šikana

vím,že tahle témata se dnes jaksi nenosí. Každý chce být in a free a v pohodičce. Jaké máte zkušenosti se šikanou na pracovišti nebo v jiném kolektivu?
3.3.2009

Diskusi založil(a) 3.3.2009 ivamka

reagovat ivamka 7.5.2009 20:21  5%    +  -

SLUNÍČKO: ted jsem to nepochopila. Tvůj syn je na jiné škole, je to lepší, ale? Jasné, že se na něm ta šikana podepsala a to asi na celý život. Taky jsme syna ve třetí třídě dala na jinou školu, ale malí hajzlíci se najdou všude. Učitelky byly lepší a to je důležité, aby si těch dětí všímaly. Je důležité, s kým se tvůj syn bude kamarádit. Můj starší syn vždy přitahoval dígry, kteří si na něj dovolovali.

reagovat SLUNÍČKO 6.5.2009 21:26  55%    +  -

já vám taky něco písnu o šikaně...........skoro 2 roky jsem chodila do školy kvůli synovi........po prvních 3 ročnících zš.se jeho prospěch totálně zhoršil,byla v tom šikana.....ted jsme na jiné škole je super,ale jeho objekt vydírání ač mu to nepříjde je můj syn......prý to u šikanovaných dětí bývá,hrozí mi vším.....i tím nejhorším...........svým vlastním životem,takže jdem k dětskému psycholo.i psychiatr.......jsem jen člověk a při 3 dětech............jsem silná......ale po 2 letech přeci jen mooooooooc zesláblá.........nejhorší je,že jsme to pořád řešili,škola a spol...................nic s toho syn,je horší a já už táhnu s posledního..........ale musím to vydržet,přečkat.....jsem přeci máma

reagovat kairos 4.3.2009 23:13  60%    +  -

Marcelkaa1: no, ono se to lehce poradí - zvyš si sebevědomí, ale to může říct každej - jak na to, to už neradíš.
Já bych poradila zkusit třeba úplně jiný kolektiv - třebas začít chodit do nějakého kroužku: jakéholkoliv - cizí jazyk, vyšívání, cvičení...nebo dřevosoustružení, cokoliv, kde se utvoří nějaká banda, která tě ude vnímat ponovu

reagovat P@vča 4.3.2009 12:31  40%    +  -

ivamka: přesně tak,není to zrovna nejjednodušší,ale nikoliv neproveditelné,,,vím o čem to je,věř mi

reagovat ivamka 4.3.2009 12:22  5%    +  -

P@vča: NO ano .Píše se to lehce,hůř se to vymezuje.Slušný být -opravdu tohle mi nepomáhá.

reagovat P@vča 4.3.2009 11:52  40%    +  -

ivamka: Nestav se předem do role oběti,jen v sobě živíš strach.Nejsi míň než oni,člověk někdy musí zapomenout na přílišnou slušnost a vymezit hranice.Zvládneš to,jen se neboj.

reagovat ivamka 4.3.2009 9:43  5%    +  -

Marcelkaa1: Jo kdyby jeden tam si na mně časem dovolil každý.Ani se to nedá popsat,protže někdy byli i hodní aby zase dosáhli svého.

reagovat Marcelkaa1 3.3.2009 19:30  5%    +  -

Neboj se uz predem, z tve personality vyzaruje jakasi bojacnost. V kazde praci se najde nejaky dobrak, to je vcelku normalni. Bud prijemna k druhym a zarucene budes mit kolem sebe i pohodove lidi. Zvys si sebevedomi, pze uslapnuty clovek je jak hromosvod nalad tech druhych.

reagovat mercy11 3.3.2009 16:22  100%    +  -

ja takove zkusenosti nemam,z okoli mozna...a pokud na vas nekdo bude prilis -hnusnej- tak je potreba okamzite se na ne vys...a z prace odejit,najde se zas jina a treba i s fajn kolektivem!!takze nema smysl nekomu dovolit at se po vas vozi,na to nema NIKDO pravo...

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: šikana
Diskusi založil(a): ivamka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si