OSVČ a úřad práce

Pokud soukromník např dlouhodobě nesežžene zakázku, lze se přihlásit na ÚP, má nárok na podporu, podle čeho se vypočítává. Prosím vše zkušenosti a postřehy.
27.6.2010

Diskusi založil(a) 27.6.2010 lebahu

reagovat sindyy 31.12.2012 12:51  100%    +  -

Bude se zase v roce 2013 měnit minimální pojistné podnikatelů?

Minimální záloha na pojistné na zdravotní pojištění u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) se od 1. 1. 2013 zvyšuje, a to z dosavadních 1 697 Kč na 1 748 Kč. Souvisí totiž s výší průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, která se každoročně mění.

Více zde: http://www.vzp.cz/otazky-a-odpovedi/otazky-tydne/374/minimalni-pojistne-podnikatelu-2013

reagovat berule 26.4.2011 20:56  10%    +  -

Andinka: tak ti přeji, abys byla bez práce co nejkratší dobu a našla takovou, jakou si přeješ. Mě se to po roku a půl ještě nepodařilo

reagovat Andinka 26.4.2011 20:08  93%    +  -

berule: Díky. Já tam byla dnes. Bylo mi řečeno, že to není problém pokud mám poctivě hrazené důchodové. Což mám. Prý stačí pozastavit ŽL a do 5-ti dnů se nahlásit. Vzhledem k tomu, že mám všechny státní poplatky uhrazeny a pracovala jsem alespoň 12 měsíců, mám nárok na podporu.
Tak to snad klapne.

reagovat berule 26.4.2011 13:59  10%    +  -

Andinka: Ahojky, tak manžel zatím jen pozastavil činnost na půl roku a pak se uvidí. Mě šlo o to, jestli bude mít nárok na podporu a tu dostal, jen nevím z čeho se mu to počítalo. Je to sice almužna, ale aspoň něco.

reagovat Andinka 22.4.2011 5:45  97%    +  -

berule: Dočítám, že jsi v lednu řešila to samé. Jak manžel dopadl??? Jak se dá přestoupit z OSVČ na pracák??? Nebo co je lepší??

reagovat Andinka 22.4.2011 5:33  97%    +  -

Dobrý den všem, mám dotaz.
Nevíte některá, jak je to po ukončení OSVČ s pracákem??? Musím činnost úplně ukončit nebo stačí pozastavit?? Co vše musím zařídit????
Zavírám k poslednímu červnu svůj krám, protože se neuživím a vůbec netuším co mám dělat. Kde začít. Jak finančně přežít léto, nebo alespoň dobu, než seženu nějakou práci.
Moc děkuji za každou radu a postřeh. Na úřady pro první info se vydám někdy v týdnu, ale ráda bych měla nějaké info předem, ať nejsem jak trubka.
MOC DĚKUJI.

reagovat detmary 18.1.2011 17:16  5%    +  -

Rady: stáhni si tiskopis pro fyzické osoby přímo na www.center.cz , tam jen vyplníš kolonky které znáš a zbytek se ti dopočítá sám
Ale za 2010 tam ještě včera nebyl,měl by se tam objevit každým dnem,taky čekám

reagovat Rady 17.1.2011 18:54  72%    +  -

Ahojky,
ještě takový stupidní dotaz... tím, že jsem na rodičováku (budu až do 24.12.2011), tak neplatím sociálce ani zdravce nic, že?
Jen nevím, jak to tam vyplnit, ty papíry...
Když tam chtějí daňový základ, to získám kde? To jsou daňové příjmy mínus daňové výdaje?

reagovat berule 17.1.2011 16:28  12%    +  -

detmary: děkuji za rady

reagovat detmary 15.1.2011 16:26  5%    +  -

berule: no z toho vyměřovacího základu a ten spočítají zas z toho jaké platil zálohy na pojištění.Ale to tak počítali mně,protože jsem nevykazovala žádné příjmy,jinak je možné, že je ještě jiný způsob - z přiznaných příjmů pokud by to bylo výhodnější.Ale to je jen domněnka

reagovat berule 14.1.2011 21:51  14%    +  -

detmary: aha, on před OSVČ byl necelých 11 měsíců na úp a předtím pracoval.A tu podporu by mu počítali z čeho? Z platu z poslední práce asi těžko, že?

reagovat detmary 14.1.2011 20:01  5%    +  -

berule: no ono je to podmíněné i tím, jestli poslední tři roky pracoval.Jinak by mu to měli vypočítat z vyměřovacího základu který mu vystaví ČSSZ.Tam mu zaznamenají i dobu kdy podnikal - je to něco jako zápočťák

reagovat nikadel 12.1.2011 21:19  39%    +  -

detmary: díky no co jsem nalša na netu tak bych měla mít asi Dva měsíce cca 3000.- a ty další ještě mín což je dost hustý

reagovat berule 12.1.2011 17:28  14%    +  -

Ahojky, prosím poradíte mi? Kdyby manžel zrušil ŽL a šel na úp, měl by nárok na podporu? Dělá jako OSVČ 1 rok a 3 měsíce. Děkuji za radu

reagovat detmary 10.1.2011 18:31  7%    +  -

nikadel: já myslím, že bys měla dostat nějakou podporu kterou ti budou počítat z posledního zaměstnání před MD.Teda ještě loni bys ji dostala určitě ale co bude letos-to ví bůh

reagovat nikadel 8.1.2011 20:02  44%    +  -

Prosím muže někdo poradit.
jsem na mateřské která mi bude v dubnu 2011 končit ale zaměstnání nemám musela jsem před 2.5 lety podepsat výpověd.Chci se zeptat nevíte někdo jak je to ted na uřadu práce?Dostanu vubec něco a na jak dlouho?Obávám se že práci jen tak nenajdu.
Prosím kdyžtak pište vzkazy.Moc děkuji

reagovat Rady 7.1.2011 20:29  60%    +  -

detmary: Super, díky moc! Snad to nějak zvládnu... na sociálce i zdravce jsem dostala nějaké tiskopisy. Ty musím vyplnit. No a daňové přiznání udělat. Z toho mám největší obavy, jak zvládnu...

reagovat detmary 7.1.2011 19:46  7%    +  -

Rady: jinak podat to musíš do konce března ale čím dřív tím líp,poněvadž zase tvůj muž si třeba bude podávat v zaměstnání vyrovnání daně a může mu to pomoct.

reagovat detmary 7.1.2011 19:43  7%    +  -

Rady: musíš podat vyúčtování záloh pojistného, měli by ti poslat sami tiskopisy ze čssz A ZE ZDRAVOTNÍ pojišťovny.I když jsi žádné zálohy neplatila tak se to dělá.Samozřejmě musíš podat daňové přiznání na FÚ.Letos to bude zase asi trochu jinak.Dokonce se počítá do zdanitelného příjmu i mateřská nebo dávky z ÚP - na to se musíš poptat

reagovat Rady 4.1.2011 10:08  61%    +  -

Ahoj všem
jsem na mateřské dovolené (24.12.2011) mi končí. Od března 2010 podnikám v prodeji dětského oblečení.
Tím, že jsem na mateřské, tak neplatím sociálku ani zdravku vlastně.

Chci se jen poradit. jaké tiskopisy a kde musím a kdy podat? Na sociálku a na zdravku jsou určitě nějaké a na finančák taky něco?

Poradíte mi prosím?

reagovat Atapama 16.7.2010 12:34  5%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat lebahu 3.7.2010 10:02  57%    +  -

LEJLA37: Tak záleží na oblasti a co si všechno navymýšlíš (masáž, zábal...) a v jakým stavu ty nohy jsou, ale těch 150,- je tak průměr mimo Prahu za základní ošetření.

reagovat LEJLA37 3.7.2010 7:44  100%    +  -

lebahu: jen 150? čéče to jsem myslela že víc

reagovat berule 2.7.2010 22:38  15%    +  -

lebahu: děkuji

reagovat lebahu 2.7.2010 22:37  56%    +  -

Jinak diskuze pedikérek je tady http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=11805
Takže se klidně ptej na všechno co tě zajímá, holky rády poradí. Ať to tady nezaplácáváme moc mimo téma.

reagovat lebahu 2.7.2010 22:35  56%    +  -

LEJLA37: Tak si pokaždý dej ta 150,- korun

reagovat lebahu 2.7.2010 22:34  56%    +  -

berule: Já si to nemůžu vynachválit...navíc je to něco mezi kosmetickou a zdravotní záležitostí, takže i když lidi nebudou mít prachy na holiče, tak bolavý kuří oko je na pedikúru dožene.
Těžký to není, nesmíš se bát, musíš být pečlivá a až úzkostlivě čistotná a lidi budou spokojený.
Mě to jako "starat se o cizí nohy" nikdy nepřišlo, jsem původně zdravotní sestra, takže jsem byla zvyklá starat se o daleko horší části těla...

reagovat LEJLA37 2.7.2010 22:20  100%    +  -

berule: ale jdi ty lichotnice

reagovat berule 2.7.2010 22:09  15%    +  -

LEJLA37: jsi zlatíčko

reagovat LEJLA37 2.7.2010 21:59  100%    +  -

berule: neptáš se blbě.. aby se člověk něco dozvěděl musí se optat

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Peníze a kariéra
Přečtěte si
Smrtelnou mužskou ?rýmičku? způsobuje nedostatek estrogenu Jak to mají naše VIP ženy s líčením? A bez čeho by neodjely na pustý ostrov? Vypínače: na designu záleží Kde rostou peníze? Velká prsa a sport. Jde to dohromady? Když Vás trápí klouby. Soutěž: Dostaňte se do kondice se Slim 3 recipe! Asijské nudle 4x jinak Nejstylovější hvězdné maminky. Nechte se inspirovat! Velká dáma šansonu - Hana Hegerová - dnes slaví 83. narozeniny!

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.