ŠIKOVNÝ DOMÁCÍ RADÍLEK

A H O J

Dikuse, kde najdeš rady a zlepšováky všeho druhu. Přispěješ také do diskuse nějakou šikovnou radou?

Inspirujme se, dobře se bavme.

Přeji všem hezký den s nápady a úsměvem.

20.1.2011

Diskusi založil(a) 20.1.2011 Sallow

20. NA POTVŮRKY S PLÁCAČKOU

také viz sam.diskuze zde: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=22791

Sallow 9.7.2011 2:01

OBSAH NÁSTĚNKY - klik

***************************************************************************************

OBSAH NÁSTĚNKY: ...KLIKNI ZDE

1* DOMÁCÍ SALON KRÁSY
2* DOMÁCÍ KUTILSTVÍ
3* DOMÁCÍ ČISTÍRNA
4* VYCHYTÁVKY DO KUCHYNĚ
5* DOMÁCÍ MAZLÍČCI
6* TIPY PRO ŠVADLENKY
7* DOMÁCÍ PRÁDELNA,ŽEHLÍRNA
8* VOŇAVÉ TIPY
9* PRYČ S PACHY
10* PÉČE O ČTYŘKOLOVÉ NEŽIVÉ MILÁČKY
11* RADY PRO ZAHRADNIČKY
12* TIPY SVÁTEČNÍ
13* OSTATNÍ DOMÁCÍ VYCHYTÁVKY
14* UŽITEČNÉ ODKAZY
15* GASTROHUMOR aj.SRANDIČKY
16* RADY SEZÓNNÍ
17* DĚTSKÉ OKÉNKO
18* SLANÉ RECEPTY
19* DOMÁCÍ LÉKÁRNA
20* NA POTVŮRKY S PLÁCAČKOU
21* BYLINKY-OVOCE-ZELENINA aj.
22* OSTATNÍ RADY VŠEHO DRUHU
23* ZDRAVÉ RECEPTY K PEČENÍ

Sallow 8.7.2011 18:00

reagovat domácíbuchtička 1.10.2017 10:44  39%    +  -

Klikla jsem na skvělé "Domácí v ychytávky". Tady je ukázka:
Lesklé skvrny

Rada jak vypadat krásně. Na tmavých oděvech, které často nosíme nebo v nich dlouho sedíme či se jimi dotýkáme např. psacího stolu, se mohou v některých místech vytvořit blýskavé mapy.Zbavíme se jich tak, že tyto plochy potřeme hadříkem namočeným v uvařené černé kávě a oděv nechat uschnout na ramínku.

Více zde: http://domaci-vychytavky.webnode.cz/rady-a-vychytavky/vychytavky-v-satniku/

reagovat domácíbuchtička 5.9.2017 14:22  41%    +  -

Rady podzimní

Dokonalý deštník

Skvělá vychytávka jak být suchý za deště. Deštník vám déle vydrží a bude vás před lijákem mnohem déle chránit, pokud jeho povrch ošetříte lakem na vlasy. Postřik provádějte ale raději venku nebo na balkoně. Tímto způsobem potah impregnujeme a látka nebude tak porézní.

Sušení mokrých bot

Rada jak rychle usušit obuv. Nesušte kožené boty na topení či kamnech, protože by choulostivá kůže ztratila přirozenou vláčnost, ztvrdla by a popraskala. Do bot dejte novinový papír. Opřete je tak, aby špička směřovala k podlaze a byly na suchém místě, ne na prudkém slunci. Jakmile papír nasaje vodu, vyměňte ho a opakujte do usušení.

reagovat domácíbuchtička 17.8.2017 15:37  49%    +  -

Odkaz na boží vychytávky - jukni tam:

http://zabava4u.tiscali.cz/bozi-vychytavky-ktere-musite-mit/?utm_source=SHZ&utm_medium=SHZ&utm_campaign=SHZ

reagovat domácíbuchtička 14.8.2017 8:40  50%    +  -

ver@:

reagovat ver@ 13.8.2017 6:37  5%    +  -

rajmilid: Jsou to kapky na kašel, tak myslím, že v lékárně jsou běžně k dostání a čpavek v drogerii

reagovat rajmilid 12.8.2017 21:14  69%    +  -

domácíbuchtička: to mi musí předepsat dr.?Nebo v lékárně,nějak nerozumím

reagovat domácíbuchtička 11.8.2017 10:42  52%    +  -

rajmilid:

reagovat Pizzy* 10.8.2017 18:54  45%    +  -

domácíbuchtička: to by mě taky zajímalo, kde se dají koupit

reagovat rajmilid 10.8.2017 18:27  69%    +  -

domácíbuchtička: a ty kapky koupím kde?V lékárně,nebo v drogerii,hlavně ten amoniak nevím.Díky

reagovat domácíbuchtička 6.8.2017 17:08  55%    +  -

Jak vyčistit knoflíky na pračce a sporáku od mastnoty a nečistot?

Vezměte si zubní kartáček, vatové tyčinky do uší a kapky anýzu a amoniaku. Jsou levné, dostupné a používají se hlavně k léčbě kašle.

Vatovou tyčinku namočte do roztoku a potřete všechny zašlé povrchy. Tyčinkou se dobře dostanete i tam, kam běžně ne.

Skvělý návod, který navíc funguje na 100 %! Hned přes víkend se jdu pustit do důkladného úklidu.

reagovat domácíbuchtička 29.7.2017 21:06  69%    +  -

15 zázračných způsobů, jak ocet, ve svůj prospěch využít.

Proti bolesti v krku

Smíchejte 1/4 šálku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Tato směs je užitečné kloktadlo. Použijte jej včas, tudíž už při sebemenším náznaku nemoci – všechny škodlivé bakterie v ústech budou nemilosrdně zničeny.

Pálení žáhy

Po dobu 1 hodiny kloktejte jablečný ocet s trochou vody. Pálení žáhy velmi zmírní.

Proti překrvení nosní sliznice

Pokud máte pocit ucpání v nose, nebo Vám z něj neustále teče, vypijte sklenici vody s jednou lžící jablečného octa. Ocet obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovou, kyselinu jablečnou, kyselinu mléčnou a kyselinu citronovou. Tyto látky uvolňují hleny.

Proti lupům

Jablečný ocet posiluje vlasy, dělá je svěžími a lesklými. A navíc ocet zničí lupy! Smíchejte 1/4 šálku octa s 1/4 šálkem vody a naneste do vlasů. Ponechte po dobu 15 minut. Poté opláchněte běžným způsobem.

Proti křečím

Křeče jsou často odrazem toho, že máme nedostatek draslíku. Proto smíchejte 2 lžíce octa a 1 lžíci medu se sklenicí teplé vody. Vznikne Vám domácí lék proti křečím.

Proti svědění

Máte na pokožce nějaké svědivé místo? Naneste pomocí vatového tamponu přesně na tyto místa trochu octu. Neutralizuje a má antibakteriální účinky.

Proti bradavicím

Některé bradavice lze opravdu odstranit každodenní aplikací jablečného octa.

Proti zápachu nohou

Ocet se hravě vyrovná s plísněmi. Přidávejte si po dobu několika dnů do koupele jablečný ocet a tento problém se Vás přestane jednou pro vždy týkat.
2

Proti nadýmání

Trápí-li Vás nadýmání, vypijte před jídlem sklenici vody s octem. Posiluje trávicí trakt a zrychluje metabolismus.

Proti zápachu v domě

Vytvořte si malý rozprašovač pomocí vody a octa. Při pravidelném použití zápach jednoznačně zmizí.

Chrání před nečistotami

Používáním octa lze odstranit špínu, plísně a nečistoty. Ocet je víceúčelový čistič, který oceníte možná více, než ten chemický.

Ucpaný odpad

Smíchejte šálek octa a půl šálku jedlé sody. Tuto směs nalijte do odpadu.

Proti plísním

Plísně, které se vyskytují v koupelně, bývají často zapeklitým nepřítelem. Jablečný ocet jich Vás zbaví. Totéž záclony. Perete-li záclony a toužíte je z pračky vytáhnout sněhově bílé, přidejte jablečný ocet.

Mačkavé oblečení

Nařeďte si roztok octa a vody v poměru 1:3. Postříkejte jim oblečení, než jej začnete žehlit. Velmi Vám to usnadní práci.

Proti skvrnám na nábytku

Nábytek, koberce, textilie a látka. Směs octa a soli dokáže zbavit skvrn téměř vše. Naneste vždy v malém množství a roztírejte.

reagovat domácíbuchtička 27.7.2017 11:15  71%    +  -

Jak na připáleniny:

https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-snadno-a-rychle-vycistit-pripalene-hrnce-a-pekace#part=1

reagovat MarunaS 20.7.2017 20:10  100%    +  -

domácíbuchtička: Já také

reagovat domácíbuchtička 19.6.2017 15:15  97%    +  -

Obdivuji šikovné ručky a skvělé nápady:

reagovat Sallow 2.6.2017 15:04  100%    +  -

domácíbuchtička: S U P E R

reagovat domácíbuchtička 2.6.2017 9:48  42%    +  -

Sallow: provedeno,

reagovat domácíbuchtička 2.6.2017 9:47  42%    +  -

Sedíte dlouho u pc? Zacvičte si:
Malá rozcvička na doma i do kanceláře:
Proti bolestem zad i proti stresu

Celodenní sezení na kancelářské židli může být pro naše tělo zátěž. Přitom si stačí osvojit pár jednoduchých cviků a tím tak předejít nepříjemným bolestem zad. Jak na to?

ZTUHLÝ KRK

Zůstaňte klidně sedět v kancelářském křesle, ale opřete se a hýbejte hlavou. Uklánějte se střídavě na levou a pravou stranu, poté hlavu pro změnu opakovaně předkloňte, zakloňte, otočte doprava, doleva.

PROTI STRESU

Nenechejte stres, aby se vám usadil za krkem. Vydýchejte ho! Seďte na židli, vyrovnaná záda, ramena stažená dozadu, nohy rozkročené na šířku pánve, ruce s dlaněmi otočenými vzhůru volně položené na stehnech. Velmi zhluboka se nadechněte a následně vydechněte všechen vzduch, dýchejte až do břicha. Opakujte alespoň šestkrát. Můžete při tom mít zavřené oči.

HRUDNÍ PÁTEŘ

Hrudní páteř uvolníte záklonem přes opěrku židle. Předkloňte se v sedu, jak jen to jde – opět protahujete. Pomohou i úklony celé horní poloviny těla či protažení nohou pod stolem.

ZDRAVÉ NOHY

Nemusí to být jen bolesti nohou způsobené vysokými podpatky, tento cvik pomůže všem k posílení příčné klenby. Pod stůl si dejte pár kamínků nebo třeba kaštanů a při práci je prsty u nohou zvedejte, přemisťujte. Až si cvik natrénujete, uvidíte, že jej budete moci provádět i při vyplňování excelové tabulky.

ROZHÝBEJTE PÁNEV

Pokud máte v kanceláři gymnastický míč, ideální. Posaďte se na něj, chodidla na zemi, a začněte tělem opisovat široké kruhy. Po pár cvicích na jednu stranu směr kroužení otočte. Uvolníte tak zatuhlou pánev.

reagovat megera 31.5.2017 20:18  45%    +  -

domácíbuchtička: Děkuju za radu. Tu skalici ještě vyzkoušíme, to jsme nezkoušeli. Jinak nábytek a všechno je dost daleko od zdi.

reagovat Sallow 31.5.2017 12:12  100%    +  -

domácíbuchtička: Neuzavřela jsi tag. Od tvého přízpěvku je VŠE TUČNĚ...i v pravo blíbené
Smázni to a dej to znova, ju?

reagovat domácíbuchtička 31.5.2017 9:00  45%    +  -

Plíseň ze zdi dostanete pomocí modré skalice. Napřed plíseň umyjte kartáčkem, potom místo natřete roztokem smíchaným v poměru 1 litr vody na 10 deka skalice. Za 24 hodin nátěr zopakujte.

Skříně musí být 5 cm od zdi, aby mohl cirkulovat vzduch.

reagovat domácíbuchtička 31.5.2017 8:54  45%    +  -

megera: Nevěřte na jejich trvalý účinek. „Všechny dezinfekční i preventivní přípravky ztrácejí časem účinnost,“ uzavírá Kateřina Klánová.
Je to věčný boj s plísní.

reagovat megera 30.5.2017 19:47  45%    +  -

Dobrý den děvčata !

Nemáte někdo zkušenost s likvidací plísně na zdech v bytě ? Bydlíme v domku více jak 30 let a vždycky bylo všechno dobré. Posledních 5-6 let se nám dělá na severní stěně v ložnici plíseň a Savo to zlikviduje vždycky jen na chvilku, protože je to už ve zdi. Hledala jsem rady na internetu, ale nic moc jsem se nedočetla.Tak kdybyste některá věděla jak zatočit s tím sajrajtem a poradila mi, budu vděčná.

reagovat Sallow 27.5.2017 13:05  100%    +  -

Jana :
Jak tu poděnku, co jsem sháněla? Tak dej foto a pochlub se.

reagovat Sallow 27.5.2017 13:04  100%    +  -

Jana : Tak dej foto a pochlub se.

reagovat ver@ 27.5.2017 11:47  5%    +  -

domácíbuchtička: Proto radím používat odmašťovač, třeba Cif

reagovat domácíbuchtička 27.5.2017 11:36  41%    +  -

ver@: koupila jsem si přípravek na nerez - nefunguje a ani na nádobí ani na sporák

reagovat ver@ 27.5.2017 10:32  5%    +  -

domácíbuchtička: Taky mám nerez sporák, už několik let a samozřejmě jsem si ho, hned nový, pošktábala hrubou stranou houbičky. Tenkrát jsem nevěděla, že by se měl čistit jinak, než smalt. Už se ale stalo a neřeším to. Teď používám k čištění hlavně odmašťovače

reagovat domácíbuchtička 27.5.2017 10:18  41%    +  -

Ahoj. Mám nový nerez sporák. Čistí se ale špatně. Někde jsem četla, že:

Ploténky elektrického nebo plynového sporáku snadněji vyčistíte, když místo drátěnky použijete zmačkaný alobal.

Hmmm, vyzkouším! Fajn radící den.

reagovat Jana 12.5.2017 22:40  1%    +  -

Sallow: Dobrý den.Mám krásné sazenice v květináči.Mám ijiné pokojovky.

reagovat domácíbuchtička 12.5.2017 17:21  49%    +  -

Odkaz na konkurenční stránky - tam je plno rad a nápadů:

http://www.radynapady.cz

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Sallow
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si
Jak usušit okrasné dýně. A jak jedlé dýně uložit na zimu Barva laku na nehty podle horoskopu: Pro Raky fialovou, pro Lvy rudou Minnelli, Drescher, Garland: Slavné ženy, které si vzaly gaye ALENA (60): Bojím se, že umřu sama Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem Hit roku: Dětský pokoj v mentolové, šedé a bílé barvě. Projděte si fotky 5 běžných věcí, které nesmíte dělat, když chcete zdravou a krásnou pleť 7 skvělých věcí, které vás čekají po padesátce. Nevěříte? Tak čtěte! Marie Rosůlková: Neměla talent na manželství a žila se svým bratrem