Vitiligo-zráta pigmentu

Vitiligo je kožní choroba projevující se výpadky pigmentu. Dochází zde v důsledku především imunologických odchylek k ochromení tvorby pigmentu, později až k zániku buněk tvořících pigment. Výsledkem jsou mléčně bílá ložiska na kůži a ve kštici svazečky bílých vlasů. Vzhledem k imunologickému podkladu nelze vitiligo zcela vyléčit, ale na rozdíl od nedávných dob, kdy se choroba brala jako kosmetická vada, již existují možnosti jak pigmentaci stimulovat.

12.8.2005

Diskusi založil(a) 12.8.2005 Dassy

reagovat BLUEBURY 14.7.2017 10:08  5%    +  -

Dobrý den, trpím vitiligem od puberty. Nejvíc se mi zhoršilo ze stresu v práci. Nyní když mám v práci klidněji, stav se lepší sám od sebe. Takže podle mne je STRES velkým spouštěčem zhoršování nemoci. Samozřejmě stres zhoršuje nejen vitiligo. Bohužel doba je stresující. Přeji všem co nejméně stresu.

reagovat Petra 16.5.2015 22:42  1%    +  -

Zdravím. Moje dcera má Vitiligo od 5ti let. Nejdříve jsem zkoušela fototerapii a masti s kortikoidy. Moc to nepomáhalo. Při stresech se pigment ztrácel doslova před očima. Dá se říct, že jsem to vzdala, protože každý lékař mi řekl něco jiného a většina mi naznačila, že si máme zvyknout a předcházet slunění. Před rokem v lednu jsem na internetu začala opět hledat informace, protože pigment mizel dál a dál. Našla jsem článek o paní, která po zahájení bezlepkové diety měla v léčbě Vitiliga obrovské úspěchy. Ze dne na den jsem nakoupila potraviny pro bezlepkovou stravu. Dříve prošla i alerg. testy a alergie na lepek nebyla prokázána. Dietu držela 4 měsíce, ale kromě vitality jsem nepozorovala žádné změny. Až po 5ti měsících od zahájení a měsíc po ukončení diety se pigment začal závratnou rychlostí vracet. Vitiligo má na 30% těla. Dietu jsme přesto přerušili. Letos v březnu jsem začala opět pozorovat ztrátu pigmentu. Požádala jsem pediatričku o opětovné vyšetření na lepek a kupodivu tentokrát vyšel pozitivně, ale jen na hraně. Tak jako tak, opět již dva týdny drží bezlepkovou dietu a já doufám, že dojde ke zlepšení. Myslím, že strava je opravdu velmi důležitá a bezlepková strava je zdravá sama o sobě. Proč to tedy nevyzkoušet.

reagovat Tom 2.1.2015 14:42  1%    +  -

Irina: Aha, ruská emailová adresa, žádná provozovna ani kontakt, tak to je lákavé, to hned musím vyzkoušet :D

reagovat czlow 2.1.2015 13:54  5%    +  -

Lenka: dcera má vitiligo od 6 let (teď je jí 10). Svítíme ji doma, protože po pobytu v nemocnici se jí to rozjelo ještě více. Asi před rokem a půl začala repigmentovat, takže místo 2 barev, má kůži 3 barev, ale postupně to mizí. Myslím, že jí to hodně dělal stres, nemám to ničím podložené, ale přijde mi to tak, že se trochu zklidnila a je to lepší. Jinak používáme Vitiskin a myslím, že pomohl i pobyt u moře.

reagovat Klára 1.8.2014 21:26  1%    +  -

Dobrý den, s Vitilem+ nemám zkušenost, ale chtěla bych se s vámi podělit o to, co zabírá nám. Mám 10-ti letou dceru a má Vitiligo od 8 let, ze začátku ( po přečtení diskuzí), jsem z toho byla neštˇastná,ale rozhodla jsem se s tím bojovat, navštívila jsem kožařku, která mi sdělila o možnosti fototerapie ( světloléčby), tak jsme s dcerou chodily 2x na podzim minulého roku a na jaře letos ( ještě by náš měla čekat jedna kúra na podzim, ale zvažuji, že už tam nepůjdeme), také nám paní doktorka doporučila užívání antioxidantů ( Selenitabs multi) a kyselinu listovou. Měla Vitiligo na koleni a na očních víčkách, víčka už jsou zapigmenotvané a koleno se pigmentovat začíná ( malé ohniska od středu a po stranách). Snad vám to alespoň takto pomůže, podle sebe vím, že bych byla před rokem za každou takovouto radu vděčná. Držím pěsti a hodně trpělivosti.Klára

reagovat Hancik 13.6.2014 13:07  5%    +  -

Řekla bych, že na léčbu vitiliga ještě opravdu účinný lék nevynalezli. Já mohu doporučit koupit si jako doplněk stravy beta-karoten a v létě používat ochranný krém s opravdu vysokým faktorem..

reagovat Lenka 28.5.2014 23:34  1%    +  -

radkakasalova: mohu poprosit o info ohledne vitiliga muj 11 lety syn to ma uz 2 roky a nic nepomaha porad se to rozliza dekuji

reagovat dominik12 5.2.2014 22:08  5%    +  -

Kde najdu na to lék prosím :))

reagovat dermana 7.7.2013 21:28  5%    +  -

Na UK webe som sa docitala o prostriedku, ktory ma velmi pozitivne vysledky s liecbou vitiliga i psoriazy. Moj nebohy manzel trpel tymto neduhom 32 rokov a viem velmi dobre, co to obnasa ako v osobnom, tak i spolocenskom zivote. Vola sa to Psovitex a nasla som to na http://www.psovitex.com/specif.php
Ak vam to pomoze, budem rada, ze som bola napomocna. Drzim palce

reagovat MAGIERA 27.4.2013 8:44  1%    +  -

JP 100 % xD

reagovat misulela 20.8.2012 15:30  5%    +  -

Martuška Vladimír,
Pane Vladimíre, nemohu nereagovat na váš text. Mám vitiligo asi 20 let, ze začátku jen malé bílé skvrny, které se postupně rozrůstají po celém těle, teď tvoří asi 40%.
Musím s vámi jen souhlasit, že je nutné bránit se všem podvodníkům a šarlatánům, také jsem vyzkoušela ledacos a nic nepomohlo, nebo jen na chvíli a pak se fleky zase objevili. Nicméně naději neztrácím a věřím, že se časem nějaký lék najde, když se našel i na mnohem složitější choroby. S čím ale s vámi naprosto nesouhlasím a to nemít děti! Mám 2 zdravé, krásné děti, které vitiligo nemají a doufám, že mít nebudou a přijde mi naprosto absurdní, že bych je neměla "jen" kvůli mému vitiligu. Bez dětí a bez rodiny by byl můj život prázdný a nenaplněný a jen doufám, že se tu nikdo nebude řídit touto vaší radou!
Lidi, řiďte se prosím vlastním rozumem, vždyť je na světě tolik krásných věcí, pro co žít, tak se snad nebudete trápit "fleky". Vždyť můžeme dělat jakýkoliv sport, mít koníčky, cestovat, číst, psát, poslouchat hudbu, dělat cokoliv bez omezení. Jsou přeci na světě tisíckrát horší nemoci, co třeba rakovina, leukémie, nebo být celý život na vozíčku, být hluchý, slepý...vždyť my můžeme dělat všechno, tak si toho važte!!!
Je samozřejmně důležité, se co nejvíce vyhnout slunci a používat ochranné krémy. Já osobně to řeším tak, že se rámo namažu krémem s ochran. faktorem 50, nosím pohodlné, vzdušné, dlouhé kalhoty a trička, nejlépe s dlouhým rukávem a večer se mažu samoopalovacím mlékem. Když jdu "mezi lidi" natřu se makeupem a nikdo nic nepozná. Je jasné, že se nemohu vyvalovat na pláži a pobíhat v bikinách, tak si prostě zaplavu a pak jdu do stínu, na kole radši jezdím po lese a dovolenou trávíme více na horách a po lesích než u moře, to je tak asi jediné moje omezení. Ráda bych vám všem flekáčům dodala optimismu, abyste nepropadli zoufalství a depresím, na světě je přeci tolik krásných věcí a jestli vás někdo zavrhne za pár bílých fleků, tak s takovým člověkem vám nestojí za to se ani bavit!
Tak hodně optimismu a chuti do života přeje Míša

reagovat lucie 7.8.2012 12:32  1%    +  -

Miroslava55:
ahoj mám vitiligo od 14 let. ted je mi 21 chtěla bych se zeptat na tu neinvazivni lecbu muj email luciekujova@email.cz

reagovat Martuška Vladimír 30.7.2012 9:42  1%    +  -

Hancik:Paní Moniko, tak teď nevím co jste vlastně chtěla říct a co napsat. Obhajujete li své právo na to, mít potomky i s vitiligem je jen vaše rozhodnutí, které vám nikdo nebere, přestože víte ,že máte v rodině vitiligo skoro všichni. Kde je pak jistota, že i vaše dítě tuto nemoc nezdědí?
Dle mých zkušeností a že jsem ve spojení s vitiligáči z půlky světa, pokud jsou děti bruneti, mají cca 70% jistotu, že vitiligo podědí a potom vám můžou poděkovat za vaši rozvahu při sexu hlavně, pokud to, že vitiligo je z části dědičné, jste věděla ještě před jejich početím. Pokud jsou blonďáci, mají veliké štěstí a jejich šance, že si užijí vitiliga jako jejich rodič klesá pod 20%. Ovšem, pokud si tento blonďák vezme v budoucnu brunetu, geny zapůsobí a vitiligo se do rodu vrací. Stačí sebemenší zranění, nebo jiný impuls. My máme v rodině prokazatelně tuto nemoc po čtyři generace za sebou. Platí pro všechny dědičné nemoci obecně, že pokud některý z rodičů takovou dědičnou nemoc má, musí počítat, že svému možnému potomkovi připraví stejný životní osud, jako má sám.
Výskyt vitiliga, jako dědičné nemoci se pohybuje od 30 do 60% z celkového počtu postižených tímto onemocněním.
Spoléhat se na štěstí, že vás to nepostihne, no nevím, co si o tom myslet. To je jako když se černoch bude spoléhat na to, že když má bílou ženu, budou jeho děti také bílé. Takto já hraji sportku.To, co je psáno v popisném článku v úvodu na vitiligo, tzn. že dnes již existují nějaké přípravky, není zcela tak pravda, ale to poznáte časem sama, ale to poznání vás bude stát dosti veliké prostředky a zbytečné nervy. Jak jsem již napsal, není onemocnění vitiligem jako onemocnění. Někdo je postižen cca 5% , druhý 50% a další 100%. Musí se také brát v úvahu věk, kdy se u pacienta vitiligo začalo projevovat. Jiné zkušenosti s onemocněním a reakcí okolí mají lidé s výskytem od školního věku, jiné v 50 letech. Hrdinská prohlášení, že jim to nevadí jsou milosrdnou lží. Každému vadí, když se na něj lidé dívají, jako by měl prašivinu. Je lépe se učit z chyb druhých, než svou nevědomostí přicházet k poznání pravdy sám. Přijde vás to mnohem levněji a výsledek je stejný. Bude proto lepší, když se soustředíme na to, jak si pomáhat tak, aby nás nikdo neokrádal a nezneužíval našeho neštěstí, radit si v tom co máme vyzkoušené a ověřené, podložené důkazy co vám pomohlo, v jakém rozsahu k poměru postižené pokožky, za jakou dobu, kdo pomohl + spojení na něj, kdo vám nepomohl, okradl vás + adresy, jaké užívat krycí krémy atd. a samozřejmě vlastní zkušeností, procentní postižení pokožky, věk kdy to začalo. To že někomu zmizne jeden flíček při spalování pokožky sluncem a UV lampami nic neznamená, protože ti, kteří z toho dostali rakovinu kůže jsou již na jiném WEBu – rakovina, tedy pokud měli to štěstí a uzdravili se. Já jsem zastáncem toho, že při postižení nad 50% je nejlépe podstoupit bělení kůže (nevratné). Já jsem ho podstoupil před 35 lety a žiji SKORO plnohodnotný život bez negativních reakcí okolí. Všechno má ale své ALE. Stanete se 80% albíny. Vitiligo je neřádstvo, proti kterému zatím není lék a pomoc, jen pokusy (nebo lži ) a my se musíme naučit, jak s ním žít ve většinové společnosti. A to je věcí nás všech od 1% po 100% postižení.
Zdravím dalmatiny Vladimír Martuška

reagovat Hancik 26.7.2012 15:00  5%    +  -

minonka: Musím s Vámi souhlasit.. Copak lidi, kteří ztrácí pigment, nemají právo na to mít děti?? A kde je psané, že tuto nemoc opravdu sdědí?? U nás v rodině ji má má babička,maminka,i já,ale můj bratr například nikoli..

reagovat Hancik 26.7.2012 14:58  5%    +  -

David: Není to dědičné jen ob generaci, má to má babička,maminka,i já..

reagovat Martuška Vladimír 23.7.2012 15:16  1%    +  -

minonka: Vážená paní Moniko, pokud si vezmete na zodpovědnost, že vaše děti můžou mít stejnou chorobu jako vy, budete se celý život dívat, jak se trápí a jak okolí po nich zhlíží, jako by měli prašivinu, je to pouze na vaší zodpovědnosti a morálce. Hlavně když víte, že tato nemoc je dědičná! Toto platí obecně pro všechny dědičné nemoci a uvědomění si zodpovědnosti ke svým potomkům. Zřejmě jim chcete připravit stejný osud, jako máte sama. To je trochu sobecké, nezdá se vám?
Je nutné vědět, co je vitiligo, čím si procházejí lidé s touto nemocí, že není jenom 10% postižení ale i 30,50 a 100% postižení kůže. Musí vědět, jak se bránit proti hlouposti, jak se chránit proti slunci a jak žít a zbytečně na sebe neupozorňovat. Pokud nemáte rozumnou radu pro malé děti a mladé lidi , za kterou nebudete chtít zaplatit, prosil bych, aby jste se raději zdržela komentářů. Je lepší vědět a mít jistotu, než se utěšovat zázraky a vystřízlivění potom bolí o to víc. Zdravím dalmatiny Vladimír

reagovat x-alf 1.7.2012 8:02  5%    +  -

Pan Vladimir to napsal celkem na ostro ale asi je to tak vhledem k jeho zkusenostem i kdyz jsou opravdu horsi veci . Je mi 29 a vitiligo mam od malicka a stale se zhorsuje nastesti ne na obliceji teda aspon to neni videt zatim a nejvetsi problem je si najit stalesi pritelkyni vse trva vzdy mesic max pul roku nez se zacnou ptat jestli je to dedicne a sami si o tom neco prectou a pak reknou spoustu lzi a ukonci to . ale uz sem se se vsim smiril s pohledama druhych treba na koupaslisti se stali mazanim kuli slunci atd. je nas 1-2% na svete tak to berme tak ze sme aspon necim vyjimecni .

reagovat minonka 18.6.2012 14:26  1%    +  -

Vážený pane, teprve po přečtení Vašich rad jsem se dostala do docela špatné nálady.
Moje babička má vitiligo. Bohužel k němu přišla až poté, co ji doktoři při gynekologické operaci zapomněli vatový tampón v děloze a tam ji skoro měsíc hnil. Rozhodně babičce nemám za zlé, že si "udělala" mého tatínka!! Díky tomu bych tady nebyla. A ano, jsou dny kdy si říkám Bože proč zrovná já musím mít Vitiligo?! Ale na druhou stranu jsou daleko horší věci na světě. Víte, jedna známá mi řekla: "Nic si z toho nedělej. Tak vypadáš jako Mustang. A Mustangové jsou krásní a vzácní koně!" A na těch slovech něco je. Mě je 27 a jsem žena, v tom to mám horší než Vy jako muž, ale přesto mám pocit, že jsem s tím víc vyrovnaná než Vy. Martuška Vladimír:

reagovat David 11.6.2012 19:55  1%    +  -

ano, je to dědičné ob-generaci, takže to ma moje babička a měl to jeji dědeček ;)

reagovat Martuška Vladimír 12.4.2012 12:24  1%    +  -

Vážení spolutrpitelé,
nevěřte v zázračnou léčbu vitiliga.
Žádná neexistuje. Já mám vitiligo 50 let od svých 9 let, vyzkoušel jsem vše co bylo dostupné, ale nic nezabralo..
Užíváním všech těch doporučených a účinných „léků“ si zničíte žaludek a jiné orgány.
Pozor na léky s Meladininem !!! Zničí vám játra !!!
Pozor na všechny ty zázračně vyléčené, kteří vám doporučují zázračné preparáty , čaje a jiné , chodící na tento server jen proto, aby z vás tahali peníze a vůbec jim nejde o to, aby vám pomohli ve vašem neštěstí. Nikdo ze zdravých si nedovede představit, čím vším si projdete s touto nemocí , hlavně pokud ji máte od ranného mládí.
Malé děti vám dají pocítit nejvíc, že jste odlišní. A těch hloupých dospělých, kteří se vás štítí
a mají z vás legraci a pro které jste „ grošáci aj.“ , potkáte v životě také dosti.
Je určité procento lidí , kteří se z tohoto možná dostanou, ale smiřte se s tím, že patříte mezi
1 % populace s tímto onemocněním a že jste pro ostatní tzv. " flekáči".
Já si myslím, že vitiligo je z 90% onemocnění dědičné, které se projeví u každého v jiném věku a jeho nastartování má u každého jiný impuls ( stresy, porody, úrazy kůže – začne kolem jizvy atd.) . Nikdo vám nepomůže, na to zapomeňte. Jediní, kdo vám pomůžou jste vy sami a to jenom tím, že se s tímto psychicky srovnáte a to trvá dlouho a je to hodně bolestivé.
Z mé 50 -ti leté zkušenosti s tímto neřádem můžu poradit jen toto :
1 – vyhýbat se slunci, jako čert kříži – nejhorší jsou spáleniny z opalování a solárka –
proto nenuťte své malé děti k opalování ( tmavé skvrny jsou výraznější a z bílých může být
časem po častém opalování dosti vážný problém !!!!
2 – viditelná místa na obličeji, krku, rukou, nohách natírat bělícím krémem ( poradit se
s odborníkem dermatologem !!! – pozor na podvodníky, dodávající bělící krém ,
který působí na vše od prádla počínaje a lakem na autě konče )-, nosit dlouhé
kalhoty a rukávy a znovu, vyhýbat se slunci – opalování a slunce je náš nepřítel a
pokud bude někdo tvrdit něco jiného, ať mi to dokáže!!! Já mám 50 ti letou zkušenost
a vím co říkám!
3 – zakrývat bílé skvrny krycím krémem pleťové barvy ( obličej, krk, ruce, nohy )
4 – přihlásit se do programu některé kosmetické firmy, nebo lékařského ústavu jako
pokusný králík a doufat. ( zjistíte, že kosmetické firmy se vám vyhnou obloukem a doktoři
vás zahrnou spoustou rad, ale žádnou pomocí a zahrnou vás do skupiny „přátel pro zvýšení
příspěvků na chudé lékaře „ ).
5 - Pokud máte vitiligo nemít děti, aby jste se jednou nemuseli dívat jak trpí. Když se to totiž
neobjeví vašim dětem, objeví se to vašim vnukům a potom jste 2x nešťastní a za jejich
utrpení a i zodpovědní.
6 – pokud chcete mít děti, brát si pouze blondýny a blonďáky tj. lidi s nízkým množstvím
pigmentu a doufat, že vaše děti a vnuci budou tohoto neřádu ušetřeny
7 – najít si rozumného psychiatra, který vám pomůže z depresí
8 – založit klub „damatinů“ na internetu i mezinárodní s přísnými pravidly registrace, aby
se nám na něj nemohli nabourávat „šamani a vyžírkové“ a tam si sdělovat konkrétní
zkušenosti. Já to neumím, jinak bych to již dávno udělal. Z 99% jde o morální podporu
nemocného, aby si uvědomil, že není sám s tímto problémem u těch mladých a
nezkušených o to, jak se naučit s tímto onemocněním plnohodnotně žít a zbytečně si
ničit zdraví .

Nemusíte souhlasit s tím co tady píši, ale je potřeba pojmenovat tento problém správným jménem a přestat si mazat med kolem úst.
Léčit se můžete zkusit a že jsem slyšel již hodně blbostí např. černým pepřem, projímadly,
velbloudím mlékem, mateřským mlékem, ozařováním různými hloupostmi od magnetů počínaje a UV a jinými lampami konče, různé terapie ( foto, flexi, ) a stejně jednou dospějete do bodu, kdy vám pomůže nevíc dobrý člověk dobrým slovem.
Jsme již dosti nešťastní z tohoto onemocnění a každá naděje je vítaná, bohužel neexistuje.
Možná se určité procento lidí z této nemoci dostane, to připouštím, ale je to jenom proto,
že k tomu mají dispozici a jejich organismus se s tím vypořádá sám. Takové ale neznám !!!
Ti co tady vnášejí naději a píší, jak se jim fleky zmenšili atd. po užívání různých patoků
nepřiznávají, že se vlastně nic neděje, že jsou stále flekatí i když méně a tím stále stejně nešťastní. Pokud nepatří do skupiny vyžírků, kteří se neštěstím druhých živí.
Pro ty, kteří stále ještě nepochopili o co tady jde:
Michael Jackson měl určitě úplně jiné možnosti a to jak finanční, tak odborné, než drtivá většina z nás a přesto mu nikdo nedovedl s Vitiligem pomoci.
Vím že vám beru naději na uzdravení, ale ona žádná není. Dá se bojovat jen s lidskou hloupostí a předsudky. Jsme jiní. Na to si musíte zvyknout a naučit se s tím žít.

Hodně štěstí v životě vám „ jiným“ přeje Vladimír

reagovat czlow 16.3.2012 12:06  5%    +  -

aliceka: Já měla poprvé dceru 3 týdny v nemocnici. Na víkend jsme ji mohli vzít domů. Ale řekla bych, že to pro ni bylo spíš náročnější, ještě se pak dva dny po tom co se vrátila se celá osypala (asi to měla odtamtud). Naštěstí to zmizelo samo. Jen bych řekla, že jí díky tomu stresu kolem toho (poprvé tak dlouho pryč apod.) vylezly flíčky na hrudníku a krku. Každopádně po té zkušenosti jsme radši koupili lampičku a snažíme se jí držet v klidu. Jo a s doktorkou jsme zkonzultovali používání lampičky a tak to bude snad v pohodě.

reagovat aliceka 9.3.2012 9:45  5%    +  -

Moje dcera má skvrny na břiše a moc se to zatím nerozšiřuje. Byla nám doporučena světloléčba, ale musí se tam dojíždět každý den po tři měsíce a výsledek je nejistý. Zatím čekám až bude starší,menší děti se při tom prý dost nudí.

reagovat czlow 23.1.2012 17:39  5%    +  -

Dobrý den,
dceři se asi v červnu objevil první flek a teď je fakt jak dalmatínek. Trochu mi to leze na mozek, ale postupně se začínám smiřovat. Koupili jsme jí domů lampičku a mažeme a svítíme. Jen mám strach aby to nebylo pro tělo ještě větší zátěž. Nemáte někdo zkušenosti?

reagovat Eva 6.12.2011 13:07  1%    +  -

janča: Jani mám přírodní krém který na vitiligo pomáhá, a pro děti ideální, pisni mi na mail v případě zájmu: regys@seznam.

reagovat janča 5.12.2011 22:22  1%    +  -

Hledam maminky jejichž deti maj vitiligo...na výměnu informací ohledně léčby....napište..moje dcerka ma vitiligo jsou ji 2 roky...dekuju
janastofkova@email.cz

reagovat Eliška 13.10.2011 23:30  1%    +  -

Ahoj, vitiligo mám sedmým rokem od svých 16 let. zatím jsem ho ještě neléčila,ale fleky se rozšiřují dál, začalo to kolem nehtů na rukou, poté dál klouby, u zápěstí se to zastavilo. Podpaždí, lokty, oční víčka, vnitřní strana stehen plus přirození. Nyní mi je 23 a začíná mi to již na čele u vlasů, ústní koutky a prsty na nohou, flíček mám i na bradavce:D strašný, pro ženu nejhorší věc. Ani v nejhorším snu jsem si nepředstavovala, že bych něco podobnéhoměla mít, od dětství jsem se opalovala vždy dobře jak cigoška:D Začíná mi to moc vadit, nejradši bych to tady zabalila už. Ale ještě bych asi měla bojovat, proto se chci zeptat, jakou prvotní léčnu byste mi doporučili. Děkuju moc Eliška, moje adresa je elinininka@seznam.cz

reagovat Keja 2.10.2011 11:35  5%    +  -

2164: Zapomněl jste napsat, co vaše žena užívá. Napište to sem. dík

reagovat 2164 24.7.2011 19:05  5%    +  -

Zcela náhodou jsem se dnes dostal na tyto stránky.Proto reaguji.Manželce se ve 20 letech po porodu velmi rychle rozjelo po těle vitiligo.Léčba není a kortikoidy, které stejně moc nezabírají jsme odmítli. Bojovali jsme s tím 20 let a zasaženo bylo téměř 20% těla. Až po dlouhém hledání jsme našli pomoc.Dnes po 3 letech užívání má žena lokty a lýtka téměř už zpět hnědé a postupně se jí to vrací všude po těle. Proto nabízím pomoc. Můžeme poslat také fotky s výsledky. Pokud máte někdo zájem, kontaktujte nás na e-mail: roman.tousek@lr-czech.com . Nemáte co ztratit, ale pouze získat. Mějte fajn dny Roman

reagovat Hancik 13.5.2011 20:56  5%    +  -

Tom_my: A jak moc jsi ho měl předtím ztracený a jak dlouho ho ztrácíš??

reagovat Tom_my 13.5.2011 17:11  1%    +  -

Hancik: No nedoporucoval bych neco takoveho. Co mam vyzkousene je dlouhodoby pobyt u more... Zmena zivotniho stylu a zivotozpravy ma na to vliv, za rok co sem zil ve spanelsku sem se vitiliga temer zbavil. Po navratu do CR se vse zase vraci :-(

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Vitiligo-zráta pigmentu
Diskusi založil(a): Dassy
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?