Mamince z Prahy a vlasnte vsem maminkam, ktere nechavaji "vencit" mladsi sourozence starsimi...

Dnes jsem mela ne moc hezkej zazitek na Hamerskem rybniku, kde se za stromama schovaval klucina, kterej mel v kocarku svyho mladsiho brasku, ten rval jak tur a velkej rval na nej at nerve, trhal kocarkem a sermoval mu pred oblicejem klackem....jeste pred tim tam nejake rany byly slyset, spis triskal s tema klackama rekla bych....musela jsem se s nima zastavit a trochu je porovnat....malej prcek (Jonas)byl spinavej od kury (zranenej nikde nebyl, jen drobny skrabanec na nozicce), velkej (David) toho mel asi tak akorat nad hlavu, mohlo mu byt tak 10 let.Jonase jsem pochovala, uklidnila, s Davidem jsem "hodila" rec, ale rada bych vzkazala jejich matce, aby je priste samotne nepoustela.
10lety dite a jeste k tomu kluk - nikdy nemuzete vedet, co se stane a to dite na to nezareaguje jako dospelej, aby situaci vyresil (viz. David - vydrazdenej z revu mladsiho brachy ho zacal zastrasovat klackem a rvat na nej).
David nevypadal na lumpa ani hajzlika, pak tam stal, vypadal, ze se fakt stydi a rikal mi o braskovi, kolik mu je a kolik vazi a co uz umi...ale kdyz řve, tak si s nim proste nevi rady a protoze ho to štve, tak se ho snaží zastrašit, aby byl ticho a nechápe, že ho malej nechápe....je to proste taky DITE. No doufaám, že dojeli dobře domu, malyho Jonáška, když jsem dávala zpátky do sportáku, tak se zoufale rozbrecel... bylo mi fakt lito obou dvou. A vic toho malyho - breci strachy a nechape nic a to mu, byť malinky, stopy na duši stejně zanechá. Zbytečně.

At je vase starsi dite nevim jak zodpovedne, nepoustejte je v zajmu obou spolu sami ven, ani v Praze, ani nikde jinde. Nikdy nemuzete vedet, co se stane a dite (to starsi) nebude umet tu situaci resit.

3.7.2009

Diskusi založil(a) 3.7.2009 JTina

reagovat Mmiki 18.11.2009 18:20  75%    +  -

jj,to se honí myšlenky hlavou co se všechno může stát.Já jsem začala letos v létě nechávat děti doma když jdu se psem.Kluk (11) hraje na PC a dceři(skoro 4)pustím vedle něj pohádku.Nesmí běhat ano chodit do patra a mají nastavený telefon na moje číslo na mobilu.Jsem tam půl h.až hodinu.Ale dát děti spát a odejít se někam bavit ,to bych z toho asi nic neměla ,pořád bych se nervovala.I když nás jako děti takhle doma nechávali.

reagovat www.libuska.wbs.cz 12.11.2009 11:39  18%    +  -

Srdečně Vás všechny zveme na

Vánoční trhy
aneb
„JARMARK ŠIKOVNÝCH RUKOU II.“

dne 21. listopadu 2009
v Základní škole nám. Jiřího z Poděbrad
čp. 7, 8/1685, Praha 3,
a to od 9:00 do 17:00 hodin

Nevíte si rady s originálním dárkem pro Vaše blízké?
Pak přijďte a určitě si vyberete!

…šperky, bižuterie, keramika, svíčky, pedig, vánoční dekorace, květinové aranžmá, batika, pergamano, perníčky, smalt, korálky, malovaný textil, patchwork, tea bag folding, ručně malované výrobky, nějaká ta parádička pro manželky, přitelkyně, dcery i tchýně... bude toho plná škola!!

Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny dílničky po celý den, kde si budou moci něco sami vyrobit! (malování triček, pletení z papíru, pergamano aj.)

Vstupné : Rodinné 20,-Kč, dospělí 10,-Kč, děti Kč 5,-. Pro každého návštěvníka vánoční perníček zdarma.

Výtěžek ze vstupného bude následně darován nadaci MDA RIDE - pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií.

Vánoční trhy jsou pořádány za laskavého přispění

Městské části Praha 3 a ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad!

Libuše Vičíková - www.libuska.wbs.cz

reagovat JTina 6.7.2009 20:31  27%    +  -

Holky, jen doufam, ze nas "zodpovednych" je vice nez tech mene .... a ze deti, ktere žijí v tom méně zodpovědném prostředí přežijou bez úhony na zdraví.
8mesíční mimčo je fakt malý a pláč je jeho jediný prostředek, jak se bránit všemu, co nezná, čeho se bojí, co jej trápí....když na něj někdo řve s klackem v ruce, myslím, že cítí jen strach, protože nechápe situaci. Proste....nemá smysl to riskovat. Taky doufám, že jejich matka byla doma v pořádku, starsi David to nerozebiral, jen rekl, ze maminka je doma.
Tak at se podobne veci stavaji co nejmene a kdyz uz se stanou, at jsou vzdycky lide, kteri zakročí

reagovat Raďulka 5.7.2009 19:17  11%    +  -

V minulém bydlišti jsme měli v bytě nad sebou "super" rodinku. On byl vyhazovač v baru a ona zřejmě prostitutka na zavolání či co... Měli dvě holčičky 5 a 7 let, večer je uložili a vypadli z bytu, vraceli e nad ránem, někdy až těsně před tím, než je odváděli do školy a školky. Paradoxně ona dámička byla mezi lidmi vlmi oblíbená, uměla se chovat, hzky se oblíkala a hlavně každé ráno vodila holky do školy, vyzvedávala je, vodila do kroužků atd. Prostě vypadala jako opravdu obětavá a snaživá matka, bohužel to že holky byly samy doma každou noc tím se asi nechlubila...

reagovat Jaaniinaa 5.7.2009 18:56  100%    +  -

www.libuska.wbs.cz: no vidíš to,kdyby nebyl odjezd z prahy,tak toto by se mi i hodilo.syn jede na tábor až 8.8. a klidně by jel na dva a toto je i dobrá cena..ale ten odjezd z prahy no.Nemám Prahu daleko,ale neznám to tam a bojím se tam vůbec jezdit autem ani nemluvě

reagovat www.libuska.wbs.cz 5.7.2009 18:37  15%    +  -

Ahojky všichni,
nabízím letní pionýrský tábor Bujesily 2009/II.konaný v termínu 17. 7. 2009 – 31. 7. 2009 pro 2 děti, provozovatele PS Fr. Soukala, Šternberkova 17, 170 00 Praha 7, na téma Harry Potter za 3.500,-Kč/1 dítě. Odjezd je z autobusového nádraží Praha Zličín v 15,00h. Moje děti bohužel nemohou jet, a proto hledám za ně náhradu.
V případě zájmu pište - libuse76@centrum.cz nebo volejte na 608 308 575. Přeji krásnou neděli.

reagovat Rosie* 5.7.2009 13:06  73%    +  -

Ahoj,
něco podobného jsem taky dost často viděla, ale bylo to na malých městech nebo vesnicích. Vždycky jsem se tomu divila, že ty děti jsou venku samy bez rodičů s mladším sourozencem, co kdyby se něco stalo. ALe dozvěděla jsem se, že tam je to běžné, že jak se lidi vzájemně znají, tak že se vždycky se někdo najde, kdo v případě potřeby zasáhne. Že to není tak jako u nás v té anonymní Praze, kde se nikdo o nikoho nestará a co se děje, je každému jedno. Nebo že na malých městech stává opuštěný kočárek se spícím miminkem před barákem, protože všichni vědí, ke komu to dítě patří, tak ho hlídá celý barák. Tak TOHLE zas přijde dost příšerné mě, protože to z Prahy fakt neznám - nechat děti samotné venku s tím, že kdyby něco, tak se někdo cizí postará.

Jinak u nás je to tak, že starší děti - 10 a 7, ven samotné pouštím, když chtějí, ale musí se mi pravidelně hlásit na zvonek. Nejmladší byly 2 roky a starším ji na hlídání většinou nedávám - výjimka je, když jsem musela vyběhnout třeba ke škole (kterou máme pod okny) a bylo šeredné počasí, tak jí jeden ze sourozenců pohlídal. Vždycky to ale vyšlo v době kouzelné školky a jen na cca 10 minut. Ale neměla jsem z toho dobrý pocit, to vůbec ne.

reagovat Durga 4.7.2009 21:54  45%    +  -

Když bylo synovi 10, vodil do školky svou 5 letou sestru. Většinou to bylo tak, že jsme jeli autobusem, převedla jsem je přes hlavní silnici a potom šli po chodníku. Když přišel do školky, pomohl jí s oblékáním, odvedl ji do řídy a uklidil její věci. Odpoledne pro ni chodil manžel. Někdy se stalo, že jsem musela odejít ráno dřív, tak jsem jim nachystala oblečení a jídlo a šli sami. Jednou mi vyprávěla kamarádky, která viděla z oken na silnici, jak sešli po schodech a došli k silnici a dcera začala jančit, že do školky nepůjde. Jarka to líčila tak, že syn se s ní vrálil ke vstupnímu schodišti, přehnul ji přes koleno, 2 x ji plácnul, chytil ji za ruku a šli. Ona byla jeho vytoužená sestřička a on její velký brácha. Dnes je mu 37, ale ten vztah se nezměnil. Ono opravdu záleží na dětech. Taky je fakt, že dcera, která strávila 17 měsíců v léčebně, kde byla sama a my jezdili jednou za dva měsíce, byla hodně samostatná.

reagovat 1moni 4.7.2009 17:59  100%    +  -

Já dcerky samotné nenechávám,nikdy bych je samotné dál než kolem baráku rozhodně nepustila.Nechápu matky co ani nevědí kde děti mají atd...chudáci děti,pak mají samé úrazy...proč si nezodpovědná matka dítě vůbec pořizuje?No kdyby byla odpovědná tak by ji to asi trklo jenže hlupačky si to neuvědomují ...asi...

reagovat Samantha 4.7.2009 13:10  100%    +  -

Já bych nenechala samotnou ani tu starší, skoro 6 letou, natož aby ona hlídala 2 letýho. Možná by to zvládla, ale co kdyby se něco stalo, začal by se dusit, spadl by, co 6 letý dítě ví o první pomoci.
Já jsem celkem schopná, neomdlévám při pohledu na krev, vím, co se má dělat a můžu říct, že když měla dcera febrilní křeče, dusila se a byla v bezvědomí, klepala jsem se jak ratlík, sice jsem udělala co se má, ale bylo to tak tak.
Mě to přijde jako hazadr.

reagovat KatkaA. 4.7.2009 11:26  27%    +  -

tak taky musí přidat mou zkušenost-uplně mě je zle z těch rodičů-bydlíme v rodinném domku sídlištní pískoviště moc nenavštěvujeme-v podstatě proti nim nic nemám-ale jednou jsme zašli na jedno s kamarádkou a dětma a to co jsme viděly byl fakt šok a to i pro naše děti-partička dětí od sotva chodící malé holčičky,která byla (v docela chladnu)bez kalhotek jen v tričku a s narvaným batohem bábovek-chudák opravdu ho nemohla unést, po nejstarší asi tak 5leté dítě-všichni byli předškolní a strašně špinaví a matky ani jiný dozor nikde-jako ani na balkonech protě nikde
i můj 4letý syn a kamrádky 3letá dcera nechápali tu bandu dětí bez rodičů......
možná to zní jakože nic,ale to byli opravdu malé děti a hlídali to sotva chodící prtě-nikdy to nepochopím-podotýkám,že to bylo na novém sídlišti v praze kde jsou jen luxusní dost drahé byty

reagovat Jaaniinaa 4.7.2009 10:36  100%    +  -

Nebo kdy já chápu takovéto hlídání,tak je to třebas u maminek,co jsou sami a nemá jim kdo pomoci,jako to se potom nedá nic dělat.Je to blbé,ale je to tak,do práce musí a tak jsou dětičky o dost potom jaksi samostatnější než normálně.Já a bratr jsme taky byli hodně sami,když se naši rozvedli a máma byla hold v práci a jsme jen tři roky od sebe a já byla v předškolním věku a brácha o dva a půl roku mladší.A nechalo se to,ale jasné,toto bylo nutné,horší,když to nutné není a rodiče to dělají z vlastní pohodlnosti..Jistě,jsou situace,že je potřeba aby starší pomohlo dítko..ale jako ne pořád,to potom to dítě je akorát otrok,nic jiného!!A já mám manžela hoodně pracovně mimo domov a taky to musím zvládnout a od září,prostě podzima jdu pracovat a budu muset to zvládnout,nedá se nic dělat...

reagovat ŠARYK 4.7.2009 8:52  100%    +  -

ahojky, tak mě hlídají starší toho prďolu, ale i tak trnu, a to je synovi 17 a dceři 19... Ono neštěstí se stává i rodičům , dospělým, babičkám...

A proto mám strach, protože někdy mám sama problém malého uhlídat, a stačí vteřina....a už to nikdo nevrátí.

reagovat Jaaniinaa 4.7.2009 8:25  100%    +  -

A SAMOZŘEJMĚ NEHLÍDAL SYN MALOU KDYŽ BYLA MIMINKO A PODOBNÉ,TO AŽ POSLEDNÍ DOBOU,KDYŽ JE SKORO ČTYŘLETÁ

reagovat Jaaniinaa 4.7.2009 8:13  100%    +  -

AHOJÍK HOLKY.Tak toto znám taky.Ne ze své skušenosti,mám děti necelých šest let od sebe synovi bylo devět let a dcerce nejsou ani čtyři roky.Jako klidně přiznám,že když na chvíli potřebuji,tak syna nechám malou hlídat,ale jde o chvilku,třebas když byla malá nemocná,já potřebovala nutně do krámu a za půl hodinky jsem byla zpátky a tak podobně.Rozhodně ale nenechávám syna,který má úplně jiné zájmy hlídat sestřičku půl dne,jen abych já měla pohodlíčko.Ale i kdyby mu bylo patnáct,tak to taky ne,dyk takový dítě má úplně jíné zájmy a toto je pro něj prcek a co s ním že?Doma je to jiná,to si vyhrajou,u dědy na zahradě to samé,ale tady ve městě kde bydlíme,bych syna s malou samotné neposlala ani kousek samotné do krámu.Ano,kluk je dobře samostatný,chodí po celém městě,vyzná se kam jede který autobus,dojde mi pro pečivo,když třebas vařím atd-jeho to neobtěžuje,neopak,připadá si ještě důležitej a já vím,že to normálně zvládne.Nechci z něj mít zase kňouru,co ještě ve 13.letzech neumí přejít silnici.Do školy to má taky přez půl města..ale takové hlídání,to fakt ne.Párkrát venku-mámke ač ve městě a v paneláku oplocený pozemek,tak na hodinku-když teda syn chce,pošlu je tam oba dva,když potřebuji vařit a malá chce taky ven,ale jináč je nikam samotné nepouštím,to ani náhodou!!Ale případ,kdy holka co je v osmé třídě na základní škole,tak že hlídá denno denně sestru,které je málo přez dva roky,to znám přímo tady od nás.Ta holka neví,co je jít na celý den na koupaliště,s kamarádkami ven,pořád a neustále má na krku svou malou sestřičku.Třeba včera,celé odpoledne se pařila za barákem,malá sestřička malej bazének,jí bylo hej a ona jí i s maminkou hlídala na té výhni.asi se ptáte,proč tam musela sedět s maminkou??No usela,kdyby sestřička dost neposedná utekla,nebo něco potřebovala,tak ona to udělá!!!No,jako nevidím,že by měla kamarádky ani nic podobného!!Nikam pomalu nesmí,nikam jí nepouštěj,jen,aby tu malou hlídala a to za měsíc a půl její rodiče čekají další miminko-zase holčičku.Ptom jí budeme vídat naprosto běžně s kočárem a tou dvou a půl letou

reagovat wiwizzy 4.7.2009 1:48  100%    +  -

Já takhle málem zabila vlastního bráchu... jsme od sebe 6 let, brácha sotva chodil a dodělával se barák. Hlídala jsem ho a mamina si odběhla pro něco do sklepa. Brácha odťapkal na balkon v 1. patře, na kterém tenkrát ještě nebylo zábradlí a volal na tátu, který byl na zahradě. Toho málěm švihlo a letěl pod balkon bráchu chytat a volal přitom maminu. Té se nakonec povedlo se připlížit a bráchu strhnout zpátky. Bylo mi tenkrát něco kolem osmi let a toto si pamatuju jen hodně matně. Takže vím, že bych dítě dítětem hlídat nenechala...
A co se tichosti týče, tak to si už pamatuju dobře... brácha byl v obýváku a mamina ho neslyšela, tak se ho ptala co dělá. A brácha na to, že ,,číhá,,... mamka: ,,tak číhej, číhej...,, no a milej bráška ji rozstříhal záclonu, která byla až na zem

reagovat Kleopatra 3.7.2009 22:20  44%    +  -

No to je hrůůůůza Mám děti od sebe sedm let, Kubík Jáju miluje, ale stejně není on ten rodič. My jsme si ho pořídili, my jsme ti zodpovědní, i když Kubík Jáju rád pohlídá a pohraje si s ním, nemůžu mu otravovat dětství tím, že z něj udělám chůvu a malého ohrozit tím, že jej svěřím do rukou dalšího dítěte.. Tohle fakt nechápu

reagovat Sydžej 3.7.2009 21:30  56%    +  -

jinak holky já mám holku skoro osmiletou ale mám strach jí poslat k babičce když třeba něco potřebuji a to nemusí přecházet silnici.

reagovat Tokamak 3.7.2009 21:27  100%    +  -

Když tu povídáte o těch silnicích.. taky bydlíme na hlavní.. a rodina naproti má tři děti.. asi 9 8 a 5 let.. už léta si hrajou na mostku, jejich nejoblíbenější místo.. chodí samy po silnici, která je velmi frekventovaná.. prostě rodiče v tomhle směru nezájem.. dokonce jim kluka jednou porazili a bylo to naštěstí lehčí zranění, ale ani to s nima nehlo..

reagovat Tokamak 3.7.2009 21:25  100%    +  -

le.nka: Podezřelý ticho.. to znám Naposledy při podezřelém tichu oba.. i ten devítiletej kreslili na zed

reagovat Biblinka 3.7.2009 21:24  100%    +  -

le.nka: přesně to ticho bývá nejhorší

reagovat Tokamak 3.7.2009 21:23  100%    +  -

To je teda síla, jenže nejhorší je, že se tohle asi vážně děje..

Jako když si někdo pořídí víc dětí, nemá právo svoje rodičovské povinnosti přehazovat na staršího sourozence.. děti mají mít dětství a ne starosti :-( Lidi jsou úplně tupí..

reagovat le.nka 3.7.2009 21:13  100%    +  -

je to hrůza,já jsem nesvá i ve chvíli kdy si děti hrajou sami v pokoji.malinkýmu je 21 měsíců a staršímu bude osm.je hodnej,ale někdy má takový ty telecí nápady,takže tam jsem co pět minut a kontroluju.Hlavně když je podezdřelý ticho

reagovat Verdík 3.7.2009 21:11  100%    +  -

A to bydlí ve stejný ulici jako my. Asi sedm baráků od nás. A odvádí ji k hlavní silnici na úplně jinou stranu!

reagovat Verdík 3.7.2009 21:09  100%    +  -

Zrovna dneska jsem tu viděla jít dvě osmiletý děti a to jedno mělo za ruku rok a něco bráchu. Bydlíme na vesnici, ne u hlavní silnice, ale stejně tu jezdí lidi jak blázni!
Ale teď si vemte... My máme holčinu, v říjnu jí bude 5let. Od loňskýho léta si hraje sama na zahradě. Ale i tak člověk jí furt hlídá. Branka zamčená a klíč schovanej. A loni jedno víkendové dopoledne jsem šla vynést koš a malá si povídá u plotu s cikánětem. Ještě jsem zjistila, že branka je odemčená, tak jsem jí zamkla, vyndala klíč a schovala ho do schránky. Jenže ten hajzlík mě viděl a co myslíte že udělal? Malá se ho údajně ptala kde bydlí a on aby šla s ním, že jí to ukáže. Tak vlezl do schránky, vyndal klíč, zvenku odemkl a odváděl mi dítě ze zahrady! Já byla akorát na druhý straně baráku, tak jsem do silnice neviděla, ale manžela mamka zrovna byla v kuchyni a mají okna do silnice, tak přiběhla a prý jestli jsem s ním malou pustila. Říkám, že ne, proč? A ona že mi jí odvádí dolů k hlavní silnici! No v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Vyběhla jsem za nima. Malá mě pak zahlídla a s brekem ke mě. Ta dostala na zadek a kluk se mi dostat pod ruku, tak by dostal pár facek! Jediný co jsem udělala bylo, že jsem na něj zařvala, že ještě jednou a přerazím ho! Kluk oči na vrch hlavy a já byla tak naštvaná, že jsem měla chuť jít za jeho mámou! To je kluk, co donedávna nám tady mlátil do branky, odemykal nám (když byl klíč zevnitř-kvůli němu se začal schovávat). Nebo sem vlítnul a za chvilku utekl a nechával branku otevřenou. My na zahradě psa, ale nezájem! Jejich máma se o ně nestarala a tátu měli v cizině! A potom stačí nechat dítě chvilku samotný na zahradě, přijde jeden takový hajzlík a co se může stát!

reagovat Sydžej 3.7.2009 20:47  56%    +  -

Biblinka: ted jde myslím do deváté.

reagovat Biblinka 3.7.2009 20:45  100%    +  -

Sydžej: a jak je stará?

reagovat Sydžej 3.7.2009 20:43  56%    +  -

Biblinka: jasně museli je hlídat akorát chudák ta nejsarší holka ta se stará vlastně o všechny sourozence(i když byly málé) chuděra nechodí ven nemá kamarády.

reagovat Biblinka 3.7.2009 20:41  100%    +  -

Dracek123: hrozné....taky máme bazén....ale jsem tam u něj

reagovat Biblinka 3.7.2009 20:40  100%    +  -

Sydžej: no stejně....je to dost dlouhé a co ti starší, pak je měli na krku?

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Mamince z Prahy a vlasnte vsem maminkam, ktere nechavaji "vencit" mladsi sourozence starsimi...
Diskusi založil(a): JTina
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si