rakovina štítné žlázy

Ráda bych tu pokecala s někým,kdo má tuto operaci a měl karcinom.Celkem se ted dívám na ty obrázky moře a poslouchám ty písničky.Jak člověk pookřeje,hned chce zas něco zažít.Ještě jdu jednou do nemocnice tak se té doktorky zeptám,jestli myslela,že během léčení nesmím k moři,nebo už nikdy.No taky se z toh nepo,ale ty jugoslávské písničky,jak jim říkám jsou úžasné
26.6.2008

Diskusi založil(a) 26.6.2008 ivamka

reagovat Dáša 2.12.2016 9:57  1%    +  -

oteklanitka: Dobrý den, moje řeč ohledně těch injekcí. Myslím, že je zbytečné trpět ten měsíc, všude jinde (Francie, USA,...) Vám dají na výběr. Dcera si píše s lidmi z USA, kde mají komunitu a pravidelně se schází, dokonce jí nabídli, jestli má zájem přeložit jejich bez jodovou kuchařku do češtiny, klidně může. Tam vedou debatu i o těch injekcích, někdo je chce a někomu je to jedno. My už se informovali i na VZP pojišťovně a vše prý záleží na lékaři z nukleární medicíny co napíše. Ale oni mají strach, že jim to pojišťovna neproplatí, mají své limity a když za rok ušetří, jedině dobře. Je jim jedno jak se člověk cítí, sami si tím neprošli a jen řeknou, že tyto vedlejší účinky má každý. Náš endokrinolog na to nadává, když ta možnost je, tak proč toho nevyužít. Kde jakému feťákovi, alkoholikovi, uprchlíkům se zaplatí vše, ale hold my musíme trpět. Paní co má dceru stejně nemocnou (17 let), chycené uzliny, 3 operace, si v Motole vydupala tyto injekce. A její dcera si to nemohla vynachválit. Jak je vidět, jde to, chce to mít jen ostré lokty. Přeji Vám hodně zdravíčka a štěstíčka do nového roku, ať rok 2017 lepší než tento a předchozí roky.

reagovat manky2 23.11.2016 19:30  23%    +  -

Alča+cácorky: děkuji kočko

reagovat manky2 18.11.2016 19:47  18%    +  -

děvčata tak už čekám na dopis z Motola na roční prohlídku,mám strach abych tam zase nemusela být na samotce-dost me to deprimovslo

reagovat oteklanitka 6.11.2016 7:59  5%    +  -

Dáša: Tak to slyším poprvé o těch injekcích, mně je 50 beru hodně léků na tlak, na revmatoidní artritidu, na trávení, na psychiku, no a taky mně nechali celý měsíc bez hormónů, no a měla jsem to přes vánoce neb jsem nastupovala hned v lednu na nukleárku, takže jsem natekla jak meloun, přibrala a pořad spala, moje spolupacientka byla o hodně mladší a taky natekla nadávala,že to je hrozné, měla doma 2 malé děti a tak byla taky moc nepoužitelná. Lékařka říkala,že to je normální a má to skoro každý pacient, že hodně přibere a dělá mu problémy vyprazdňování, no zkrátka tělo je měsíc bez hormónů. Ve své podstatě má každý lék vedlejší účinky, ale pokud to člověk nevyzkouší nemůže tvrdit, jaké to má účinky, takže si myslím, že by to mělo být nabídnuto každému pacientovi a bez ohledu na věk, pohlaví a já nevím čeho ještě. No pojišťovny šetří, ale když vidí jak to na pacienta působí to vysazení, tak nevím co je lepší, mně třeba lítal tou vodou tlak jak blázen, už chtěli volat i kardiologa, takže příště se tedy budu informovat a nejen u lékařky, ale i na pojišťovně.

reagovat jezinka 14.10.2016 18:50  5%    +  -

Dáša: ja byla na radiojodu 2x, do odjezdu do Motola chodila bez problému do práce, Thyrogenové injekce za mého pobytu tam dostala jediná pacientka, která byla na radiojodu už po páté včetně ozařování a se zdravotními komlikacemi. Nedává se take vzhledem k nežádoucím vedlejším účinkům prý. a pokud dcera tolik přibrala a opuchla byla asi výjimka aspon podle toho co znám od spolupacientek. ja naopak vzhledem k uprave jídelníčku dle předpisu zhubla 4 kg

reagovat Dáša 12.10.2016 18:42  1%    +  -

Dobrý večer, ty Thyrogenové injekce hradí pojišťovna, ale hodně záleží na doktorech na nukleární medicíně. Dceři bylo v Ostravě řečeno, že ten měsíc bez hormonů není prý až tak hrozný a se ty injekce aplikují vesměs starším pacientům, kteří užívají mnoho léků a tak dcera utřela nos.... Mně to přišlo něco jako jsi mladá tak to snad vydržíš ne? Je zarážející, že neposuzují pacienty individuálně, když oni zvládli měsíc bez hormonů, tak ty to taky zvládneš a hotovo. Nárok na to je. Píšu si s jednou maminkou co má stejně nemocnou dceru. Jsou z Plzně a jezdí do Motola na radiojod. Její dcera měla po prvním radiojodu onko márker hodnotu 180, při druhém radiojodu už to bylo o něco vyšší, něco přes 200 a byly u její dcery jištěny meta v uzlinách na krku. Ta holčina má rozříznutý krk a meta se jí stále vrací. Hned po operaci dostala tu mega dávku radiojodu a stejně to nepomohlo. Poslední radiojod absolvovala letos na jaře a to už si ta její maminka doslova vydupala ty Thyrogenové injekce. A její dcera je skutečně dostala. Další operaci absolvovala nyní v červenci, kdy ji vzali 4 uzlinky a všechny byly pozitivní. Tg má nyní něco kolem 13. A přitom vyšetření PET/Mri (je přesnější než PET/CT) odhalilo jen asi 2 uzliny pozitivní. A vidíte vzali jich při operaci víc a všechny byly pozitivní. Jsem z toho pif, asi nemá cenu se v tom tak šťourat. Jen je mi líto, že nechají trápit lidi po celý měsíc bez hormonů a přitom jsou to kolikrát lidé v produktivním věku, kteří by klidně před radiojodem mohli chodit do práce a nebo do školy. U dcery to vysazení umělých hormonů mělo horší průběh než po operaci v loni na podzim. Neskutečně brzy otekla, byla plná vody a pořád spala. Neskutečně přibrala z toho mála co snědla a vůbec se nevyprazdňovala. Užila si až až. Však taky to TSH měla něco kolem 180. Což už je hodně moc. Prostě když ta možnost je obejít ten měsíc bez hormonů, tak by na něj měli mít nárok všichni, ale úplně všichni. Ale jsou tady asi přednější lidé (alkoholici, feťáci, bezdomovci, cizinci, atd....), kterým pojišťovna uhradí vše a bez řečí. Někdy bych brečela z toho všeho. Jen jsem Vám chtěla sdělit, že ta možnost tu je a že by bylo dobré se zkusit na nukleárkách kam chodíte trochu poptat co a jak. Moc se o tom nemluví, protože ty injekce jsou opravdu pro pojišťovnu drahé a proto to doktoři neradi předepisují, hrozí tam riziko, že to pojišťovna té nukleárce neproplatí. Přeji všem zdraví a veselé dny...

reagovat manky2 7.10.2016 20:39  12%    +  -

Dáša: mě pan doktor Vlček žádné injekce nenabízel,a že jsem byla taky mesic před radiojodem bez hormonu,no,asi vedel že bych na ne nemela penizky

reagovat Alča+cácorky 7.10.2016 16:31  32%    +  -

Dáša: brzy z Vás bude odborník.
zajímavé - o těch injekcích jsme nikdy neslyšela.
a pravda měsíc bez hormonů byl spací a unavený

reagovat Dáša 6.10.2016 8:13  1%    +  -

aja: Dobrý den Ajo, to je fajn, že už se to začíná zlepšovat. U nás taky dobré, v srpnu byla dcera na kontrole u endokrinologa a UZV v pořádku, ty uzlinky které mírně vychytávaly glukózu na tom PET/CT vyšetření prý vůbec nesouvisí se štítnou žlázou, ale spíš jsou umístěny hned pod čelistí a tudíž stačí malilinkatý zánět v puse nebo v zubu a hned to prý svítí. Doktor mi sám říkal, že jemu to svítí neustále. Jinak se dcera asi nevyhne časem tzv.zajišťovací dávce radiojodu. Ptaly jsme se na vynechání měsíce bez hormonů, dá se to obejít, že Vám po nástupu na nukleární medicínu píchnou dvě injekce Thyrogenu, který nahradí ten měsíc co neužíváte hormony, ale doktoři na nukleárce to nechtějí moc předepisovat, jsou totiž hodně drahé ty injekce jedna tuším stojí kolem 10 tis.Kč. Nechápu proč to nechtějí předepisovat, vždyť měsíc bez hormonů je doslova pro toho dotyčného katastrofa a je zde riziko u těch pacientů co mají nestále měřitelné Tg, že to může znovu začít někde bujet. Ono totiž když berete hormony štítné žlázy, tak pokud je TSH co nejnižší tak Vás to jakoby chrání před recidivou onemocnění, ale pokud TSH stoupne a stoupne i Tg v období před radiojodem, tak je to špatně, začnou se zase množit ty špatné buňky. Pokud má někdo to štěstí, že i po vysazení hormonů štítné žlázy má Tg neměřitelné, tak je to jedině dobře. Ale u nás, kdy to Tg pořád skáče nahoru a dolů, je ten měsíc bez hormonů pěkný hnus. I Dr.Vlček z Motola doporučuje těmto pacientům podávat tyto injekce a nenechat je trpět. Co já už toho ohledně této nemoci přečetla... Jinak dcera neustále užívá sušený kořen pampelišky v kapslích (objednám kořen a namelu ho a nastrkám ho do želatinových kapslí), odvar z kořene pije také, ale ne moc, tím jak se kořen přelije horkou vodou, ztratí některé cenné léčivé látky. Kořen je močopudný, lítá po něm neustále na WC, ale má spoustu pozitivních účinků - dokonale pročistí organismus. Dále užívá probiotika, doporučila nám je homeopatka, zdravá střeva = zdravý člověk. A zkoušíme také Podkovičík mix, je to směs východních hub, v Číně jsou tyto houby uznávaným lékem při léčení onkologických onemocnění, u nás je to jen potravinový doplněk. Jen ten podkovičník je cenově malinko dražší, ale kořen pampelišky ani tak ne. No dnes je to přesně rok co mi volal pan doktor a sdělil mi, že dcera má ten uzlík pozitivní -papilární karcinom. Nerada na to vzpomínám. Už bych to znovu nechtěla prožívat. V listopadu ji čeká další kontrola na endokrinologii. Zase se ozvu. Přeji Vám Ajo i všem tady na diskuzi hlavně to zdraví a i když budou šedivé zimní dny tak pozitivní myšlení. Mějte se.

reagovat aja 30.9.2016 15:59  1%    +  -

Dobry den tak kontrola dopadla snad dobre konecne zacinaji pracovat pristitna teliska jsem na polovicnich hodnotach mam jen dve snad se uz vzpamatuji , onkomarkry pry ciste
Eutirox nechala doktorka 125 jednou a v tydnu jen pulku ptala jsem se na sono krku ale zase mi ho nedelala dalsi kontrola v listopadu .
Tak sem chytla poradnou chripku asi ta spatna imunita snazim se vyhnout marodum a stejne ji mam .Rehabka na muj krk a zkracujici upony na krku nepomaha jedu uz druhe kolo zatim nic .Pry at probnu akupunkturu .A co u vas vsechno v poradkuDáša:

reagovat Dáša 27.9.2016 11:21  1%    +  -

aja: Dobrý den, už máte kontrolu za sebou ? A jak jste dopadla? Já doufám, že dobře a že je vše jak má být. Dejte vědět. Mějte se.

reagovat aja 12.9.2016 20:55  1%    +  -

Dobry vecer zdravim vsechny
Tak jsem byla dneska na odberech na endokrinologii pristi tyden jdu k lekarce tak mi drzte palce i kdyz verim ze to bude dobre nepripoustim si nic jineho musime verit
Jen ten muj krk stale zlobi prava strana jako kdyz zastepujou ponozku a udela velkej uzel pry mam pulku krku vybraneho a sesili to jak to slo
Pomalu budu koncit rehabku ale zadna uleva neni pry pretocene upony vazu vzadu na krku od hlavy k lopatkam
Jeste malej dotaz jak zvladate ty vedra slunce miluji opalovani ale letos mi to vubec nedela dobre a nechodim na slunce ze by ta rakovina>aja, manky2:

reagovat hilarion 7.9.2016 8:40  7%    +  -

Přeji dobrý den.Se zájmem čtu vaše nepříliš dobré zážitky. Jak jsem napsala užívám léky na štítnou žlázou, rakovinu jsem přežila na jiném orgánu a jsem po operaci, je tomu už 31 let.

reagovat domácíbuchtička 24.8.2016 16:28  13%    +  -

manky2: mně mudr řekl, že je to podle hmotnosti, takže beru Euthyrox 1 celý ráno 100 a k tomu 1/2 Euthyroxu 125 - takže celkem 162,5 - kolikrát dumám nad tím, jestli po něm tloustnu nebo ne, co myslíte?

reagovat manky2 23.8.2016 19:44  6%    +  -

děvčatka já beru 137 euthyrox už od prosince po radiojodu,a ted v pátek jdu teprve na KO ,mudr.minule říkala že to zvedneme až na 150,tak uvidím,pak vám dám vedet

reagovat aja 23.8.2016 19:07  1%    +  -

Zdravim drzim dcerce palce at je to v poho ale podle krevnich testu to vypada dobre hodnoty hodne klesly uz bude dobre tak mlada a uz takove starosti urcite to chytli zavcasu a ted si ji budou hlidat jeste jednou drzim palce Dáša:

reagovat oteklanitka 23.8.2016 18:19  5%    +  -

aja: No to je fakt, že podle krevních testů mně to taky měnila co 3 měsíce až se to zastavilo na tomhle dávkování.

reagovat aja 23.8.2016 17:17  1%    +  -

Ahoj devcata jak tak koukam vsechny berete daleko vyssi davky eutiroxu nez ja .Po radi mi to Mudr zvedla ze 100 na 120 jeden rano ale myslim ze sem proto tak unavena porad ze bych potrebovala vic zase jdu v zari na krev tak uvidimoteklanitka:

reagovat oteklanitka 22.8.2016 17:23  5%    +  -

Dáša: Tak super. Já beru 4 dny v týdnu 200 a 3 dny v týdnu 150 Euthyroxu.

reagovat Alča+cácorky 22.8.2016 16:39  22%    +  -

Dáša: to je pozitivní zpráva

reagovat Dáša 22.8.2016 10:10  1%    +  -

Hezký de všem, tak mám u sebe konečně laboratorní výsledky krve mojí dcery. Tak to Tg šlo dolů a to na 1,3 ug/l. Ještě v červnu měla 71,1 ug/l-to jí zjistili, když byla na diagnostické dávce radiojodu. I to TSH jí kleslo dolů na 0,057. Nyní užívá 200ug Euthyroxu denně. Jsem strašně ráda, že se to dostalo na takové hodnoty. Ve čtvrtek ji čeká kontrola na endokrinologii + sono krčních uzlin. Děvčata, držte se všechny a já se zase ozvu jak budu vědět něco nového.

reagovat oteklanitka 21.8.2016 17:13  5%    +  -

Evča: Jasne, zvladneme. Ja jsem sice strasny straspytel, cim starsi tim horsi, ale stejne to nakonec zvladnu. Hodne sily a bude dobre.

reagovat Evča 21.8.2016 16:50  1%    +  -

AHoj, letos mi bylo 17 roku, po celkove tte mi zjistili, že mmám rakovinu stitné žlazy, radiojod a to vše jsem zvladla, ale čeká mě další. Držte se všechny, zvladneme to

reagovat oteklanitka 21.8.2016 12:47  5%    +  -

aja: Ja mam taky problemy s krckou, chodim obcas k soukrome terapeutce,ta mi to procvici, ale to se plati no a taky k ni obcas jdu na masaz. Jinak chodim na rehabky, na kapaky no a beru leky, je to zacarovany kruh, ja mam dle magneticke rezonance uz nevratne zmeny na te krcni pateri,znamky opotrebeni. No je mi 50 a je to des. Mne zase po radiojodu sla do haje kolena z arthrozy 1.stupne na 4. stupen, to je problem velky, operovat mne kolena nechteji.

reagovat aja 21.8.2016 11:56  1%    +  -

Co se da s tou krcni pateri delat ja mam bolesti kazdy den musim si brat prasky , bere me to od operace stupnuje se to byla sem na sale skoro 5 hodin driv sem problem nemela>oteklanitka:

reagovat oteklanitka 21.8.2016 10:08  5%    +  -

manky2: Aha takze do Motola. Ja do toho Noveho Jicina. Pristi tyden budu vedet termin.

reagovat oteklanitka 21.8.2016 10:06  5%    +  -

aja: Ja to mam v papirech, musela jsem i na psychiatricke konzilium co mi maji dat, nebo co si mam vzit pred tim vysetrenim. No bude to asi dost narocne.

reagovat aja 21.8.2016 8:40  1%    +  -

Ahojky take jsem po operaci letos v breznu karcinom v obou lalocich a 10 metastaz pred rokem nic a po roce tohle pred operaci jsem musela na M.Rez. ani sem se na to nedivala jak to vypada az kdyz me vytahli jsem se lekla kam me nasoukali pak jsem se rozklepala to sem si nic nebrala .Na radiu v Motole uz jsem se bala hrozne jsem se rozkaslala neukoncili to jen jsem dostala hadr na oci a dojela jsem to.Moje rada zavrit oci a vubec nekoukat a upozornit sestru na problem jinak moc moc drzim palce oteklanitka:

reagovat aja 21.8.2016 8:34  1%    +  -

Ahojky take jsem po operaci letos v breznu karcinom v obou lalocich a 10 metastaz pred rokem nic a po roce tohle pred operaci jsem musela na M.Rez. ani sem se na to nedivala jak to vypada az kdyz me vytahli jsem se lekla kam me nasoukali pak jsem se rozklepala to sem si nic nebrala .Na radiu v Motole uz jsem se bala hrozne jsem se rozkaslala neukoncili to jen jsem dostala hadr na oci a dojela jsem to.Moje rada zavrit oci a vubec nekoukat a upozornit sestru na problem jinak moc moc drzim palce oteklanitka:

reagovat manky2 20.8.2016 20:12  6%    +  -

oteklanitka: ja jedu do MOTOLA v Praze

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): ivamka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
Tři podoby drštěk: v polévce, obalované i pekelně ostré Příběh pacientky: Operace mi po porodu zachránila sexuální život. Mrzí mne, že jsem se neodhodlala dřív Jak využít slupky z pomeranče: Na boty, hmyz i při úklidu 10 drobností, díky kterým budete zdravější a šťastnější Orgasmus zaručen! Naučte ho těchto 5 prstových technik Jak se naučit vidět auru: Pomůžou vám 3D obrázky Jak pěstovat banánovník: Potřebuje spoustu světla! DARJA (42): Naší nové babičce je 19 let! Horoskop na březen: Blíženci budou cestovat, Raci experimentovat Manikúra je důležitá: Co o vás prozradí tvar nehtů?