Dámy-důchodkyně

Přijďte pobejt

3.7.2005

Diskusi založil(a) 3.7.2005 miamia

reagovat helza 9.7.2018 9:11  5%    +  -

Maruška.H: Tak to je krása, u nás už pár let není po houbách ani památky. Je příliš velké sucho v lesích.

reagovat MarČí 9.7.2018 8:46  22%    +  -

Maruška.H: Manžel je houbař,rád chodil do lesa ,nasušili jsme hub tolik,že jsme rozdávali,ale ted nemůže moc na nohy a tak je po houbách,a moc si stýská.

reagovat MarČí 9.7.2018 8:29  22%    +  -

Byla nikoli bala,omlouvám se

reagovat MarČí 9.7.2018 8:28  22%    +  -

Maruška.H: no nějak se poslední dobou začínám kolem páté hodiny probouzet,na jednu stranu je to fajn,ale zase brzy odpadnu večer,mnohdy i odpoledne.Bala jsem ted zasadit ředkve,bílou dlouhou a černou kulatou.Snad to do podzimka vyrosteMěj příjemný den,kámko

reagovat Maruška.H 9.7.2018 7:05  9%    +  -

Ahoj a hezký denVčera jsme byly na houbách a našly jsme 90 hřibů a pár dalších a měly jsme smažínku byla moc dobrá.

reagovat Maruška.H 9.7.2018 7:00  9%    +  -

MarČí: Ahoj Maruškotaké Ti přeji hezký začátek dne Jsi ranní ptáče

reagovat MarČí 9.7.2018 6:55  22%    +  -

Dobré ráno přeji a hezký začátek nového týdne

reagovat helza 8.7.2018 23:49  5%    +  -

hankamishka: Je to na ně brzo, ale je jich moc. I ryngle měly ještě čas. Ještě máme jednu meruňku, ta je pozdní, takže je ještě zelená. Aspoň že tak, jinak by mě piclo. Dnes jsme zavařili meruňky a švestky a zítra musíme okurky. Jabka nemáme, obě jablůňky padly za oběť hryzcům.

reagovat helza 8.7.2018 23:46  5%    +  -

hankamishka: No, moc pěkné to není, mám tam nějaké staré skříňky na všelijaké potřebnosti, pak zaparkovavý invalidní skůtr a ještě vozík a ještě sušák. A Určitě by tak teráska vypadat neměla, ale co nadělám, žejo. Ale jinak je tam fajn, když otevřu celé dvojkřídlé dokno do obýváku, tak vznikne fakt velký prostor. Jednou jsme slavili v létě a pršelo, tak jsme měli stoly z pokoje do půl terasy a chlapi grilovali venku pod dešníkem

reagovat helza 8.7.2018 23:40  5%    +  -

MarČí: Ještě máme ve velkých květináčích u dřevárky, ale to jsou jenom přebytky rajčat jinak jsou na záhoně.

Vypleju je ručně a pak na ně muž vyleze a zryje je rycíma vidlema. Nevo já malou lopatkou, nebo malou motyčkou. Ale přiznám se, když už jsou osazené, tak používám jediný nástroj a to vidličku. Normální záhon nikdy tak nevidíš a nemáš tak ošetřený a vidlička je na tohle skvělá.

reagovat hankamishka 8.7.2018 23:21  11%    +  -

helza: máš tam super kryté sezení...tiše a v dobrém závidím....
my jen dvojitý "party stan na zahradě, a když prší, nebo fouká, není to ono
nedávno jsme přijeli na chalupu, a stan polorozbožený. Muž to 4 hpdiny dával dohromady

reagovat hankamishka 8.7.2018 23:16  11%    +  -

helza: u nás už taky padají švestky, zatím málo, i pár rynglí spadlo...-ale já to nemůžu-je to s peckou-alergie,
a začala padat letní jablka, a to taky nemůžu, tak si ostatní pochutnávají

reagovat MarČí 8.7.2018 23:01  22%    +  -

havefiho: Uteče to Hani,ani nemrkneš a budeš zase v luftě

reagovat MarČí 8.7.2018 23:00  22%    +  -

Dětičky konečně dosedli na Ruzyň,nekonečná cesta.Jsem šťastná,že lety měli v pohodě a jsou na rodné hroudě.Tak a můžu jít v klidu spát.

reagovat havefiho 8.7.2018 21:31  30%    +  -

Ahoj hezky vecer vsem, jdu se dusevne priprvovat na zitrek do prace, vubec se mi nechce, jeste ze to je jenom na tyden, pak mam 14 dni dovolenou.

reagovat MarČí 8.7.2018 20:07  22%    +  -

Ivinoka: Také moc zdravím Ivanko

reagovat MarČí 8.7.2018 20:06  22%    +  -

helza: máš to moc krásné kolem domku,rajčata máme také u zdi garáže v kbelíkách od nějakých materiaů a z hotelové kuchyně,tam je jim blaze a plodí jak divé,jinak letos jsem poprvé dala keříčkové na záhon a rozrostlo se to hodně a těch plodů je tam mraky..Líbí se mi ty tvárnice s kytičkami,popřemýšlím,zda by to bylo vhodné dát před dům.Díky za inspiraci.

reagovat MarČí 8.7.2018 19:56  22%    +  -

helza: Děkuji moc za ukázku a ještě mi řekni jak na podzim a zjara připravujete půdu,dá se tam zrýt či rotavátorem opracovat?

reagovat Ivinoka 8.7.2018 19:34  100%    +  -

Hezký večer přeji všem.

reagovat helza 8.7.2018 19:15  5%    +  -

MarČí: Klikej si, okolo baráku to mám taky vyvýšené:

A okolo terasy máme truhlíková rajčat,

reagovat helza 8.7.2018 18:58  5%    +  -

MarČí: Jinak něco teorie můžeš najít tady: Vyvýšené záhony , měla jsem tam i fotky a všechno okolo těch našich, ale už dřív.

Jinak folii máme okolo toho dřeva, aby neshnilo a hlavně nezapomeň dát dovnitř králičí pletivo, ať se ti tam nedostanou hryzci. My máme různě vysoké, podle toho, jak vyšly. Jedem máme z fošen, tuším tak 60 cm vysoký (přeměřím) a dva máme ze starých kůlů o průměru cca 20cm z chmelnice (družstvo stavělo nové, takže byly zadara, ty byly i namořené a dělalo se s nimi skvěle, navíc se na okraji bezvadně sedí. A ty jsou jak vyšly na výšku tři řady. Máme je 6m dlouhé, široké metr 20cm, jak jsem psala

reagovat helza 8.7.2018 18:56  5%    +  -

MarČí: Tak jsem ti je pofotila, jukni se:

Šířka záhonů je ale jenom 120cm, abych dosáhla z vozejku doprostře,

reagovat helza 8.7.2018 12:44  6%    +  -

MarČí: jj, ptej se. Teď jdu mejt sklinky, ale zase sem kouknu, neboj.

reagovat helza 8.7.2018 12:43  6%    +  -

MarČí: Já je měla, nemůžu to najít. Vyfotím ti to zovu, ale teď jsem zavalená švestkama, meruňkama a okurkama, takže až zítra.

reagovat MarČí 8.7.2018 10:26  23%    +  -

Maruška.H: ahojky Maru,koukám,že jste samá oslavičkakrásně si užíváš léto

reagovat MarČí 8.7.2018 10:25  22%    +  -

helza: k tomu natáčení z telky bych se také ráda na něco poptala,

reagovat MarČí 8.7.2018 10:23  23%    +  -

havefiho: i tobě hezký den přeji

reagovat MarČí 8.7.2018 10:23  22%    +  -

helza: Ahojky MišulkoK tobě mám prosbu,nemáš nafocené ty zvýšené záhony,jak jsou vysoké a zdali jste dovnitř dávali nějakou folii,aby se zem nesypala ven,mohla bys mi to ukázat?

reagovat MarČí 8.7.2018 10:21  22%    +  -

KRÁSNOU NEDĚLI VÁM PŘEJI
Dnes je tak nádherné modré nebe,Vrací se mi dcerka s rodinkou z Ameriky,tak sleduji jejich let,už se na ně moc těším.

reagovat havefiho 8.7.2018 9:51  30%    +  -

Hezke slunickove rano vsem

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): miamia
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Ženy a svět
Přečtěte si