Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Červenec na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat dagos 15.9.2017 8:53  100%    +  -

janeten: S tou mochyní jsem udělala asi chybu, že jsem vůbec nevyštipovala. Měla jsem to jak prales, rostlo to krásně, rozvětvné a mohutné a rostliny.
Ale neuzrálo to, jak to pořád asi rostlo a rostlo.
Jsem to zalámala, ale září je letos dost škaredé, včera bylo sice slunečno, ale jeden den to nevytrhne. Dnes už zase zima, zataženo, déšť.

No škoda, měla jsem toho nakonec velký záhon, jsem se těšila a nic z toho. Uvidím, jestli najdu zbytek semínek, že bych příští rok zkusila znovu a jinak.

reagovat Iivetata 9.9.2017 7:11  43%    +  -

janeten: zavařuji celé,já mám nejdelší tak okolo 7 cm,spařím je ,aby byly formovatelné do skleniček,a suším celé na niti jako korále a mám je navěšené na lustru v jídelně a je to i jako podzimní ozdoba a pak rozmixuji.

reagovat Sallow 8.9.2017 17:47  100%    +  -

janeten: Dcera feferonky krájí na malá kolečka a pak suší. Já je suším celé.

reagovat janeten 8.9.2017 13:40  42%    +  -

Iivetata: jak zavařuješ feferonky, vcelku, nebo krájíš?

reagovat janeten 8.9.2017 13:24  42%    +  -

Sallow: jsou sladké a řekla bych, že tepelně upravené jsou výraznější, dočetla jsem se, že jsou základem pro salsu a jiné omáčky. Já jich měla mističku a přidala jsem chilli a karamel a trochu octu a soli a je majda na světě. O víkendu máme návštěvu, tak jim nabídnu ke zdegustování ke grilování.

reagovat janeten 8.9.2017 13:23  42%    +  -

Iivetata: ty jsi dobrá, já mám červené jen malé feferonky, zvonečky a ostatní jsou zelené, ale červenají pomalu, jsem zvědavá jak chutnají. Asi nějaké i zavařím.

reagovat Iivetata 8.9.2017 11:13  43%    +  -

janeten: zkusím jí příští rok,2x se mi nepovedla,snad si na jaře vzpomenem a budeme se o ní bavit,chilli papričky už mám zpracované,spoustu usušené a 4 skleničky zavařené(od přesnídávky)

reagovat janeten 8.9.2017 8:41  41%    +  -

dagos: no já mám papričky v květináči v patře a začínají teprve nasazovat plody, tak nevím, jestli něco z nich bude, možná, když se tam bude topit.....jsou vzrostlé, asi to chce jen malé rostliny.

reagovat Sallow 8.9.2017 8:39  100%    +  -

janeten: Ty jsou zajímavé a chutnají jak asi?

reagovat janeten 8.9.2017 8:36  41%    +  -

dagos: já ty bylinka dělám letos prvně, dala jsem do zavařovačky, zalila octem a mám ve skříňce v kuchyni, nechám tak měsíc, pak sliju a hotovo, jsem si stejně nepoznačila, kdy jsem je tam dala občas s tím míchnu.

reagovat Sallow 8.9.2017 8:35  100%    +  -

dagos: Ano, myslela jsem ty červené lampionky.
Tak tu jsem ještě neměla. Věřím, že tyhle jsou dobré. V Kaufu je občas prodávají

reagovat janeten 8.9.2017 8:35  41%    +  -

Iivetata: mochyni pěstuj jako rajče, chce vyvazovat a vylamovat, jinak má spoustu větví a maličké plody. A moc chutnají mravencům aspoň ty fialové.

reagovat janeten 8.9.2017 8:34  41%    +  -

Sallow: aha ahaza vysvětlení

reagovat janeten 8.9.2017 8:33  41%    +  -

dagos: jj mochyni peruánskou jsem měla vloni, uvnitř jsou žluté kuličky, s tím obalem ti vydrží dlouho, jak ale odbalíš musíš sníst, pak se kazí. Letos mám mochyni dužnoplodou fialovou, má větší plody, fialové - dělala jsem takovou chilli majdu a je dobrá. Je to tato http://permaseminka.cz/rarity/42-mochyne-duznoploda-fialova.html

reagovat Iivetata 8.9.2017 6:47  43%    +  -

dagos: mochyni se mi ještě nepovedlo vypěstovat

reagovat dagos 7.9.2017 17:13  100%    +  -

čeredka: Tak to by bylo fajn.
Třeba ještě i přijde slunečné počasí. Má se sklidit pře mrazíky, tak ji nechám venku, co to půjde.

reagovat čeredka 7.9.2017 17:11  36%    +  -

dagos: já ji kdysi měla - ty lamnpionky mi zůstaly zelené i tak..a kuličky vevnitř byly žluté a sladké...

reagovat dagos 7.9.2017 16:30  100%    +  -

Sallow:
http://m.ireceptar.cz/zahrada/okrasna-zahrada/jedle-lampionky-peruanske-mochyne-pestovani-ze-seminek-sklizen-a-skladovani-plodu/?mobile=1

reagovat dagos 7.9.2017 16:29  100%    +  -

Sallow: Ty asi myslíš mochyni židovskou třešeň, oranžové lampionky. To je trvalka, jen na okrasu, ta mi tu už oranžoví.
Je jak píšeš nezmar, roste si kde chce.

Ale letos jsem poprvé zasadila jedlou mochyni peruánskou, ta má ty lampionky žluté a ta kulička uvnitř je jedlá, moc dobrá. Zdobí se tím i dorty nebo moučníky. Ta je jednoletá, musíš ji zasadit každý rok ze semínky.

Já ji zkoušela letos poprvé, jsme se těšila na dobrůtku a nic z toho nebude.

reagovat Sallow 7.9.2017 16:02  100%    +  -

dagos: Já ji měla na zahradě. Dost se stěhuje a pokaždé byla jinde. Štvaly mě ty šlahouny, co lezly těsně pod zeminou. Dalo mi to fušku, než jsem se jí zbavila. Lampion nelampion.

reagovat dagos 7.9.2017 15:33  100%    +  -

vím že tu někdo psal, že pěstuje mochyni.

Já letos zkusila tu peruánskou. Asi jsem ji vysela a vysázela pozdě. Krásně mi rostou, krásné rostlinky. Ale "lampionky" jsou zelené, už mi to asi neuzraje.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si