Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Květen na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat Amarka 14.5.2018 23:04  5%    +  -

Děvčata, pěstovala jste některá tato tyčková rajčata ?
1. Rajče TIPO
2. 2. Rajče jahodové Jahodo
Jaká jsou ? Dnes jsem si koupila pár sazenic.

reagovat Amarka 14.5.2018 21:23  5%    +  -

čeredka: Přesně tohle mě taky udivuje. Taky to nepamatuju. Dneska velký vítr, až se ohýbaly vrcholky stromů a keře tančily.A tak je to s větrem denně. A mrcha vysušuje. Mění se klima, vítr, sucho, bez vláhy, bez deště.
Za chvíli bude kumšt něco vypěstovat.
Teď slibovali od zítra deště ( bude Žofka ), uvidíme. Klidně ať prší týden, ale normálně, by se voda stihla vsáknout.

reagovat Amarka 14.5.2018 21:15  5%    +  -

janeten: Pár maličkých slimáků jsem taky už našla, ale nebylo to tak hrozné.Tihle mrňousi jsou pažraví, to je fakt. Zkusmo jsem vysela kopr do záhonku. Vzcházel a pak postupně ubýval. Takže zas bude další kopr na lavici v přepravce.

reagovat čeredka 14.5.2018 9:13  5%    +  -

Amarka: mi řekni,kde se ten vítr furt bere... to snad za našich mladejch let... ..moc pamatuju asi...

reagovat janeten 14.5.2018 8:27  63%    +  -

Amarka: jj mšice jsem našla na rybízu, taky se chystám na postřik, ale zatím jen otrhávám lístečky, zato slimáci potvory mi začaly ožírat dýně, jsem myslela, že nebudou a jsou maličcí, ráno jsem sbírala.

reagovat Amarka 13.5.2018 22:05  5%    +  -

dagos: S vodou všude stejně. Tady taky tak. Kroupy nebrat, nic ale nenaděláme. Snad už nepřijdou.
Hlavně, že snad nic vážně neutloukly.
To máš pravdu, na růžích pilatěnky jsou. Lístky otrhávám, jsou už nanic. Tu a tam narazím na červíka. Začaly mšice, budu muset koupit tabák a stříkat. Tak je fajn, že po zimě nic nepřišlo k úhoně. Vzdávala jsem to u některých růží, ale odspodu obrazily a namrzlé větve jsem napřed odřízla. Jen mi to nedala půlka mohutného keře levandule ( půlka namrzla). Mám ji asi 13 let. Jinak dobrý. Pivoňky mám teprve v poupatech, ale jak říkáš, stačí pršet a poznamená je to. Všechno začalo krásně, jen ta voda chybí. Počkej chvilku, třeba ještě ta růžička odspoda obrazí a vyhodí přírůstky. Pozalej víc .

reagovat Amarka 13.5.2018 21:51  5%    +  -

janeten: Ať se holkám daří.

reagovat Amarka 13.5.2018 21:50  5%    +  -

čeredka: O nás se vždycky říkalo, že jsme nočník severu. Zatím to letos není pravda.
Trochu napršelo ze čtvrtka na pátek, ale vítr to okamžitě vysušil a fouká denně.

reagovat dagos 13.5.2018 10:31  100%    +  -

Kvetou mi pivoňky, ale včerejší déšť jim dal dost zabrat. Ale nakvétají i kosatce, tak aspoň něco pokvete.

Růže se mají celkem k světu, ale trápí je pilatky. Jen jedna neobrašila, nevím, zda uschla, nebo zmrzla.

reagovat dagos 13.5.2018 10:29  100%    +  -

Zatím mi roste i kopr, loni mi ho maličký setřrali slimáci, tak uvidíme, co letos. Kadeřavou petrželku jsem dala raději do truhlíku na balkon, aby z ní něco bylo a nebyla jen pro slimáky. Bazalka zatím maličká, ale snad poroste.

reagovat dagos 13.5.2018 10:28  100%    +  -

Meduňka mi konečně! trochu raší, snad se rozroste. Ta panašovaná co jsem myslela, že mi má vylézt medunka, je máta. Jsem si to nějak špatně zapamatovala.
Ale už taky vylezla, sice taky jen pár stonků, ale aspoň něco.

reagovat dagos 13.5.2018 10:27  100%    +  -

Tak u nás včera konečně trochu víc zapršelo. Jinak zatím vždy spadlo jen pár kapek, včera prchlo víc. Ale i kroupy byly, naštěstí jen drobné, tak škoda není veliká.

reagovat čeredka 13.5.2018 6:07  5%    +  -

Amarka: u nás ani to ne..

reagovat janeten 10.5.2018 15:30  100%    +  -

Holky, přišly mi nové semínka obří ačokčy od p. Kvapila a dvě už vystrčily ocásky, dostaly pelíšek z hlíny, tak očekávám, kdy vypučí a vyrostou. Pak půjdou do skleníku a bud je hýčkat

reagovat janeten 3.5.2018 10:05  100%    +  -

Iivetata: z webu permasemínka od p. Kvapila, dost špatně vzchází a dlouho, ale podařilo se. Zato obří ačokča nic.

reagovat Amarka 3.5.2018 9:34  5%    +  -

Ze slíbených dešťů není nic, jen trochu prší,coby listy zavlažil. Je sucho.
Česko dramaticky vysychá

reagovat Iivetata 2.5.2018 13:30  23%    +  -

janeten: a kde jsi ho vzala

reagovat janeten 2.5.2018 8:52  100%    +  -

Iivetata: já ho mám vzrostlý ten šplazát, ale nevím, kam ho nasadit do stínu. Hlavně aby mi ho nechodil očurávat pes.

reagovat Amarka 1.5.2018 19:54  5%    +  -

Iivetata: I mě láká. Škoda, že jsem na něj narazila až teď.

reagovat Iivetata 1.5.2018 18:42  9%    +  -

Amarka: špenát je zajímavý

reagovat Amarka 30.4.2018 10:55  5%    +  -

Šťastný let

reagovat Amarka 27.4.2018 20:25  5%    +  -

Špenát jménem šplazát ( Potravinové zahrady)

Vytrvalý špenát z Kavkazu, aneb šplazát

reagovat Amarka 27.4.2018 14:52  5%    +  -

Děvčata, jak bylo v noci a nad ránem u vás ?
U nás taktak na hraně.
Ještě snad dneska v noci do rána a pak snad...
Víno ale přikreju, už jde na květ.

reagovat Amarka 27.4.2018 14:50  5%    +  -

janeten: Děkuju, překonala jsem se... Však Ty taky, kam se na Tebe hrabu.

reagovat janeten 27.4.2018 13:50  89%    +  -

Amarka: Ali ty jsi šikulka

reagovat Amarka 26.4.2018 19:46  5%    +  -

Sallow: Paráda, budou semínka.

reagovat Amarka 26.4.2018 18:45  5%    +  -

dagos: Taky tak s počasím ... Víkend snad bude lepší.

reagovat Amarka 26.4.2018 18:43  5%    +  -

janeten: Tenhle týden je vážně hektický... Ale mám posekáno, záhony upravené, přesazené jahody ( teprve), muškáty, bylinky a zaseto. Zasazené jiřiny a mečíky.Teprve jsem pikýrovala rajčata a všelijaké papriky. Ven vše až po zmrzlících. Není kam spěchat.
Réva má listy a jde na květ. Kdyby něco, zakreju. Dnes tady vítr ledárna, trochu popršelo.
Můžou přijít přízemní mrazíky.

reagovat janeten 26.4.2018 15:47  89%    +  -

Iivetata: už mám jednu jíchu z kopřiv, tak budu přihnojovat. U nás teda pořád fouká vítr, saláty se venku melou...

reagovat Iivetata 26.4.2018 14:40  11%    +  -

janeten: jasně,prostě nemaj už z čeho žít.Tak to mě vyjde akorát do toho půli května a půjdou ven.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?