Skládáme puzzle

Taky skládáte puzzle, nadáváte na lepidla a nakonec řešíte, jak výsledek někde doma zviditelnit? Podělte se s námi o své zkušenosti a nápady.
16.5.2009

Diskusi založil(a) 16.5.2009 Paji007

reagovat Ivanka74 25.3.2017 16:12  5%    +  -

Ty rámy jsme taky zkoušeli, ale vlnilo se nám to uplně stejně. Zkuste se mrknout na nějaký e-shop zaměřený na prodej puzzle, tam určitě budou mít i lepidlo. Já mám třeba dobrou zkušenost s http://www.i-puzzle.cz/, mají tam široký výběr vzorů při nejrůznějších počtech dílků. :)

reagovat mlidop 5.10.2016 9:24  5%    +  -

šmoulinkáá: Ahoj, a vyskúšala si nakoniec tie 3D puzzle? Sú to celkom pekné modely, dobre sa skladajú a výsledok je pekný. Ale závisí aj asi od výrobcu. Ja mám najradšej výrobcu CubicFun. Modely od nich mi prídu detailnejšie, krajšie a aj odolnejšie ako iné. Niekedy je to trošku na dlhšie, hlavne pri menších modeloch, aby pekne dieliky do seba zapadli, ale vždy sa to dá :) Ak niekto skladá prvý krát, možno by som na začiatok odporučil menšie modely alebo SET viacerých pamiatok. Majú to v ponuke napr. http://www.auraknihy.sk/knihkupectvo/manufacturer/set-pamiatok-3d-puzzle

reagovat Katy 28.4.2016 19:11  1%    +  -

nemáte nějaké tipy jak rychle skládat puzzle

reagovat Tereza 21.2.2015 15:00  1%    +  -

Prosím o radu. Dávám puzzle do těch plastových rámů z Baumaxu jestli víte co myslím. Akorát se mi to vlní. Zblízka to vypadá příšerně. Nevíte co s tím? :(

reagovat FikiFiki 17.12.2014 0:54  5%    +  -

Dobrý večer, potřebuji poradit. Chci koupit manželovi puzzle k Vánocům. Na stránkách http://i-puzzle.cz/ mám slevový poukaz a manžel je opravdu uzzlový maniak. Poradíte mi prosím nějaký motiv by si namáhal hlavičku? Děkuji

reagovat FikiFiki 17.12.2014 0:54  5%    +  -

Dobrý večer, potřebuji poradit. Chci koupit manželovi puzzle k Vánocům. Na stránkách http://i-puzzle.cz/ mám slevový poukaz a manžel je opravdu uzzlový maniak. Poradíte mi prosím nějaký motiv by si namáhal hlavičku? Děkuji

reagovat slunitkus 12.9.2014 23:18  5%    +  -

Jsou tu ještě nějací skládači, nebo je to tu mrtvé?

Hledám puzzle maniaky, kteří by chtěli skládat největší puzzle světa - puzzle maraton. Bude se konat v rámci velké interaktivní výstavy Puzzle Festival a hledáme skládače, kteří by se k nám chtěli připojit a pokusit se o rekord :) .

reagovat Lenča 29.1.2014 19:21  1%    +  -

šmoulinkáá: Ahoj, teď jsem jedno složila a vypadá to moc hezky, dokonce i krabice je 3D.

reagovat šmoulinkáá 19.12.2013 16:23  7%    +  -

Ahojky, jaké máte zkušenosti s 3D puzzlem?
je to dobré? chtěla jsem to koupit jako dárek.díky za odpověď

reagovat Paji007 5.12.2013 21:02  29%    +  -

Foggy:
Když jsem šla na rizikové, ak mi kolegové dali 3000, pustila jsem se do toho s vervou, ale jak se mi zvětšovalo břicho, bylo to stále méně pohodlné. Malé teď je rok a půl, puzzle je složené z poloviny a je pod stolem přiklopené deskou. Třeba ho doskládám v důchodu

reagovat Foggy 5.12.2013 20:17  5%    +  -

Jo takova 5000 muze trvat docela dlouho :)
5000 dilku

reagovat lenka.zizi 13.12.2012 15:02  5%    +  -

bettyragy: mela bych zajem,,, :))

reagovat bettyragy 8.5.2011 12:33  16%    +  -

Nabízím puzzle 1000 dílků, , miniature, od Anne Geddes - English Rose. Jednou stavěné, dílky by měly být všchny.

reagovat Paji007 1.7.2010 20:23  5%    +  -

Kristý: Ahoj, asi bych šla do "zasklení" plastem a potom klasicky navrtat do zdi hmoždinky.
Lepení bez nějaké stabilnější fixace nedoporučuju, protože mnou níže pospaný postup se neosvědčil u panoramatického puzzle na výšku, začlo se kroutit, a to je jen 1500 dílků.

reagovat Kristý 18.6.2010 10:14  1%    +  -

Ahoj jsem taky nadšenec do puzzle, ale ještě nikdy jsem nic nenalepovala. To by se konečně mohlo změnit teď, když dodělávám Muchu, 4 roční období, má 4000 dílků a já jsem se chtěla zeptat, co byste mi doporučili za zarámování? Bojím se, že takhle velký obraz na zdi nebude moc dobře držet. Moc díky a zdravím všechny.

reagovat ladoga66 30.11.2009 13:02  62%    +  -

Holik: tak dík,budem to musieť obehať,alebo to budem nalepovať na karton a potom to dokončím ako radila Páji007

reagovat Holik 29.11.2009 12:49  24%    +  -

ladoga66: Tak to nevím, já to kupovala dříve v prodejně, kde měli puzzle, ale tu mi zrušili. Tyto klipy mají i v IKEA.Nebo se zkus zeptat, někde, kde zasklívají obrazy, ale to asi vyjde dost draho...... Já měla všechny obrázky obdélníkové.

reagovat ladoga66 28.11.2009 15:26  40%    +  -

Holik: Ahoj,ja mám puzzle okrúhle o priemeru 67,5 cm a je tam 1000 kúskov,myslíš,že by sa dalo aj nato?A kde sa to dá kúpiť,ďakujem

reagovat Holik 26.11.2009 19:07  24%    +  -

ladoga66: Ahoj, já si na puzzle kupuji speciální klipy (dole je deska nahoře sklo a drží to takové svorky) - nic nelepím, jen celý obrázek přesunu na tu desku,sklo připevním svorkami a je to. Také mám ale největší puzzle 1500 dílků, všichni mi chválí, jaké mám krásné obrazy, že jsou to puzzle pozná málokdo

reagovat Paji007 26.11.2009 13:48  8%    +  -

ladoga66: Ahoj. My lepíme puzzle lepidlem na puzzle, které koupíš v papírnictví (nejlepší zkušenosti máme se značkou herkules). Nanáší se rovnou na složený obraz, nám se osvědčila houbička. Lepidlo by mělo stéct mezi jednotlivé dílky a držet. Po uschgnutí zmatní, takže obraz je jakoby "nalakovaný". Ovšem na puzzle značky Dino se nám to moc nepodařilo, museli jsme to přetírat několikrát a nakonec se nám některé dílky zvlnily, bohužel.
Někdo dává slepené puzzle pod sklo a věší to jako obraz, my pro jistotu slepený obraz podlepíme tvrdým papírem, nalepíme na okraje lištu s dírkami a ty pak pověsíme na hřebíky/hmoždinky. Ale máme max.1500 dílků, na větší puzzle by to už asi nebylo to pravé.

reagovat ladoga66 26.11.2009 13:06  16%    +  -

Ahojky,mám dotaz dostala som puzzle a chela by som ho poskládať a dať na stenu,poradí mi niekto,načo to vlastne mám lepiť?Akosi tápem v tom,ďakujem

reagovat adikah 10.10.2009 9:54  7%    +  -

Jenda125: díky za info, pořád jsem váhala jestli si jí mám pořídit nebo ne a tak si jí teda pořídím, mám málo místa a nemám rozeskládané puclíky kam, dát. Tak to jsem ráda, že ta podložka funguje

reagovat Jenda125 29.9.2009 12:48  5%    +  -

Ahoj podložku na puzzle mám o velikosti do 1500 dílků. Je to spuper,když to mužeš prostě srolovat a dát do kouta. Skládal sem na tom zatím 1000 dilků. Podložka je z látky o kterou se puzzle "zasekává" což znamená,že se ti v tom udrží jednotlivé dílky bez hnutí. To má samozřejmě nevýhodu při manipulaci po podložce s většíma skložencama. Měl sem ju na koberci,takže před umístěním na podlahu bylo nutné vysát,páč se na to hafo chytá bordel,kterej se ti při srolování může dosat na puzzle. Nehorší pro mě bylo rolovat skoro hotovej nebo celej obrázek,složené puzzle se na tom zhrnuje a je potřeba jej při rolování různě poptahovat. Válec na kterej se to roluje je nafukovací,takže to je opravdu šetrné na jednotliví dílky i celek. Nejvíce sem ocenil téměř nulové zaprášení,ikdyž sem si od skládání dal nějakou pauzu :-). Při oddělávání z podložky pro následné slepení bylo trochu nebezpečné (pro zamezení vypadavaní ze srolované rohože se puzzle o ni !zadrhavá!),musel sem jej chytit za rohy a opatrně zvedat a po položení trošičku opravit.... Chce to trpělivost jako se skládáním,ale pokud je málo místa nebo nesnášíte zaprášené puzzle,tak klady překonávaj zápory a to docela dost ;-).

reagovat adikah 25.6.2009 18:15  28%    +  -

Eviicka: Děkuji, to budu moc ráda

reagovat Eviicka 24.6.2009 23:42  74%    +  -

adikah: sestra ji má, nestěžovala si na ni, ale zjistím ti podrobnější reference

reagovat adikah 24.6.2009 18:08  25%    +  -

Zdravím. Taky jsem už pár puzzlí poskládala, ele ted mám malej byt a když bych začala skládat tak to pak nemám kam dát. V časupisu Magnet nabízejí takovou rolovací podložku a jestli jsem to zprávně pochopila tak se dá smotat i rozeskládaný puzzle. Máte to někdo doma? A jakou s tím máte zkušenost? Skládání mi moc chybí a tak o té podložce uvažuji. U skládání jsem se vždy dobře odrágovala.

reagovat Paji007 20.5.2009 13:39  25%    +  -

Tak jsme si říkali, že si necháme nějaké udělat, ale i tam je to limitováno rozměrem

reagovat Eviicka 19.5.2009 19:43  43%    +  -

Paji007: taky nemám moc ráda kreslené, raději fotky (města nebo krajiny). Klasicky ilustrované mi přijdou i mnohem těžší (stačí když si vzpomenu na tu mapu světa).

reagovat snoopy10 19.5.2009 16:47  42%    +  -

Paji007: no jo, ony tyhlety velký jsou většinou jen v několika obrázcích. Kdysi jsem uvažovala o 9000 (ještěže jsem do toho nešla, to bych skládala ještě teď), ale buď samý kýče s motýlkama a delfínkama nebo babylonská věž a ta se mi nikam nehodí. Památky jsou hezký, člověk se u skládání něčemu přiučí

reagovat Paji007 19.5.2009 13:56  24%    +  -

snoopy10: Ještě se mi doma válí nerozbalení 1500 Most nářků v Benátkách, noční, talk jsem zvědavá. Pěkně jsme se nazlobili u naší první pětistovky - Eifelovka, dole pár lidí, nějaká auta a tráva, uprostřed šedá "tyč" a 3/4 vršku modro. Asi po půl roce, co puzle visí na zdi, jsme zjistili, že dva dílky jsou přehozené, ale zdálky to není vidět. Teď mám zakázáno skládat, dokud nepověsíme ty čtyři slepené. Dlouho vybírám motiv - nelíbí se mi kreslená, preferuju památky, pokud možno navštívené, loni jsme sháněli asi 3 měsíce přes net, než se něco zdálo vhodné. Chtěla jsem 6000, ale nesehnali jsme.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Skládáme puzzle
Diskusi založil(a): Paji007
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava
Přečtěte si
Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou Barva očí prozradí váš charakter. Co říká o vás? 5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den Nutíte se jíst 2x denně, abyste zhubla? Už nemusíte! Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika