Nová nemocenská víte kolik dostanete?

Tak jsem dnes zjistila že opravdu nejde být nemocnej.Jelikož první tři dny nedostaneme nic a pak platí zbytek zaměstnavatel.Náhradu mzdy a to do 60%Pozor platí jen ty dny co jste v práci.Takže jestli pracijete v nepřetržitém provozu nechtějte radší být na nemocenské.Placené budou jen dny co máte být v práci.
Příklad jsem na nemocenské od 20.1.09 3dny nic a pak jsem do konce měsíce měla být v práci jen 5x takže dostanu zaplacených jen 5dní.Co vy na to.
11.2.2009

Diskusi založil(a) 11.2.2009 petra79

Stránky Ministerstva práce a sociálních věcí - nemocenské pojištění http://www.mpsv.cz/cs/7#zvd je tam vysvětleno vše kolem náhrady mzdy za nemoc a nemocenských dávek od sociálky.

mahel 13.2.2009 21:57

Náhrada mzdy bude vypočtena z redukovaného průměrného hodinového výdělku (RPHV). Redukční hranice pro náhradu mzdy jsou pro rok 2009 stanoveny takto: redukční hranice náhrady mzdy - 137,55 Kč redukční hranice náhrady mzdy - 206,15 Kč redukční hranice náhrady mzdy - 412,30 Kč > Na základě redukčních hranic se provede redukce průměrného hodinového výdělku následovně: do výše první hranice se započte 90 % průměrného hodinového výdělku, z rozdílu mezi druhou a první hranicí se započte 60 %, z rozdílu mezi třetí a druhou hranicí se započte 30 % a k částce nad třetí hranicí se nepřihlíží. > Při dočasné pracovní neschopnosti náleží od 4. pracovního dne zaměstnanci náhrada mzdy ve výši 60 % redukovaného průměrného výdělku (RPV). Při nařízené karanténě náleží od 1. do 3. pracovního dne zaměstnanci náhrada mzdy ve výši 25 % RPV a od 4. pracovního dne ve výši 60 % RPV. Děkuji mahel.

petra79 12.2.2009 19:38

reagovat tyweee 26.8.2009 9:21  50%    +  -

akroz: Co maji pls menit a kdy? Jsem zase doma ze zady, bohuzel je to vic jak 14 dnu, takze ta cast půjde pres socku.

reagovat akroz 25.8.2009 22:36  5%    +  -

Kačikulka: Tak já to měla fakt v pohodě.A teď měl náš Jirka zlomenou ruku od 15.6.,25.6.sšl na operaci a byl do 10.8.doma a 20.8. mu přišla nemnocenská za červen a červenec a teď dostane za srpen,těch pár dnů,takže taky dobrý.Ale oni už to zase mají měnit,takže když už se to konečně zlepšuje,tak zase bude novela.

reagovat Kačikulka 17.7.2009 15:37  19%    +  -

akroz: tak to mas dobbry ja na nemocenskou od cosilalky cekala 2mesice tedka jsem vlaznich predtim v nemocnici jsem jela primo sem z nemocnice tak jsem zvedava jak zas budu dlouho cekat pac budu tak dokonce roku domu

reagovat www.maminkymaminkam. 11.7.2009 17:15  49%    +  -

holky je prosím nějaká možnost ošetřovačky nebo jiných dávek při hospitalizaci dítěte nad 10 let? Nebo jen dovolená nebo neplacené volno:?

reagovat akroz 29.6.2009 14:55  5%    +  -

Ahojky,tak mám čerstvě zkušenosti s nemocenskou.Byla jsem od 20.4. do 15.6.na neschopence.Do 3.5. mi to platil zaměstnavatel,ve výplatě a pak celý květen an sociálce.15.6..mi ukončili neschopenku,dala jsem to účetní,ona to hned odnesla a světe div se....12.6. už jsem měla nemocenskou za květen a 20.6. ten zbatek za červenTakže myslím,že taky dost záleží na účetní,jak rychle vám odnese neschopenku na sociálku a dá k tomu ten výpis průměrných výdělků

reagovat Kačikulka 28.5.2009 18:32  41%    +  -

tyweee: presne kdyz oni maji vratit tak maji cas.

reagovat tyweee 27.5.2009 17:21  58%    +  -

Kačikulka: jojo a kdyz nezaplatis, tak penale. Skoda, ze tohle neplati i obracene

reagovat Kačikulka 27.5.2009 17:18  43%    +  -

tyweee: prisla ale zatim se nepricetlatak ja uz nevim co delaji.kdybych mela ja neco platit jim tak uz me zenou at to zapletim jeste ten den

reagovat tyweee 27.5.2009 9:49  56%    +  -

Kačikulka: tak konecne, ze prisla, ale asi zadna slava, vid

reagovat Kačikulka 26.5.2009 17:24  43%    +  -

tyweee: tak dneska uz mi prisla nemocenska za ty dva mesice no podobu co jsem byla doma.Tak snad mi prijde i kdyz budu v nemocnici a nebudou cekat az se vratim do prace to by se nacekaly pac jeste pujdu do lazni

reagovat tyweee 18.5.2009 9:40  61%    +  -

Kačikulka: me nastesti za to kecani plati,ale musim kecat skoro furt to samy

reagovat Kačikulka 16.5.2009 15:11  31%    +  -

tyweee: ja si obcas rikam jestli ji plati za to kecani nebo za tu praci co tam dela.A kdyz prijde rada na me tak jeste by se vykecavala nez mi vzdy veme krev ja ji vzdy odpovidam trhavekdyz veme nin krev me nebo jinemu tak rekne ja se jdu zeptat jestli to bude stacit ta mistnost kde se jde zeptat je na proti a neni moc velka tak nevim co tam vdy takovou dobu delaasi si vemu priste dotaznik a bude

reagovat tyweee 15.5.2009 19:38  76%    +  -

Kačikulka: To kecani me taky stve. Minule me nastvalo kecani jinde - potrebovala jsem kupon na MHD. Sobota, ja jdu do prace a ona si tam klofe. Jsem to malem nestihla byt v praci vcas.

reagovat Kačikulka 15.5.2009 16:52  56%    +  -

tyweee: jo a ty su tu dobu jeste nadelavam nadelam si vdy hodku pac jeste jdu pro vysledky tak mi to vychazi,ale s toim jejim kecam to vychazi tak tak

reagovat Kačikulka 15.5.2009 16:51  56%    +  -

tyweee: no zalezi jestli to zrusi vsude a nebo jenom nekde kde mas soukromou nemocnici...tak tam platis tam kam jezdim tam se zatim plati.A kazdy mesic chodim na krev taky uz me nebavi davat 30,-porad se divat abych mela jednou jsem nemela a tak jsem schvalne dala 500,-pac me rano i setra nastvala,porad se nekde vykecava a clovek musi dlouho cekat,ja tam jdu vzdy v pracovni dome mam to cca tak 3min,ale i tak kdyz tam musim cekat 30min nez se vykeca

reagovat tyweee 15.5.2009 13:02  76%    +  -

Kačikulka: cetla jsi dnes na novinkach, ze parlament schvalil zruseni poplatku? Treba to podepise i senat. I kdyz, ja bych zrusila jen v lekarnach, u doktoru mi to prijde smysluplne,ale v lekarnach ne:(

reagovat TOK- 15.5.2009 7:10  100%    +  -

#X Přijďte si popovídat s našimi maminkami o všem možném, můžete si zakládat vlastní témata
http://www.maminkymaminkam.webnode.cz/diskuze/

reagovat Kačikulka 14.5.2009 21:33  56%    +  -

tyweee: tojo i kdyz s krinky se zamykaly,ale clovek se sprchuje nebo spi a nic nevi...clovek si nikdy neni nicim jistej

reagovat tyweee 13.5.2009 8:44  77%    +  -

Kačikulka: presne, navic hotovost, kdyz nevis aby ti to tam nekdo neukradl

reagovat Kačikulka 12.5.2009 21:10  54%    +  -

tyweee: jo to jsem uz udelala poprve daly mi fakturu a uaplatila.Nevim kdo taha sebou do nemocnice penize a jeste tolik penez ja tam posledne mela cca 100,-

reagovat tyweee 10.5.2009 9:06  69%    +  -

Kačikulka: By ti popripade meli v nemocnici dat pote fakturu a zaplatis to pozdeji. vim, ze kamaradka to tak mela, kdyz u sebe nemela dost penez.

reagovat Kačikulka 9.5.2009 21:27  51%    +  -

tyweee: tojo mas pravdu pritel se prave boji a ja taky,ze kdyz bych byla v nemocnici a nemela penize aby mi nemusel platit moje sporeni atd mame uver on plati uver,najem,eletriku atd ja jidlo a jeho sporeni posilam mu penize na ucet pravene moc,ale i tak

reagovat tyweee 9.5.2009 8:56  62%    +  -

Kačikulka: Tak to by ti melo prijit. To by si uz doslova z tebe delali p*rdel, kdyby to do ty doby neposlali

reagovat Kačikulka 8.5.2009 13:29  47%    +  -

tyweee: presne v druhe pulce cervna....pritel bude mit moji kartu k bankomatu pac v nemocnici mi bude na prd...tak abych mohla platit poplatky.pojisteni,penzijko atd z prace nemocenska prijde to vim no bude to muset hludat ten muj drahy

reagovat tyweee 8.5.2009 8:22  62%    +  -

Kačikulka: ti hrozi dalsi neschopenka, ci co

reagovat Kačikulka 7.5.2009 20:33  46%    +  -

tyweee: no tak snad to stihnou do te doby nez zase pujdu na neschopenku

reagovat tyweee 6.5.2009 18:33  63%    +  -

Kačikulka: to se neboj, taky jsem si rikala, ze jsem se asi nekde ztratila,ale nezapomeli

reagovat Kačikulka 6.5.2009 18:17  45%    +  -

tyweee: tak.ze se bat nemusim,ze na me zapomeli

reagovat tyweee 5.5.2009 17:50  60%    +  -

Kačikulka: bohuzel to trva, taky jsem cekala jak blazen, nez mi poslali za unor.

reagovat Kačikulka 5.5.2009 17:20  44%    +  -

tyweee: aha tak to dekuji

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Nová nemocenská víte kolik dostanete?
Diskusi založil(a): petra79
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si
Nejčastější poruchy učení. Jak s nimi pracovat? Otec u porodu? Partner někdy může nadělat víc škody než užitku Velký návrat másla. Průzkumy, že je nezdravé, prý už neplatí?! Nejoblíbenější klasika: hovězí maso Osm tipů, jak zvládat bezlepkovou dietu Chcete dítě po čtyřicítce? Pořiďte si "zajíčka", radí odborníci Moje, tvoje, naše peníze. Proč jsou finance Achillovou patou vztahů? Vlašské ořechy: Zdravé tuky, vitamíny i zinek pro imunitu Poznejte Bratislavu blíž, zamilujete si ji! Sexy po padesátce ? které celebrity by nás mohly inspirovat?

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.