Oblíbené hry z dětství

Jako děti jsme pořád něco hrály a já pátrám v paměti, jak se některé hry hrají. Nepamatuji si třeba přesně, jak se hraje Krvavé koleno, vzpomene si někdo? A jak jste si hráli vy?
27.7.2009

Diskusi založil(a) 27.7.2009 Baruschka

Tipy na hry

najdete na Nástěnce v komunitě

Baruschka 30.7.2009 13:03

reagovat ZuHud 24.8.2010 9:10  100%    +  -

Baruschka: no já vstávám s malým, takže když lezu z postele, taky se mě kolikrát nechce.....
Jsem vyloženě postelovej tip.....
A dneska navíc prší, takže úplně moje počasí.....

reagovat Baruschka 24.8.2010 9:07  100%    +  -

ZuHud: tady jde o to, že si nezvykneme my - rodiče

Ještě mě napadlo, že jsem tuhle chtěla hokám zazpívat Na kopečku v Africe a taky mi nějak došla slova. Jo a vzpomínám si, jak jsme znali miliony vtipů o Hurvínkovi

reagovat ZuHud 24.8.2010 9:02  100%    +  -

Baruschka: My už rok vstáváme o půl 7.......aby si malej zvyknul a nedělalo mu to problém...takže my to máme "vsuchu"....

reagovat Baruschka 24.8.2010 8:59  100%    +  -

ZuHud: co jemu, ale nám! Jen tak tak jsme vstávali, abysme stihli školku na půl devátou a teď bude muset být Andulka ve škole o hodinu dřív a ještě i nasnídaná..

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:52  100%    +  -

Baruschka: můj synátor jde taky do první tedka v září...huž mu to začne...

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:50  100%    +  -

Baruschka: Jo za nás byla jiná doba. Dneska je to o strach někam děcko pustit, a když, tak ne daleko. někdy si raději přeju, aby kluci moc necourali. Ale už sem zažila že maminka pustila u nás 6 letého kluka samotného do parku.

reagovat Baruschka 23.8.2010 23:44  100%    +  -

Joo.. tak to bude asi ono, malej klacík!!

Taky jsme venku lítali dlouho do večera, jenže je fakt, že byla trochu jiná doba. Já řeším, kdy nechám starší samotnou venku - teď jde akorát do školy - a mám pocit, že to hned tak nebude.. a zas nemám tolik času, abych s nimi byla celé odpoledne venku

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:33  100%    +  -

Avias: jo zarachy - to sem si užívala taky - bohužel.

reagovat Avias 23.8.2010 23:30  100%    +  -

ZuHud: na naše jo, ale ne vždycky a zarachů jsem si taky užila

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:27  100%    +  -

Avias: tak toto na naše - bohužel, nikdy neplatilo....

reagovat Avias 23.8.2010 23:25  100%    +  -

ZuHud: jj, chodila...a většinou jsem ještě dotáhla někoho s sebou, abych měla jistotu..

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:18  100%    +  -

Avias: taky jsi chodila žadonit, aby tě nechali vaši dýl venku s ostatníma???

reagovat Avias 23.8.2010 23:11  100%    +  -

ZuHud: Ale stejně, my jsme si jako děti tak vyhrály, dneska už to tak není, většina dětí sedí doma u pc her apod. Nás nemohli rodiče dostat z venku domů..to byla paráda

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:08  100%    +  -

Baruschka: jo a tato diskuze je skvělá....sem si zavzpomínala na dětství...

reagovat Avias 23.8.2010 23:08  100%    +  -

ZuHud: No, my po sobě taky něčím házeli a zabírali si území, teda já mám tak krátkou paměť - detaily jsem už úplně zapomněla

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:07  100%    +  -

Baruschka: jejda to nebyl ščagel na zloděje...ale malej klacek tak 15 cm a o průměru 1 cm. to nikoho nezabije...hihi

reagovat Baruschka 23.8.2010 23:06  100%    +  -

ZuHud: čéče, nějak si nepamatuju, že bysme po sobě házeli klackem , ale to asi svoje děti zatím učit nebudu

reagovat ZuHud 23.8.2010 23:05  100%    +  -

Baruschka: My jsme hráli užíračku na písku.
rozdělili jsme si každý svoje území. všichny si na něj stoupli. Někdo měl klace kterej hodil i někomu na to území. ten ho musel chytit do ruky a zařval stop. ostatní co se rozutíkaly se na stop museli zastavit. Ten kdo měl klacek udělal 3 kroky nebo i skoky k tomu, co byl nejblíž. Pak ho musel tím klackem trefit. Pokud ho trefil užral mu z jeho pole 3 obdélníčky cca. 10*20 cm z toho jeho pole. Pokud ho netrefil tím klackem, tak to bylo naopak. Dál házel klacek ten, kdo prohrál -tj. komu bylo to pole užraný. Prohrál ten, kdo byl bez pole, kdo byl celej sežranej.

reagovat Baruschka 23.8.2010 22:58  100%    +  -

ZuHud: aháá a ta užíračka? Vím, že jsme si zabírali křídou území a bylo to občas krkolomné, ale detaily fakt nevím. Děkujííí!

reagovat ZuHud 23.8.2010 22:51  100%    +  -

Baruschka: my jsme to hráli takto:
vzala se cihla, na to se dalo prkno a udělala "houpačka". Pak se sezbíralo 20 špejlí od ledňáků. ty se dalo ten konec co ej na zemi. Pak se určil někdo, ten první, a ten na to prkno dupl, a vyvolal jméno (někoho z hráčů ) - ten měl šlapku. mezitím se rychle ostatní rozutekli schovat. Ten koho vyvolali musel všechny špejle najít a posbírat,dat na to prkno a šel hledat někoho z hráčů.Ostatní číhali někde schovaní. Když někoho našel, musel utíkat k tomu prknu a dupl na prkno a vyvolat toho, koho viděl. Bylo i dovoleno, že jestli že byl někdo poblíž, a ten kdo měl "šlapku" tak ho mohl protihráč mu to jít zadupnout. Pokud se tak stalo, tak ten kdo měl šlapku, tak se musel vrátit,a zase to poskládat, a zase jít znovu někoho hledat.Pokud se stalo, že byl někdo blízko, a ten kdo měl šlapku šel na jinej konec, než jste byli schovaní, tak jste mohli vyběhnout mu to zase zašlápnout.. ale riskovali jste, že ten kdo měl šlapku a uměl rychle utíkat, a tudíž, vás zadupnul a měl jste šlapku - pikal jste vy. Někdy to bylo celkem pakárna se té šlapky zbavit, a než jste se někoho našli, tak vám to několikrát zadupli ostatní protihráči. No doufám, že je to srozumitelné......

reagovat Baruschka 22.8.2010 8:17  100%    +  -

ZuHud: prosím tě, jak se hraje šlapka? A užíračku jsme hrávali taky a nemůžu si vzpomenout na pravidla.

reagovat Avias 21.8.2010 0:56  100%    +  -

ZuHud: Moje prateta je pro mě vždycky měla schované v šuplíku v kredenci, nebo jak se té potvoře říkalo

reagovat ZuHud 21.8.2010 0:52  100%    +  -

Avias: Jo taky jsme foukali bubliny - šly výborně z Pedra a kolikrát jsme měli bublinu a odlepovali jsme ji z čela....

reagovat Avias 21.8.2010 0:49  100%    +  -

ZuHud: jj, a já sbírala obaly - od žvýkaček, čokolád...
Ty dnešní žvýkačky stojí za houby, tenkrát to bylo něco, jsem měla od prasklé bubliny zalepený i oči.. Která to dnes dokáže?:

reagovat ZuHud 21.8.2010 0:45  100%    +  -

Avias: Jo na bajo si vzpomínám - tam byl obrázek, v pedru ne. A co jsme se ho nažvýkali...

reagovat ZuHud 21.8.2010 0:44  100%    +  -

Avias: Mě je 32...
ale mám zastydlou pubertu..

reagovat Avias 21.8.2010 0:37  100%    +  -

ZuHud: kolik ti je? My budeme asi stejná věková kategorie...Mě bude teď 30. Pedro, to jsem milovala a Bajo pak taky

reagovat ZuHud 21.8.2010 0:33  100%    +  -

Avias: Jinak jsme hráli vybiku, šlapku, užíračku, piškovorky, námořní bitvu, město-jméno.
Na horách jedna holka donesla ostrov pokladů, hrál se žolík, kanasta, flaška, a byly i zákalady pokra....
Pořádali jsme olympiádu, a kupovali si pedro, a foukali z něj bubliny....hihi

Jooo, melancholicky vzpomínám na dětství...

reagovat Avias 21.8.2010 0:33  100%    +  -

ZuHud: jj, to myslím

reagovat ZuHud 21.8.2010 0:29  100%    +  -

Avias: Na to kdo dělal, co dělal? Já nato nezapomněla, protože to hrajeme s neteří ...( sem jí to naučila ) a kolikrát se fakt řežeme smíchy.
Samo sebou, to mladá přitáhla do školy .... Ale jinak jsme nahráli her a her....

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Oblíbené hry z dětství
Diskusi založil(a): Baruschka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle