rakovina štítné žlázy

Ráda bych tu pokecala s někým,kdo má tuto operaci a měl karcinom.Celkem se ted dívám na ty obrázky moře a poslouchám ty písničky.Jak člověk pookřeje,hned chce zas něco zažít.Ještě jdu jednou do nemocnice tak se té doktorky zeptám,jestli myslela,že během léčení nesmím k moři,nebo už nikdy.No taky se z toh nepo,ale ty jugoslávské písničky,jak jim říkám jsou úžasné
26.6.2008

Diskusi založil(a) 26.6.2008 ivamka

 
 

reagovat Alča+cácorky 2.11.2015 17:12  70%    +  -

Dáša: dobrý den. zácpu jsem neměla.
mazat se může bez omezení. Já si vyškvařila sádlo na jizvu na krku.
ani oteklá jsem nijak nebyla.

jen ten pocit unavy

reagovat Dáša 1.11.2015 22:03  1%    +  -

Alča+cácorky: Snad už dnes naposledy, ještě mám otázku, jak jste byla na radiojódové léčbě, našli Vám nějaké metastázy? Dcera delší dobu pokašlává, aniž by byla nachlazená, táhne se to už roky, někdy více, jindy vůbec. Nikdy jsem to neřešila, nestěžovala si. tak mám strach, aby se tam něco nenašlo. Děkuji za odpověď.

reagovat Dáša 1.11.2015 20:46  1%    +  -

Alča+cácorky: Dobrý večer, ještě otázka, co jste dělala v případě zácpy? Jak moc jste hlídala co jste jedla, myslím tím potraviny. Zjišťuji totiž, že skoro ve všem je sůl a sehnat nějaký margarín bez soli je přímo zázrak, tedy alespoň u nás na Moravě. Co se týče vitamínů, je to to samé, navíc na obalech je toho tak málo uvedené, že ještě sedím doma a hledím na net a zjišťuji co jaká potravina obsahuje. Nejradši bych se na to vyprdla. Sůl máme Himalájskou bez jódu, jinak se řídím nejíst mořské ryby, vitamín E. Jídelníček je chudý a moc se opakuje. Ještě chci upéct chleba, docela jsme na tom pečivu závislé. Ještě otázku, mazala jste se před léčbou nějakým krémem, když jste měla suchou pokožku? Děkuji moc. Hezký večer. Dáša

reagovat Dáša 30.10.2015 18:26  1%    +  -

Alča+cácorky: Dobrý večer, děkuji moc za informace. Pro mě bude těch 14 dní nekonečných!!! Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli se může teď dcera mazat nějakým krémem, má hodně suchou pokožku, nebo jestli nemazat a počkat do léčby radiojódem. Byla jste i oteklá před léčbou po vysazení hormonů? Já jsem fakt moc ráda, že ji berou tak brzy. Dcera je ráda i kvůli skole. A po té léčbě, za jak dlouho jste se dostala do normálu, za jak dlouho zabraly hormony? A co užíváte a v jakých dávkách? Děkuji moc za odpověď. Dáša

reagovat Alča+cácorky 30.10.2015 10:44  77%    +  -

manky2, Dáša: Dáši to je dobře že už máte termín a že jdete za chvíli.
Na vánoce už budete v klidu.

Ta diagnoza papilární karcinom byla i u mě.

...

V nemocnici na radiojodu jsem byla 14.dní
z toho v izolaci čtvrtek-pondělí, kdy se nesmí ani na chodbu.

první den byl nástup, nic se nedělo.
druhý den na lačn odběr krve a moči, vypije se malá diagnostická dávka radiojodu.
Jde se na gamakameru - druhý den, dle výsledku spočítají velkou dávku radiojodu. Na gamakameře se ukáži i malé částečky rakoviny, pokud něco zbylo při operaci.

a pak je velké pití, a izolace na pokoji.
v Motole se normálně můžete sprchovat, chodit na záchod, vše v rámci uzavřeného pokoje, donesou na kraj pokoje jídlo, odnesou, vy pokoj neopouštíte

mě špatně nebylo, trošku pocit oteklého krku jako při angíně, ale to je vše.
Doporučuji cucací bombony

po uplynutí izolace, je kontrolní měření radiace,
to se pak prování každý den. a provádí se opět gamakamera, kde se ukáže zda se vše spálilo

doporučuji hodně pít, mýt se - radiojod z těla rychleji vyprchá

no a pak se jde domů.
14.dní a hotovka.
doma jsem pak byla ještě týden (bezpečnost pro okolí, nemá se malým dětem) pak jsem šla normálka do práce

držím palce !!!!!!!!!!

reagovat manky2 29.10.2015 22:48  5%    +  -

také jsem podstoupila operaci štítné žlázy moh se přidat k diskusi?Jarka

reagovat manky2 29.10.2015 22:33  5%    +  -

Alča+cácorky: dobrý večer,mohu se zde také připojit k tématuo štítné žláze,a dozvedet se více?Jarka

reagovat manky2 29.10.2015 22:32  5%    +  -

Dáša: dobrý večer mohu se přidat k tomu to tématu,jsem taképo odstraněni štítné žlázy a čeká me radiojod.Jarka

reagovat Dáša 29.10.2015 14:32  1%    +  -

Alča+cácorky: Dobrý den, dnes jsem byla s dcerou pro výsledky a na vytažení stehů. Už máme i histologii - neopouzdřený papilární karcinom - folikulární varianta v pravém laloku. V levém laloku se našel také mikrokarcinom. Doktor nás ale ujistil, že je vše na dobré cestě, že se nemáme čeho bát. 16.11.2015 nastupuje do FN v Ostravě na léčbu radiojódem. Jsem ráda, že je to tak brzy. Dcera si stěžuje na pocení, únavu a slabost v rukou. Příští týden chce jít na chvíli do školy, no uvidíme, jestli toho bude vůbec schopna. Já se i přesto všechno docela bojím. Bojím se o dceru. Tak snad to bude dobré i na té radioléčbě, snad ji nic moc nenajdou. Můžete mi prosím napsat, jak to všechno probíhalo u vás a jak dlouho jste tam byla? Děkuji moc. Dáša

reagovat Alča+cácorky 28.10.2015 7:21  81%    +  -

Dáša: krásné ráno.
moc držím palce, at to máte už na vánoce za sebou. Ted už bude jen líp a líp.
Napište určo co výledky, myslím na vás

a klidně piště, určo uklidnuje to že vidíte reakce lidí co tím prošli, že normálka žijou dál.
Jak jsem psala kdo o tom neví, nepozná to, jizva je dpbře skrytá v ohybu. nepadají vlasy při léčbě, někomu ůže být lehce špatně, ale já byla ok, možná trošku pocit jako při angíně, že byl krk lehce oteklý, ale nic co se nedá vydržet.

na léčbu do nemocnice na radiojod doporučuji cucací bonbony, u nás je píší i v info letáku. At je sliznice zvlhčená.
U nás je hodně chlorovaná voda, krem bude fain. Hodně se člověk myje, aby jod vyprchal a já mám citlivou kůži.
když mě ještě něco napadne napíšu

reagovat Dáša 26.10.2015 17:34  1%    +  -

Alča+cácorky: Dobrý večer, děkuji za vše, děkuji že mi tak pomáháte. To psaní mě uklidní. Dnes jsem dceru dovezla z nemocnice domů. Ve čtvrtek tam musíme znovu, budou jí vytahovat stehy, taky na ORL (kontrola hlasivek) a nakonec k našemu endokrinologovi, tam se dozvíme výsledek histologie a další postup léčby. Dceři se kupodivu v nemocnici líbilo. Byla sama na pokoji a měla krásný výhled z okna. Říkala mi, že po té operaci jí každý den teče z nosu krev, sama od sebe se jí spustí, kdykoliv - ve dne i v noci. Po chvíli to samo ustane. Doktorka říkala, že to může být reakce na narkózu, krev co jí brali v sobotu prý měla v pořádku. No zítra sní jedu na kontrolu na ORL tady u nás. Jsem z toho vyřízená, doufám, že to nic nebude a upraví se to. Koupila jsem jí mast do toho nosu na zástavu krvácení - Emofix. Nějak se to všechno hroutí, já se hroutím. Už aby to bylo za námi. Nic jiného si nepřeju, jen aby moje dítě bylo v pořádku a vše bylo jako dřív - ne, aby vše bylo ještě lepší jako dřív. A abychom se naučily my obě rozeznávat podstatné od nepodstatného a zbytečně se nenervačit.

reagovat Alča+cácorky 25.10.2015 14:41  84%    +  -

Dáša: po radiojodu za rok kontrola na endokrinologii v nemocnici.
k mému chodím 2x za rok

oni to opravdu nedramatizují :-)
nehrotí, až jsem si někdy přišla málo hlídaná

prima, že to má dcerka za sebou, už bude jen dobře. tohle byla jediná bolestivá věc. Ostatní je fakt brnkačka.věřte mi a už se tak netrapte. Je dobře že za ní jezdíte :-)

já mám dvě malé dcery a taky bych se bála,
je to logické, u dětí vše nějak snážím hůře.

reagovat Dáša 24.10.2015 20:02  1%    +  -

Alča+cácorky: Děkuji moc za reakce na mé otázky. Dcera je už po operaci, je sice ještě v nemocnici, ale denně se vidíme. Jezdím za ní víc jak 200 km. Ale stojí to za to. Cítí se fajn, na operaci šla 22.10.ve čtvrtek. Tak snad ji v pondělí pustí. Teď bude následovat období bez hormonů, hodně se toho bojím. Už aby bylo po všem. Můžu se ještě zeptat, za jak dlouho jste po tom radiojodu šla na kontrolu - jak k endokrinologovi tak na další kontrolní radiojod. Děkuji.

reagovat Alča+cácorky 23.10.2015 8:38  86%    +  -

Dáša: po 2.letech opravdu vidět není

reagovat jezinka 22.10.2015 21:21  8%    +  -

ahoj máte někdo nástup 23,11,?

reagovat Alča+cácorky 22.10.2015 19:42  87%    +  -

Dáša: skvělé že maminka zvládla rakovinu a vyléčila se. to je přeci krásná ukázka toho že to jde.

reagovat Alča+cácorky 22.10.2015 19:35  87%    +  -

Leveret: jj masírovala jsem vyškvařeným sádlem. krásně se zahojila

reagovat Alča+cácorky 22.10.2015 19:31  87%    +  -

Dáša: hektické dny, dlouho jsem tu nebyla.

At se dcera nebojí, ta jizva dneska fakt už není vidět. Zdraví je důležitější

jinak mě z punce rakovinu nepotvrdili.
už jsem psala. Jen to byl IV.stupen pred nádorovým onemocněním. Na radu lékaře, který řekl, že to bude zlobit a růst ať to dám pryč jsem šla na operaci a histologie rakovinu našli. Čímž my lékař myslím ušetřil dost trápení

reagovat Leveret 20.10.2015 20:24  35%    +  -

Dáša: ano, bude to tou nemocí. Mně štítka začala hyperfunkcí, takže jsem měla mraky energie, ač jsem měla miminko a skoro nespala, krásně jsem hubla, i když jsem se cpala i v noci, byla jsem jak motorová myš. Naopak potom po srovnání hormonů práškama a pak při jejich vysazení před radiojódem jsem byla chodící mrtvola, a pak už jsem skoro ani nechodila. Vyběhla jsem třeba na zahradu, jen pár metrů ode dveří a zpátky jsem se těch pár metrů šourala jak devadesátiletá stařenka, opírala jsem se o cokoliv, co bylo po cestě. Usínala jsem i během hovoru, bylo to vážně hrozné.
Operace určitě dobře dopadne

reagovat Marge 19.10.2015 10:37  1%    +  -

pavla : pavli-opravdu není čeho se bát.prodělala jsem to taky.Mám dvě dcrky a prostě to beze mě tři týdny vydržely. radiojod je proti chemošce sranda.Bude to ok-hlavně buďte v klidu!!

reagovat Dáša 16.10.2015 21:18  1%    +  -

Leveret: Děkuji Vám moc za informace. Dcera bývá teď hodně unavená, chce se jí pořád spát. Je to tou nemocí? No ještě pět nocí a ve středu ji vezu do Krnova do nemocnice. Ve čtvrtek má operaci. Bojím se toho. Pak ještě počkat na histologii a pak další léčba, zblázním se, to čekání je hrozné. Moc bych si přála, aby to dopadlo co nejlépe.

reagovat Leveret 16.10.2015 19:11  39%    +  -

Dáša: na mne v Motole trochu zapomněli, takže jsem měla vysazené hormony asi 6 týdnů, a to už bylo moc, viditelně mi docházela energie, ale do toho měsíce je to v pohodě.
Pokud jde o jizvu, nechce se mi se fotit, ale těžko byste mi ji na krku našla. Oni to dělají v místě, kde se s lety pak dělá taková ta přirozená rýha, takže to opravdu skoro není vidět. Hlavně jizvu náležitě masírovat, mně doporučovali Contractubex, ale podle toho, co jsem pak slyšela, tak ani nejde o tu zázračnou látku, důležitá je ta mechanická masáž, hodně jsem slyšela o masírování obyčejným sádlem. Musím říct, že mi ta masáž nebyla příjemná, takže jsem to docela flákala, přesto mám jizvu opravdu stěží viditelnou.

reagovat Dáša 15.10.2015 11:36  1%    +  -

Alča+cácorky: Dobrý den, Alčo, já Vám moc děkuji za Váš čas mi odpovídat. Dceři jsem ukázala jizvu jakou máte nyní, no rozbrečela se jak to uviděla. Proč zrovna já, řekla mi. Je mi jí hrozně líto. Volala jsem do FN v Ostravě, jak to tam chodí, dcera chce mít pokoj sama pro sebe, chce se učit do školy, zacvičit si sem tam jógu. Já jí to všechno umožním, zaplatím jí pokoj aby tam byla sama. Oni neposílají žádný dopis s instrukcemi, ty dostaneme od našeho endokrinologa.Prý je čekací doba cca 4-5 týdnů. Moc bych si přála, abychom ten radiojod stihly do vánoc. Chtěla bych si je s dcerou v klidu užít. Letos toho bylo moc. Moje máma se kterou bydlíme, onemocněla rakovinou dělohy v červnu. Už má po operaci i po léčbě. Dopadlo jí to dobře. Taky jsem u toho měla nervy. Jak dlouho jste čekala na histologii po operaci? A potvrdilo se vše co Vám zjistili před operací z biopsie a ultrazvuku? Děkuji za odpověď.

reagovat Alča+cácorky 14.10.2015 18:08  85%    +  -

Dáša: přišel mi dopis s datumem nástupu a informaci jak vysadit hornom a co nejíst (ryby, mořskou sůl)
a info jak to bude probýhat.

myslím že ten měsíc je tak akorát.
bez hormonu, ale kamarádka vysadila s cílem zhubnutí a dala tuším asi tři měsíce, ale dle mého je hazard.

Dáši opravdu se uklidněte, bude Vám lépe.
dcera to zvládne uvidíte

reagovat Alča+cácorky 14.10.2015 18:04  85%    +  -

Dáša: Dášo, klidně se ptejte. já budu nakukovat.

já chodím do práce.
a po operaci včetně pobytu v nemocnici jsem marodila 14.dní.
radiojod včetně pobytu - 3.týdny. A šla jsem do práce.

hodím vám fotečku jizvy, aby jste viděla, že to opravu je ok. Dneska to nikdo nepoznápo měsíci

reagovat Dáša 14.10.2015 5:01  1%    +  -

Alča+cácorky: Děkuji Vám moc, že mi takto pomáháte. Už ať to má dcera za sebou. Snad do vánoc stihneme vše i ten radiojod. Doktor říkal, že se bude snažit. Jen se bojím té histologie. Podle biopsie je to papilární karcinom, toť vše. Nic víc se zatím neví. Dcera se připravuje do školy, chce tam chodit i po operaci, pokud jí to stav dovolí. Chce odmaturovat. Já jsem pro, nemá čas myslet sama na sebe. O to víc na ni teď myslím já. Jak dlouho ji můžou nechat bez těch hormonů? Může to být i delší dobu jak 1 měsíc? Přišel Vám nějaký dopis z té nemocnice kam jste šla na radiojod? Nebo to objednává Váš endokrinolog a hned Vám řekne termín? Mám pořád nějaké otázky, tak se moc omlouvám a děkuji za jejich zodpovězení. Hezký den.

reagovat Alča+cácorky 13.10.2015 15:38  71%    +  -

Dáša: v lednu jsem byla na punkci štítné žlázy, ta byla negativní, ale, byl tam IV.stupen přednárodovího onemocnění, nebo tak něco.

lékař mi řekl, že z jeho zkušenosti si myslí, dát jí pryč. že to stejně bude zlobit.

Unor operace - následně cca měsíc, výsledek histologie, že je tam papilární karcinom typu B. tedy neohraničený.

nástup Motol Nuklárka duben. měsíc jsem měla vysazení hormon.

co dál se uvidí po radiojodu.
co jsem vypozorovala tak cca 80% to má ok. a jde na rok na malé pití radiojodu a gamakameru. To je kontrolní týdenní hospitalizace.
Byli i tací, co šli jen injekci, ráno přišli a odpolko šli domů, měli vše ok.

Dášo, opravu se nebojte, nehroutěte se, ublížete si. Vím, že bych se o fítě taky moc bála, mám dvě mlý holčičky, ale taky je ten velký strach fakt přehnaný.

Byla tam se mnou i holčina, co to měla opravdu rozlezlý. na radiojodu byla 5x a ted naposled jí lékař řekl ať bouche champagno, že vše porazili a může zadělat na miminko.

neslyšela jsem žádný katastrofický případ.
A to ani kolem sebe, a že mluvím denně s opravdu velkou řádkou lidí

...

navíc dneska je ten pobyt opravdu brnkačka, telka, mobil, notebook, vše můžete mít, v Motole je i knihovnička. člověk může na záchod, do sprchy
....... to před 20.lety ještě čůrali do lahví na dvoře a nemohli se mít :-) než měli vlatní čističku.

jen teda oblečení je erár, to jde na 3.měsíce do izolace než to perou :-)

reagovat Leveret 13.10.2015 0:42  29%    +  -

Dáša: nechci to nějak zlehčovat, přece jenom je to karcinom, ale prodělala jsem to taky, před 9 lety a opravdu není důvod, abyste se z toho tak hroutila. Je obrovské množství mnohem horších nemocí, s horší prognózou a těžším průběhem. Nejvíc dceři pomůžete, když budete v pohodě a povzbudíte ji, jistě vaši nervozitu cítí a stresuje se nejen za sebe, ale ještě i za vás. U nás to takto těžce prožíval manžel a zatímco já jsem byla v pohodě, protože primář mi rovnou řekl, že je to nejlépe léčitelná rakovina a já jsem si v hlavě nastavila, že to dobře dopadne, tak manžel se choval, jakoby to byl, on kdo umírá, a to mi vůbec nepomáhalo. V té době jsem měla malinké dítě, takže to nebylo jednoduché se na dobu operace a léčení odloučit, ale všechno se dá zvládnout líp, když je člověk pozitivní.

reagovat Dáša 12.10.2015 17:57  1%    +  -

Alča+cácorky: Dobrý den, děkuji za Váš čas při psaní,mně to hodně pomáhá. Hodně tím trpím, někdy se v práci tak zamyslím, že nejsem schopna normálně fungovat. My jsme z Moravy, okres Přerov, dcera ale jede na operaci do Krnova a na radiojod do FN v Ostravě. Už aby to bylo za náma, dcera chce odmaturovat se svým ročníkem, budu jí pomáhat co mi síly budou stačit. Už teď u ní pozoruji, že nějak více jí. Ale hlavně aby byla zdravá. Za jak dlouho Vás brali na operaci po zjištění diagnózy? A jak dlouho jste čekala na histologii? Podle toho se pak stanovuje další léčba? Děkuji.

reagovat Alča+cácorky 12.10.2015 16:19  71%    +  -

Milča: tak to jo, tomu odpovídá i ten pooperaí stav. slinivka má v těle nezastupitelné místo, proto ty průjmy, bolesti.
věřím, že se to časem zpraví. držte se.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): ivamka
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
Chcete zhubnout? Atkinsova dieta radí: Jezte hamburgery a pomfrity Za dva dny je tu Advent - vyzdobte si byt a užívejte předvánoční atmosféru XXXL modelky. Vidíte v nich krásu nebo vás odpuzují? Eva (40): S muži končím! Jsou příčinou všeho zlého v mém životě Rýma, kašel a bolesti v krku: Vyzkoušejte recepty našich předků 12 triků, aby se cukroví povedlo Lenka (35): Manžel si začal s naší chůvou. To je život, zněla jeho ?omluva? Chcete být šťastnější? STAŇTE SE SOBCI! Objevené lékařské záznamy dokazují: Marilyn měla plastiky. Prohlédněte si fotografie! Kateřina (23): Miluju ho, ale spát s ním nemůžu
 
 

Co koupit na Vánoce

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2015 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.