rakovina štítné žlázy

Ráda bych tu pokecala s někým,kdo má tuto operaci a měl karcinom.Celkem se ted dívám na ty obrázky moře a poslouchám ty písničky.Jak člověk pookřeje,hned chce zas něco zažít.Ještě jdu jednou do nemocnice tak se té doktorky zeptám,jestli myslela,že během léčení nesmím k moři,nebo už nikdy.No taky se z toh nepo,ale ty jugoslávské písničky,jak jim říkám jsou úžasné
26.6.2008

Diskusi založil(a) 26.6.2008 ivamka

reagovat Leveret 3.12.2009 13:47  51%    +  -

jitkadomu: no to jsou teda zprávy

Moje doktorka teda stále trvá na tom, že stačí jen méně jíst a cvičit A když jsem pracně s obrovským úsilím shodila 3,5 kg, tak mě ani nepochválila

reagovat jitkadomu 3.12.2009 13:16  14%    +  -

Leveret:
Zrovna včera jsem byla u svého obvodního na kontrole po angíně. Ptal se mě, jak se cítím apod. No, jsem mu řekla, že bych chtěla a potřebovala zhubnout. A on mi na to řekl, že se o to ani nemusím pokošet. Za prvé mám k tomu genetické předpoklady a za druhé prý tím, že nemám ŠŽ a beru hormony, tělo reaguje jako při přechodu. Takže přibírání je hormonální... No, už se teda těším na přechod za 20 let a dalších 20 kg nahoře:-(((( To jsou vyhlídky, ach jo

reagovat Leveret 3.12.2009 7:59  50%    +  -

domácíbuchtička: já mám dávkování už tak půl roku stejné, ale najednou mám spoustu zdrav. potíží. Se ŠŽ jsem to nespojovala, nicméně všechno mi to vypuklo až po operaci, do té doby jsem byla absolutně zdravý člověk. Najednou mám ostruhu na patě, žaludeční vředy, žlučníkový kámen (jím celkem dost zdravě, tak tohle mě opravdu překvapilo), aktuuálně se mi udělalo ječné zrno, které jsem nikdy v životě neměla, prostě pořád něco. A do toho mi zavolali z endokrina, že jsem měla zvýšenou hladinu thyroglobulinu, tak mě hned objednali do Brna na celkové PET vyšetření, jestli se někde něco zase nerozbujelo.
O váze už ani nemluvím, momentálně ji s ohledem na ostatn potíže neřeším

reagovat ludena 2.12.2009 22:47  48%    +  -

jitkadomu: jsem zdrav. sestra a léky na št. žl. se opravdu musejí jíst 30 min před jídlem. Co se týká váhy... taky mi leze nahoru. Mudr mi zvýší garamáž léků a řekne mi : tak a teď zhubnete 5 kg a ... já 5 kg přiberu.

reagovat domácíbuchtička 2.11.2009 13:43  47%    +  -

domácíbuchtička: A mně co zvýšil dr. Euthyrox ze 100 na 125 začátkem září, tak mám pořád něco. Zánět rohovky mě dodnes trápí nejvíc, nezabraly kapky ani teď mast; šž je svinstvo.

reagovat Leveret 2.11.2009 11:19  15%    +  -

jitkadomu: já to taky přesně nedodržuju. O víkendu snídám někdy i 10 minut po užití léku, přes týden si ho vezmu ráno a než dojedu do práce a stihnu posnídat, tak uběhne víc jak hodina. Tak nevím, co je horší.
V pátek jdu na kontrolu, tak se taky zkusím zeptat /ovšem pokud nezapomenu, málokdy tam stihnu probrat, co mám v plánu/

reagovat jitkadomu 1.11.2009 12:45  10%    +  -

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jestli dodržujete dobu podání léku. Má se užívat půl hodiny před jídlem. Já to tak ale nedělám:-(

Ptala jsem se doktorky, jestli to může mít vliv na to, že jsem hodně přibrala a říkala, že je to dost možné, protože se teprve po té půlhodině dobře nastartuje.

Neslyšeli jste někdo k tomuto něco víc?

reagovat domácíbuchtička 2.10.2009 20:11  37%    +  -

ivamka:

reagovat ivamka 30.9.2009 21:03  13%    +  -

domácíbuchtička: :-) tak asi to máš spojené i po té operaci tak asi jo. Čůověk už zapomíná, jaké to bylo v únoru:-)teda po operaci a radiojodu

reagovat domácíbuchtička 30.9.2009 19:48  35%    +  -

ivamka: asi mé oslabené tělo napadl nějaký bacil, dnes se na horním rtu přidal opar, mám ret jak z Nové Guineje

reagovat domácíbuchtička 30.9.2009 12:40  33%    +  -

ivamka: nesluním se od 14.6. víš

reagovat domácíbuchtička 30.9.2009 12:38  32%    +  -

ivamka: to jsem ráda, díky, oči mě trápí už víc než 3 týdny; taky na to má vliv cukrovka a glaukom, na které se léčím.

reagovat ivamka 29.9.2009 16:07  12%    +  -

domácíbuchtička: jizva se měla masírovat hodně. Dělá to i dobře na krk. Já po tabletách nemám nic. Tak to je mi divné, že máš nějaký zánět to určitě nemáš z euthyroxu.

reagovat domácíbuchtička 29.9.2009 15:28  30%    +  -

ivamka: od doby, kdy beru hormon tabeletu

reagovat domácíbuchtička 29.9.2009 15:27  30%    +  -

ivamka:

reagovat ivamka 27.9.2009 18:28  11%    +  -

domácíbuchtička: CHorvaTŠTINA SE MI MOC LÍBÍ,A LE HLAVNĚ SE MI LÍBÍ MOOOŘE A SKÁLY BÍLÉ

reagovat ivamka 27.9.2009 18:07  12%    +  -

domácíbuchtička: Ahojky jj doktor je fajn docela jsme se začala hýbat. Euthyrox se zvyšuje, když se něco spálilo na radiojodu. Zánět spojivek máš asi ze slunka ne?

reagovat domácíbuchtička 27.9.2009 16:20  28%    +  -

Už ses na jugo písničky zatoulala na mou diskusi "Líbí se ti chorvatština"?

reagovat domácíbuchtička 27.9.2009 16:18  28%    +  -

ivamka: dr je fajn.

reagovat domácíbuchtička 27.9.2009 16:17  28%    +  -

ivamka: A mě zvýšil dr Euthyrox ze 100 na 125 a mám zánět spojivek a vyrážky na tváři. Nebo z toho ne?

reagovat jitkadomu 17.9.2009 22:00  22%    +  -

ivamka:
Ahoj, to je super, že jsi k tomu doktorovi šla a vidíš, že jde všechno řešit
Tak hlavu vzhůru a hurá do hubnutí. Taky potřebuji shodita (asi tak 20kg). Tak jestli máš nějaký dobrý tip, sem s ním!!!!
Držím pěsti, ať je Ti líp

reagovat ivamka 17.9.2009 8:43  11%    +  -

Je to tak, že jsme začala krom perspirantu používet i parfem i když dříve jsme to považovala za vyhozené peníze. V minulém roce, jdy mi byl zvednut eutharox ze 150 na 175 se mi začaly více mastiti vlasy takže myju hlavu každý den.

reagovat Leveret 17.9.2009 8:12  18%    +  -

Psala jsem na vedlejší diskuzi, ale vložím svůj dotaz i sem:
Máte někdo kvůli ŠŽ problém s osobním pachem? Já mám problém, že i krátce po sprše, v čistém oblečení, s použitím antiperspirantu a tělového spreje, cítím nepříjemný tělesný pach. Obávám se, že když já sama cítím svůj pach, že to okolí cítí také a jsem z toho dost nešťastná, nevím, co s tím.

Pamatuju si než jsem onemocněla se štítkou, že jsem měla v práci kolegyni, která tedy zrovna "nevoněla", bylo to velmi nepříjemné a vůbec jsem to nechápala, protože jsem věděla, že to není tím, že by byla nemytá, během prac. doby se 2-3x sprchovala. Až po čase jsem zjistila, že měla také onemocnění št. žlázy.

Má někdo podobnou zkušenost nebo radu, jak to řešit? Zvýšená hygiena nepomáhá, nemluvě o tom, že je nereálné se v práci každou hodinu sprchovat

reagovat Leveret 17.9.2009 8:11  18%    +  -

ivamka: tak držím palce, ať dobře pochodíš

reagovat ivamka 17.9.2009 7:52  11%    +  -

Dnes jdu k tomu Gorgolovi mojí poslední naději. V úterý jsem tam byla na odběr, příjemná sestra na nic si nehraje, cítila jsme se v ordinaci fajn. Docela se těším na pana doktora. Už cítím jak jsme zpomalená jako bych vysazovala euthyrox tak uvidím, jestli mi zvedne dávku.

reagovat domácíbuchtička 7.9.2009 16:46  52%    +  -

ivamka: To mě čeká, co naděláš...

reagovat ivamka 7.9.2009 8:13  13%    +  -

domácíbuchtička: ahoj vítám tě. Jak je? Pro mně bylo vždy nejhorší znovu vysazení hormonu po dvou měsících. Sotva si člověk zvykne, musí vysazovat a znova do nemocnice.

reagovat domácíbuchtička 6.9.2009 16:05  51%    +  -

ivamka: Jo, přesně tak to bylo. Už beru celý prášek-hormon a jsem doma o.k.

reagovat domácíbuchtička 25.8.2009 10:38  56%    +  -

ivamka:

reagovat ivamka 24.8.2009 16:17  10%    +  -

domácíbuchtička: stačí i žvýkačka prostě něco, co ti vytvoří sliny

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): ivamka
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
Simona (39): Sebepoškozování byla má droga Markéta: Můj těhotenský deníček Plastické operace. Investice, která se vyplatí? Zpěvák Vašek Noid Bárta je otcem. Jeho manželka Gábina dnes porodila 4 báječné koláče z tmavého těsta Jak nepodlehnout falešným očekáváním Zacvičte si podle nálady. Pohybové novinky, které stojí za to vyzkoušet Velká soutěž o 200 cen: vyhrajte dva zájezdy, iPad, knihy a kosmetiku 12 slavných párů, které spolu žijí "na psí knížku"! Dětské kuchyňky umí překvapit

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.