když vlastní dítě nemá rádo nového partnera....

Můj syn nemá rád mého nového partnera. Máte s takovou situací nějaké zkušenosti a jak jste tuto situaci řešily?
31.8.2009

Diskusi založil(a) 31.8.2009 navia

reagovat BlueStar 31.5.2010 21:35  100%    +  -

Já to mám taky trochu jinak. Moje děti se snažili na začátku si mého nového partnera získat, ale on jim dával najevo odstup. Naše společná dcerka si k nim může dovolit všechno a oni nesmí nic. Vím jak to řešit. Odejít s dětma, ale problém veliký. Nemám kam. Už jsem to tak řešila, ale k....a jsem uvěřila, že si uvědomil jak mu VŠICHNI chybíme.

reagovat andu 27.1.2010 19:10  5%    +  -

Já jsem na tom opačně. Ale radu bych uvítala. Mimochodem, je nějaká změna u vás PavLen? Já myslím, že s dětmi v pubertě je to obecně to nejtěžší, protože berou vše strašně zbrkle a nejlepší je prostě dát tomu čas.
Já jsem teď v situaci, kdy moc dobře nezvládám svého nevlastního syna (budou mu teprve 3 roky): testuje co si může dovolit a tak máme plno kopanců a bouchání a neposlouchání a když mu něco řeknu jako "tak oblíkat, jdeme ven" tak mě buď praští nebo začne brečet, že chce za mámou. Vše si nechá jen od tatínka (vzít hračku, oblíknout atd). Máte někdo podobnou zkušenost? Jestli ano, nechte mi prosím vzkaz, ráda bych to probrala. díky

reagovat Fantina 8.11.2009 22:52  21%    +  -

navia: Chlapi zalézají do jeskyně a hledají řešení problémů, jsou tam, dokud něco nevymyslí, nejsou jako my - rozebíráme problém a hovoříme o něm.

reagovat navia 8.11.2009 20:14  5%    +  -

Ahoj, takže můj přítel odešel do poustevny (kamarádův byt)si odpočinout a najít řešení našeho problému. Všimněte si prosím, řešení hledá sám, beze mne, i když já bych do toho měla co říci. Tak jsem zvědavá co vymyslí..

reagovat navia 3.9.2009 14:53  5%    +  -

KACULE22: dík

reagovat KACULE22 1.9.2009 20:42  15%    +  -

navia: držím pěsti!!!!!

reagovat navia 1.9.2009 19:41  5%    +  -

díky za názory a rady.něco už dělám, něčím se zkusím inspirovat

reagovat Clau.Zuzu 31.8.2009 22:27  14%    +  -

navia: a co třeba nějaká vzájemná "smlouva" jakoby? Ty jako rodič si dáš pár pravidel a potrestání, když se nebudou dodržovat a syn si "zažádá" o pár úlev nebo bude mít třeba taky nějaký požadavek ... vím, že tohle snad radil nějaký psycholog mamce, když měla s bráchou hodně velké problémy ...

Blbý je, pokud je syn očkovaný od otce (a znám z vlastní zkušenosti, že to otcové často dělají, i u mě se o to otec pokoušel) ... jedině se synem pořád dál komunikovat a stále do kolečka vysvětlovat, že partner není sok, ale že Tě má moc rád a že i Tobě na něm záleží a jak říkaj holky, že nechceš během pár let zůstat doma sama až on odejde buď na školu anebo na výšku či s partnerkou budoucí bydlet jinam ...

reagovat Clau.Zuzu 31.8.2009 22:20  14%    +  -

Mata69: přesně tohle (že pubiš je tvrdej jen proto, že zabírá vydírání) mě napadlo, když to tady tak dočítám ... mám totiž fakt strach, že se syn navii zasekl prostě jen proto, že mu to takhle teď není po chuti. Nechci soudit, jelikož je ani jednoho neznám osobně, ale znám to od bratrů, jak se dokáží seknout (a to nemusí být ani takhle vážná situace) ...

reagovat KACULE22 31.8.2009 21:31  17%    +  -

Mata69: nemám na mysli at partnera vyhodí,ale at se snaží hodně mluvit se synem.proč ho nemá rád atd. a taky ten chlap at ho nekde vezme na "panskou jízdu" at da klukovi pocit důležitosti! možná i bývalý partner(jeho tatka) ho ovlivnuje těžko říct... ono to je těžké radit my do toho vztahu nevidíme........

reagovat ŠARYK 31.8.2009 19:48  100%    +  -

ahojky mám tyhle zkušenosti, naštěstí to dopadlo dobře.
Napíšu zítra...neboj, já taky nedoufala...musíš věřit...chce to čas

reagovat Durga 31.8.2009 19:20  57%    +  -

Myslím,,že to opravdu záleží na tom, jaký je partner. Pokud pochopí, že kluk právě kráčí do puberty, tak se k němu bude rozumně chovat. Kluk je ve věku, kdy nesnese napomínání od nějakého cizího chlapa jen proto, že ten chlap žije s jeho matkou. Je proto nutné, aby sis promluvila s oběma. Příteli vysvětli, že prostě klukovi vadí, že si matka někoho našla, ale ty že nechceš přijít o žádného z nich. Než se to vyřeší, měl by si odpustit veškeré výchovné poznámky vůči tvému synovi. Klukem začíná mlátit puberta a napomínání cizího chlapa jej rozčiluje. Bohužel, tím protivným vychovatelem se staneš ty. Pokud se týče upřednostnění. I to by si měl tvůj syn uvědomit - a možná by u to čase měl vysvětlit i tvůj přítel. Ano. Je to tvoje dítě. Je mu 12. Nepotrvá to dlouho a skončí ZŠ a je otázkou, jestli zůstane doma. Děti nás opouštějí a my je musíme nechat jít, je to jejich právo. Ale to neznamená, že se kvůli dvanáctiletému klukovi, který se zatím zřejmě nevyzná ani v sobě rozejdeš s někým, s kým si rozumíš. Syn si jednou najde partnerku, ožení se a bude mít svoji rodinu.

reagovat Mata69 31.8.2009 19:19  100%    +  -

No rozhodně bych to klukovi vysvětlila, jakou cenu a význam pro mě takový partner má, že jednou nechci být sama, až on bude dospělý a půjde si po svém...že to neznamená, že ho tím mám méně ráda a že se k němu rozhodně bude chovat slušně. Trvat na tom. Nevyhrožovat, neprosit, neustupovat.
Ha - lehko se to píše sakra...

reagovat Ety 31.8.2009 19:14  100%    +  -

KACULE22: no napadá mě víceméně to stejné jako Matu....neodejde? právě že odejde, jednou určo odejde, "jen" ten rodinný vztah matka - dítě zůstává.... a co když onen partner je ten "pravý"? a nikdy už nikoho tak kompatibilního nenajde? já bych rozhodně o takového bojovala do posledních chvíl...

reagovat Mata69 31.8.2009 19:02  100%    +  -

KACULE22: neupřednostňovat nového partnera před dítětem...no jasně, ale "vodsaď-pocaď" jak se říká...co když je ten partner fajn člověk, má jí skutečně hodně rád, mohl by se pěkně i starat o synátora - má ustoupit děcku, který jednou tak jako tak odejde z domu a zůstat sama?

reagovat Mata69 31.8.2009 18:59  100%    +  -

navia: máš to sakra těžký holka...hlavně synátor našel jak s tebou manipulovat...a jestli ho ještě tatínek "očkuje", tak je to síla teda...těžko radit. A tvému novému partnerovi to taky nezávidím, se klukovi nezavděčí i kdyby se na hlavu stavěl...

reagovat Mata69 31.8.2009 18:58  100%    +  -

KACULE22: no jenže on takovej pubiš může být pěkný vyděrač a nový partner i kdyby byl svatej mu nemusí být po chuti...

reagovat KACULE22 31.8.2009 18:16  16%    +  -

a ještě NIKDY neupřednostnuj chlapa před dítětem.chlap odejde,ale dítě zůstane.....

reagovat KACULE22 31.8.2009 18:12  16%    +  -

ahoj já to beru ze strany tvého syna.já jako dítě taky vyloženě nesnášela nového partnera od mamky.nebyl my po chuti už od začátku.říká se že děti vycítí zlého člověka a asi na tom je kus pravdy.byl to hrozný člověk,samozřejmě že před mamkou se choval jak milius!sama mám už rodinu a mamce asi nikdy neodpustím že s ním byla ikdyž sem ji prosila at ho nebere k nám bydlet.to je povídání na dlouho.a víšco konečně mamka otevřela oči a přiznala sama sobě že on není dobrý člověk a po třínácti letech ho nechala soudně vystěhovat(to bylo před týdnem)možná to není ten samý případ u tebe ,třeba jen tvůj syn žárlí a to chce potom hodně trpělivosti

reagovat navia 31.8.2009 17:28  5%    +  -

PavLen: nebo
3) vystěhovat oba dva a odjet na 2 roky někam, kde
mě nikdo nenajde

reagovat navia 31.8.2009 17:27  5%    +  -

Ety: ten by šel, to je hlava tvrdá.

reagovat PavLen 31.8.2009 17:06  62%    +  -

navia: Já to chápu.

1) Buď odstěhovat partnera
2) Nebo dítě (což je kravina kvůli chlapa)

reagovat Ety 31.8.2009 16:54  100%    +  -

navia: typuješ to na to, že by se dobalil a fakt odešel nebo by byl šokován a prosil ať přestaneš?

reagovat navia 31.8.2009 16:21  5%    +  -

Ety:jenže to by nic nevyřešilo, jen by se to posunulo někam, kam nechci. nikdy jsem netušila, jak je to těžké, když jsou dva kohouti na jednom smetišti. ten velký se celkem snaží, ale ten malý
stávkuje. je to naprd

reagovat Ety 31.8.2009 16:08  100%    +  -

navia: vydírá tě, zkouší to na tebe....a co tak kdyby až to zas jednou řekne, si mu začla bez řečí balit kufry? ...

reagovat navia 31.8.2009 15:58  5%    +  -

PavLen: to víte, že jsem po rozchodu na na něj byla měkká, byla jsem rozhozená. jenže dřívě jsem na něj zas tak měkká nebyla, protože jeho otec se mn e nezastal, když byl drzý a tak jsem s ním bojovala sama. teď mě občas navíc vydírá tím, že půjde k otci, i když mu řeknu, at se tedy s ním domluví a jde, tak to ještě neudělal.

reagovat navia 31.8.2009 15:55  5%    +  -

PavLen: já nechci aby se syn odstěhoval k tátovi, ale kdyby moc chtěl, tak bych mu nebránila.navíc si myslím, že jeho partnerka by ho vyexpedovala za měsíc zpět.

reagovat Ety 31.8.2009 15:36  100%    +  -

Clau.Zuzu: ahojík jj, rozumím, ale pokud paní už vyzkoušela vše co ji napadlo po "dobrém" a účinek nikde a o přítele nechce kvůli puberťákovi přijít, tak co v čil, že?

reagovat Ety 31.8.2009 15:35  100%    +  -

taky mě to trochu napadlo, zda nejsi na něj třeba příliš měkká, a netočí se to až moc vše kolem něho, nevím....

reagovat PavLen 31.8.2009 15:32  61%    +  -

navia: ...a "nemazlíš se" s ním moc. Nepotřebuje ???

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: když vlastní dítě nemá rádo nového partnera....
Diskusi založil(a): navia
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si