Bezlepková dieta..pojďte si poradit..

Jste celiak?Nebo máte dítě s tímto onemocněním?Přiďte si popovídat,předat recepty,zkušennosti a rady..
19.11.2007

Diskusi založil(a) 19.11.2007 Denii

............BLP inspirace našich šikulek............

Denii 26.5.2009 17:20

Kde nakoupit a kde se najíst

Kde nakoupit
SH ProDiet
Zdravý krámek
PPL bio&racio potraviny
v lékárnách

Dobré restaurace
Zdravý restaurant
Hotel Crlík
Rekr. středisko Aero-od Blanulak
Beroun-hotel Domino

Denii 20.11.2007 21:17

reagovat IVČA-SUSOVA 22.8.2017 21:36  7%    +  -

*Karen*: jedině tady to zjistíš u nás v uzavřené skupině https://www.facebook.com/groups/518843438126490/?fref=nf

bezlepkové recepty se jmenujem

reagovat *Karen* 21.8.2017 10:50  23%    +  -

Děvčata, není tady moc pohyb, ale zkusím to. Hledám někoho v Janských Lázních nebo blízkého okolí, kdo peče bezlepkově z kvásku nebo alespoň celožitné kváskové chleby a chtěl by si trochu přivydělat? Neznáte někoho takového?

reagovat IVČA-SUSOVA 18.8.2017 21:47  7%    +  -

*Karen*: nene já má za 94kč a na jaře a na podzim je veletrh a tam mám ještě 5 až 10% slevu , takže jich nakoupám třeba 10

http://www.spolu-bez-lepku.cz/bezlepkove-smesi/schar-mix-b-bread-1000g

reagovat *Karen* 12.8.2017 20:49  27%    +  -

To fakt někdo dá za kilo směsi Sacher 140 Kč???

http://eshop.kleis.cz/mouky/mix-it-dunkel-1000-g-brot-mix-dunkel.html

reagovat IVČA-SUSOVA 29.7.2017 22:24  11%    +  -

Rajunka: mě se také nedaří v pekárně, ale v troubě jo

reagovat Rajunka 28.7.2017 20:32  5%    +  -

Zkousilka:
Dobrý den,
zkoušela jsem v domácí pekárně i hotové směsi, které bohužel také nevyšly. :-( Nevím co dělám špatně, nemám na domácí pekárně bezlepkové pečení, takže dávám péci na program rychlý. Mám ještě možnost dávat péci na Velmi rychlý I. a Velmi rychlý II. - bohužel pekárnu jsem již dostala z druhé ruky a nemám návod, kde bych zjistila délky kynutí a pečení. Prosím, neměl někdo podobný problém? Nebo jde spíše o pekárnu, že nemám program na bezlepkové pečení?

Moc a moc děkuji za odpověď,
jste zlatí! :-) :-*

reagovat Zkousilka 26.7.2017 13:57  6%    +  -

Rajunka: Dobrý den Adélko, pokud se chleba namíchaný z bezlepkových směsí nedaří, zkuste koupit směs hotovou. Nám se nejvíce osvědčily ty od firmy Nominal, dělají různé druhy a všechny jsou dobré. Z pekárny jsem tedy nezkoušela, vždy (v pekárně s dopomocí stěrky) zadělám těsto, pak natvaruji dalamánky nebo kaiserky (z 500g směsi 12 kousků) a upeču na plechu v troubě. Ale návod na nich je i do pekárny.

reagovat Rajunka 25.7.2017 18:40  5%    +  -

Dobrý den,
mohu Vás poprosit - bohužel jsem na bezlepkové dietě a chci si péct chleba v domácí pekárně. Doma jednu máme - starší, ale plně funkční. Bohužel jakýkoliv chléb jsem dělala skončil katastrofálně, vůbec nevykynul a po upeceni je vevnitř syrový. Mohu vás poprosit o radu? Nebo nějaký jiný osvědčený recept?

Budu obrovským dlužníkem!
Adéla

reagovat Denii 11.5.2017 15:45  38%    +  -

AlA: to je výborná značka

reagovat AlA 11.5.2017 12:18  5%    +  -

Znáte tyto bezlepkové potraviny je to spolehlivá značka? Mají tma na stránkách celkem zajímavé recepty, tak se pokusím něco uvařit.

reagovat daggyy 2.10.2016 12:09  5%    +  -

mimecek: ahoj, potkalo nás naprosto to samé, a právě se chystám odvolání podat. Tak jsem přišla taky pro radu jak na to.
Nám v odůvodnění napsali, že ji nemoc sice postihuje oblast péči o zdraví, ale toto omezení je již zahrnuto ve stravování, tudíž dalších omezení léčbou nespatřují.
Dle mě je to blbost a je potřeba napsat, že její léčba je právě dieta (není léku, že), takže se na to nejde dívat jakože už je to zahrnuto někde jinde, ale naopak, že ji to omezuje ve více oblastech...
Potřebuju najít nějaký mustr na ty úřední věci, jak se to sepisuje...

reagovat ZuzaBali 28.9.2016 20:04  5%    +  -

Ahoj všichni, vím,že se tu řeší hlavně bezlepkové pečivo,ale ráda bych přidala radu i já. Mám po požití lepku zažívací potíže, stopy lepku mi nevadí. Můj zdravotní stav se výrazně zlepšil po tom, co jsem začala pravidelně pít zelené a zeleninové smoothies. Každý den si připavím dvě velké misky ovoce, zeleniny a také listové zeleniny jako je špenát, po ránu to hodím do blenderu od Ety, který je skvělým a rychlým pomocníkem, a během několika vteřin mám velni zdravý nápoj, který děla moc dobře mému bříšku, vyzkoušejte.

reagovat Jardula 25.9.2016 8:42  5%    +  -

mimecek: Pokud nemá žádnou jinou nemoc, tak PNP neuznávají. A někdy nepomůže ani jiná nemoc. PNP už dávají jen výjimečně.

reagovat mimecek 23.9.2016 22:05  5%    +  -

Ahoj. Prosím o radu, dcerce odejmuli PNP na celiakii nyní v 10 letech, podával jste někdo v poslední době v téhle záležitosti odvolání a uspěli jste? Díky za každou reakci.

reagovat *Karen* 14.9.2016 8:49  7%    +  -

DagmarM před pár měsíci jsem objevila tuhle mouku a jinou už nepoužívám.
Chleba a bagety peču podle tohoto receptu, jen místo droždí dávám kvásek z té tmavé mouky.
http://www.dovesfarm.cz/cz/recepty/chlebova-smes-bez-lepku-recepty/chleb-tmavy-s-lnenym-seminkem-bez-lepku
Kvásek jsem si přeškolila z žitného a kyne to dobře. Mají tam spousta receptů....

reagovat IVČA-SUSOVA 3.9.2016 19:40  5%    +  -

DagmarM: je to těžký i v pekárně, prostě se to chová ta mouka naprosto uplně jinak a naopak by měla být řidší v pekárně , kompaktní kouly jako lepkovou neuděláte

reagovat IVČA-SUSOVA 3.9.2016 19:39  5%    +  -

DagmarM: nejlepší bezl.chleba je z schar B tady je video https://ulozto.cz/live/!kZPqCLqMY/peceni-chleba-chleba-s-psyliem-mp4

reagovat DagmarM 31.8.2016 20:24  27%    +  -

IVČA-SUSOVA: Toho bych se nebála. Pekárna si poradí.

reagovat IVČA-SUSOVA 31.8.2016 19:09  5%    +  -

DagmarM: je to šílená práce , vše děsně lepí

reagovat Denii 29.8.2016 11:22  12%    +  -

DagmarM: pak mrkni na naše recepty,pod fotkama nějaké jsou.Nebo na youtube toho taky bude...

reagovat Denii 29.8.2016 11:20  12%    +  -

DagmarM: v podstatě si představ,že to děláš ze škrobů.Lepí se to na ruce,musí to být řídké těsto,aby to vykynulo.Mrkni na video o kousek výš na chleba.tam je to pěkně na točené.

reagovat DagmarM 29.8.2016 9:46  26%    +  -

Denii: V čem je problém, oproti obyčejnému chlebu? Musí být jiná hustota? Nebo co je jinak? Nikdy jsem to nepekla, neumím si představit, co je jiného.
Díky!!

reagovat Denii 29.8.2016 8:52  12%    +  -

DagmarM: no ono to není jen tak,upéct bezlepkový chcleba nebo rohlíky .Někdo se to učí opravdu hodně dlouho. Shar B,Jizerka.Asi si bezlepkové pečivo běžte koupit nebo buďte na kukuřičných křupácích..Bezlepková buchta jde celkem v pohodě,ale kynuté..No zkus a uvidíš..Nejdřív se to musíš naučit.

reagovat DagmarM 28.8.2016 23:44  26%    +  -

Prosím poraďte mi, jakou mouku použít na bezlepkové pečivo (chléb, rohlíky,..)
Přemluvila jsem manžela, aby vyzkoušel vyčištění organizmu a na měsíc vynechal živočišné bílkoviny a lepek. Jenže.... je mi jasné, že bez pečiva k snídani bude problém. V obchodě mají několik druhů bezlepkové mouky, ale nemám žádné zkušenosti, která se na co hodí.

reagovat Denii 21.8.2016 19:53  15%    +  -

IVČA-SUSOVA: pěkně

reagovat IVČA-SUSOVA 17.8.2016 21:28  5%    +  -

zdravím jdu se pochlubit , s tímto táčem jsem vyhrála tyčový mixér a budu v nějaké Katce časáku

reagovat IVČA-SUSOVA 17.8.2016 21:24  5%    +  -

Zkousilka: netuším

reagovat Zkousilka 3.8.2016 14:19  5%    +  -

Ahojte, jdu dnes s dotazem: chystáme se na dovolenou na polský Balt a netuším, jak je to s dostupností bezlepkových potravin v Polsku. Víte někdo, co se kde dá koupit? Jde mi hlavně o pečivo, těstoviny si vezmu asi z domova...
Díky.

reagovat Topka 31.7.2016 20:06  100%    +  -

tuztička: Ahoj jestli nejsi na facebooku tak se přihlaš a tady do té diskuse je tam taky už dost receptů a vyzkoušených tak si tam lidi radí, kde zrovna mají v akci co bezlepkového https://www.facebook.com/groups/107800005905594/

reagovat tuztička 30.7.2016 19:55  5%    +  -

Ahoj Ivčo.Děkuji za radu.Jdu na to

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Denii
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky Na sladko i na slano: Závin na 4 způsoby Umíte užívat léky? Dejte si pozor na tyto chyby! Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Vyhněte se těmto chybám! Seriál Ulice: Rvačka v Coolně, loupežné přepadení a pěkná lekce Lze využít k hnojení zahrady obsah septiku? ERIKA (39): Zapletla jsem se s bratrem svého muže. Nevím, jak se vymotat Sexy i po 50: Které české celebrity zrají jako víno? Není dobrý milenec? Vychovejte si ho! Každý den má jinou energii. Kdy je nejlepší jít na rande?