látkování

Diskuse pro maminky co používají látkové plenky nebo o nich třeba uvažují:-)))
4.9.2009

Diskusi založil(a) 4.9.2009 Veronika82,Kamilka,Matýse

reagovat Luciana00 13.6.2012 20:05  12%    +  -

Divizna: Myslím, že už to nebude aktuální, ale měla jsem 15 plen.

reagovat Divizna 5.3.2012 9:40  100%    +  -

Luciana00: děkuji :-)
Můžu se zeptat, kolik plenek jsi měla do výbavičky ?

reagovat Luciana00 1.3.2012 20:05  13%    +  -

Divizna: Ahoj, tady už to moc nežije každému to vyhovuje jinak. Já skladovala pleny na sucho, moc jsem to neřešila, před uskladením jsem je propláchla když bylo třeba a pak už jen šup do pračky

reagovat Divizna 21.2.2012 14:45  100%    +  -

Ahoj, jako mamka čekatelka sbírám informace - jak prosím skladujete použité plenky před praním ? Na mokro nebo na sucho ?

reagovat Nev 17.3.2011 11:53  100%    +  -

xkackax: děkuji.

reagovat xkackax 16.3.2011 12:53  12%    +  -

Nev: jéé, ten je krásnej

reagovat Nev 16.3.2011 9:23  100%    +  -

xkackax: děkujeme!

reagovat xkackax 16.3.2011 8:14  12%    +  -

Nev: No né, to je neskutečný, já jsem si říkala, jeslti už to někdy teď nebude, ale pak mi přišlo, že by to bylo moc brzo
To to letí!!

Tak přejeme všechno nejlepší, ať vám všechno tak krásně klape i dál, holky ať se o toho svýho prince hezky staraj a všem hlavně zdraví

reagovat Nev 15.3.2011 13:55  100%    +  -

xkackax: kéž by, Maty je zatím vzorové dítko, pohodář na n-tou, tak snad.... Dneska už slavíme roček.

reagovat xkackax 15.3.2011 12:40  12%    +  -

Nev: jojo, jsem nadšená :)
Třeba vám to taky tak půjde ;)

reagovat Nev 14.3.2011 12:19  100%    +  -

xkackax: to je naprostý ideál, když to jde takto. Jsem zvědavá, jak budeme bojovat potom my.

reagovat xkackax 14.3.2011 11:44  9%    +  -

Nev: ahoj, tak jsem to nijak nehrotila, bo jsem zjistila, že i mně by kojení chybělo a výsledek je takový, že od 24 měsíců doteď (skoro 26 měsíců) jsme kojily jen ráno, večer byla pohádka a teď už 3. den nekojíme vůbec, Viktorka si prostě nevzpomene :))
Teda - kolem 3h zahlásí: mlíčko!, ale řeknu jí, že až ráno a ona to zaspí, spí až do půl osmý, a pak už na to zapomene, nebo prostě nechce :)

Jsem ráda, že to šlo takhle samo a v pohodě.
Jako prozatím všechno

reagovat Topka 12.1.2011 12:57  100%    +  -

Nev: Holky asi to tu zaniklo, ale mi jsme nelátkovali, na diskusi jsem se dostala už ani nevím jak a v době kdy už pro nás začínat s látkováním ani nemělo cenu. Bez plýnky přes den už jsme strašně dlouho, nás se držela jen ta noční.

reagovat Nev 12.1.2011 11:52  100%    +  -

xkackax: může, těch triků jak odstavit je hodně, nemocná prsa, zalepit je náplastí apod. Nebo můžeš zavést nezávazné kojení, zkusit zda večer nezapomene (víno můžeš, klidně po kojení - alkohol se vstřebá rychle do krevního oběhu, ale stejně rychle odejde), když nebudeš večer doma, bude muset vzít holt zavděk normální večeři s tatínkem (ony děti jak jsou s tatínkem, tak si na kojo kolikrát ani nevzpomenou). Začít ji ukládat jinak - nově, aby jí to nepřipomínalo rituál s kojením můžeš taky zkusit.

reagovat xkackax 12.1.2011 11:23  20%    +  -

Nev: k tomu kojení - už budu pomalu zvažovat, že skončíme, teď jsme na večerním kojení před spaním a v 6 ráno, potom ještě tak 2 hodiny spí. Což je fajn. Ale říkám si, že už bych si třeba ráda někdy večer dala vínko, nebo zašla někam s manželem, aby Viktorku poprvé už hlídal někdo jiný... prostě nebýt k ní tak uvázaná...
Navíc v únoru začnu pracovat a možná budu dělat i večer, kdy ji ukládáme, tak aby mě mohl manžel zastoupit.
Jelikož Vika nebyla nikdy žádnej závislák, myslela jsem, že to půjde nějak samo, ale jak vidno, nejde.
Je to prostě rituál, ne který je zvyklá.
Nechci to ale utínat nějak drsně - máš radu, jak to udělat aspoň trochu nenásilně?
Jinak já ji asi neodstavím nikdy
Ale zase - s tím, jak ona na všechno přijde sama, je možné, že zítra už řekne: nechci prso, kdoví

reagovat Nev 12.1.2011 9:58  100%    +  -

Luciana00: máš pravdu, ale tohle je opravdu o pohodlí - miminko má sice pohodlíčko v papírovce, která z jeho moče udělá gel, ale ty peníze, ktré jsou zbytečně vyhozené.... Já jen počítala zběžně kolik měsíčně ušetříme a je to pěkný ranec- za plenky minim. 1000,- a tím že kojím 3tis. za umělinu - za rok skoro 50tis. - to už je krásná dovolená i pro tak velikou rodinku jakou jsme my.

reagovat Luciana00 12.1.2011 9:37  13%    +  -

xkackax: Aha, to mě nenapadlo. Holky spí na postelích (z Ikei, ty malý 60x120, jsou krásný). Co Luca z postýlky někdy v roce vypadla, tak jsme jí zrušili.
Tak naše dnešní "úspěchy", Luca večer vypadala, že všemu rozumí a z postele si večer dojde, přesto mi hlásila, že se počůrala. Ale aspoň si uvědomuje, že čůrat neměla, že už plenu nemá. Dneska si myslím, že už to bude bez problémů. Hloupá na to není, jenom si musí zvyknout, že už holt z postele musí na záchod a ne čůrat na posteli do pleny.
Já myslím, že my všechny tady jsme důkaz toho, co zvladnou látkovky nebo bezplenkovka. A nevěřim tomu, že by se všem mámám nelíbilo ve dvou letech přestat nakupovat pleny.

reagovat xkackax 11.1.2011 19:40  18%    +  -

Luciana00: taky mi přijde, že když má teď staženou postýlku, že spí mnohem hůř, tak jsem ji zas vytáhla.
Asi toho na ni bylo teď moc, těch změn :)

reagovat xkackax 11.1.2011 19:35  18%    +  -

Luciana00: to by nepomohlo, protože ona je ve vylejzání z postýlky hodně nejistá, i když tam má stoličku a i přes den chce kolikrát pomoct, abych jí oblíkla tepláky. Jako umí to a přes den to i zvládne, ale v noci se z postýlky bojí.
Hned vedle ní má ten nočník, tak jí jenom stáhnu kalhoty, posadí se, vyčůrá a jde se zase spát.
Přecejen začala chodit mnohem později a na židle a stoly vylejzá teprve chvíli a nejistě :)

reagovat Luciana00 11.1.2011 15:41  11%    +  -

Topka: Tak to se stydím dvojnásob. Tak se taky musím konečně odhodlat a dneska půjdem spát bez pleny.
U Neli jsem to neřešila, ta měla plenu ráno suchou, ale Luca do ní v noci čůrá. Když ví, že jí má, tak to neřeší. Tak jí v noci poučím, že si musí holt z tý postele vylézt a dojít si.

reagovat Luciana00 11.1.2011 15:38  11%    +  -

xkackax: No super, Viki je šikovná. Malá spí v overalech, tak jsem si říkala, že taky budu muset změnit její šatník ať to v noci jenom stáhnem. Ale nezkoušela jsem to. Jsem trochu pohodlná Aůe trochu mě to nahrizalo, chtěla jsem s tím začít už dávno. Udělám to ale tak, že jí dám k posteli nočník ať si chodí sama. Nepomohlo by to i u vás, aby tě nebudila?

reagovat Topka 10.1.2011 20:23  100%    +  -

Nev: Díky holky taky jsme z ní měli radost, asi tomu to dítě musí samo dozrát, přemlouvání a domlouvání bylo k ničemu.

reagovat xkackax 10.1.2011 18:05  11%    +  -

Topka: super, gratulujem!!

reagovat Nev 10.1.2011 14:03  100%    +  -

Topka: hurá, hurá!!!!! Asi je to v atmosféře! Šikulka!

reagovat Topka 10.1.2011 12:30  100%    +  -

Ahoj tak já se musím taky pochlubit, nedávno jsem si stěžovala, že se nechce vzdát noční plýny, tak v pátek šla spát a nevzpomněla si na ní a my mlčeli čekali jsme v noci jestli jí to dojde, ale nic. TAky vstáváme 2x za noc, okolo půlnoci když jdeme spát jí budíme a k ránu se vzbudí sama a řekne si Sice dnešní noc což byla 3 bez plenky si čůrla k ránu, ale jinak je šikulka a sama z toho má radost a dnes se hned chlubila babičce.

reagovat Nev 9.1.2011 18:42  100%    +  -

xkackax: uvidím, zda to bude mít vliv na to, že se na wc naučí chodit sám dříve....

reagovat xkackax 9.1.2011 18:42  11%    +  -

Nev: jojo, říká se to a asi to bude o těch látkovkách pravda.

reagovat xkackax 9.1.2011 18:42  11%    +  -

Nev: no to je bomba, u takovýho mimča!

reagovat Nev 9.1.2011 18:39  100%    +  -

xkackax: ps¨: ikdyž u Matýska jedu bez plen, tak mu ven dávám, přeci jen zima apod- ale byla jsem u kamarádky, počůral se, tak hysterák, pak si řekl o wc, vyčůral se tam a šli jsme do tesca tím pádem bez plenky - a hoch to vydržel! I dneska jsme byli v kostele a zůstal suchý!

reagovat Nev 9.1.2011 18:38  100%    +  -

xkackax: já jsem taky lempl, ale všechny děti - i ty co přišly větší měly okamžitě na zadačku aplikované látkovky - a mám pocit, že díky nim šly rychle na nočníček. I Gábinka, která opravdu měla veliký handicap to do těch 2 let zvládla i na noc. Vím, že maminky na papírovkách řeší plenky ještě ve 3 - 4 letech....

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: látkování
Diskusi založil(a): Veronika82,Kamilka,Matýse
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si