Dámy-důchodkyně

Přijďte pobejt

3.7.2005

Diskusi založil(a) 3.7.2005 miamia

reagovat elain 7.4.2018 18:23  15%    +  -

Hezký podvečer všem přeji. Včera nám najednou vypadl internet, až dnes to syn spravil, ale to já už byla na zahradě a přišla jsem před chvilkou - zničená, ale spokojená , tak už jdu a

reagovat MarČí 7.4.2018 17:53  10%    +  -

Elza: Eliško,už vím koho si budu brát na brigádu,Ta moje Mirenka mi tak pomohla,ještě jeden užší pruh a vzadu ta zahrada bude hotová,ale jsem utahané obě.

reagovat Elza 7.4.2018 16:47  5%    +  -

MarČí: Teda vy jste šikulky,já byla pohrabat pod stromem kde krmím ptáčky a vítr mně skoro odnesl,

reagovat MarČí 7.4.2018 16:15  10%    +  -

tak mi dcerenka pomohla rýt zahradu,zmákly jsme dva dlouhé záhony do půlky,pokud se zadaří,zítra dorazíme a ještě mi pak zbyde stejně dlouhý ale asi o metr užší záhon,už to vidím nadějně

reagovat helza 7.4.2018 15:52  7%    +  -

MarČí:

reagovat MarČí 7.4.2018 15:39  10%    +  -

děvčata ,mám tu dcerku na návštěvě,tak jen nakouknu co tu nového a zajdu pozdeji

reagovat helza 7.4.2018 15:13  7%    +  -

DANA: Tak to mi skoro vypadly oči, my právě ještě nikde nemáme, jsou tady jenom ti krahujci. O vlaštovkách jsem psala, že by ty krahujce zahnaly a ptáčky ohlídaly. Jenomže tady nejsou. A googlila jsem pilně, leč marně, nikde se nepíše, že by už letos přilétly. Takže veliká gratulace, máte tam u vás asi jedny z prvních.

Já dravce miluju, je jich tady okolo spousta, ale právě tito krahulíci loví ptáčky a těch je mi pak líto, nemluvě o tom, že je příroda i my potřebujeme. Velcí dravci chytají myši a i když sem tam uloví zajíčka a s jorkširem bych do polí asi taky váhala, mám je moc ráda. Jsou krásní a vznešení.

reagovat Sallow 7.4.2018 13:36  20%    +  -

MarČí: No vidíš a ty drahé růžové s různýma korunkama i plnokvětí. Na obrázku teda krása...a na záhoně PRD! Všechno sežrané asi od myší? Už opravdu nic nekoupím. Těch peněz co to sálo. (3ks 80kč i víc!)

reagovat DANA 7.4.2018 11:20  28%    +  -

helza: my už vlaštovičky tady máme na půdě

reagovat DANA 7.4.2018 11:19  28%    +  -

přeju hezkou sobotusice svítí,ale je zima ráno jsme měli -3musela jsem si dojít zatopit než se ohřeje komín dva dny jsem netopila a to se nedalo doma být

reagovat helza 7.4.2018 9:32  7%    +  -

Jaro se ale už ukazuje ve včem. Ptáci zpívají jeden přes druhého, ve špalku u dřevárky se už opět zabydlela obří včela drvodělka velká a na stráni za oknem po ránu už vídám čím dál tím menší stádečko pasoucích se srn, už mají dost travičky v lese. A kousek od nás se na vysokém smrku uhnízdil párek krahujců. Radost z toho nemám, máme zahradu plnou ptáčků, bojím se o ně. Křoví a keře jsou bez listí, moc úkrytu neposkytují a vlaštovky ještě tady nejsou, ty jediné dokáží takového dravce obklíčit a zahnat. Naše Hany sice taky vyletí ven, jen se objeví a řve na něj jak pominutá, nedovolí mu sednout a nakonec taky odletí, ale jenom od naší zahrady.

reagovat helza 7.4.2018 9:18  7%    +  -

Ještě k hryzcům. Je důležité nechat na zahradě všechny krtky, sice nadělají hromádky (já je sbírám do truhlíků a květináčů), ale je to pouze škoda estetická, navíc prokypří půdu. Krtci jsou masožravci, rostlinám neublíží. Ale jsou schopni vyhledat a zlikvidovat každé hnízdo hryzců, všechna mláďata jim sežerou. Krtčí hromádky jsou pravidelné a kulaté, malé i veliké, ty od hryzců jsou šišaté.

reagovat helza 7.4.2018 9:13  7%    +  -

Dočetla jsem a tak asi reaguji dost mimo mísu.
Hryzci trápí i nás už dlouho. Žádné pasti, návnady, cokoliv nepomůže. Máme jich ale přece jenom o chlup méně, než v sousedních zahradách, spíše jenom přes nás občas přejdou, ale i tak nadělají paseku. Sežrali mi dvě Kustovnice - ony Goji, teď tam mám růže a zdá se, že už je nechali. Vloni jsme půl záhonu mrkve měli jenom vršky, kořeny byly pryč. Ale nejvíc mě naštvali s jablůňkou. Měli jsme ji už 4. rok a podařila se nám pečlivým řezem napěstovat perfektní korunka, byla fakt výstavní. A vloni uprostřed léta, plná jablíček najednou uschla. Muž ji chytl a zůstala mu v ruce, celé kořeny i kus kmínku byly sežrané. MarČí, DANA: V Ázii se používají pořád děsné pesticidy, navíc tam nikdo neřeší množsví. Oni to tedy i naši zemědělci přehání, vidím, jak často "střékajóu", určitě víckrát, než je povoleno. Ale proti Ázii to není nic, takže já bych se Goji opravdu hodně bála. I když vím, jak ji hodně holek zobe kvůli mládí a zdraví na veliko.

reagovat Ada445 7.4.2018 9:12  21%    +  -

Všem přeji hezký den. Snad dnes bude pohodově, už svítí. Máme jídlo od včera, tak můžu s klidem pracovat na .

reagovat MarČí 7.4.2018 8:56  10%    +  -

Dnes o5 ve 4 hodiny oči navrch hlavy a už jsem neusnula,tak jsem koukala na mobil v posteli aspoň.Tam se připletl nějaký bulvár a fotky Hudečkových,Hudeček teda pozbyl krásu svého mládí,vypadá jak Einstein,ale Trejtnarka ve svých 67 letech vypadá líp jak za mlada.

reagovat MarČí 7.4.2018 8:48  10%    +  -

Elza: Elí,zdravím tě,krásný den,copak dobrého?

reagovat MarČí 7.4.2018 8:46  10%    +  -

Maruška.H: ahoj,užij si sobotu Maruško,taky přemýšlím kam s ním

reagovat MarČí 7.4.2018 8:29  10%    +  -

Dobré ráno.Zdravím vás všechny vespolek. Věřily by jste,že u nás byl šedivák,normálně sprostě mrzlo,teď už svítí žárovka na nebi,tak uvidíme,co se vyklube přes den.Krásný den.

reagovat Ivinoka 7.4.2018 7:19  11%    +  -

Sluníčko od rána krásně svítí,zdravím všechny děvčata.Jedeme do Zoo,prý máme vstup za 1 kč.

reagovat Elza 7.4.2018 7:02  5%    +  -

Přejí všem hezkou sobotu

reagovat Maruška.H 7.4.2018 6:51  8%    +  -

Děvčata i vám přeji hezkou sobotu

reagovat Maruška.H 7.4.2018 6:50  8%    +  -

MarČí: Ahoj Maruškoto jo a co sním budete dělatmladí už o peřové deka nestojíJinak ti přeji hezkou sobotu

reagovat hankamishka 6.4.2018 21:33  22%    +  -

MarČí: taky už do hoďky a půl půjdeme spinkat
teď jsme byly s venku, konečně udělala obojí, a ještě půjdeme zase...-je to štěně, čůrá tak po 2-3hodinách

reagovat hankamishka 6.4.2018 21:31  22%    +  -

MarČí: jasně...proto nechci v důchodu být na chalupě přes zimu . Tady máme teplo bez přikládání do kamen(která tam stejně nejsou )

reagovat MarČí 6.4.2018 21:26  10%    +  -

jdu vás ještě pozdravit a popřát hezkou dobrou noc

reagovat MarČí 6.4.2018 21:15  10%    +  -

elain: Dobrý večer Helenko,taky jsi přišla o kytky,to je fakt hrozné.
Opravujete nebo přistavujete dům?Hlavně aby vám přálo počasí.

reagovat elain 6.4.2018 20:58  15%    +  -

Hezký večer všem přeji.
Co povídat - bylo , tak opět na zahradě a také mi - asi nějaké myši - sežraly polovinu narcisů, t.j. asi 3 m . Jak vykvete zbytek, tak fotnu a porovnám s loňskou "krásou".
Jinak u nás už začala "2.(jarní) etapa úprav domu, ve sklepích už začíná omítát zedník a v úterý nastoupí firma, začne likvidovat chodníky atd. Jen teď ať přeje počasí.

reagovat MarČí 6.4.2018 20:49  10%    +  -

hankamishka: tak v paneláku se topí dle venkovních teplot,v baráku podle toho jak moc je ti zima

reagovat MarČí 6.4.2018 20:47  10%    +  -

Ada445: Aničko,přijmi upřímnou soustrast.Už se kácí v našem lese.

reagovat hankamishka 6.4.2018 20:46  22%    +  -

MarČí: já tu mám v paneláku v kuchyni + 24.2, a to už jsem ztáhla topení...
přes den už netopí, jak je teplo zvenku, ale večer ještě ano...jsme na centrálním výměníku

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): miamia
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Ženy a svět
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?