ŠIKOVNÝ DOMÁCÍ RADÍLEK

A H O J

Přispěješ také do diskuse nějakou šikovnou radou pro hezký domov?

Všem hezký den s nápady a úsměvem. Děkuji za přízeň.

Děvčata, dle možností se občas zapojte, abych věděla, že tato diskuze tady není jen na parádu.
Děkuji - staronová správcová domácíbuchtička

20.1.2011

Diskusi založil(a) 20.1.2011 Sallow

20. NA POTVŮRKY S PLÁCAČKOU

také viz sam.diskuze zde: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=22791

Sallow 9.7.2011 2:01

OBSAH NÁSTĚNKY - klik

***************************************************************************************

OBSAH NÁSTĚNKY: ...KLIKNI ZDE

1* DOMÁCÍ SALON KRÁSY
2* DOMÁCÍ KUTILSTVÍ
3* DOMÁCÍ ČISTÍRNA
4* VYCHYTÁVKY DO KUCHYNĚ
5* DOMÁCÍ MAZLÍČCI
6* TIPY PRO ŠVADLENKY
7* DOMÁCÍ PRÁDELNA,ŽEHLÍRNA
8* VOŇAVÉ TIPY
9* PRYČ S PACHY
10* PÉČE O ČTYŘKOLOVÉ NEŽIVÉ MILÁČKY
11* RADY PRO ZAHRADNIČKY
12* TIPY SVÁTEČNÍ
13* OSTATNÍ DOMÁCÍ VYCHYTÁVKY
14* UŽITEČNÉ ODKAZY
15* GASTROHUMOR aj.SRANDIČKY
16* RADY SEZÓNNÍ
17* DĚTSKÉ OKÉNKO
18* SLANÉ RECEPTY
19* DOMÁCÍ LÉKÁRNA
20* NA POTVŮRKY S PLÁCAČKOU
21* BYLINKY-OVOCE-ZELENINA aj.
22* OSTATNÍ RADY VŠEHO DRUHU
23* ZDRAVÉ RECEPTY K PEČENÍ

Sallow 8.7.2011 18:00

reagovat MarunaS 14.2.2018 14:45  100%    +  -

Sallow: Není zač
Hezký den

reagovat Sallow 14.2.2018 8:55  100%    +  -

MarunaS: Já mám vystřihnutý takový kousek z plastu a jde to. Ten klíč je dobrý. Díky za video.

reagovat MarunaS 13.2.2018 22:02  100%    +  -

reagovat MarunaS 13.2.2018 21:51  100%    +  -

Sallow: Možná to ještě bude.
To mi řekla známá, že se to otvírá tím kulatým konce klíče. Já to zkoušela, pak mi nešel vysunout zpět, tak už to nezkouším.........

reagovat Sallow 13.2.2018 16:00  100%    +  -

MarunaS: No vidí, to je dobrý

(...ještě bych ráda viděla, ale zatím NENAŠLA: Jak otevřít nákupní košík bez nutnosti mince...tam se o tom zmínili, ale už jsem to nikde NENAŠLA.)

reagovat domácíbuchtička 13.2.2018 13:34  34%    +  -

Stopy od kávy a černého čaje

Veškeré takto znečištěné nádobí jednoduše ponořte do vody s octem – smíšené ve stejném poměru. Potom umyjte jako obvykle a po skvrnách nebude ani stopy.

reagovat MarunaS 13.2.2018 11:42  100%    +  -

Ahoj všem,
díky za rady i já vám tady dám odkaz na video

Jak nejsnadnšjí vyčistit klávesnici

Je tam i více rad, když to necháte dále přehrávat

reagovat Sallow 11.2.2018 18:20  100%    +  -

Našla jsem dobou věc na kytí.
Suché cibulové slupky vložíme do kyblíku a zalijeme vroucí vodou. Takto je ponecháme asi 2-3 dny a scedíme. Tekutinu používáme k zálivce. Dodáme tak rostlinám cenné flavonoidy a síru; zároveň je ochráníme před plísněmi.

Tekutá hnojiva odměřujeme pokaždé velmi pečlivě podle návodu. Odlišují se obsahem, protože jsou určené pro různé druhy rostlin. Některé se používají jako koncentrát, jiné je třeba ředit vodou (informace najdeme na obalu).

reagovat Sallow 11.2.2018 16:55  100%    +  -

NĚKDE JSEM ČETLA, ŽE SE MAJÍ POKRÁJET A NAMOČIT DO VODY SLUPKY OD BANÁNŮ - PRÝ JE TO DOBRÉ HNOJIVO NA KYTÍ. MÁ S TÍM NĚKDO ZKUŠENOST?

reagovat domácíbuchtička 11.2.2018 16:15  34%    +  -

domácíbuchtička: opr. reostat

reagovat domácíbuchtička 9.2.2018 18:25  34%    +  -

Sallow: pokažený reastat-koupě nové

reagovat Sallow 27.1.2018 12:17  100%    +  -

domácíbuchtička: Ještě jsem ti při hledání "Skvrny od krve" na nástěne našla:
ČÍM VYČISTIT NAPÁLENOU ŽEHLIČKU
1* rozpálenou žehličkou několikrát přejet alobalem
2* připravenou pastou ze stejných dílů octa a soli, ohřátých v malém rendlíku, zbytky pasty odstranít hadříkem, namočeným do čisté vody
3* nastavit žehličku na maximum a na kus novin na žehlicím prkně dát kuchyňskou sůl, horkou žehličkou přes sůl přejíždět
4* jemné abrazium, jaké je obsaženo v zubní pastě (ne však gelové), na studenou žehličku dej trochu pasty, vydrhni místa a pak opláchni a otři do čista.

reagovat domácíbuchtička 25.1.2018 18:18  44%    +  -

Sallow: ahoj, protože se sůl na papíře ne vždy osvědčila - právě se dívám po nové žehličce

reagovat Sallow 25.1.2018 18:04  100%    +  -

domácíbuchtička: Proč tak draze?

Stačí si projít na nástěnce bod č. 3! DOMÁCÍ ČISTÍRNA.
Na žehličku se solí
Skvrny a připáleniny na žehličce snadno vyčistíme tak, vychladlou žehlicí plochu otřeme měkkou látkou namočenou v octu. Pomáhá také, když horkou ploténkou "vyžehlíme" papír posypaný silnou vrstvou kuchyňské soli.

....aj. je toho tam už hafo

reagovat domácíbuchtička 25.1.2018 17:43  44%    +  -

šikovný pomocník

Odstraňovač napálenin ze žehlící plochy Decapfer 1 ks

Decapfer - ideální pomocník k rychlému odstranění napálenin z povrchu žehliček. Ještě horké plochy lehce potřete, a přebytečný prostředek setřete suchým hadrem. Vhodný pro klasické i průmyslové…
-28 %
90 Kč s DPH
65 Kč s DPH

reagovat domácíbuchtička 22.1.2018 17:08  46%    +  -

domácíbuchtička:
http://blog.decodoma.cz/co-nesmi-chybet-v-kuchyni/

reagovat domácíbuchtička 16.1.2018 10:14  74%    +  -

Dietní lívance, vafle

Kdo by neměl rád voňavé čerstvé lívance nebo nadýchané vafle potřené třeba marmeládou a posypané moučkovým cukrem?

Ti, kdo bedlivě sledují množství spotřebovaných kalorií, mohou snadno nějaké ušetřit, pokud při přípravě palačinkového těsta nahradí minimálně polovinu másla smetanou na vaření nebo mlékem. Potom vafle či lívance upečte jako obvykle. Budou mít méně kalorií a na chuti jim to nijak neubere.

reagovat ver@ 10.1.2018 12:59  6%    +  -

Sallow: Podívala, ale mám jen obyčejný vaflovač bez vyměnitelných plátů, tak mi to nic moc nedalo. Nevadí, já jen, kdyby měl někdo nějaký tip

reagovat Sallow 10.1.2018 12:32  100%    +  -

ver@: Podívej se a pročti diskusi: Vaflovač nebo toustovač 3v1? - KLIKNI ....a uvidíš.

reagovat ver@ 10.1.2018 10:29  6%    +  -

domácíbuchtička: Taky přeji fajn rok 2018 a nepřicházím s žádnou vychytávkou, ale byla bych ráda, za nějaké rady, jak jinak využít vaflovač, než jen na výrobu vaflí?

reagovat domácíbuchtička 9.1.2018 18:21  44%    +  -

Vítej človíčku v novém roce. Pomůžeš s osvědčenou a dosud nezveřejněnou vychytávkou?

reagovat domácíbuchtička 1.10.2017 10:44  39%    +  -

Klikla jsem na skvělé "Domácí v ychytávky". Tady je ukázka:
Lesklé skvrny

Rada jak vypadat krásně. Na tmavých oděvech, které často nosíme nebo v nich dlouho sedíme či se jimi dotýkáme např. psacího stolu, se mohou v některých místech vytvořit blýskavé mapy.Zbavíme se jich tak, že tyto plochy potřeme hadříkem namočeným v uvařené černé kávě a oděv nechat uschnout na ramínku.

Více zde: http://domaci-vychytavky.webnode.cz/rady-a-vychytavky/vychytavky-v-satniku/

reagovat domácíbuchtička 5.9.2017 14:22  41%    +  -

Rady podzimní

Dokonalý deštník

Skvělá vychytávka jak být suchý za deště. Deštník vám déle vydrží a bude vás před lijákem mnohem déle chránit, pokud jeho povrch ošetříte lakem na vlasy. Postřik provádějte ale raději venku nebo na balkoně. Tímto způsobem potah impregnujeme a látka nebude tak porézní.

Sušení mokrých bot

Rada jak rychle usušit obuv. Nesušte kožené boty na topení či kamnech, protože by choulostivá kůže ztratila přirozenou vláčnost, ztvrdla by a popraskala. Do bot dejte novinový papír. Opřete je tak, aby špička směřovala k podlaze a byly na suchém místě, ne na prudkém slunci. Jakmile papír nasaje vodu, vyměňte ho a opakujte do usušení.

reagovat domácíbuchtička 17.8.2017 15:37  49%    +  -

Odkaz na boží vychytávky - jukni tam:

http://zabava4u.tiscali.cz/bozi-vychytavky-ktere-musite-mit/?utm_source=SHZ&utm_medium=SHZ&utm_campaign=SHZ

reagovat domácíbuchtička 14.8.2017 8:40  50%    +  -

ver@:

reagovat ver@ 13.8.2017 6:37  5%    +  -

rajmilid: Jsou to kapky na kašel, tak myslím, že v lékárně jsou běžně k dostání a čpavek v drogerii

reagovat rajmilid 12.8.2017 21:14  69%    +  -

domácíbuchtička: to mi musí předepsat dr.?Nebo v lékárně,nějak nerozumím

reagovat domácíbuchtička 11.8.2017 10:42  52%    +  -

rajmilid:

reagovat Pizzy* 10.8.2017 18:54  45%    +  -

domácíbuchtička: to by mě taky zajímalo, kde se dají koupit

reagovat rajmilid 10.8.2017 18:27  69%    +  -

domácíbuchtička: a ty kapky koupím kde?V lékárně,nebo v drogerii,hlavně ten amoniak nevím.Díky

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Sallow
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si
Krásná pleť bez vrásek? Jděte na to chytře! Lucie Šilhánová: Miminko se nám povedlo na první dobrou 10 nejoblíbenějších pokojových rostlin. Okrasné listem, do stínu i sukulenty Anální sex: Co jste nevěděla a co vás možná překvapí MAJKA (47): Chci se stěhovat za láskou do Ameriky, rodina o tom neví Chcete podnikat? Podnikněte první kroky Nedělní oběd: Zkuste burgery, špízy nebo slaný koláč! Jak uložit knížky? Podívejte se na kreativní knihovny z celého světa Ženy prozradily: Takhle nás chlapi trápili, nebyla to láska Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?