Na potvůrky s plácačkou

OBTÍŽNÝ HMYZ

Jakýkoli okřídlený návštěvník není v domácnosti vítán.

Potká-li hospodyňka v kuchyni mola, rázem se z ní stává dravá lovkyně. Stejně tak dotěrný komár nebo moucha dokáží otrávit jinak zdařilý den.
Plácačka je sice prastarý vynález jak se obtížného hmyzu zbavit, ale přece jen to není to pravé ořechové - na trhu jsou účinnější prostředky.

Copak se tobě na škůdce osvědčilo?
Výměna rad k tématu diskuse vítána. Zapojíš se?

PŘEJI POHODOVÝ DNY BEZ OBTÍŽNÉHO HMYZU A ŠKŮDCŮ.

7.6.2011

Diskusi založil(a) 7.6.2011 Sallow

OBSAH NÁSTĚNKY - klik

1. JAK NA LÉTAJÍCÍ HMYZ.
2. JAK NA LEZOUCÍ POTVŮRKY.
3. JAK NA ZAHRADNÍ I DOMÁCÍ ŠKŮDCE.
4. REPELENTY A JINÉ DOMÁCÍ POSTŘIKY.

domácíbuchtička 7.6.2011 18:41

reagovat domácíbuchtička 28.7.2017 11:04  70%    +  -

Jak na rybenky

Malé stříbřité potvůrky připomínající sardinky milují vlhkost. I proto je v našich bytech nejčastěji najdeme v koupelně. Nepatří však, jako žádný hmyz, mezi vítané hosty. Proto pro vás máme pár tipů, jak se jich zbavit.

Jak se zbavit rybenek rychle a účinně

Jaké prostředí jim vyhovuje

S rybenkami se můžete setkat v domácnostech a hotelech po celém světě. Nepřenáší žádné choroby, neštípou ani lidem nějak jinak výrazně neškodí. Naopak. Dokážou zlikvidovat všudypřítomné roztoče. Přesto nejsme příliš rádi, pokud na ně doma narazíme.

Žijí tři roky a za tu dobu samičky nakladou okolo stovky vajíček. Vyhovuje jim tma, teplota pohybující se mezi 22–27 °C a vysoká vzdušná vlhkost. Ideální podmínky k životu tak mají právě v koupelně, na toaletě, ale třeba i ve spíži, komoře nebo na chodbě. Přímé světlo jim vadí, proto okamžitě po rozsvícení prchají do úkrytu.

reagovat domácíbuchtička 23.7.2017 14:41  80%    +  -

lubinka:

reagovat lubinka 15.7.2017 9:41  100%    +  -

domácíbuchtička: jj, mšice jsou svině lepiví lítací, fuj tajbl, vždy jsem měla olepené ruce jak jsem obírala petunky
Taky jsem tam napíchala česnek, balkonovky smrděly jak před nájezdem upírů a mšice si tam hověly v pohodě dál

reagovat domácíbuchtička 10.7.2017 11:18  53%    +  -

lubinka: ...a já proti mšicím sypala čaj...a moc to nefungovalo...ani česnek...

reagovat lubinka 24.6.2017 22:49  100%    +  -

domácíbuchtička: tu kávovou sedlinu jsem dala před rokem na kytky a chytly mi plíseň

reagovat domácíbuchtička 19.6.2017 13:10  100%    +  -

Svědivé štípance zklidní olšová mast nebo čerstvý jitrocel

V létě umí potrápit i svědivé štípance od komárů, mušek či ovádů, zejména pokud trávíme čas u vody. Příroda však zná řešení, jak se nepříjemnému hmyzu ubránit. Místo běžného repelentu lze využít přírodní variantu. Hmyz totiž odpuzuje například levandulový olej. Vzniklé pupínky pak pomůže ošetřit olšová mast, která kůži zklidňuje a zároveň hojí. Potřít je můžeme také olejem z lopuchu, jenž snižuje svědivost a zároveň pomáhá odstranit následky rozškrábaných štípanců.

reagovat domácíbuchtička 12.6.2017 14:17  64%    +  -

Usušte kávovou sedlinu a použijte ji takto:.

Proti mravencům

Káva může být skutečným zachráncem v případě zamoření mravenci.

Má totiž silnou vůni, která zastírá stopy po mravencích a ty pak nedokáží najít cestu domů.

Proti blechám

Káva je účinná i proti blechám. Stačí, když vetřete trochu kávové sedliny do kožešiny vašeho psa nebo do vlasů a jemně ji masírujete.

Blechy hned zmizí a váš domácí mazlíček se bude cítit úžasně.

Proti vosám

Nasypte trochu kávové sedliny do ohnivzdorné nádoby a zapalte ji. Zaženete tak všechny vosy za několik sekund.

Vosy totiž nesnášejí vůni kávy.

Proti slimákům

Pokud máte problémy s hlemýždi na vaší zahrádce, káva může být velkým pomocníkem.

Podobně jako vosy, ani hlemýždi nenávidí vůni kávy. Stačí, když posypete nějakou kávovou sedlinu na půdu a můžete si být jisti, že se jejich zakrátko zbavíte.

Kočky

Pokud vás otravují sousedovo kočky opět vám pomůže káva.

Posypte trochu kávové sedliny kolem domu a vytvoříte si neviditelnou bariéru, která je udrží od vás v bezpečné vzdálenosti.

Hnojivo

Káva je bohatá na množství výživných látek, jako jsou dusík, draslík a fosfor, díky čemuž je skvělým hnojivem. Pomůže tak i vašim rostlinám.

Vše, co potřebujete udělat, je, že posypat trochu kávové sedliny na půdu.

reagovat domácíbuchtička 4.6.2017 13:26  47%    +  -

JAK NA SLIMÁKY

http://vychytavkov.cz/genialni-trik-se-zbavit-slimaku-zahradce-zachrante-vasi-urodu/

reagovat domácíbuchtička 4.6.2017 13:23  47%    +  -

POZOR NA KLÍŠŤATA!

http://vychytavkov.cz/ucinny-trik-jak-se-nestat-obeti-klistete-budte-v-prirode-v-bezpeci/

reagovat domácíbuchtička 26.5.2017 12:33  44%    +  -

Sallow:

reagovat Sallow 25.5.2017 8:06  100%    +  -

domácíbuchtička: Já měla během času několik druhů, ale vždy jsem o ně přišla. Asi jim tu nesvědčilo, nebo bylo moc sucho.

reagovat domácíbuchtička 25.5.2017 7:01  45%    +  -

Ahoj. Už jste dámy vyzkoušely Masožravku? Sežere malé mušky, které zvlášť v létě otravují naše kytičky. Píchne se do květináčů - a je to?

reagovat Sallow 8.5.2017 8:43  100%    +  -

vendy169: Tak o tom nic nevím, ale je to možné. Za zkoušku nic nedáš a slípkám to neublíží.

reagovat vendy169 7.5.2017 20:10  17%    +  -

Sallow: Ahoj, díky za radu, ale tam už jsem všude byla.Měli jsme i od veterináře postřik a přesto potvůrky přežili zimu. Dočetla jsem se i o listech ořešáku do hn ízd, tak to zkusím.

reagovat Sallow 7.5.2017 18:08  100%    +  -

vendy169: Pročti si odkazy z Google: TADY KLIKNI

reagovat vendy169 7.5.2017 17:01  15%    +  -

Prosím o radu, jak na čmelíky.Přezimovali venku.Prý pomáhá i nějaká bylinka-jaká?

reagovat domácíbuchtička 6.5.2017 11:04  50%    +  -

Hurá na hraboše, škůdce na zahradě:

http://byvaniejehra.webnoviny.sk/hrabose-v-zahrade/

reagovat domácíbuchtička 6.5.2017 10:16  50%    +  -

Lógrem proti škůdcům

Káva a i její sedlina, čili lógr, vyloženě nevoní slimákům, ale ani mravencům a broukům. Pokud mohou, tak se jí vyhnou. Stačí ho tedy nasypat kolem cestiček, na kraj záhonů. A mimochodem – když posypete záhonek lógrem, nebudou na něj chodit kočky zahrabávat své hromádky. Když ho dáte do plechovek kolem terasy, nebudou vás při letním posezení tolik otravovat komáři.

reagovat domácíbuchtička 29.4.2017 10:30  53%    +  -

Pěkný den. Jedeme na škůdce:

ZAJÍMAVÉ... MŮŽE SE HODIT
Finta na klíšťata - jak jednoduché.¨

Paní doktorka mi poradila "fígl",se kterým jsem se nikde jinde nesetkal. A musím podotknout, že úspěšnost je100%! Vatový tampon nebo kousek vaty navlhčit, trošku namydlit, přiložit namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit. Je úplně jedno na jakou stranu, moc netlačit - a klíště je venku. Živé,zůstane na té vatičce, takže i kdyby bylo infikované, nestačí do rány nic pustit, což vždy udělá při chcípnutí. Je to bezva hlavně u malých klíšťat, která prostě nejde dost dobře uchopit, protože není za co. Jednoduché, vyzkoušejte !!!

reagovat domácíbuchtička 20.4.2017 10:04  69%    +  -

reagovat domácíbuchtička 20.4.2017 9:54  69%    +  -

Věděli jste, že i bazalka v květináči čistí vzduch, odpuzuje mouchy a komáry? A že muškát za okny nepropustí nepříjemný hmyz, včetně komárů? Podobně prý působí i afrikány, nebo rajčata. A jaké jsou vaše vyzkoušené tipy proti komárům, mouchám či klíšťatům?

reagovat domácíbuchtička 13.4.2017 14:52  47%    +  -

Veselé Velikonoce a spoustu krásných jarních dnů.

reagovat domácíbuchtička 6.4.2017 19:29  54%    +  -

Jak se zbavit komárů přírodní formou:

https://www.babskeveci.sk/ako-sa-zbavit-komarov/

reagovat domácíbuchtička 31.3.2017 14:56  63%    +  -

Rybenky
Milují vlhkost, a tak je jejich útočištěm koupelna a záchod, a to i přes veškerou čistotu. Svým pohybem připomínají plovoucí rybičky a věřte, že jsou neskutečně rychlé.
Jak na ně?
Co rybenky opravdu nesnášejí, jsou určité vůně! Provoňte si koupelnu i záchod vanilkou, levandulí či citrusy. A máte po problému! Výborné jsou k tomu esenciální olejíčky, kdy stačí pár kapek na vatičku a v místnosti pak nechat vůni uvolňovat. Po pár dnech nebude po rybenkách ani stopy.

reagovat domácíbuchtička 27.3.2017 20:23  52%    +  -

MarunaS:

reagovat domácíbuchtička 27.3.2017 20:23  52%    +  -

janeten:

reagovat janeten 27.3.2017 8:31  36%    +  -

domácíbuchtička: tak jsem dva stroužky česneku dala do květináče s pažitkou a pozoruju, je těch mšic méně, pro jistotu jsem ještě spláchla proudem vody, snad ji zachráním.

reagovat MarunaS 25.3.2017 15:58  100%    +  -

domácíbuchtička:

reagovat domácíbuchtička 25.3.2017 14:36  54%    +  -

Mouční moli: Proč se nás drží a jak se jich zbavit

Jakmile se objeví, je to na infarkt. Malí motýlci poletující po bytě znamenají katastrofu. Nevybírají si, chutná jim skoro všechno. Je jedno, jestli se jedná o mola šatního, nebo moučného, oba nadělají stejnou paseku a způsob jak se jich zbavit je stejný. Jde jen o to, kde je budete likvidovat, jestli v šatně mezi oblečením, nebo ve špajzu mezi jídlem.

reagovat domácíbuchtička 25.3.2017 14:33  54%    +  -

Co milují moli

Sám mol nám nevadí, největší škodu nadělají jejich larvy. Mol potravinový má stříbrná křídla s tmavými skvrnkami a živí se hlavně sypkými potravinami, jako jsou rýže, koření, mouka nebo strouhanka, bohužel ale nepohrdnou ani semínky, oříšky nebo sušeným ovocem. Šatní mol ničí hlavně oblečení – chutná mu totiž kreatin, který jeho vlákna obsahují.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Sallow
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si
Ljuba Hermanová: Milovala pozornost a muže, vdala se čtyřikrát INSPIRACE: Nejkrásnější dětské pokoje pro malé i větší holky Má váš partner krizi středního věku? Udělejte těchto 5 věcí Chcete skoncovat s cukrem? Vyhněte se těmto potravinám! Trvalkové záhony tón v tónu aneb Přehled modrých trvalek MARTINA (57): Dcera je biomatka, tak nesmím vnoučata rozmazlovat Jak si zařídit ložnici podle feng shui, abyste měli větší chuť na sex? Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku 8 věcí o tamponech, které mužům vrtají hlavou Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?