rakovina štítné žlázy

Ráda bych tu pokecala s někým,kdo má tuto operaci a měl karcinom.Celkem se ted dívám na ty obrázky moře a poslouchám ty písničky.Jak člověk pookřeje,hned chce zas něco zažít.Ještě jdu jednou do nemocnice tak se té doktorky zeptám,jestli myslela,že během léčení nesmím k moři,nebo už nikdy.No taky se z toh nepo,ale ty jugoslávské písničky,jak jim říkám jsou úžasné
26.6.2008

Diskusi založil(a) 26.6.2008 ivamka

reagovat laky.nova 6.6.2017 14:44  5%    +  -

Jeste jsem se chtela zeptat jestli jste nekdo mel porad teploty? Uz jsem z toho ze vseho unavena.

reagovat manky2 4.6.2017 11:55  20%    +  -

aja: jj já zatim jen kontroly

reagovat aja 3.6.2017 23:05  1%    +  -

Ahoj Jarko diky, ja to mam asi zase na ty dva tydny podle toho co poslali i kdyz by bylo mile kdybych sla po tydnu ,domu tobe rekli ze jdes jenom na kontrolu.

reagovat aja 3.6.2017 22:55  1%    +  -

Dobry vecer , nebojte se po operaci budete dostavat na bolest injekce potom prasky budou se vas sestricky ptat a tak si klidne reknete ,kdyby vas neco bolelo .Krk je ale v poradku me dovezli ve tri odpo ze salu protoze jsem tam byla skoro 5 hodin nez to vybrali vsechno a rano na snidani jsem dostala toustak s plat. syr neverila jsem a snedla to v pohode.
Ja jsem po operaci brnela dostavala jsem kapacky a kalcium doma uz jsem nebrnela.Potom vam nasadi hormon ktery nahradi stitku me to uz nepride beru ho 20 let ten samej i pred operaci jen se dejte dohromady jinak vas nevezmou . laky.nova:

reagovat laky.nova 3.6.2017 9:19  5%    +  -

aja: Dobry den, nevim nic. Na papirech ktere mam vyplnit je planovana operace stitne zlazy,pristitnych telisek. Jinak nevim. Bojim se tech stavu po operaci..no a boli me v krku a mam rymecku ;-) budu vam drzet pesti at to dobre dopadne. Chtela jsem se taky zeptat jestli je tady nekdo z Olomouce?

reagovat manky2 2.6.2017 19:27  18%    +  -

aja: JJ Ali budu na tebe myslet,no myslím že z krve toho moc nezjistí,já mela krev dobrou do operace,a pak?ajejda rakovina tak druhá operace a Motol už mám tay za sebou,druhá KO dopadla po roce dobře.tak držím palce neboj kočko to zvládneš-Jarka Tachov

reagovat aja 2.6.2017 17:15  1%    +  -

Vam budu drzet palce vzpomenu si na vas 12. uz vite neco vic k operaci bude to jen stitka?laky.nova:

reagovat aja 2.6.2017 17:11  1%    +  -

Zdravim pomalu balim kufr a razim na radiojod do Motola v pondeli .Me doktorka k vysledkum hodne pise v mezich detekce tak ani nevim jake jsou hodnoty pry v poradku .Mam obavu co mi tam najdou vlastne od lonskeho Motola nemam delane sono pry to jisti krev . Tad mi snizila eutirox na 100 beru snad nejmin z lidi ktere znam uvidime co mi reknou tam, tak si na me vzpomente devcata vite do ceho jdu.

reagovat Alča+cácorky 1.6.2017 6:01  70%    +  -

Dáša: držím palečky. dejte vědět

reagovat Dáša 30.5.2017 19:51  1%    +  -

Alča+cácorky: Zdravím Alčo, tak to je fajn, že sono máte v pořádku. Jsem zvědavá jak Vám dopadne krev. U nás po snížení dávky hormonů šlo TSH i Tg malinko nahoru. Dceru čeká kontrola na endokrinologii tento pátek, tak držte pěsti pro štěstí, ať je to dobré. Mějte se.

reagovat Alča+cácorky 30.5.2017 18:10  56%    +  -

laky.nova: nebojte se bude to dobré.
ležely se mnou holky na radiojodu co měly metastáze i v plicích a jsou v pořádku. jen to je někdy dlouhá cesta.
držte se

reagovat Alča+cácorky 30.5.2017 18:09  56%    +  -

zdravím.
tak dneska kontrola v Motole.
Sono naprosto v pořádku, krev bude do 14.dní

měla jsem před měsícem na endokranologii
snížili mi dávkování hormonů
tak uvidíme jak dopadne dnešní krev

reagovat Dáša 29.5.2017 12:24  1%    +  -

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli tu někdo není, komu v průběhu léčby snížili dávku hormonů a díky tomu snížení hormonů opět vyskočil nahoru onko marker Tyreoglobulin - Tg. Dcera užívala 200 Euthyruxu denně, ale po kontrole v únoru na nukleární medicíně v Ostravě jí dávku snížili na 175 denně, prý byla předávkovaná hormony - Ft4 měla 33,4. Tg jí kleslo v loni o prázdninách ze 71,10 na 0,30 a pak po snížení hormonů jí vylezlo na 0,60. Není to moc, ale je vidět, že to má tendence růst, pří výkyvech hormonů šž. Je to normální? Děkuji moc.

reagovat laky.nova 27.5.2017 8:56  5%    +  -

Moc dekuji za povzbudiva slova, vazim si toho.

reagovat aja 26.5.2017 19:03  1%    +  -

Za prasky se nemusite stydet jen si neco nechte napsat neni nemocne jen telo ale i duse ja se taky slozila a musela sem si neco sem tam zobnout na zklidneni a nic se nestalo taky mi nasli papilarni karcinom nejen ve stitce ale i v uzlinach brali mi kus tkane kde bylo 20 uzlin a z toho 10 metastaz skoro 20 let jsem sledovana na endo a najedou tohle .Mam jizvu dlouhou 17 cm a dnes krasne zahojena ze neni skoro videt , zase se budu opakovat moc drzim palce nebojte to zvladnete

reagovat aja 26.5.2017 13:36  1%    +  -

Me operovali v Praze ve vojensky .b>laky.nova:

reagovat aja 26.5.2017 13:30  1%    +  -

reagovat aja 26.5.2017 13:24  1%    +  -

reagovat laky.nova 26.5.2017 10:16  5%    +  -

Operace v Olomouci.

reagovat laky.nova 26.5.2017 10:14  5%    +  -

Dekuji za podporu. Biopsie vysla spatne. Papilarni sranec v kazdem laloku jeden. Pomaha mi vedomi ze v tom nejsem sama. Psychicky je to na nic. Pred kazdou navstevou lekare se rozklepu a uz je jedno kam jdu. Mam obrovske uzkosti. Na praci se nedokazu soustredit. Budu muset k psychiatrovi, hrozne se stydim, ze to tak nezvladam jsou na tom lide daleko hur. Hrozne jsem zhubla a nevim si ze sebou rady :-( chvili mi je dobre beru to jako horsi chripku a pak jsem zase v haji. Cely den jako na houpacce.

reagovat aja 25.5.2017 14:08  1%    +  -

Zdravim me moc podporovala rodina ,deti pred operaci snazili se mi hodne venovat vyplnovat volne chvile vnoucata vymyslela ruzne hry abych myslel na jine veci.Budte rada ze vam na to prisli vcas a uz vite co nasli na biopsii? Drzim palce nebojte to date je nas hodne co tim proslo .Ja ted nastupuji na druhou lecbu radiojodu no nic moc se mi nechce vim uz do ceho jdu hlavne kdyz to pomuze laky.nova:

reagovat aja 24.5.2017 22:26  1%    +  -

aja

reagovat aja 24.5.2017 22:23  1%    +  -

aja:

reagovat Dáša 24.5.2017 22:04  1%    +  -

laky.nova: Ještě k operaci, nebojte se, myslím, že ta operace je oproti radijodu, kdy jste zavřená jen na pokoji mnohem lepší. Za pár dní po operaci půjdete domů. Dcera to psychicky snášela dobře, byla ve čtvrtém ročníku, čekala ji maturita. Nakonec vše zvládla. Pokud budete moct, choďte do práce, je to lepší než být doma a přemýšlet nad sebou nad nemocí apod... A věřte, tohle je jaksi "jiná rakovina" než ty ostatní. Dá se to dobře zvládnout s pomocí radiojodu. Mám spolužačku, tu to samé potkalo na začátku tohoto roku, v loni jsme měli třídní sraz se základkou a já jí povídala o mé dceři, ona se jen okrajově zmínila, že má také uzlík a po novém roce mi psala, že jí punkce vyšla špatně a pak už se to rozjelo - operace, radiojod, nyní je na neschopence a dává se dohromady, s ní to malinko zamávalo víc, než s dcerou. Užívá antidepresiva, ale ty užívala už dlouho před tím, než se jí nemoc zjistila. Ale žije a pokud to jde, užívá si života. Vše bude dobré, uvidíte.

reagovat aja 24.5.2017 22:02  1%    +  -

Dobry vecer uplne s vami citim jeste to mam v zive pameti pred rokem jsem byla ve stejne situaci psichika na dne se strachem jsem usinala a take se rano budila bala jsem se operace .Od lekare jsem vedela co bude, zvladla jsem to i tu operaci .Nebojte se zvladnete to taky , doktori jsou machri.kde vas budou operovat? Me pomahalo ze jsem si mohla psat na netu s lidmi kteri prosli take touto nemoci nechtela jsem trapit rodinu mim strachem
eva:

reagovat Dáša 24.5.2017 21:57  1%    +  -

laky.nova: Mojí dceři na to přišli v roce 2015, nyní je dalo by se říci stabilizovaná, pořád máme problém s onko markerem - Thyreoglobulin zkratka Tg. Před operací měla hodnotu 721, po operaci kolem 50 a u druhého radiojodu jí to vyskočilo na 70. Poslali ji proto na PET/CT vyšetření, kvůli podezření na meta. Nic se ale nenašlo a po zvýšení hormonů Euthyroxu jí onko marker konečně klesl. Podle histologie to vypadalo dobře - nakonec tam měla uzle dva a ne jeden (oba kolem 1 cm), jak se původně předpokládalo. Ten druhý nešel vidět na UZV. Ale nerozšířilo se to do uzlin.Jen ten onko marker nás zlobí, dle lékaře na nukleární medicíně v Ostravě je tato hodnota co má nyní 0,3 falešná díky vysokým dávkám hormonů šž. A tak nevím, další radiojod naplánovaný nemáme, ale pokud by k tomu mělo dojít, chceme se vyhnout tomu, aby měsíc neužívala hormony, to je pro ni šílené období. Máme domluveno s lékařem, že nám předepíše thyrogenové injekce, u těch se mohou hormony brát až do nástupu na radiojod. Co vím, tak je toho teď strašně moc, jenom v mém okolí tímto onemocnělo asi 5 lidí. Nechápu to co se to děje, je to z toho všeho svinstva co dýcháme, jíme, stres v práci a doma atd.... nedá se tomu ale asi nijak zabránit. Držte se.

reagovat laky.nova 24.5.2017 14:39  5%    +  -

Dáša: hormony zadne neberu ani jsem nebrala. Prisli mi na to nahodou.

reagovat laky.nova 24.5.2017 14:38  5%    +  -

Dekuji za odpoved, uz jsem si rikala, ze sem asi nikdo uz nechodi. Na PETku jsem jeste nebyla. Zatim mam za sebou jen UZ, biopsii a odbery. 12.6 me ceka operace. Mam strach z komplikaci, psychiky atd..

reagovat Dáša 24.5.2017 8:37  1%    +  -

eva: Dobrý den, Evo, to mě mrzí, že máte takové trápení. Jak Vám přišli na to, že máte chycené uzliny? Podle krve nebo jste byla na PET/CT? Jak vysokou dávku hormonů jste užívala? A na radiojodu jste byla? Uzliny se při operaci odstraní a bude zase dobře. Držím pěsti pro štěstí.

reagovat eva 23.5.2017 13:02  1%    +  -

Dobry den, cekam na operaci. Vypada to ze jsou chycene i uzliny. Psychicky na tom nejsem dobre, hrozne se bojim.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): ivamka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
Vyvolávání duchů: Skvělá zábava na léto, nebo nebezpečná hra? 5 lehkých salátů do horkých dní: Křupavé lupení i lahodné avokádo Jak oddálit menstruaci před dovolenou? Léky i babské rady 4 tipy, jak zařídit, aby vám v horku vydržel make-up celý den Menopauza a nespavost? 7 tipů, jak lépe spát a cítit se v pohodě Pozor: S teplým počasím stoupá výskyt gynekologických mykóz Nejen pro bioženy: Kompostovat můžete i v bytě díky vermikompostéru BLANKA (45): Můj partner je sexy, ale tak trochu hloupý Letní sex v přírodě: Na co si dát pozor? Na zádech, či na břiše: Co o vaší povaze říká poloha, ve které spíte?