Dámy-důchodkyně

Přijďte pobejt

3.7.2005

Diskusi založil(a) 3.7.2005 miamia

reagovat MarČí 5.9.2018 7:41  13%    +  -

Dobré ráno a krásný den.U nás po ránu mlha.

reagovat Maruška.H 5.9.2018 7:05  11%    +  -

Ahoj děvčatapřeji vám krásnou středu

reagovat MarČí 4.9.2018 18:44  12%    +  -

helza: to fakt netuším,proč jsme na tom z celé republiky nejhůř,to by musela být vyměněna celá vodovodní soustava,což samozřejmě není

reagovat helza 4.9.2018 16:39  5%    +  -

MarČí: Maruško a tušíš, proč máte u vás tak drahou vodu? U nás myslím není nejdražší, přitom vím, co všechno se opravovalo, měnilo a budovalo. Vodovod je tady velice starý.

reagovat helza 4.9.2018 15:47  5%    +  -

MarČí: To jo, dnes je průměrný plat 37 tisíc a já mám důchod 7 tisíc. A mladí považují 20 tisíc za žebráckou almužnu.

reagovat MarČí 4.9.2018 12:29  12%    +  -

helza: Míšo,já ti nevím,pokud tohle dražování půjde dál a výš a valorizace důchodů bude pořád pod čarou těch všech zdražení,tak za chvíli staří lidé půjdou žebrotou,nebudou mít ani na nájem.Vídím to tady na vesnici,co pražáků se nastěhovalo na vesnici a své byty za drahý nájem pronajmou v Praze,aby nějak vyžili,ale co ti,co ty byty k pronájmu nemají.Jde to fakt někam do kopru.

reagovat MarČí 4.9.2018 12:24  12%    +  -

helza: Na Táborsku je nejdražší voda z celé republiky a zase to zvednou,mně hrábne,já už pro to zdražování nemám pochopení.

reagovat helza 4.9.2018 10:01  5%    +  -

U nás bouřilo celou noc a lilo jak dlouho ne.

reagovat helza 4.9.2018 10:00  5%    +  -

MarČí: Bohužel. Jednak dotujeme provoz solárních elektráren, Hlavně se ale s elektřinou obchoduje a tak se její cena odvíjí od cen na trhu. Ve své podstatě jde ale o jakýsi makroekonomický zákon, kterému já jako laik nerozumím, ale který říká, že ceny všeho musí pořád růst. Dokonce říká i o kolik procent minimálně a rostou-li ceny pomaleji, nebo dokonce stagnují, či se dokonce zlevňuje, vede to ke krachu. Myslím, že to souvisí s tím, že se obchoduje především s penězi, zboží i ty energie jsou až druhotné. No a abys na obchodu s penězi vydělala, musí se jejich hodnota nějak pohybovat, což zaručuje ten růst cen. Vlastně i mezd. Jenom nevím, kam to nakonec vede, myslím, že k nějakému krachu taky.

reagovat helza 4.9.2018 9:49  5%    +  -

MarČí: Voda tolik zdražila právě proto, že lidi vodou šetří. Vodárna nepotřebuje peníze na samotnou vodu, ale na provoz a údržbu rozvodů. Protože rozvody stárnou a práce i materiál jsou čím dál dražší, musely (ty vodárny) taky víc vybrat. Jenomže jak zdražovali, lidi vodou šetřili a tak vlastně za míň dražší vody zaplatili skoro stejně, jako za víc té levnější. Tak se muselo zdražit ještě víc, aby se vykompenzovalo to šetření. A tak dál. Prostě ty peníze vodárny potřebují.

reagovat Maruška.H 4.9.2018 7:03  10%    +  -

Ahoj a hezký denOpět jsme měly večer velkou bouřku a velký déšt

reagovat MarČí 3.9.2018 17:31  12%    +  -

Nechápu proč zase dochází ke zdražení elektřiny,plynu,vody.Máme tady tolik elektráren a ceny furt jdou nahoru,kam až.A jestli si myslí,že letošním nedostatkem vody,lidi začnou šetřit a koupat se jednou týdně všichni v jedné vodě,tak to se asi spletli.Upravovat vodu musí stále stejně.No a o plynu ani nemluvím.

reagovat MarČí 3.9.2018 17:28  12%    +  -

helza: tak to je dobře,myslím na tebe,jak tam jste bez vody,si to fakt neumím představit,otočit kohoutek a ono nic,nám teda voda ve studni drží,chtěla jsem tam juknout,ale muž zvedl prst ,abych to nedělala,že se zase nevyspím strachy

reagovat katka68 3.9.2018 15:24  100%    +  -

letos máme dost švestek. Už mám nějaké v mrazáku, teď chystám sklenice na kompot a také už jdou do sudu

reagovat havefiho 3.9.2018 14:39  100%    +  -

Ahoj hezký den všem

reagovat helza 3.9.2018 13:49  5%    +  -

MarČí: Zatím jenom kapánek, hlavně, že už neubývá. Ale v potoce teče voda, sice pouhá strouha, ale díky za to. Poldry mají taky vodu, byť jenom trochu - vypadá to skvěle. Máme i plné bečky a je dusno, jako před bouří.

Říkali, že to byly tři suché roky, které zavinily, že zmizela spodní voda a že to bude zasr trvat 3 roky, než se obnoví. Tedy za předpokladu, že to budou srážkově normální roky

reagovat MarČí 3.9.2018 11:10  12%    +  -

helza: ahoj Míšo,co studna?Plní se?

reagovat helza 3.9.2018 9:48  5%    +  -

I u nás pršelo a prší, zatím mám z toho velkou radost. Přeji vám ji taky, ať se radujete z čehokoliv.

reagovat MarČí 3.9.2018 9:12  12%    +  -

Dobré dopoledne,krásný začátek nového týdne,čas letí jako splašený,za chvilku jsou tu vánoce.Prima den ,ženy

reagovat Maruška.H 3.9.2018 7:09  10%    +  -

Ahoj a hezké ránou nás byla včera večer velká bouřka a liják

reagovat helza 2.9.2018 19:17  5%    +  -

Šli jsme okolo 17:00 hod. na procházku a na slunci bylo 39°C. Koukám, někde prší, jinde vedro, tak akorát není, zdá se, nikde.

reagovat Maruška.H 2.9.2018 17:36  9%    +  -

Ahoj všem a hezký zbytek neděle

reagovat havefiho 2.9.2018 17:17  100%    +  -

Tak prosel slejvak

reagovat Elza 2.9.2018 15:34  5%    +  -

u nás prší a dost hodně.

reagovat havefiho 2.9.2018 15:02  100%    +  -

Ahoj vsem, dopoledne bylo pekne, mam vyprano, povesila jsem na balkon a pekne to prazilo. Ted uz to je zase posmourne

reagovat MarČí 2.9.2018 13:33  11%    +  -

helza: Ahoj Miško,to je paráda,že u vás je zase krásně letně,tady to vypadá, že došel podzim,sychravo teda není,ale je to takové vodní .sólo,vlhko na zemi,ve vzduchu.No ty jsi obětavá manželka,že se takhle staráš o drahou plovičku

reagovat MarČí 2.9.2018 13:31  11%    +  -

DANA: ahoj Danuško,u nás už ani nemží,ale tahnou se sem těžké mraky ,tak možná zase něco zbuchne.

reagovat helza 2.9.2018 12:53  5%    +  -

U nás po noční bouři slunečno, ráno 20°C, teď už se tam opět nedá vystrčit nos, zase přes 30°C.
Muž po včerejším flámu spí, lezly po něm stáda much, tak jsem jej přikryla, hlavu utěrkou, snad se mi pod ní neudusí.

reagovat DANA 2.9.2018 11:46  96%    +  -

přeji všem hezkou uplakanou neděliu nás mží a je tma hnusný počasí

reagovat MarČí 2.9.2018 10:37  11%    +  -

Příjemnou odpočinkovou neděli vám všem přeji
Jak píše Eliška,zataženo,ani vedro ,ani zima,ale na zahradě mokro.
Nějak mi včera nebylo dobře celý den a v noci to vyvrcholilo,bylo mi opravdu nedobře,nakonec jsem skončila na wc a nevěděla,co tam strčit dřív,jestli hlavu nebo zadek.Ovšem dnes je o dost líp,jen nějaká únava,klepou se mi nohy,jak ratlíkovi.Nevím, co se to do mně navezlo.No nic ,jdu k plotně

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): miamia
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Ženy a svět
Přečtěte si