Občerstvení na dětskou oslavu narozenin

Napište, prosím rcepty na dobroty na dětskou oslavu narozenin. Dcera bude mít let. Má pozvané kamarády. Uvítala bych nějaké, které se dají nazdobit třeba jako pirát /třeba pomazánka s toustovým chlebem a toustový chleba vykrojený do tvaru piráta/ nebo něco podobného co se vám osvědčilo.


Moc děkuju.
11.11.2009

Diskusi založil(a) 11.11.2009 Cukfuk

 
 

reagovat pojka 25.1.2018 18:20  5%    +  -

My máme dobrou zkušenost s incateringem, jsou z Prahy. Pročtěte si jejich www.incatering.cz, vše mají dobře popsáno.

reagovat aliona 23.1.2018 18:46  5%    +  -

pojka: A jakou firmu by jste doporučila? Potřebuji, aby byla z Prahy.

reagovat pojka 19.1.2018 19:02  5%    +  -

My dáváme přednost co se týká občerstvení na oslavy profesionální firmě.

reagovat janky 12.11.2009 22:53  50%    +  -

Zajdi do knihovny do dětského oddělení a půjč si tam dětskou kuchařku - je jich spousta - kačera Donalda, Babičky Kačerové, Medvídka Pů, Čtyřlístka, Barbie atd. Recepty jsou zdravé, chutné, a nápaditě předkládané. Naše děti (8 a 5 let) si v nich recepty vybírají sami, a často i sami pro kamarády i pro nás připravují.

reagovat Cukfuk 12.11.2009 13:02  8%    +  -

Holky, moc všem děkuju. Našla jsem odkaz na kuchařskou pohotovost: http://www.ceskatelevize.cz/program/kucharskapohotovost/28.02.2009-09:45-1/

Určitě plno z uvedených receptů vyzkouším a dám vědět

reagovat Jeessiiccaa 12.11.2009 12:30  48%    +  -

Dobré pití pro děti aspoň u nás osvědčeno

Rákosníček

Ingerdience:

kiwi sirup 3 cl, grepový sirup 1 cl, citronová šťáva 1 cl, 7-UP na dolití
Postup:

Do sklenice vložíme 3-4 kostky ledu, přidáme sirupy a šťávu a dolijeme 7-UP nebo Sprite. Můžeme ozdobit třeba kouskem ananasu, mandarinky apod.

ovocné frapé

Ingredience:

300 ml pomerančového džusu, 350 jahod, 2 banány, 3 lžičky moučkového sukru, 200 ml vanilkové zmrzliny, lístky máty pro ozdobu, led

Postup:

Banány a jahody pokrájíme na větší kousky. Jednu třetinu ovoce pokrájíme o něco drobněji a připravíme do sklenic na frappé. Zbytek ovoce dáme do mixéru se zmrzlinou a ledem,přidáme moučkový cukr a zalijeme pomerančovým džusem. Mixujeme přibližně jednu minutu. Nakonec vlijeme do sklenic s připraveným ovocem. Zdobíme půlkou jahody a lístečky máty obalené v moučkovém cukru.

reagovat Mmiki 12.11.2009 12:07  78%    +  -

Ahoj,synovi jsem dělala jednohubky ze salámu sýra a zeleniny vykrajovátkama takže měl srdíčka,lístečky atd.Malému dítěti můžeš vykrajovat třeba zvířátka.Taky jsem dělala namáčené piškoty v čokoládě s ovocem mezi dvěma piškotama,navrch může jít lentilka nebo zdobení

reagovat Jeessiiccaa 12.11.2009 11:49  48%    +  -

záleží jak starý je oslavenec ale pro děti vetšinou vše zdravé.
Velice dobře se na stole vyjímají třeba jednohubky. Mohou být připraveny z tvrdého sýra, zeleniny, ovoce, šunky, ale také z pečiva s různými pomazánkami.Pokud kromě narozeninového dortu chcete mít v nabídce i něco sladkého, zvolte raději sušené ovoce, jako meruňky (nejlépe nesířené), švestky, křížaly z jablek, rozinky, banány, ananas, a jiné.čerstvé ovoce je lepší ale počítej te s tím že bude rychle schnout.Jako slané občerstvení se dobře vyjímá třeba pizza, která může být připravena jako malé minipizzy právě do ruky dítěte. Obložit je můžete vším možným: rajčatovým protlakem, jarní cibulkou, drůbeží šunkou, vejcem vařeným natvrdo, čerstvým špenátem, rajčaty, paprikami,... a navrch samozřejmě patří strouhaný sýr, případně tofu.
K pití můžeme dětem připravit míchané ovocné nápoje z čerstvého ovoce, jako jsou pomeranče, melouny, jahody, maliny, ananas, hrušky, prostě co vás napadne. Čerstvě vymačkané nebo rozmixované nápoje zředíme buď čistou vodou nebo nějakou jemně perlivou minerálkou. K popíjení se výborně hodí také vychlazené ovocné čaje, lehce oslazené.

reagovat Pralinka79 12.11.2009 11:33  19%    +  -

Pokud máš možnost, jukni do knížky od dětské lékařky MUDr. Lenky Kejvalové - Výživa dětí od A do Z. Přímo v knížce je samostatná kapitola o pořádání dětských oslav včetně receptů na dobrůtky pro děti - nejrůznější pomazánky, jednohubky z ovoce, dětské nápoje (nadchla mě bowle s ovocem - děti ji milují.)
Knížku seženeš i na netu.

reagovat marpei 12.11.2009 10:14  5%    +  -

Ahoj, mrkni do archívu České televize na pořad Kuchařská pohotovost. Bohužel nemám čas hledat odkaz, snad to tam bude. V únoru nebo březnu bylo tématem pořadu právě oslava 8. narozenin kluka. Byly tam super nápady na špízy s ovocem. Sama jsem je vyzkoušela při oslavě mého syna a děti byly nadšené, nestačily jsme s kamarádkou dodělávat...

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Občerstvení na dětskou oslavu narozenin
Diskusi založil(a): Cukfuk
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si