Jak zabalit dort do marcipánu?

Vítejte na diskusi, která je zaměřená především na výrobu a zdobení marcipánových dortů. V poslední době je však trend péct odlehčené šlehačkové dorty, dorty zdobené čokoládou, semifreda, nebo dokonce slané dorty. I ty tady rádi uvidíme. Přijďte se pochlubit a vyměnit si s námi zkušenosti.

O diskuzi se stará Zorka. a pomáhá jí Uursik :)
18.8.2005

Diskusi založil(a) 18.8.2005 Zorka.

Zkušenosti s potahovými hmotami - KLIK

Uursik 22.2.2010 16:11

Zorka. 21.7.2008 13:50

Uursik 3.6.2007 17:16

Obchůdky s pomůckami

Uursik 15.5.2007 20:26

VLHKOST VZDUCHU

Teče vám potahová hmota? Podívejte se na aktuální vlhkost vzduchu nebo na vlhkost na různých místech v republice TADY. Průměrná vlhkost bývá něco přes 60-80.

Uursik 15.5.2007 20:24

Zajímavé odkazy, návody, postupy

Uursik 15.5.2007 20:00

RECEPTY A POSTUPY

Tady najdete recepty na marcipán, falešný marcipán neboli mléčné hmoty, čokoládové hmoty na modelování, recept na MMF (potahovací hmota z bonbónů marshmallow) a také recepty na osvědčené korpusy a krémy. Na nástěnce jsou rovněž ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PRO PRÁCI S MLÉČNOU HMOTOU!!!

Uursik 14.5.2007 21:21

Vaše nové dortíky

Uursik 14.5.2007 20:26

reagovat itty 15.8.2018 22:22  12%    +  -

Já dnes Ledové království s Annou a zítra mě čeká Elza

reagovat itty 15.8.2018 22:22  12%    +  -

Zorka.: čoko je stejně nejlepší

reagovat Zorka. 13.8.2018 18:32  51%    +  -

Tak po delší době dortík pro moji mamku k narozeninám.

reagovat lecre 6.8.2018 21:55  8%    +  -

itty: Zpětná reakce vždy potěší!!

reagovat itty 6.8.2018 17:37  15%    +  -

Awanti, lecre: Moc děkuji, jsem sama ráda, že jsem ho zvládla a abych pravdu řekla, měla jsem strach i co bedro udělá s jemnými kŕémy, naštěstí mi ze svatby přišla nádherná zpráva, že všichni chvál, že něco tak dobrého v životě nejedli a poděkování od novomanželů, takže asi vše vydrželo jak mělo

reagovat lecre 6.8.2018 13:01  8%    +  -

itty: je krásný a jsi dobrá, že jsi ho zvládla v tom parnu!!

reagovat Awanti 5.8.2018 15:15  100%    +  -

itty:

reagovat itty 4.8.2018 12:59  24%    +  -

Zorka.: Manžel teď sehnal nějakou firmu, dělají Toshiba chlazení, tak uvidím co mi spočítají

reagovat itty 4.8.2018 12:58  24%    +  -

katka68, hekute: Moc děkuji

reagovat Zorka. 3.8.2018 22:16  50%    +  -

itty: Máme nějakou Cool Expert- byla tehdy v akci asi za 12 tis. a není přenosná - mám v kuchyni nad linkou jednu jednotku, docela malou a k ní patří z druhé strany venkovní jednotka.

reagovat hekute 3.8.2018 21:23  15%    +  -

itty:

reagovat katka68 3.8.2018 21:21  100%    +  -

itty:

reagovat itty 3.8.2018 20:04  24%    +  -

Zorka.: Díky Slávi, už jsem se rozhodla , že si pořídím pořádnou, jakou máš Ty klímu a jsi spokojená? Kytičky jsem aranžovala do těch trnů, jsou živé a to jsem nešťastná, nemám ráda živé květy, co jsem z nich vyklapala havěti než jsem vše jemně vysprchovala a po oschnutí dala na dort, ale na druhou stranu teď si nedovedu představit modelaci kytek, že by držely jak mají na drátku.. je příšerne, mám doma 30 stunů, večer 27 je to hnus. Vše teklo pod rukama a ani prachovka, kterou jsem měla v ůmyslu použít jaksi na mokrý potah nefunguje, nepomohla lednice, ani alkohol, tak je to hold stříknutý

reagovat Zorka. 3.8.2018 19:59  50%    +  -

itty: Jsi blázen! Já bych to bez klimatizace nedala. Je pěkný, kytičky jsou živé, předpokládám.

reagovat itty 3.8.2018 19:39  24%    +  -

V těchto vedrech peče jen blázen... bez klimatizace to bylo utrpení, ale aspoň vím, o co si napsat Ježíškovi

reagovat Awanti 3.8.2018 13:15  100%    +  -

Holky já vás tady obdivuji všechny,pro mě jste nedostižné,moc ráda se tady kochám,jste všechny jedničky

reagovat Awanti 3.8.2018 13:14  100%    +  -

itty:

reagovat Zorka. 2.8.2018 17:08  48%    +  -

a.mach.: Budou, ale při transportu jim možná opadají. Upozorni je na riziko, že transport je na jejich odpovědnost, navíc v těchto vedrech se pravděpodobnost povolení krému a snadnějšího uvolnění zvyšuje.

reagovat a.mach. 2.8.2018 16:13  16%    +  -

Holky mám dělat dort obskládaný kinder bueno a podle fotky co mi poslali je ovázaný mašlí a oni ji tam nechtějí. Tyčinky jsou v obalu a nevím jestli teda budou držet jen tak přilepené krémem

reagovat hekute 30.7.2018 14:47  13%    +  -

itty: díky za simonu...mrknu tam na ni

reagovat itty 29.7.2018 21:49  20%    +  -

hekute: https://simona751.rajce.idnes.cz/

reagovat itty 29.7.2018 21:48  20%    +  -

hekute: Máš pravdu, kdo nezkusí, nepochopí, mnozí si myslí, že zavolají a druhý den přijdou pro dort, že je asi máme stále v pohotovosti v lednici, o modelaci ani nemluvě

reagovat itty 29.7.2018 21:44  20%    +  -

Zorka., hekute, lecre: děvčaza díky i za podporu, nervy to byly a ne malé, na to, že jsem pečení omezila jen na rodinu a známé, tak se občas i tak najde oříšek a dá zabrat. já už neřeším nevkus, co kdo chce se snažím vyhvět,teď mě čeká ještě jedna svatba synova kámoše a hurá na odpočinek, chvíli si dám pauzu, jak toho je mc, přestává to být koníčkem. ale stává se otročinou... tak ať se všem hezky daří a užívejte si léta...

reagovat lecre 29.7.2018 19:55  9%    +  -

itty: Oba dorty máš parádní a i mě než jsem si přečetla další příspěvek, zajímalo jak ten papír na tom dortu drží. Cena 600kč navíc za papír , to je dost ale nevěsta by měla držet pusu a být ti vděčná za to co jsi s tím měla trápení atd. Doufám, že jsi ji řekla o tom zničeném strojku a těch starostí kolem toho všeho.
Poprala jsi se s tím na jedničku

Já jsem se v pátek přestěhovla na Moravu , zatím provizorně na půl roku ke tchýni, než dotsvíme, takže teď péct chvilku nebudu. Pekla jsem na rozlučku do práce 10 druhů zákusků, asi tak pro 70-80 lidí a měla jsem co dělat, abych to za dva dny vše upekla.

reagovat hekute 29.7.2018 16:19  13%    +  -

Zorka.: No někteří lidé jsou vážně " mrsklí"...Taky jsem odmítla " jedné kanmarádce " dort - hrad Bouzov asi bych to zvládla, ale ta složitost hradu ...? No prostě ne...už ovšem není moje " kámoška " ...
Já na dortové " stavby" fakt nejsem - ty úspěšně a krásně zvládala Simona 7...nevím jak dál...ani co s ní je ? Nevíš ? Ahoj H

reagovat hekute 29.7.2018 16:10  13%    +  -

itty: Ty vole.../ sorry / - ale jinak to nejde napsat - to musely bejt nervy a shánění...jo ve finále - třeba dobrý- spokojenost ale někteeří lidi jsou prostě mimo, nevědí - co všechno a kolik dá práce a shánění a v nejhorším - pak třeba řešit cenu...kdo to nedělá - nepochopí...Jsi mistr- líbí se mi tvoje dorty- a některým lidem i já umím odmítnout- už jenom třeba ze zásady, že se neumí chovat- třeba jsem měla jednu telef.objednávku - bez pozdravu, oslovení, představení se - asi takhle : " Děláte dorty ? " Docela mě to na pár vteřin zmrazilo jakoby se ptala - " Máte housky ?" No byla středa chtěla dort na pátek...nic jsem s ní už neřešila - řekla jsem " Dobrý den - dorty dělám , ale voláte pozdě! "/ nic jsem neměla, ale takové chování? No nevím , třeba jsem velká cíťa- ale neživím se tím - a dort- objednávka mi musí dělat radost...tak nějak. Sorry- že jsem se tak rozepsala

reagovat Zorka. 28.7.2018 10:21  50%    +  -

itty: A ta věž je nejedlá? No, řeknu ti, že už se mám natolik ráda, že jsem odmítla asi 3 svatební, kde si fakt vymýšleli. Jednou nevěsta pořád měnila, až se ustálila na origami...a to model nahoru, nejlépe z marcipánu, to jsem odmítla. Pak jsem odmítla dort s živými kaktusy, protože jsem se bála, že budou ronit tu šťávu a modelované zase odmítali oni. A nakonec jsem tedy odmítla takový ten oaptlaný čokoládovým krémem, takový ten nahrubo namazaný. To prostě není něco, co by mě těšilo a za co bych mohla ručit. Nyní jsem bez dortů a jsem opravdu ráda, navíc máme trochu jiné starosti, takže se opravdu nemíním nějak stresovat. Člověk se musí naučit říkat ne, jinak si tu práci sám sobě zhnusí.

reagovat itty 28.7.2018 9:07  26%    +  -

Zorka.: jo a tu věž mi poslali výborně protitankově zabalenou a přeci přišla zlomená, tak jsem vzala stovku a pádila pro lepidlo na modely , teď mi tu je na dvě věci, ale i tím se vše prodražilo, přibyly starosti, zda to bude držet ... ale podařilo se s věž měli na dortu jak chtěli, jen mě mrzelo, že si tolik navymýšlí, já se tady s tím s.... a pak se jim to vcelku asi zdálo drhý a to jsem jim ani to lepidlo nepřičetla a taky za poštu nemohu, chjo, ten mi byl čert dlužen...a ke všemu můj vkus to není

reagovat itty 28.7.2018 9:03  25%    +  -

Zorka.: Slávi, máš pravdu, je to šílené a to jsme ten jeden vezli kámošce ještě my, modlila jsem se celou cestu, doma limatizaci nemám, ale už pár let o ni uvažuji, jen se bojím, protže jsem náchylná a hned to vždy odmarodím. Asi bych musela chladit hodně s rozumem a to nevím, zda by dortům mohlo pomoci, asi ano, uvidím, ale levné to taky není a kdo ví, jak mě ten koníček bude ještě držet, už mívám chvilky, kdy bych s tím sekla. S tím papírem byla potíž od začátku, nikdo mi nechtěl archy A3 nebo A2 prodat, jen a4 a to za 40 kaček jeden, zkusila jsem to řezat, láme se to, je to s tím hrozná práce. Sehnala jsem na Moravě výrobce, ochotně mi poslal 10 archů za 600 Kč plus pošta, vyšli mi vstříc, ale už ty pálky... nevěsta si to odsouhlasila, trvala na té " kráse" a pak to samé začalo s věží... tisk z 3D tiskárny na zakázku 1000 kaček. Nařezat ten papír,aby byl spojený v dlouhé pás ylo šílený a odrovnala jsem si strojek na nudle,no a na dortu to drží v těch marcipánových vločkách, t tam jsou různě posestnené jako " věšáčky" a v těch zoubkách to drží, jinak by v lednici ten papír zvlčel a už dle předlohy měl být volně kolem dortu, ne nalepený na něm. Jenže originál má tuto dekoraci nejdelou, jak vločky má umělé, tak místo papíru lýko... to se mi zdá na dort nevhodné ho dtrojovat předkrájením jako stromeček. Tak jsem to udělala takto a byli nadšení. Jen v první chvíli se zarazili, proč ta cena... ono 2000 navíc za to kolem bylo znát, věděla to ale i tak dělala udivenou a to jsme ji ten dort také vezli. No , chápu to, bylo to dost korun navíc, ale chtěla to a mě s tím přidělla spostu starostí a práce a to už jsem dělala zadarmo, včetně telefonátů apod... už bych takový dort odmítla

reagovat Zorka. 28.7.2018 8:32  50%    +  -

JULIE2: Opět krásná čistá práce, krásné figurky i kytičky.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Zorka.
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si