rakovina štítné žlázy

Ráda bych tu pokecala s někým,kdo má tuto operaci a měl karcinom.Celkem se ted dívám na ty obrázky moře a poslouchám ty písničky.Jak člověk pookřeje,hned chce zas něco zažít.Ještě jdu jednou do nemocnice tak se té doktorky zeptám,jestli myslela,že během léčení nesmím k moři,nebo už nikdy.No taky se z toh nepo,ale ty jugoslávské písničky,jak jim říkám jsou úžasné
26.6.2008

Diskusi založil(a) 26.6.2008 ivamka

reagovat Alča+cácorky 17.10.2017 17:55  60%    +  -

Vladka: metastaáze na plicích měla holčina co se mnou ležela na pokoji. Byla tam na patém kole radiojodu.
když přišel lékař s výsledkem řekl doslava
"" bouchneme šampano vše je pryč" 1*

reagovat laky.nova 12.10.2017 21:58  5%    +  -

Vladka: Dobry vecer, zkuste se podivat na drivejsi komentate myslim, ze tam o tom nekdo psal. I meta se daji u teto rakoviny vylecit

reagovat Vladka 9.10.2017 20:42  1%    +  -

Dobrý den,je tady někdo, kdo má zkušenosti s metastázemi papilárního karcinomu šž na plicích?? děkuji

reagovat manky2 18.9.2017 19:22  27%    +  -

aja: JÁ JSEM PRVNÍ ROK MUSELA VYNECHAT HORMONY A PŘÍŠTÍ ROK UŽ NEMUSIM,PŘIJDE TI DOPIS

reagovat laky.nova 18.9.2017 11:42  5%    +  -

Jeste jsem chtela dodat, ze ani hormon se musi vzdy vysadit pred hospitalizaci, ale nam tady v Ol davaji nahradni hormon aby clovek nebyl tak dlouho jak blbej. Staci pak vysadit 14 dni nebo tyden pred hospitalizaci, zalezi dle davkovani. Je to ten Cinomel jak jsem se na to ptala nize.

reagovat laky.nova 18.9.2017 11:40  5%    +  -

aja: tak super. Sem vedela, ze to v pohode zvladnete. Take jsem na tom byla a je to sice blbe, ale pro me lepsi nez treba CTecko nebo MZ ;-)

reagovat aja 17.9.2017 20:28  1%    +  -

Ahoj Jarko taky jsem to cetla ze se to dela i nosem ale tady u nas ne, jak uz jsem psala zvladla jsem to i kdyz jsem se chtela dozvedet jestli neni neco v krku
Jarko kdyz se jde potom na kontrolu do Motola nahoru na endokrinol. Mam psanou kontrolu to se nemusi vynechavat hormony vid?manky2:

reagovat aja 17.9.2017 20:20  1%    +  -

Dobry vecer tak gastroskopii jsem dala jak ja se bala zvladlA jsem to ani jsem se nedusila jen me prekvaplo ze mi nic nadala doktorka rikam mam strach ze to nedam a pry to date tak injekce nebyla a ja na to jestli mi ostrikne krk to je zbytecne to date a pry mate cukrovku tak to nejde
Nevim co to ma spolecneho , ale dala jsem to. nasla zanet dostala jsem dvoje prasky a pro velky uspech za pul roku znova. Me zajimal ten muj krk ale na to pry nema kameru tak snad dobrylaky.nova:

reagovat Jana 17.9.2017 17:58  1%    +  -

Dobrý den, papilární karcinom štítné žlázy jsem měla poprvé v roce 1987, vzali zasaženou půlku štítné žlázy, na žádnou pooperační léčbu radioaktívním jodem jsem nebyla, jenom jsem se musela zaregistrovat na onkologii, kam jsem chodila asi rok, pokaždé se mě onkolog zeptal, jak se cítím a pohmatem zjišťoval uzliny, nic naštěstí nebylo, takže mě vyřadil z evidence. Podruhé se mi objevil na té jedné půlce papilární karcinom, vyoperovali mi tu zbylou půlku, takže jsem bez štítné žlázy, bylo to v roce 2012 v březnu. Na radioaktivní jod si mě pozval můj endokrinolog až v říjnu v roce 2012, takže po více 7 měsících, to jsem odmítla. Cítím se dobře, užívám Euthyrox 100, na kontroly chodím jednou ročně. Říká se, že to je nejlépe léčitelný karcinom ze všech onkologických onemocnění, tak doufám, že tady ještě budu chvíli.

reagovat laky.nova 15.9.2017 20:10  5%    +  -

aja: Dobry vecer, tak jak jste dopadla na te gastroskopii? Ctu to az ted, tak jiste uz vite...

reagovat manky2 13.9.2017 19:53  28%    +  -

aja: ahoj Ali prý to delaji i nosem

reagovat aja 12.9.2017 20:56  1%    +  -

Tak devcata drzte mi palce zitra jdu na gastroskopii jsem nervozni celej den a v noci snad ani neusnu.Mam strach ze to nedam uz pred par lety jsem na tom byla a dusila se u toho a ted jak me porad neco tlaci v krku mam strach ze to nepolknu a co tam najdou.
Doporucili mi to na ORL. aja:

reagovat laky.nova 2.9.2017 9:54  5%    +  -

aja: no ja z toho vseho zacinam mit pocit, ze pokud clovek nenarazi na lekare, ktereho opravdu zajima proc a jak tak ma smulu. Vysetri vas dle standartniho postupu a pokud se nezjisti nejaka odchylka tak usoudi ze jste zdrava a zdar, dal nepatra, mate smulu. Jsem z toho otravena a tak jak jsem driv hledela na lekare jako na autoritu tak ted na ne koukam jako na delniky ve fabrice. Tech co jsou opravdu lekari je velmi malo..

reagovat aja 30.8.2017 21:26  1%    +  -

Zdravim tenhle pocit mam ja do operace jsem nevedela co je bolest hlavy , krku , zad .A ted porad neco zrovna chodim na rehabku , ale zatim zadnej uspech .Zitra jdu na interni vysetreni snad mi projede i ty jatra zvetseny co tlacej .Nekdy mi pripada , kdyz neco reknu na obvode, ze prece uz to je dobre mam lecbu za sebou tak me prece nema co bolet na ORL taky prece me tam nema co tlacit ale me to tlaci mozna srusty a fest.laky.nova:

reagovat laky.nova 26.8.2017 7:24  5%    +  -

aja: problem mam az ted po radiojodu. A vcera se mi zasekly cely zada. Od te hospitalizace na tom radiu jsem porad nejaka rozdrbana nebo co. No a na tu MR jako jo, ale musim si vyridit anesteziologa a tak. Pry si me radsi uspi kdyz mam klaustrofobii. Tak proste se mi na to nechce no.

reagovat aja 24.8.2017 19:57  1%    +  -

Tak to budte rada mate dobreho doktora ze vas hned poslal na M R bolest hlavy mate az ted po operaci nebo uz problem dele .Pujdete na dalsi radiojod nebo uz nemusite. laky.nova:

reagovat hilarion 24.8.2017 14:39  27%    +  -

laky.nova: to zcela určitě

reagovat laky.nova 23.8.2017 18:36  5%    +  -

hilarion: tak to mate fajn ;-)

reagovat hilarion 23.8.2017 14:04  26%    +  -

Přeji všem pěkný den. Já jsem na tom stále dobře, beru jen tablety. Díky Bohu rakovina to není.

reagovat laky.nova 23.8.2017 12:21  5%    +  -

aja: tak dnes jsem se stavovala na te nuklearce a dozvedela jsem se, ze ztrata chuti se muze stat. Proste to ten radiojod nejak vypali nebo co. Ach jo tak jsem zvedava, kdy se to zpravi. Jinak stejne kvuli te bolesti hlavy jdu na MR

reagovat laky.nova 21.8.2017 20:47  5%    +  -

aja: dostala jsem i tu velkou. U nas se to nepije. Diagnosticka je do zily a pak polknete piluli a nebo dve. Zalezi jak rozsahle to je a po kolikate uz tam clovek je. No at uz je to vsechno zamnou..

reagovat aja 21.8.2017 15:20  1%    +  -

Dostala jste jen prvni kapsli diagnostiku nebo i velkou davku na radiojodu bylo nekolik lidi meli pak krece, bolesti bricha po te velke davce davali jim tam neco ja ne me otekl krk , tvar myslim ze to bude tou kapsli ja mam zase tlak na prave strane pod zebrem zacalo to pri lonskem radiojodu pry zvetsena jatra a letos zase i trochu zhorsene jaterky mam to asi ma kazdy jinak .Ale ty hormony hodne blbnou stitka neni a tabletky si musi telo zvykatlaky.nova:

reagovat laky.nova 21.8.2017 11:35  5%    +  -

aja: diky za reakci. Jeste se mi pridaly ukrutne bolesti bricha a jsem strasne nafoukla k tomu jsem uplne ztratila chut. Takze jim velmi malo, ale vypadam jak v 6mesici :-D myslim ze mam uplne rozhozene hormony i po gyndarske strance nebo jestli mi nesedi ten euthyrox ja nevim. Mela jste taky? Tu hlavu a krk pozoruji, ze mam z toho jak jsem strnula, ze cekam co zas bude ;-)

reagovat aja 20.8.2017 20:49  1%    +  -

Nebojte se ted uz se budete davat dohromady na endokrinologii vam budou upravovat eutirox aby hormon nahradil stitku to bude zjistovat z krve a jestli tam jeste zustal nejakej zbytek tak ten radiojod pracuje v tele jeste 3 mesice aspon to rikala doktorka vMotole a spaluje .Jinak jako bych cetla svoje problemy hlava, krcni pater to mam stale driv jsem to neznala az od operace.laky.nova:

reagovat laky.nova 18.8.2017 17:43  5%    +  -

aja: jsem doma. Byla jsem tam 10 dni. Myslela jsem, ze az prijdu domu, ze budu jako uz zdrava a bude mi dobre. Nooo tak sem se spletla. Unava uplne hrozna, bolest hlavy a tlak mam uplne rozhozeny. Doufam, ze se to brzy srovna. Meta se nepotvrdily, nejake zbytky v krku zustaly, ale snad to ten jod jeste sezere. Vysledkum z krve nerozumim, ale ta hodnota co ma byt nula je neco kolem 3 tak idealni to neni toz ale na smrt to taky zatim nevypada ;-) beru euthyrox 112. Jak dlouho vam trvalo nez jste se dostala do normalu? Ja se zadejcham jen kdyz jdu do 1.patra

reagovat aja 17.8.2017 13:54  1%    +  -

Jeste jste v nemocnici nebo tobyl jenom tydenlaky.nova:

reagovat aja 17.8.2017 13:52  1%    +  -

Jeste jste v nemocnici nebo to byl jenom tyden

reagovat laky.nova 12.8.2017 15:55  5%    +  -

jezinka: kazde oddeleni to ma jinak, vcetne dodrzovani diety atd.

reagovat laky.nova 12.8.2017 9:25  5%    +  -

jezinka: tak papir uz jsme dostaly na prostudovani. A je to treba dodrzovat dalsich 10 dni po propusteni...

reagovat manky2 11.8.2017 16:36  31%    +  -

laky.nova:

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): ivamka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
KŘEČOVÉ ŽÍLY: Kdy už je čas na chirurgický zákrok? Vánoční květiny: Co potřebuje brambořík, azalka a vánoční hvězda Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni Obklopte se kameny! Růženín pomůže při astmatu, měsíční kámen zase při stresu Co dělá láska s vaší myslí a tělem? Tohle zřejmě netušíte! Čím potěšit svou drahou polovičku? Máme pro vás několik tipů Oblíbené vepřové maso: Zkuste řízek, pomazánku nebo koleno Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť Je vám cítit z úst? Tyto potraviny vás zbaví zápachu Seriál Ulice: Prozrazená milenka, nečekaný sok i vyřizování účtů