST 28.1.2014 11:29  78%    +  -

helza: Možné to je. Kéž by.

reagovat helza 28.1.2014 10:58  100%    +  -

Durga: Nevím, ale mám z toho pocit a myslím si, že to napsala jako vtip. Přesněji jako sarkasmus.

reagovat Durga 27.1.2014 14:51  57%    +  -

RADOST: Ty to nechápeš. Nejdůležitější je se naučit kotrmelec, poskakovat a zpívat, potom možná následuje trochu kreslit. Gramatika je zcela zbytečná. Já se pokusím překopírovat i některé další názory, ale nebude to hned, protože jsem po operaci žlučníku a moc toho u PC ještě nenasedím.

reagovat Durga 27.1.2014 12:54  57%    +  -

RADOST: O Žilkové jsem nikdy neměla vysoké mínění, ale thle překonalo všechno. Chtěla jsem toho sem dát víc - nejen Žilkovou - protože většina z nich nejde tak daleko, ale je to moc kopírování. Pokusím se s tím něco udělat.

reagovat RADOST 27.1.2014 11:24  79%    +  -

Durga: Cituji Žilkovou: Vezměte si jenom interpunkci nebo předpony s/z, to snad muselo ve škole dělat problém každému.

Takže když něco dělá problém, například jíst příborem, naučit se počítat, dodržovat hygienu apod., tak to raději zrušíme, zjednodušíme. A pak si zatančíme a zazpíváme. Když pak unaveni sáhneme po české literatuře, abychom ji dle rady Žilkové poznali, nebudeme jí rozumět. Bude psána jiným jazykem....

reagovat Durga 27.1.2014 9:37  57%    +  -

Minulý týden se v Právu vyjadřovaly naše hvěždy ke změně gramatiky. Myslím, že příspěvek zejméma V. Žilkové stojí za přečtení.

Sára Saudková, fotografka
Mně se nadbíhání psané češtiny té hovorové moc nelíbí, ale je to nezbytné, protože jinak by se mezi nimi zbytečně rozšiřovala propast a nakonec by tu "ušlechtilou" psanou češtinu už někteří nedokázali ani číst, natožpak jí rozumět. Všimněte si, jak hynou přechodníky -napsat dnes "byvše" anebo "hledíc" či "řka" by mnohé mladé čtenáře velmi zneklidnilo.
Řeč se vyvíjí a její psaná forma by ji měla následovat. Trvám na správném psaní i/y, bě/bje a podobně a za podstatné považuji, aby lidé češtinu moc neprznili a měli trošku bohatší slovní zásobu, než jakou předvádějí veselí chlapíci na některých soukromých rozhlasových stanicích. Ta je značně ubohá a podvyživená. Aby se lidé zkrátka dokázali jasně a dobřevyjadřovat. A pokud to dovedou i vtipně a barvitě, pak volám sláva.

Veronika Žilková, herečka
Zavedla bych pravopis esemesek, bez čárek a háčků, s jednotným i/y a bez rozlišování velkých a malých písmen. Myslím si, že by školství mělo dbát na úplně jiné věci, než je trošku nesmyslně postavený pravopis. Vezměte si jenom interpunkci nebo předpony s/z, to snad muselo ve škole dělat problém každému. Měla jsem sice výbomého češtináře, pana profesora Mudru, který nás to drilem naučil, ale mnohem důležitější mi připadá znalost české Iiteratury než gramatiky, kterou se děti akorát traumatizují.
To, že se neprosazují takové předmětý jako estetická výchova, kde by seděti naučily zpívat, kreslit, tancovat, hrát na hudební nástroje, je velké neštěstí českého školství. Vždyť i za bývalého režimu se chodilo na výchovné koncerty a do divadel, což se ďneska opomíjí. Místo toho se děti pořád drezírují na zastaralé a nevídaně složité gramatice, kterou někdo vymyslel za dlouhých zimních večerů, kdy ještě nebyly jiné radovánky.

reagovat šmoulinkáá 26.1.2014 16:21  24%    +  -

Gizem: strašný

reagovat Rozmarýna 30.10.2013 20:09  62%    +  -

Mata69: a má modřiny

reagovat Mata69 30.10.2013 18:41  100%    +  -

Durga: chudák Paříž...dostala pěknou nakládačku

reagovat Durga 30.10.2013 18:07  72%    +  -

To nic není, lepší je dnešní nápis na novinkách - Boubelky dobily Paříž.

reagovat hekute 9.8.2013 22:29  27%    +  -

Gizem: tak to je síla...

reagovat Gizem 5.8.2013 17:19  5%    +  -

Kdybych byla obědnaná, tak si nejdřív dojdu na objed.

reagovat anajka 9.5.2013 20:00  9%    +  -

Rozmarýna: Je vidět, že doma dyslektika nemáte. Poznala byste v čem je rozdíl. Jen proto, že se o této problematice až po roce 1989 začalo více mluvit, neznamená to, že je jich po roce 1989 více. Jak už u níže zmíněných celebrit, jsou jim věnovány hlavní minuty ve večerních zprávách častěji, než dříve. Takže je jich více než kdysi? Nebo se jim jen věnuje více prostoru, aby se na nich uživili bulváry?
No nic, tato diskuse je o něčem jiném. A je opravdu ostudou, že ti co se psaním češtiny živí, ji neumí. Vyplývá z toho, že každý může psát do médií a nemusí mít diplom a školu na češtinu.

reagovat Rozmarýna 28.4.2013 22:29  47%    +  -

já mám pocit, že dnes je dyslektik každý, kdo začal chodit do školy pro roce 1989

reagovat Mata69 28.4.2013 20:45  100%    +  -

RADOST: no jasně, já to chápu a jsem z toho smutná a neskutečně mě to rozčiluje. Bohužel i tisk, veřejnoprávní televize, všude se vyskytuje hrůzostrašné používání češtiny a jako taková je vyloženě v úpadku. A spoustě lidem je to jedno a vidí to jako pruzení.

reagovat RADOST 28.4.2013 19:47  98%    +  -

Mata69: U písemného projevu jsou to detaily a záleží na obsahu? Proč je to tedy naopak u všech "celebrit", kde záleží na vzhledu, oblečení a ne na obsahu?
Jsme povrchní konzumní generace.

reagovat Mata69 28.4.2013 19:37  100%    +  -

RADOST: a bohužel čím dál častěji čtu nebo slyším-že to jsou detaily a záleží víc na obsahu. Je to smutné. Pak je každý druhý také dyslektik.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Pravopisné chyby v příspěvcích mi rvou srdce
Diskusi založil(a): Kolečko
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava
Přečtěte si