Výroba domácí zmrzliny (nejen) ve zmrzlinovači

Zmrzlinu můžu kdykoliv, nejen v parném létě. A ne všechny kolující recepty jsou "proveditelné" a dobré....

Chcete se s ostatními podělit o své vyzkoušené recepty nebo vychytávky při výrobě domácí zmrzliny?

2.4.2009

Diskusi založil(a) 2.4.2009 iv@

FOTKY

145)   146) 147)

148)  149)

shineon 3.7.2010 9:56

VYZKOUŠENÉ RECEPTY

iv@ 2.4.2009 10:05

reagovat Osma 20.6.2015 16:53  100%    +  -

Maceček: viem,že tu kočeny majú aj zmrzlinovač Domo. No tom mojom by som vylepšila to,že by som urobila tie lopatky na miešanie kovovéé a nie plastové. Inak som spokojná. Zmrzka na jeden šup je z celkového množstva 600g.

reagovat Maceček 20.6.2015 9:38  70%    +  -

Osma: Já mám zatím namrazvací misku ke Kenwoodu, ale udělám jen jednu zmrzku za den a to se u nás sní na posezení.... Když je sezóna a jahody, tak by se mně hodilo do krabiček zmrzlinovat víc dávek. Uvidím do budoucna. Včera jsem se na ten tvůj zmrzlinovač dívala v katalogu.

reagovat Maceček 20.6.2015 9:35  70%    +  -

Brumle: Škoda. Nezkoušela jsi jiný recept? Nebo místo pln. mléka zkus více smetany.
Je pravda, že mám mrazák nastavený na -22st, takže i nádoba je více namražená a pak i tekutiny co zmrzlinuješ jsou lepší vychlazené z ledničky nalévat do stroje.

reagovat Osma 19.6.2015 23:59  100%    +  -

Maceček: ja som spokojná, zmrzka tak do polhodinky-len potrebuješ miesto, je to dosť veľké a ťažké. Zmrzlinovač máme na stabilnom mieste v špajzi,máme veľkú,ale neviem si predstviť,keby som ho musela zakaždým vyberať a potom zasa niekde schovávať do skriňky. Ale asi je to aj o zvyku

reagovat Brumle 19.6.2015 23:12  45%    +  -

Maceček: Ja to zatim zabalila nejak se nedari

reagovat Maceček 19.6.2015 21:47  70%    +  -

Objednala jsem si van. lusky + extrakt. Jsem nadšená. Dělám van. cukr a budu vyrábět i ten extrakt.
Dělala jsem i van. zmrzlinu a povedla se. Dala jsem 5ml extraktu + 1 lusk.

reagovat Maceček 19.6.2015 21:44  70%    +  -

Osma: Jak jsi spokojená s tím výrobníkem od De Longhi?

reagovat Osma 10.6.2015 18:14  100%    +  -

Willa: keď sa do zmrzky pridá trocha alkoholu, naozaj málo,tak by to malo zabrániť,aby sa krystalky nerobili

reagovat Willa 10.6.2015 16:27  100%    +  -

Pěkné dny.Tak po dlouhé době jsem vyndala zmrzlinovač a dělám jahodovou se zakysanou smetanou.Sice jsme letos už měli několikrát,ale jen rozmixovanou a danou do mrazáku bez míchání- a není to ono-jsou tam krystalky vody.

reagovat Maceček 10.6.2015 7:52  100%    +  -

Brumle: Já tu cenu srovnávala s těma stránkama. Tam to vyšlo mnohem levněji. Klidně si objednám i větší balení pro sebe a na sezónu.

reagovat jitula 10.6.2015 7:24  100%    +  -

Brumle: dělám to stejně

reagovat Osma 9.6.2015 22:26  100%    +  -

reagovat Brumle 9.6.2015 22:25  61%    +  -

jitula: Ja vzdy lusk rozkrojim vydlabu ne uplne cely vnitrek,ktery pouziju podle potreby a pak vzdy davam "zbytky" coz je cely lusk bez stredu do cukru a pak jen pridavam nove a nove nakonec po nejakem case je tam vice lusku nez curku

reagovat Brumle 9.6.2015 22:23  61%    +  -

Maceček: Tak ja bezne kupuji v lidlu okolo 2 euro tazke 40 korun neni az tak zle
Hele nej je pohledat na netu vetsi baleni a treba se s nekym domluvit.Vyjde vas to levneji a o dost

reagovat Maceček 9.6.2015 18:23  100%    +  -

Osma: Uložila jsem si. No já právě kupovala u nás 1 lusk normální velikosti za 40Kč, což je dost.

reagovat Osma 9.6.2015 16:29  100%    +  -

Maceček: mám urobený vanilkový extrakt podľa tohoto receptu a škriabnem tam aj trocha z vanilkového struku - vanilkový cukor z obchodu nekupujem, mám aj urobený doma podľa tej stránky,čo som dávala odkaz. Síce sú tieto struky drahé,ale sú naozaj velké a hrubé.

reagovat jitula 9.6.2015 9:07  100%    +  -

Brumle: Lusky v akci z lídlu je hodně dobrý kup. Jen si to pohlídat. A já pak 1 lusk rozříznu, vložím do 2 litrové sklenice s krupicovým cukrem, a protřepu. a vám vlastní vonavý vanilkový cukr na několik let

reagovat Maceček 9.6.2015 6:02  100%    +  -

Brumle: Ani jsem si nevšimla, že v Lidlu mívají lusky v akci.

reagovat Brumle 8.6.2015 23:22  61%    +  -

Maceček: kup lusk v lidlu kdyz je v akci nebo nakupuju vetsi mnozstvi na ebay ci amazonu je toho vice ale ta se nezkazi.

reagovat Maceček 8.6.2015 22:42  100%    +  -

Osma: Jak docílíš vanilkové příchutě, aby to nebyly samé É. Podle mě jedině van. luskem, ale ta cena...

reagovat Osma 8.6.2015 22:28  100%    +  -

ešte mám v plánu jeden receptík a keď sa osvedčí,tak pridám do diskuzie

reagovat Osma 8.6.2015 22:24  100%    +  -

Brumle: kúp si tučné jogurty 10% - z Lidlu a nechaj cez noc vykapať,ako keď sa robí lučina a potom to použij do zmrzky,pridaj k tomu šlahajdu a potom už oslaď podľa chuti, môžeš dávať príchute (ovocie alebo nutela alebo káva). U nás frčí vanilková a ovocné

reagovat Maceček 8.6.2015 15:09  100%    +  -

Brumle: Tohle mám recept, který byl v návodu u zmrzlinovače. Možná zkus dát více smetany a tu vyšlehat.

reagovat Brumle 8.6.2015 9:22  60%    +  -

Maceček: ja mam tak divne deti proste jedine vanilkovou
Ten tvuj recept chutna vyborne opravdu dobre jedine co jsem dala jinak je vanilkovy lusk
Mleko plnotucne
Ted jsem na ni koukala a je to proste zmrzla smes v mrazaku a docela dost tuha

reagovat Brumle 8.6.2015 9:20  60%    +  -

GeorgiaG: no nevim presne kolik mam v mrazaku ale maso mam zmrazene nakost.Ted jsem zkusila dat nadobu dozadu at neni u dveri tak uvidime

reagovat Maceček 8.6.2015 7:17  100%    +  -

Brumle: Mléko jsi měla plnotučné, že?
Zmrzka jde udělat různě, receptů je mraky. Žlutky tomu dají barvu a vaří se z hyg. důvodů.

Ovocnou by děti nechtěly? To dávám mix třeba tvarohu, kys. smetany a ovoce. Nebo vyšlehám smetanu. Prostě co doma zrovna je.

reagovat GeorgiaG 7.6.2015 23:22  36%    +  -

Brumle: Určitě jde, je tu spousta receptů, jen pohledat. k tomu zmrzlinovači - měla jsi nádobu v mrazáku v -18°C ? Je potřeba ji pořádně namrazit.

reagovat Brumle 7.6.2015 22:33  59%    +  -

Maceček: no ja ji mela vazne tekutou az jsem si rikala,ze jsem to koupila zbytecne no ale nezdavam se jeste to zkusim
Jde udelat zmrzka i bez zloutku a vareni?Jen tvarohova u deti neklapne

reagovat jitula 7.6.2015 22:11  100%    +  -

Jsem si po roce vzpoměla že mám taky zmrzlinovač , a tady na nástěnce vlastní recept (y ). Ale najit jsem tuhle diskuzi nemohla.Našla jsem ji až dnes. Takže se tu s dovolením občas zamotám a okouknu jak zmrzlinujete vy. U nás dnes z vlastních jahod= jahodova A rychlovka,: ušlehaná šlehačka 31%, tři lžíčky vanilkovýho cukru, a 1 polevk. lžíce bílého jogurtu. joo a jasně ty pomačkané jahody. Uleženo od včera, zazmrzlinováno dnes. Byla snědená na zahradě u bazénu než jsem mrkla

reagovat Maceček 7.6.2015 21:33  100%    +  -

Brumle: Zmrzlina se v té nádobě neušlehá nikdy úplně do tuha. Mám z toho takový hustý krém a dávám domrazit. Čím víc je ve směsi tuku, tím víc je tuhá.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Výroba domácí zmrzliny (nejen) ve zmrzlinovači
Diskusi založil(a): iv@
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Originální recepty s mořskými plody Jak správně upravit obočí? Videonávod + užitečné tipy Se sestrou se nesnášíme. S léty je to čím dál horší Dobrodružství, které vás neohrozí Jste v klimakteriu? Jak zmírnit příznaky v horkém létě Princezna Charlotte byla pokřtěná! Obřad se konal v kostele, kde před 54 roky křtili Lady Dianu 62% Češek touží prožít románek s mužem v uniformě Dodržujte pitný režim: VODA + MINERÁLY = zdravý životní styl Snažíme se roky o miminko. Nesnáším všechny těhotné a matky kolem sebe Dítě jako superstar

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2015 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.