South Beach dieta

Údajně nejúspěšnější dieta z Floridy vytvořená lékaři, pro zaručený a trvalý pokles nadbytečné váhy. Tak proč to taky nezkusit. Kdo jde do toho se mnou? Právě začínám.
26.3.2009

Diskusi založil(a) 26.3.2009 eiculinda

le.nka 18.1.2010 9:26

Autorem diety South Beach je kardiolog MUDr. Arthur Agatston, který jí vytvořil pro své pacienty s nemocným srdcem, cukrovkou a chronickou nadváhou. Lidé, kteří drží tuto dietu, shodí v prvních 2 týdnech 3 až 6 kg bez pocitu hladu. Dieta umožňuje jíst jídla, která vám chutnají - maso, ryby, sýry, zdravé oleje a ořechy, zeleninu, správné uhlovodany a sladkosti. Nemusíte cvičit a nebudete mít ustavičnou chuť k jídlu. Dieta se dělí na tři fáze: první fáze trvá 2 týdny a po tuto dobu se nesmí jíst žádné sacharidy, tzn. žádný chléb, rýži, brambory, těstoviny nebo pečivo, samozřejmě ani žádné bonbony, koláče, sušenky, zmrzliny nebo cukr. Žádný alkohol, pivo ani víno (v další fázi už je povoleno červené víno). Druhou fázi drží každý individuálně podle toho, kolik kg potřebuje zhubnout. Hubnutí v této fázi se sice zpomalí (cca 0,5 až 1 kg týdně), ale hubnout budeme dále. Po dobu druhé fáze je strava stejná jako ve fázi první, jen se postupně začínají přidávat některé dobré sacharidy, tzn. celozrnný chléb, těstoviny, rýži, cereálie, brambory a samozřejmě ovoce. V této fázi zůstaneme a budeme hubnout tak dlouho, dokud nedosáhneme svého cíle. Pak nastává třetí fáze - celoživotní, kdy budeme jíst ty správné potraviny v normálně velkých porcích a váhu si budeme udržovat.

eiculinda 24.4.2009 17:37

reagovat nervík 13.4.2018 6:46  5%    +  -

Ahoj holky, začala jste některá DSB letos? :-) Já v pondělí a už jsem splaskla 6 cm v pase! Na váhu raději nelezu, to až v neděli. Krásný den všem !

reagovat le.nka 31.10.2017 9:07  5%    +  -

ahoj, chodí sem ještě někdo? hlásím návrat ztracené dcery... potraviny mám nakoupené a zítra 1.11.2017 jdu na 1. fázi. kdo se chce přidat? tajná skupina i na FB

reagovat Kamar 16.4.2014 7:59  26%    +  -

Jo a s tou delší dobou - vzhledem k mé trojciferné hmotnosti to vidím minimálně na rok intenzivního snažení! Potřebovala bych sundat ještě dalších 30!

reagovat Kamar 16.4.2014 7:58  26%    +  -

Vendulka: Dík, ale už by mě čert vzal,jen jsem přidasla sacharidy, mám hned o půl kg víc

reagovat Vendulka 15.4.2014 21:14  72%    +  -

Kamar: super, moc blahopřeju.

reagovat Kamar 14.4.2014 20:22  23%    +  -

Vendulka: hlásím 2 týdny -4kg !

reagovat Vendulka 12.4.2014 9:28  41%    +  -

Kamar: já jsem se snažila dodržovat pravidelnost v jídle a nejíst přílohy a teprve skoro po 10 dnech se mi zhoupla váha směrem dolů ... A to jsem i jeden den měla šampus a smažené jídlo ... Ale jinak jím k obědu jen lilek, cuketu, fazolky ... Docela mi to vyhovuje - hlavně nemám hlad. Musíme si držet palce, že to zvládneme Asi je to na delší dobu ...

reagovat Kamar 11.4.2014 8:29  24%    +  -

Vendulka: Tak jsem se dneska ráno při vlezení na váhu pěkně otrávila. Četla jsem v mezidobí spoustu článků, jak to bez sacharidů nejde, proto jsem striktní období ukončila po týdnu a včera požila (za celý den) oproti předchozím dnům 52g chleba,1 malé jablko a trochu nudlí v polévce. Dneska ráno jsem měla přesně o 1kg (vody) víc a to člověka tak demotivuje....Vím že to není sádlo, vím, že 3 předtím ubytá kila byla taky voda k sádlu min.2:1, ale stejně to naštve.

reagovat Kamar 6.4.2014 23:00  24%    +  -

Vendulka: tady na nástěnce vidím jenom jídelníčky hole, myslela jsem nějakou teorii. Něco si vyčenichám na netu.

reagovat Vendulka 6.4.2014 21:40  45%    +  -

Kamar: Tak můžeš se podívat přímo tady v diskuzi a nebo je ještě jedna diskuze " Dieta ze South Beach". Na nástěnkách obou diskuzí jsou i recepty a návody,co a jak.

reagovat Kamar 6.4.2014 19:48  24%    +  -

Vendulka: Aha, já jsem ji nikde detailně nenastudovala, jenom vím, že zelenina sacharidy mý, tak jsem počítala, že je při SBD zakázaná. Tak byla postavená třeba bodová dieta - špek měl 0 bodů a mrkev už nevím kolik, ale několik bodů z povolených 40 na den! No úplný nesmysl.
Kde bych tedy k SBD našla nějaké rady, máš tip na dobré stránky? A v pátek budeš mít za sebou už dva týdny? Já dnes (4.den)vařila hovězí s dušenou zeleninou, já bez přílohy, byla to dobrota. Večer jsem měla 100g matesů á la losos , rajče,okurku a ledový salát. Taky mňamka. Pečivo mi nechybí, já ho nikdy dřív moc nejedla, ale pak jsem se dala do kváskového pečení a domácí chlebík je mor...

reagovat Vendulka 6.4.2014 19:00  46%    +  -

Kamar: Zelenina se u SBD může - proto jsem jí dala přednost před Dukanem. Mám ráda cuketu i lilek a to je teď moje hlavní strava ... Dnes jsem dělala k obědu kuře na zelí. Ještě musím vydržet do pátku a už budu moct občas nějaké pečivo, nebo skleničku vína.

reagovat Kamar 5.4.2014 23:35  24%    +  -

Neodpověděla jsem ti na otázku : přidám se, ale s tím, že to nebude přesně SBD. Já nedokážu eliminovat zeleninu na dva týdny, poažuju to i za nezdravé. Orientačně si počítám na STOB-sebekoučink, a i bez pečiva a příloh mám denně nejméně 50-80g sacharidů. Ale to nebude vadit. Já už za život zhubla několikrát a vždy nabrala, ale když to zkouším podle současných názorů, že mají být ve stravě vždy všechny tři složky a nemá být příliš přísný režim (např. Petr Havlíček), nejde mi to. Je to prostě příliš podobné normálnímu stravování, tak si řeknu ještě tohle a ještě kousek tamtoho a co za 5 dní zhubnu, o víkendu zase naberu.

reagovat Kamar 5.4.2014 23:29  24%    +  -

Vendulka: mléčná dieta je asi nějaký jeho novodobější výmysl-nesmysl. Žádné drastické a krátkodobé diety kdysi nepropagoval, byl pro zdravé stravování a počítání kalorií. Já mám právě na mysli jeho původní tezi, která je z biochemického hlediska věrohodná ( a kryje se se SBD, tuším i s Dukanem) - pro tloustnutí jsou nejnebezpečnější sacharidy. On tedy tehdy v 70.letech používal termín "glycidy". Když se obsah sacharidů ve stravě výrazně sníží, potlačí se tím sekrece inzulínu a tím (cituji) během pár dní dojde k mohutné mobilizaci tukových rezerv. A taky se při nízkosacharidové stravě na začátku vyloučí zadržovaná voda.Proto je u těchhle nízkosacharidových režimů na začátku takový razantnější úbytek.

reagovat Vendulka 4.4.2014 18:45  47%    +  -

Kamar: Já jsem právě minulý pátek začala s mléčnou dietou od Rajka Dolečka , ale měla jsem hrozný hlad ... takže od úterka jsem přešla na SBD.
Zatím se držím, doufám, že to vdržím bez pečiva co nejdéle. A jak budeš pokračovat ty ? Přidáš se ke mně ?

reagovat Kamar 3.4.2014 23:11  24%    +  -

Vendulka: SBD se dost podobá starému dobrému režimu od Dolečka, s velkým omezením sacharidů, který jsem v životě párkrát dodržovala. Vždy, když jsem vydržela, jsem razantně zhubla. Jednou také 40kg (které mám ovšem skoro všechny zpátky). Nedodržovala jsem 2 týdny zcela bez sacharidů, nějaké ovoce tam vždy bylo, ale přílohy naprosto vyjímečně a minimum chleba. Teď se nějak nemůžu srovnat a nastolit tuhle přísnou disciplinu. Dneska mi ale nebylo dobře, měla jsem průjem a takový žaludek na vodě, tak jsem měla pouze jedno jablko a večer kousek kuřete. Čili velmi málo kalorií, málo sacharidů. Doufám, že by to mohlo posloužit jako nový začátek. Před lety mě nevolnost se zvracením takhle nakopla do diety s úbytkem 18 kg. Výchozí váha byla ovšem úplně jiná než dnes - "jenom" 96kg. Dneska je je to horší

reagovat Vendulka 3.4.2014 18:32  47%    +  -

tak mám z sebou druhý den SBD dietky ... předtím jsem absolvovala 3 dny mléčné diety. Doufám, že to tentokráte nepokzím a že budu mít stejně hezké úbytky, jako když jsme tu hubli kolektivně. Léto se blíží ..

reagovat Mickam 26.6.2013 12:07  14%    +  -

Vendulka: Mě se bophužel dařilo jen v první fázi a pak už jsem opět ujela na pečivu.
Teď dukaním 12. týden a celkem to jde. Ubytky jsou, hlad ne, takže pro mě pohoda. Tam mám prostě normální pečivo zakázaný a je to. Takže za mě bohužel...
Měj se krásně a ať se daří

reagovat Vendulka 19.6.2013 16:57  44%    +  -

ahoj holky, chtěla bych zase "oprášit " SBD. Nepřidáte se některá?

reagovat le.nka 8.2.2013 17:21  7%    +  -

Bibina60: tady na tý dietě je dobrý, že člověk fakt nehladoví a do práec si můžeš vzít třeba cattage nebo mozzarelku, nabo si koupit kvalitní šunku. a hromadu zeleniny a máš to nebo taky tuňák ve vlastní šťávě je dobrej a ty dva tejdny bez příloh nejsou tak strašný. Já jsem minule na týhle dietě zhubla deset kilo hned v tý první fázi. tak to zkus. když upečeš kuře a vezmeš si do práce obě prsíčka třeba s listovým salátem, tak haldy určitě nebudeš.já mám dneska první den téměř za sebou a hlad nemám:) když jsem přišla z práce nakrájela jsem si vařený vejce 100g šunky a smíchala s bílym jogurtem a k
tomu salát ledovej a jak jsem si pošmákla:)

reagovat Kamar 8.2.2013 0:10  28%    +  -

Bibina60: ale to budeš muset dělat, ať budeš držet jakoukoli dietu. Nemůžeš být 12 hodin z domova a nejíst nebo se tláskat něčím, co se dá narychlo koupit. Já chodím domů taky pozdě, ale uvařím si, něco menšího sním a na další den nebo dva mám do práce. Rychlá jídla - krůtí prsa se zeleninou, hovězí v papiňáku se zeleninou, ryby (se zeleninou ) atd.

reagovat Bibina60 7.2.2013 19:24  5%    +  -

le.nka: ahojky, kolik měříš? Já mám 158,5 cm, takže přesná váha dnes ráno 65,7 kg je nadváha...Začala jsem na mléčné s 68,3 kg, ale jsem zklamaná s tak malým úbytkem, zítra ji končím (píší úbytek až 8 kg), tak jsem do ní šla. Ale je strašně drastická, aspoň pro mě, pořád hlad a všeho 100 g, kromě jednoho dne, kde se střídá ovoce a zelenina. Hledám nějakou dietu, kde budu hubnout a zároveň nehladovět. Je s touto dietou hodně práce? Myslím na přípravu. Chodím do práce na 6 hod, a vracím se taky v šest, dojíždím a to už se mi nechce nic dělat, natož vařit a chystat si porce do práce...

reagovat le.nka 6.2.2013 14:00  7%    +  -

Bibina60:jejda kdybych měla 65kilo tak si pískám :)zítra začínám ale už doopravdy:)

reagovat le.nka 6.2.2013 13:59  7%    +  -

setapouch: ahooooj, tak se zase setkáváme:) já jsem ještě nezačala, ale dneska jsem už rozhodnutá na 100% věšela jsem dneska prádlo na balkon a sluníčko mi pěkně pálilo do zad , jako by mi chtělo naznačit , že nebude čekat až se vejdu do kraťasů. musím začít hned ráno jsm sice měla ještě bábovku ale pak už jsem si dala jenom bílej jogurt a šunku. zítra se do toho opřu naplno. jen doufám že tentokrát to dotáhnu do konce do léta bych chtěla dát dolů dvacet kilo...tak pojďme do toho:)

reagovat setapouch 3.2.2013 11:47  40%    +  -

Ahoj, děvčata...tak se k vám zase přidám, protože už zas mi leze váha pěkně nahoru a teď jsem měla problémy s kolenem...k ortopedovi jsem ani nešla, stačí mi ti doktoři, ke kterým už chodím , koleno se zklidnilo, ale myslím, že ta váha mu dává zabrat, krom toho, že s věkem je ta pohyblivost horší, co si budem povídat. Poprvé se mi s SBDčkem podařilo shodit asi 12,5 kila, ale s druhou fází to šlo pak do kytek. Takže si chci koupit knihu, ať to můžu číst pořád dokola a držet se toho...cvičit nikdy nebudu, už jako děcku mi strašně vadilo cokoliv, při čem jsem se potila ...a budu sem zase chodit nakukovat, můžu, Leni?

reagovat Bibina60 2.2.2013 17:13  5%    +  -

le.nka: ahojky, jaké máš výsledky, dieta se podobá dělené zvířátkové. Teď držím mléčnou, 7. den, ale shodila jsem jen 2 kg, dokončím ji a rozhoduji se mezi touto a dělenou. Tato by byla pro mě asi snadnější v pokračovaní, protože mléčná dieta jsou jen mléčné výrobky, zelenina, ovoce, ale strašně malé dávky. Mám 66 kg a chci shodit 10 kg. Asi mi to nejde už tak dobře, protože jsem již po přechodu...taky chodím jen na krátké procházky, cvičení mě nebaví již od mala.....napiš mi, jak jsi na tom , díky

reagovat le.nka 1.1.2013 12:41  6%    +  -

ahoj,přeji hodně štěstí v novém roce a snad se nám to letos už podaří. Do léta máme dost času, no ne? já začínám hned od 2.ledna, tedy od zítra...přidáte se někdo? můžeme zase obnovit tabulku na naše výsledky:)

reagovat Petra40 14.2.2012 14:18  5%    +  -

jaguda:
Tak to smekám. Dukana jsem se snažila nastudovat(je to už dávno) a dnes už ani přesně nevím, co mě od této diety odradilo. DSB (neboli SBD, jak jsem si v diskusi všimla) mi příjde opravdu jednoduchá a to mi při třech dětech vyhovuje.
Tak s chutí do toho a uvidíme....Nemám na sebe vysoké nároky, nepotřebuji vážit 50 kg, jen bych už nechtěla mít komplexy v létě u vody. Teď fičím z práce domů a vyzvednout děti.

reagovat jaguda 14.2.2012 14:09  100%    +  -

Petra40: jen částečně, držela jsem ji před 8 lety, některý věci jím už trvale bez přílohy jen se zeleninou a před Vánoci jsem zkusila Dukana, ten na mně fungoval úžasně, za dva měsíce bez strádání 5 kg dole, to si držím a chystám se dát ještě další 2 měsíce, tak doufám, že už si tělo zase neudělalo "imunitu"

reagovat Petra40 14.2.2012 14:05  5%    +  -

jaguda:
Já jsem si to tak nějak myslela....:-)
Ale budu bojovat. Zatím mám odhodlání na rozdávání, uvidíme, jak to půjde dál. A dneska se stravuješ podle pravidel DSB?

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: South Beach dieta
Diskusi založil(a): eiculinda
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?