Za jakých podmínek zůstat doma jako žena v domácnosti?

Četla jsem na Dámě pár diskusí o ženách v domácnosti. Ale většinou se na nich řeší podmínky, které jsou s tím spojené. Mě by spíše zajímala ožehavější stránka tohoto rozhodnutí-FINANCE. Kolik by Vám muselo zbývat a by jste se rozhodla zůstat doma? Kolik Vám zbývá pokud jste ženou v domácnosti? Jde to finančně zvládnout i bez ředitelského platu :-)? Vím, že se o penězích moc nerado mluví, ale chtěla bych si to díky Vám srovnat a následně se rozhodnout.
Ženy v domácnosti- jak zvládáte nátlak okolí? A co vše jste si musela vyslechnout o tom, že jste doma?
Mě končí RD a chtěla bych zůstat doma než budou mít děti za sebou první třídu, ale nevím, jak by jsme to vše zvládly, ať už finančně tak i ten nátlak okolí(žijeme v malé vesničce)
Tak Vás prosím o Vaša zkušenosti a názory :-)
11.11.2009

Diskusi založil(a) 11.11.2009 MámaDvojčat

reagovat Atapama 19.7.2010 13:05  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat Willa 17.11.2009 16:32  7%    +  -

TAk pokud chcete být žena v domácnosti,tak počítejte s tím,že budete mít 0,-Kč.Já jsem kvůli hlídání zůstala s klukem doma do 7let a myslela si,že jakmile začne chodit do školy,tak si najdu práci na půl úvazku a pokud si jí hned nenajdu,že dostanu na 5měs.podporu v nezaměstnanosti,ale dopadlo to úplně jinak.Práci jsem přes prázdniny nenašla,na pracák jsem se šla přihlásit týden před 7narozeninami a nedostala jsem nic.Důvod nepracovala jsem hned po skončení rodičovské,takže jsem sice hlášená na prac.úřadě,který mi platí zdr.a soc.pojištění,ale to je vše.Nárok na podporu nemám.Takže pokud Vám končí 4rok doma s dítkem,tak se jděte hned přihlásit na pracák a poté můžete 5měs.pobírat podporu v nez.jinak jste jako žena v domácnosti,ale stát za Vás platí zdrav.poj.do 7let věku dítěte,ale jinak nedostanete vůbec nic.Takže já mám od 4let věku 0,-Kč.a musí nás uživit manžel.Ano pokud by neměl živ.minimum,tak Vám pak náleží nějaké soc.dávky,ale to je pak už něco jiného.Pěkný den.

reagovat tyweee 16.11.2009 15:10  66%    +  -

Biblinka: vetsina tech nahlasovani na uradech je omezeno 8 dny, tak asi i tady bude tech osm dnu, kdy se mas nahlasit. Aspon treba u toho, kdyz prijdes o praci, tak na UP je to osm dnu.

reagovat Biblinka 16.11.2009 15:00  37%    +  -

Ety:

reagovat Ety 16.11.2009 12:58  67%    +  -

Biblinka: co vím tak do pár dnů od ukončení mateřské, nevím přesně do kolika teď, takže v březnu určo..

reagovat Biblinka 16.11.2009 12:47  56%    +  -

děvčata...mě taky končí pomalu rodičák, mám ten delší až do 4 let dítěte, ale chodím na brigádu do blízkých papíren a docela to jde

mě zajímá kdy mám jít na pracák? Synovi budou 4 roky v březnu a já nevím jestli mám jít na pracák už v únoru nebo až v tom březnu?
Poradíte mi?

reagovat tyweee 13.11.2009 17:29  35%    +  -

MámaDvojčat: ahoj, jelikoz ma prace byla hodne stresova, tak klidne to prostredi ozelim. Casto jsem byla marod za posledni dva roky a asi to hodne bylo spojeny se stresem. Jinak se dokazu uskromnit:)

reagovat Ety 13.11.2009 14:37  67%    +  -

MámaDvojčat: no doma na trvalo bych nechtěla zůstat, ale pro mně těch 10 tis. navíc měsíčně pro volné nakládání další by bylo možná dostačující, řekla bych o sobě, že nejsem nejnáročnější,ale taky ne nejskromnější

reagovat MámaDvojčat 13.11.2009 14:32  5%    +  -

Hodně se to tu točilo opět kolem podmínek s tím spojených, ale co ty "finance"? Kolik by ste potřebovala nebo chtěla peněz, aby jste se rozhodla být doma? Jste finančně náročná nebo umíte žít spokojeně i "bez peněz"?

reagovat tyweee 12.11.2009 22:34  35%    +  -

ahoj, jsem doma. Deti nemam, pritel je vzdy na tri mesice v Angole a pak mesic doma. Mame dost zvirat, takze prace habadej. Ani me prace nechybi. Do listopadu jsem byla na PN, ted jsem tedy uz ofiko jako zena v domacnosti. Socialni si platit nebudu, budu si delat dalsi penzijni a sporeni. Radeji ty samy penize dam do vice instituci, kde se mi vic zpenezi.
Jinak okoli je mi ukradeny. A to, ze jsem doma, se mi bude hodit i diky babicce, ktera je na tom zle zdravotne.

reagovat www.libuska.wbs.cz 12.11.2009 11:37  18%    +  -

Srdečně Vás všechny zveme na

Vánoční trhy
aneb
„JARMARK ŠIKOVNÝCH RUKOU II.“

dne 21. listopadu 2009
v Základní škole nám. Jiřího z Poděbrad
čp. 7, 8/1685, Praha 3,
a to od 9:00 do 17:00 hodin

Nevíte si rady s originálním dárkem pro Vaše blízké?
Pak přijďte a určitě si vyberete!

…šperky, bižuterie, keramika, svíčky, pedig, vánoční dekorace, květinové aranžmá, batika, pergamano, perníčky, smalt, korálky, malovaný textil, patchwork, tea bag folding, ručně malované výrobky, nějaká ta parádička pro manželky, přitelkyně, dcery i tchýně... bude toho plná škola!!

Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny dílničky po celý den, kde si budou moci něco sami vyrobit! (malování triček, pletení z papíru, pergamano aj.)

Vstupné : Rodinné 20,-Kč, dospělí 10,-Kč, děti Kč 5,-. Pro každého návštěvníka vánoční perníček zdarma.

Výtěžek ze vstupného bude následně darován nadaci MDA RIDE - pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií.

Vánoční trhy jsou pořádány za laskavého přispění

Městské části Praha 3 a ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad!

Libuše Vičíková - www.libuska.wbs.cz

reagovat Mmiki 11.11.2009 23:54  76%    +  -

dík za informace.Chápu ale je to magořina.Člověk pomalu aby měl vysokou jenom na pochopení základních pojmů:

reagovat IlonaP 11.11.2009 21:01  71%    +  -

beladami:

reagovat beladami 11.11.2009 19:47  39%    +  -

MámaDvojčat: jj, ono je rozdíl v pojmech jako Žena v domácnosti, žena na RD, či OSVČ ... a přesto jsme všechny "doma"

reagovat beladami 11.11.2009 19:45  39%    +  -

Elynor: přesně tak, ZP na zdravotní pojišťovně, SP na správě sociálního zabezpečení, anebo jak se to přesně jmenuje

reagovat beladami 11.11.2009 19:44  39%    +  -

Pralinka79: přesně tak

reagovat beladami 11.11.2009 19:44  39%    +  -

Lidkatřiděti: teď jsi na RD a přitom podnikáš, tudíš vše za Tebe hradí stát, až Ti RD skončí a ty budeš jako OSVČ pokračovat, SP si už budeš platit celé a zdravotní mám pocit podle příjmů ...

reagovat Pralinka79 11.11.2009 19:44  18%    +  -

Lidkatřiděti: pokud podnikáš na ŽL, jsi už osoba samostatně výdělečně činná a tam už odvádíš pojistné Ty - ale pokud u toho čerpáš ještě rodičovskou dovolenou - platí to stát. V okamžiku, kdy Ti skončí RD odvádíš pojištění jako OSVČ.

reagovat Pralinka79 11.11.2009 19:41  18%    +  -

MámaDvojčat: Což u pravidelný školní docházky je samozřejmě nemožné, takže tam to asi bude pouze pro výjimky, individuální studijní plány dětí atp.

reagovat Elynor 11.11.2009 19:39  20%    +  -

Lidkatřiděti: jako OSVČ to bude pravděpodobně závislé především na výši příjmů. Zdravotní pojištění vyřizovat přímo v konkrétní zdravotní pojišťovně, sociální nebo to dobrovolné důchodové na okresní správě sociálního zabezpečení. Ale jelikož se OSVČ nezabývám, podrobnosti, zvlášť v nějakých netypických případech, neznám.

reagovat MámaDvojčat 11.11.2009 19:36  5%    +  -

Lidkatřiděti: Žena vedená jako žena v domácnosti nesmí být vedená na úřadu práce, nesmí mít žádný vlastní příjem ze kterého by už mohla SP a ZP platit sama.

reagovat Lidkatřiděti 11.11.2009 19:26  55%    +  -

Našla jsem podobnou diskuzi,ale odborněji vedenou diskuse.dama.cz/d.php?d=2246

reagovat Lidkatřiděti 11.11.2009 19:25  55%    +  -

MámaDvojčat: Můžu. ZP A SP platím poměrnou částí. Zbytek platí stát nebo pokud mám nulový zisk tak to platí celé dokud jsem na RD. Mne však zajímá jak je to potom. Zda pokud prokáži péči o děti do 15let (mám tři) jestli na to dosáhnu také.

reagovat kopretinna 11.11.2009 19:24  82%    +  -

MámaDvojčat: na osobu OSVČ se to nevztahuje

reagovat MámaDvojčat 11.11.2009 19:22  5%    +  -

Lidkatřiděti: Jako žena v domácnosti za kterou stát platí ZP si nemůžeš vydělávat, čili nemůžeš být OSVČ

reagovat Ety 11.11.2009 19:17  67%    +  -

Lidkatřiděti: zavolej si na svou zdrav. pojišťovnu, tam by to dle mně měli vědět nejlépe

reagovat Lidkatřiděti 11.11.2009 19:16  55%    +  -

Ety: A nevíš náhodou kde by mi s tím poradili?

reagovat Ety 11.11.2009 19:12  67%    +  -

Lidkatřiděti: tuším, že spíš na pojišťovně nahlásit....tam hlavně, pak možná i na pracáku, pokud seš v evidenci, ale hlavní je ta pojišťovna...

reagovat Lidkatřiděti 11.11.2009 19:11  54%    +  -

Elynor: Jestli tomu dobře rozumím tak pokud mám tři děti a všechny jsou mladší 15let tak s nimi mohu zůstat doma a ZP za mne bude platit stát. To musím hlásit, ale kde? Na sociálce co je klasická socka nebo u té co je na pracáku?

Jak je to v případě kdy mám ŽL, podnikám a přesto jsem z dětmi doma, protože charakter práce mi to umožňuje? Mohu si také zažádat o ZP,které je placené při péči o děti do 15let?

reagovat Ety 11.11.2009 19:06  67%    +  -

Elynor: aha, takže žádné zvláštní podmínky pro to nejsou, jen u MŠ omezení na 4 hoďky

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Za jakých podmínek zůstat doma jako žena v domácnosti?
Diskusi založil(a): MámaDvojčat
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si