Dárkyně vajíček

Dobrý den Všem,rozhodla jsem se stát dárkyní vajíček,a již mám za sebou první testy,včetně první schůzky s doktorem.Otevírám tuto diskusi protože by mě zajímali názory žen které už podstoupili dárcovství a zajímají mě jejich pocity a zážitky. Tak doufám že aspoň někdo se ozve a podělí se o své dojmy.Tak předem děkuji za příspěvky.Samozřejmé je i to že tu uvítám názory opačných stran,a to příjemkyní darovaných vajíček.

Jinak vítám názory i Všech ostatních, a děkuji za ně.
15.9.2009

Diskusi založil(a) 15.9.2009 jindra30

reagovat jindra30 16.11.2009 14:44  5%    +  -

Renucha: Děkuji za pěkný příspěvek.

reagovat jindra30 16.11.2009 14:43  5%    +  -

Pralinka79: ahojky, opravdu ten odběr nebolel,akorát mě trochu bolelo břicho po tom,jako při mensesu.ale fyzicky jsem byla úplně v pohodě.a ty injekce se aplikovaly perem jako mají diabetici,takže jehlička byla malinká.

reagovat Pralinka79 9.11.2009 7:57  15%    +  -

jindra30: smekám a moc si toho vážím !
Můžu mít jen dotázek? Bolelo to? Jak jsi se cítila fyzicky? Doufám, že jsi v pohodě!

reagovat Renucha 8.11.2009 17:33  50%    +  -

jindra30: gratuluji k úspěšnému odběru a smekám před Tebou (alespoň čepici) ... to by každý nedokázal, překonat předsudky a obětovat trochu svého pohodlí pro někoho jiného ... doufám, že to někomu pomůže k vytouženému miminku ... ty se to sice nikdy nedozvíš, ale i tak Tě to co jsi udělala může hřát u srdíčka

reagovat jindra30 8.11.2009 17:19  5%    +  -

Tak jestli se někdo bude chtít zeptat...klidně se ptejte.a zatím pa

reagovat jindra30 8.11.2009 17:18  5%    +  -

ahojky Všem...tak už to mám za sebou.22.10. jsem byla na odběru.a bylo to v pohodě.nejdřív to tam na mě padlo a trošku jsem se bála ale nakonec v pořádku a za hodinu a půl jsem šla domů.Hormonální přípravu jsem měla 9 dní a dalo se to zvládnout v pohodě.a jen doufám že to nebylo zbytečné..

reagovat Nevzdávámse 6.11.2009 17:57  100%    +  -

Ahoj, v Praze je také možnost IVF s darovanými vajíčky, stojí to asi 50tisíc a léky asi dalších 10tisíc. Takže to určitě není levná záležitost a myslím si, že dárkyně to nedělají pro peníze. Spíš to jsou strašně hodné ženské, které chtějí někomu pomoci.

reagovat jindra30 22.9.2009 12:24  73%    +  -

viann21:jo jo,to je úplně možný.oni ty ceníky pro cizince mají nastavený jinak,a určitě je pěkně ždímají.mě stačilo kouknout na ceníky pro češky .a můžu říct že to jsou pálky jak prase.jemže když to mimi budou chtít,tak to zaplatí.a ty kliniky to ví.ale fajn že jsi napsala.tak klidně piš dál

reagovat viann21 22.9.2009 10:22  37%    +  -

jindra30: a jinak AHOJ

reagovat viann21 22.9.2009 10:21  37%    +  -

jindra30: no právě, vydělávají na Češkách, protože jim dají za vajíčka málo peněz a vydělávají na těch, které chtějí otěhotnět, protože ty jim za to dávají neskutečné peníze. Ta jedna kámoška mi přávě říkala, že to dávají co ciziny kvůli penězům - ty cizinky jim za to platí i statisíce (v přepočtu).. Tak nevím, ale věřila bych tomu

reagovat jindra30 22.9.2009 10:15  75%    +  -

viann21: ahojky,oni i ty kliniky tady vydělávají na Češkách.když se koukneš do ceníku klinik tak tam jsou ty ceny za vajíčka úplně jiný.tak je to svinárna,ale můžou si to dovolit,protože stejně k nim ty páry musí chodit..je to holt divně nastavený.a hlavně bych jim stejně nevěřila že ty vajíčka budou pro cizinky.

reagovat viann21 21.9.2009 18:53  36%    +  -

jindra30: no a to mě právě přijde málo, i když vím, že to neděláš pro peníze, ale jít do toho za víc jak o půlku méně než to dělají jinde.. Tyhle holky jely do Prahy. Ale kam, to přesně nevím.. A bylo jim řečeno, že ta vajíčka dostanou jen cizinky, aby se právě minimalizovalo to, že se pak děti potkají a např. zamilují. Ale - ty cizinky za to dávají nehorázné prachy a dárkyně jen minimum, ty kliniky na tom vydělávají šílené prachy a to je asi taky důvod, proč bych do toho nešla. Přijde mi, že hooodně vydělávají na cizím neštěstí

reagovat jindra30 21.9.2009 16:31  78%    +  -

viann21: Ahojky,tak na klinice kde jsem já je údajně maximum 12000kč.tak to je asi na každé klinice jinak.a hormonů se nebojím,akorát to plánuji jen jednou.

reagovat viann21 21.9.2009 14:32  35%    +  -

jindra30: dvě kamarádky šly darovat, jedna už podruhé - kvůli penězům, samy mají dvě děti. Myslím, že ta jedna dostala 25 tisíc, druhá 20 tisíc, vím, že méně to nebylo. Taky jsem o tom uvažovala, ale děsí mě ty hormony, neberu ani HA

reagovat jindra30 19.9.2009 7:59  73%    +  -

Alča+cácorky: DÍKY..moc za hezký vzkaz.

reagovat Alča+cácorky 19.9.2009 7:06  100%    +  -

jindra30: jsi užasná.
a já Ti tleskám,že do toho jdeš.

taky jsem uvažovala - ale,bojím se.
navíc mám nemocnou štítnou žlázu - takže bych asi neprošla.
každopádně Ti fandím.

reagovat jindra30 18.9.2009 13:07  63%    +  -

swadlenka: mělo to být ČR .Pardon.

reagovat jindra30 18.9.2009 13:06  63%    +  -

swadlenka: jasné je že je komplikované ať už dárcovství nebo náhradní mateřství.ale já jako dárkyně jdu vajíčka darovat s tím že pomůžu možná někomu k mimi.a třeba já si neumím představit sama sebe jako s cizím mimčem v děloze.ale nikdy neříkej nikdy,možná by mě k tomu někdy donutila situace v rodině.ale jinak ne.a když se podíváš po netu najdeš spoustu inzerátů kde už se náhradní matky hledají či nabízejí.a dokonce v ČŘ se tak narodilo údajně v loňském roce 10 nebo 11 dětí.já nejsem proti,v žádném případě,to je na káždém z nás,jakou má hranici.já jen na tu ,že půjdu darovat vajíčka

reagovat swadlenka 18.9.2009 12:55  74%    +  -

jindra30: Chápu,že je to hodně o psychice a každý na to kouká jinak,nikoho neodsuzuju,ať se rozhodně jakkoli.
Jsem zvědavá,jaké budou reakce lidí pokud projde náhradní mateřství,nebo jak se tomu říká...to si myslím bude na psychiku daleko náročnější.
A popravdě,pokud dá ženská dítě k adopci,tak taky nemá nikde jistotu,že se to dítě nesetká s nějakým budoucím potomkem

reagovat jindra30 18.9.2009 12:00  61%    +  -

swadlenka: ahojky,moc děkuji i za Tvůj příspěvek..mám stejný názor jako ty.prostě nemá cenu řešit něco takového jako ,co kdyby náhodou.....ale když to tak někdo cítí tak je to jeho právo.a já jsem ráda když ho sem napíše.tak i tobě velký dík a klidně piš

reagovat swadlenka 18.9.2009 11:33  74%    +  -

Pěkný den!
Já ještě děti nemám a ani se o ně zatím nesnažíme,ale přečetla jsem si tuhle diskuzi a docela mě udivilo,jak tu některé z vás reagují na dárcovství...Sama jsem o tom nikdy neuvažovala a ani nevím,jestli kdy o tom uvažovat budu,ale zajímavé je,že u tohohle se řeší,co kdyby se ty děti někdy setkali a dali dohromady,ale když daruje sperma chlap,tak to lidem přijde normální...
Omlouvám se,jestli tímhle narušuji diskuzi.

reagovat jindra30 18.9.2009 7:15  59%    +  -

jinak přeji Všem krásné ránko...

reagovat jindra30 18.9.2009 7:14  59%    +  -

ŠARYK: ..jo jo..ted už vím taky že to bylo pěkný svinstvo..a díky za napsaní

reagovat ŠARYK 17.9.2009 16:22  100%    +  -

jindra30: ahojky, jen že jsem zahlídla depo provera, mám tři děti a brala jsem ji 6 let a nejsem bez následků....měsíčky sice nebyly, ale to bylo tak všechno.

je to uměle vyvolaný přechod mnohdy i s následky přechodu.Jsem ráda že jsem s ní skončila a neberu nic, tělo se z injekcí hned tak nevzpamatuje.

abblety bereš každý měsíc nové plato a máš měsíčky, tady píchnou injekci která tě chrání tři měsíce, to musí být dávka jako hrom aby tak fungovala(myslím co je v tom za sajrajt)

Uvidíš jak Ti sedne... já se biohužel o negativech dověděla až po těch letech.A už nikdy víc.

reagovat jindra30 17.9.2009 11:46  55%    +  -

Hermina: tak to jsi napsala moc hezky..a s manželem jste .

reagovat Hermina 17.9.2009 10:46  34%    +  -

markiivo: díky moc ... tak už přežila celkem velkej hematom v pátým týdnu, krvácení v 16. týdnu (tejden hospitalizace ve špitále) i amniocentézu, tak snad už to bude teď dobrý ... a držim všecky palce, který mám, ať se ti to taky podaří ... mně se osvědčilo dát si život do pořádku, a to i s dost velkejma razantníma krokama, který jsme udělali ... ale odstranili jsme z cesty všechny stresory a našli k sobě zase tu nejkrásnější cestu s manželem a po patnácti letech jsme se do sebe znova zaláskovali jako na začátku ... a kuk ho, najednou to šlo a podařilo se ... vřele doporučuju to taky zkusit

reagovat Hermina 17.9.2009 10:41  34%    +  -

Pralinka79: díky ... teď právě tam předvádí přímo spartakiádní sestavu

reagovat jindra30 17.9.2009 9:57  55%    +  -

markiivo: Nemáš zač

reagovat markiivo 17.9.2009 9:38  15%    +  -

Holky díky moc

reagovat Pralinka79 17.9.2009 9:22  12%    +  -

markiivo: Moc držím pěsti, abys nám sem za pár týdnů mohla poslat tu nejlepší zprávu

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dárkyně vajíček
Diskusi založil(a): jindra30
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle