RŮŽE - ERYSIPEL

Erysipel, růže, je akutní onemocnění, charakterizované celkovými a místními příznaky.
* Celkové příznaky mohou být závažné, často provázené bakteriemií a začínají náhle: zimnice, horečka, bolest hlavy, nevolnost.
* Z místních příznaků, provázejících zánět kůže a podkoží, jsou nejdůležitější: zčervenání, pálení, svědění, citlivost až bolestivost, otok, šíření léze po kůži. Na postižené kůži může dojít ke vzniku puchýřků (bulózní erysipel) a k nekróze (gangrenózní erysipel).
Dochází ke zvětšení a bolestivosti regionálních uzlin. Nejčastěji se erysipel vyskytuje na nohou a v obličeji. Onemocnění má sklon k recidivám, které většinou postihují stejné místo, avšak s mírnějším průběhem. Recidivy vznikají po aktivaci streptokoků, které pravděpodobně mohou přežívat v místě první ataky. K aktivaci streptokoků může dojít při celkovém oslabení organismu, nebo při místním poškození kůže (vaziva). K disponovanému ložisku se může streptokok dostat i cestou krevní při angině nebo streptokokovém onemocnění obličeje.
Měly jste někdo toto onemocnění? Co děláte, aby se Vám nemoc necrátila, jak ošetřujete postižené místo?
26.1.2009

Diskusi založil(a) 26.1.2009 avelka

reagovat marketa 18.1.2014 3:37  1%    +  -

Díky za rady právě prožívám tuto nemoc na obouch nohách beru penicilín díky moc

reagovat Eva 6.7.2013 14:19  1%    +  -

Dobrý den,
jmenuji se Eva a je mi 32 let. Mám velkou zkušenost s růží. Poprvé se u mě objevila ve 13 letech, po chirurg. zákroku na noze. a začínající plísní mezi prsty. Každý měsíc při menstruaci se mi vracela a lékaři to řešili antibiotikou, nikdy však příčinu. Dělala se mi 10 let a já jsem byla stejně zoufalá, jako moje rodiče. Vždy, když jsem dostala menstruaci, tak druhý den mi bylo jasné, že jdu k lékaři. Také mi otekla pusa od zubů moudrosti,a když jsem měla malou oděrku, nebo štípnutí od hmyzu, vše mi zhnisalo. Dále následovala velká únava, neuvěřitelné bolesti kloubů, jako by Vás někdo zbil holí, slzení očí až špatná viditelnost, bolest hlavy a velké teploty přes 39Ć a zimnice. Nebyla jsem ani schopná jít na záchod, protože kdybych dala nohu dolů, tak ten bolestivý tlak.... Velmi nepříjemné. Vždy se mi řůže objevila na levé holeni a po několika letech jsem upadla pravou nohou na kámen a tak jsem měla dvě. Na levé a pravé holeni. Kamarádka mi domluvila jinou praktickou lékařku, která mi velmi pomohla. Jako první mi udělala odběry krve a podle výsledků zvolila antibiotiku. Také mi předepsala homeopatikum a já mohu říct, že mám už 10 let klid.

reagovat PokyKH 13.2.2013 15:49  5%    +  -

Martina:
Ještě dodám, že to mažu i Tea tree oil mastičkou (stejný výrobce jako mám tu měsíčkovou) a taky krásně zklidní. Prostě ten jejich špitálnickej zázrak je naprd...

reagovat Martina 13.2.2013 15:34  1%    +  -

Zdravím, Já se momentálně od pondělka léčím s růží již podruhé. Bohužel se zřejmě musim lišit ve všem, takže se mi růže vyrašila v obličeji :-( Prvně jsem ji měla loni v dubnu, "vykvetla" mi na levé tváři, do druhého dne i na nose. Hospitalizovali mne ve špitále a nasadili injekčně penicilin 9 dní a 10. pendepon, pak cca 5 dní antibiotika a byl klid. Ted po necelém roce je to tu znovu. Mám to na té stejné tváři, ale tentokrát se to rozlezlo o něco víc. Větší flek přes tvář, do druhého dne přes celý nos a až na druhou tvář :-P Pobyt ve špitále jsem z osobních důvodů musela odmítnout, takže jsem vyfasovala antibiotika Augmentin TM 1g + tu jejich zázračnou mast, která by měla být údajně proti svědění atd, ale přesto bych si "udrbala hubu" :-) Takže střídavě mažu tou jejich a mou měsíčkovou mastí, která mi to zklidní víc + si shánim domácí konopnou mastičku, která je nade vše! používala jsem ji na vše možné a vždy zabrala a kůži krásně zklidnila a rychle zhojila. K tomu jako doplněk beru Spektrum Imunaktiv, jelikož růže vzniká také v důsledku snížené imunity, takže tím se hojení také urychluje (minimálně loni to pomohlo). Jinak nejlepší "léčba" je změnit kožaře a ptát se všude možně, jelikož prevence existuje, což mi loni taky nikdo neřekl. Takže se nenechte odbýt jedním doktorem a zdrhněte k lepšímu, ptejte se klidně i přes známé apod! Je to fakt děs mít přes půl obličeje rudý flek a nemoct vylézt z baráku :-( Přeju všem brzké uzdravení!

reagovat iveta 6.9.2012 16:29  1%    +  -

dobrý den. moje dcera je v 5. měsíci těhotenství a u nich v práci má uklizečka růži. . nevadí že je s ní dcera v kontaktu? děkuji

reagovat lnk 15.8.2012 17:21  1%    +  -

Dobrý den, doslechl jsem se, že je možné na růži použít směs kokosového oleje, grepových kapek (citricidal) a moučkového cukru. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

reagovat Hanica33 14.7.2012 0:51  1%    +  -

Léčba růže bez atb a
dalších tělu škodících prostředků
Ráda bych se podělila o vlastní zkušenost. Již
opakovaně jsem si diagnostikovala erysipel - ještě ve stádiu bolestivého místa
na kotníku, přicházející horečky, zimnice. Předchozí průběh byl takový, že
poprvé lékaři nepoznali, mysleli, že jsem jen špatně došlápla - proto ten bolestivý kotník, mírný otok. Nicméně taky bolestivá ranka na patě - vstupní
> brána pro streptokoka, stafylokoka. Do rána noha rudá do půli lýtka a došlápnout- nemyslitelné. Atb 3 týdny, mazat - chladit, kůže ztmavlá ještě půl roku. Další ataky erysipelu jsem již nenechala náhodě, a jednoduše jsem si bud nechala v nemocnici hned píchnout vysokou dávku penicilinu nebo jsem prostě užila tablety dvě a interval zkrátila na 6 hodin. Nyní jsem se však dostala k přístroji superravozapper, na netu vyčetla přesně původce, nastavila na přístroji program stafylokok, po hodině působení streptokok - a šla spát již s úlevou a bez atb,druhý den jen opakovala program pro jistotu, ale již jsem věděla, že je po růži,
> normálně chodím a funguju!!!!!

reagovat tečka 25.4.2012 17:16  1%    +  -

Čtu to tady a je mi na nic, růži jsem chytla, když tady zateplovali barák a já blbec pořád vytírala tu špínu, no a samozřejmě jsem se podrbala na noze. To ještě šlo, jen to vypadalo jako ekzém. Pak ale jsem to dostala podruhé, 41 stupňů horečka, doktorka mi dala, protože nesnáším penicilin Klacid. To jste neviděli, jak jsem se osypala po druhé dávce, musela jsem do nemocnice. Ležela jsem na interně a léčili spíš alergii na antibiotika. Je to čtvrt roku. Teď mám pořád na holeni červený flek 10x5 cm, který nebolí, nesvědí, ale hřeje. Za to mám pořád nateklou nohu v nártu, ale hrozně, a strašně mě bolí koleno a vůbec všechny kostičky a klouby. Vzdala jsem to, myslím doktory, je jim jedno, jak lidi trpí. Jsem z toho zničená, otrávená, je mi na nic. Je mi 60 let, jsem v důchodu. Peníze na drahé léky a mastičky nemám, protože mám syna na VŠ, musím to ještě 2 roky vydržet. Jestli můžete, všude přesvědčujte mladé holčiny, ať mají děti dřív. Vidím to teď sama, co to je, mít syna skoro ve 40 letech. Už bych to nikdy neudělala, akorát mu přidělávám starosti - peníze a moje nemoce.

reagovat Luděk 13.2.2012 22:36  1%    +  -

Právě jsem tuto zákeřnou nemoc prodělal, nasadili mi antibiotika, ale až pátý den po opakovaných rozborech krve a sono vyšetření cév zjistili, že se jedná o růži a hned mne poslali do nemocnice (nakonec jsem se tam domluvil, že v klidu s nohou nahoře budu ležet doma a tam budu dojíždět jenom 1x denně na injekce penicilinu (prášky nezabírají). Po dvou týdnech jdu zítra opět do práce. Noha je ještě oteklá a trochu bolí a dle doktora to může trvat ještě pár týdnů.

reagovat Milan 28.12.2011 17:38  1%    +  -

Nikol: Vasa babicka je uz v poriadku?? Na ruzu na nohe netreba chemicke lieky stacia prirodne doplnky spolu s GSE, kedze je sposobena streptokokmi v kozi...Poradim aj chcete, ozvite sa na milaniv@pobox.sk
S pozdravom
Milan

reagovat čtenářka 14.9.2011 14:57  1%    +  -

Jak dalece je růže infekční pro okolí? děkuji

reagovat Nikol 18.10.2010 15:03  1%    +  -

DObrý den,
moje babička trpí růži už cca 15 let. Neví si s tím rady ani ona, ani doktoři. Má totiž arytmii srdce, a prášky, které by měla brát na růži by ji akutně zhoršovaly funkci srdce. Takže léky brát nemůže a doktoři neznají jiný způsob na vyléčení, než zrovna tenhle. Bývala zdravotní sestřičkou, tak si to maže všelijakými mastmi, ale nic nezabírá. Něměli byste pro ni nějakou radu?

reagovat Lenka 6.7.2010 10:05  1%    +  -

Vladka: Bud rada, ze ti doktorka alepson rekla, ze je to Ruze. U me to nerozpoznala, dala mi nejakou masticku a poslala me dom. Za dva dny uz jsem supajdila na pohotovost, tam bohuzel taky nerozpoznali, ze to je Ruze, takze to zacli hned rezat a malickou lzickou z toho vydlabavat hnis (btw. bez umrtveni, moc fajn pocit) a pak jsem chodila ob den do nemocnice, kde mi delali stejnou proceduru, dokud to neprestalo hnisat... ze je to Ruze jsem dozvedela, az kdyz to ode mne chytla mamka a sla s tim na kozni...

reagovat Vladka 3.5.2010 18:48  1%    +  -

slunickopavla: Dobrý den,jsem všoku co všechno se tady dozvídám.Otekla mi pravá noha ,svědí,pálí,bolí.Došla jsem k doktorce a ta mi hned sdělila to je růže a napsala mi dvoje antibiotika,ale vůbec nevím,že bych měla ležet a být v klidu,vůbec nic mi nedala na bolest,a vlastně nejsem vůbec informovaná.To byla čistě náhoda že jsem zabrousila na tyto stránky,takže dík za každou informaci o této nemoci.

reagovat Lenka 10.4.2010 11:55  1%    +  -

Ahoj,

ze sve zkusenosti muzu doporucit medicinu Joalis. Nejsem medik, takze tomu moc nerozumim, ale hodne laicky receno se jedna o medicinu, ktera se soustredi na procisteni organismu tak, aby v tele nezustaly priciny nemoci. Moc jsem tomu neverila, ale mamka (ktere to behem dvou tydnu vylecilo atopicky exem, s kterym si doktori po dva roky nevedeli rady) mi to koupila. A zatim to vypada, ze jsem vylecena (klepu na drevo:) )- uz jsem dva roky ruzi nemela (zatimco predtim se mi ruze objevila 3x behem pul roku)

Preju vsem hodne stesti, je to vazne neprijemna nemoc:(

reagovat Jana 23.3.2010 21:32  1%    +  -

loduha: dobrý večer prečítala som si váš článok chcem reagovať v krátkosti.Treba vymeniť kožného lekára to je v prvom rade, podľa toho čo píšete nemá záujem vyliečiť vás to je evidentné.Moja sestra má ružu na tvári,žije v Canade, tak sa jej snažím tiež pomôcť, dopátrala som sa že žiadne antibiotiká okrem Penicilínu nezaberajú na túto chorobu, majú nejakú zložku nižšej triedy ktorá zaberá.Poslala som jej a vybrala celú dávku a pomaly to ustupuje treba to riešiť hnedˇlebo potom sa to vlečie. Jeden kožiar mi ešte povedal že by sa okrem penicilínu po dobu aspoň troch mesiacoch mal pichať pendepon jedna inekcia raz za mesiac, zmente lekára a poradte sa. Nesmie sa to zanedbať. V Canade zdravotníctvo nieje bohvieaké hlavne v tej provincií kde žije moja sestra,Edmonton bohužial...Skutočne sa poradte a vyskúšajte stojí to zato. Spozdravom a veľa šťastia vám praje Jana Ešte poznámka Pendepon sa picháva športovcom na imunitu ...

reagovat loduha 13.3.2010 14:06  5%    +  -

Dobrý den, začátkem roku se mi udělal na noze červený pruh. Postupně se zvětšoval. Když jsem navštívil kožní lékařku, identifikovala to jako ekzém a napsala mi mast. Jenomže červený flek na noze se zvětšovat a noha začala v nártu natékat. Při druhé návštěvě mi neřekla nic jenom mi napsala Antibiotika a Lioton 100 000. Asi po 14 dnech jsem ji navštívil opět a když jsem chtěl doporučení k jinému lékaři prohlásila že to je Růže a nedostal jsem nic.
Chtěl jsem se zeptat někoho kdo má zkušenosti s touto nemoci jak to léčil a jak dlouho trvalo léčení.
Děkuji.
jurikmilan@seznam.cz

reagovat Sára 20.2.2010 15:18  1%    +  -

mysa: dobrý den, zajímalo by mne, jelikož máte s růží zkušenost, zda je možné, aby z napadené nohy vytékalo nadměrné množství vody... Mám podezření u známé že se jedná o růži, ale nikde jsem se nedočetla, jestli jí také provází tento problém s únikem vody z nohou a to v nadměrném množství po celé délce nohy. Děkuji mnohokrát

reagovat Jana Bratislava 14.2.2010 1:03  1%    +  -

Dobrý deň je to strašná choroba moja sestra žije v Canade a tá má Ružu na tvári, teraz jej niekto poradil, že je na to veľmi dobrý olej z Emu.Je to z Austrálskeho pštrosa a prípravok teda ten olej je dostať len cez distribútora treba to vyskúšať píšem adresu: EOK Australian Slovakia s.r.o Vetěrná 516/6 92202 Krakovany okres Piešťany. tel.0905 855338 alebo O337798641 aj ja to idem teraz objednať treba to vyskúšať stojí to okolo 15 až 20 euro keby to pomhlo všetkým čo ste tu písaly bola by som veľmi rada aj ja vám napíšem či to sestre pomohlo. Ešte poznámka jej to poradila jedna lekárka v Canade ale nedostane to tam kúpiť.V niektorých veciach sme lepší.Ešte som tam našla aj toto info@emufarma.sk

reagovat mysa 19.1.2010 12:40  1%    +  -

Dobrý den. Od soboty leží i moje matka v nemocnici na kožním s růží. Je to ovšem v takovém stádiu, kdy jí již lékař upozornil, že by mohla začít odpadávat i tkáň.Růži měla v životě již mnohokrát, je jí 71 let.Při celkovém pozorování jejího způsobu života mohu snad jen říci jediné. Velmi důležitá je prevence-zachování fungujícího imunitního systému.Bohužel já žiji trochu jiným způsobem života (je mi 49 let) a všechny dědičné choroby, které mi bly předpovězeny se zatím nepotvrdily a děkuji za těch 49 let šťastného života v plném zdraví.Moje matka má od 21 let ještě navíc psoriatricku artritidu.Ona je zdravotník a také se celý život ubírá cestou víry v klasickou medicínu.Já jsem zaujala opačné stanovisko a od dob svého mládí se řídím již zmíněnou zásadou a jak je vidět, funguje to. nikdy není pozdě změnit životní styl a nespoléhat pouze na chemické léky.Neporadila jsem, snad jen řekla svůj dlouhodobý poznatek z praktického života.K tomu vedu i svoji dceru a výsledky jsou skvělé. Také se nepotvrdilo to, co lékaři v jejích 3 letech diagnostikovali. Nyní je jí 25 let a je v pohodě. Pouze jsem ji 22 let chránila před léky, které jí tenkrát naordinovali. Tak kdo chce si z mého příspěvku vezme to pro něho schůdné a možné. Je mi moc líto, že Vám nikomu nemohu více poradit a pomoci, protože začít musí každý u sebe.

reagovat slunickopavla 26.9.2009 19:10  5%    +  -

Mám za sebou 7 den co jsem dostala růži do levé nohy.Dnes večer doberu celou dávku antibiotik Augumentin SR a včera jsem dostala od pani doktorky druhou krabičku antibiotik Augumentin 625mg s tím, že pokud se noha nezlepší, ve středu mám být připravena lehnout si do nemocnice na penicilinové injekce.Chtěla mě tam poslat již včera, ale usmlouvala jsem to.Poctivě ležím, nohu polohuju, leduju (v lékárně jsem koupila chladivé obklady, jsou super, doporučuji).Jinak nohu mám čevenou, zdá se, že to malinko ustupuje, zkouším bandážovat, aby lymfa odtékala.Na bolest si beru cox tral.Je to nepříjemné onemocnění.

reagovat schenna 23.9.2009 17:01  10%    +  -

Mamina je už týden týden v nemocnici s růží. Nepoznala to hned, protože má chronický zánět kůže na lýtku a dopadlo to tak, že jsem ji volala záchranku, měla necelých 42C.....Noha ji zčervenala až po koleno, nadělali se jí obrovské puchýře, které mokvaly, otok...noha jak z hororu. Teď už je noha lepší, ale po antibiotikách, lécích proti bolesti začala zvracet, motá se jí hlava (z toho jak dlouho prý leží).....
Je nějaká prevence? Je něco, co podporuje vznik této nemoci? Je to dědičné? Nenašla jsem mnoho informací, proto se ptám tady. Dík!

reagovat slunickopavla 22.9.2009 23:44  5%    +  -

Dobrý večer, nemoc růži jsem dostala poprvé, nyní v sobotu, předcházela tomu předem celková schvácenost, zimnice se střídala s nedměrným pocením.Ze soboty na neděli mi otekla, zarudla a začala příšerně pálit levá noha až po koleno.
V neděli dopoledne jsem zajela na Bulovku, kde pan doktor hned rozpoznal růži a naordinoval mi antibiotika Augumentin SR,beru 2 tab. po 12 hod., po dobrání mě čekají injekce Pendepon.
Zatím se mi dnes osvědčilo, co nejvíc ležet, při bolesti nějaká analgetika,natřela jsem si na nohu tvaroh vychlazený v ledničce, fantasticky myslím pomohl, nechala jsem ho na noce cca jednu hodinu, potom vlažnou spíš studenou sprchou sundala a nohu opatrně otřela a dál namazala mastí na předpis z lékárny.Pani kožní doktorka mi doporučila krémy na nohy od Oriflame, což používám též.Jinak mohu říct, že je mi z toho do pláče, omezuje to život, kdo nepoznal, nepochopí.Hledám všude možně, jak urychlit léčbu.

reagovat ladyja 5.7.2009 21:22  5%    +  -

ahojky,před rokem jsem s růží ležela v nemocnici
čtrnáct dní jenom proto,že se s léčbou nezačalo ihned.Teď právě u mne probíhá nemoc po druhé,ale celkem bezbolestně.Červený flíček pod kolenem
jsem objevila ve středu večer,ráno hned k doktorovi
a to už se objevil ještě jeden.Mám ant.Azitrex
po 24h a ichtiolovou mast proti zánětu.Během těchto
tří dnů zůstal narůžovělý jeden flek,druhý zmizel,
místo bolí jen při dotyku.Tu ichtiolovou mast připravili v lékárně na předpis,není to ta černá,ale
mám pocit,že po ní otok a horkost zmizely.

reagovat bambuca3314 20.5.2009 21:34  44%    +  -

klevi: ten zyrtek je dobrej na alergie kupuji ho na dovolenou

reagovat klevi 20.5.2009 20:20  9%    +  -

jano297:
Zkuste si vzít každý den 1 tbl Zyrtec, prodají Vám ho. Je to na alergie, mě to pomáhá, nebo existují i jiné tablety. Psala jsem o tom v této diskusi. Na promazavání ten Excipial nebo Eucerin. Ten penicilin je nejlepší v injekcích nebo kapačkách, dříve zabere. Ve velmi akutní fázi je to na nemocnici - infekční odd.

reagovat jano297 20.5.2009 17:54  42%    +  -

bambuca3314: Moje doktorka má teď 14 dní dovolenou,mě se to zhoršilo,právě mi manžel koupil ichtiolovou mast,tak to zkusím.Je hrozně nechutná,ale kdyby pomohla,budu jí milovat...........

reagovat bambuca3314 20.5.2009 17:47  44%    +  -

jano297: ahojky já četla o měsíčkové masti že je na to dobrá,ale ted mi doktorka napsala Fucidin mast a ta mi dost pomáhá.A podle rady lékařky jsem i hodně ledovala.Jinak nevim.

reagovat jano297 20.5.2009 14:51  41%    +  -

Ahoj,na dámu chodím často,ale teď má problém s růží,S povděkem jsem kvitovala,že jsem vás zde našla.0Mám jí (růži) po druhé.Loni v září a teď.Loni jsem měla nějakou lehčí formu.Teď je to horší.Mám zasažené po kolena obě nohy.Rudé,tvrdé,svědící,Kůže se loupe.Loupají se mi i dlaně.V začátku,mě začaly v noci hrozně svědit dlaně,teď se loupou.Vybrala jsem antibiotika Zanocin,Pak Penicilín 750,Teď užívám Antibiotika Roxitradimycin.Mám to od konce dubna.Ta bolest a otoky začali až minulý týden po dobrání penicilínu.U mě je to ještě tím horší,že jsem na vozíku.Nemůžu ležet ani sedět.........Prosím,jakou na to dát mast? Sháním rozumy na internetu,píší někde,že je dobrá ichtiolová mast?Jak dlouho to může trvat,než začnou bolesti ustupovat ?Je mi 60.

reagovat bambuca3314 20.5.2009 13:23  44%    +  -

klevi: moc ti děkuji za informace zkusim to tak.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: RŮŽE - ERYSIPEL
Diskusi založil(a): avelka
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
Jsme v patové situaci. Já nechci dítě bez svatby, on chce dítě, ale svatbu ne Vojtova metoda. Zeptejte se odbornice na vše, co vás zajímá Věčný denim. Džínové kousky, kterým neodoláte! Nedostatek estrogenu může vyvolávat nutkání přejídat se Agáta Prachařová: Diety jsem držela snad od narození Ženy a muži pod drobnohledem. Co nás dělá opravdu sexy? Porazte ho v tělocvičně 3 omyly při výběru podprsenky! Nedělejte zbytečné chyby! Konečně! Brad a Angelina se vzali. Angelina na svatbu nepozvala otce Recept na víkend: Dort Red Velvet se smetanovým krémem a malinami

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.