Látkové vložky

Četla jsem tady diskuzi o menstruačním kalíšku, který mi ale není moc sympatický, i když věřím, že může být pohodlný. Používala jsem tampóny, ale nemám z nich dobrý pocit. Až když jsem začala na dceru používat látkové plenky, došlo mi, že látka je opravdu příjemnější, než cokoliv jiného. Látkové vložky jsem si objednala, včetně intimek a jsem nadšená....
A navíc krásně vypadají :)

Zajímaly by mě i vaše zkušenosti, dobré i špatné, a klidně se do mě pusťte, já to přežiju :)

20.8.2011

Diskusi založil(a) 20.8.2011 Abby21

Abby21 22.8.2011 11:38

Abby21 22.8.2011 11:37

Abby21 22.8.2011 11:36

Abby21 21.8.2011 21:57

Abby21 21.8.2011 21:46

Abby21 21.8.2011 21:43

reagovat exilim 21.8.2011 11:19  75%    +  -

Abby21: díky moc.
Neřeším odsuzování.. at si děljí, co chtějí.. nám je v tom dobře a to je hlavní.
Všechno co je jednorázové je in... ale ten bordel, co z toho je nikdo nevidí. Nehledě na to, že když se to vypere, tak je to čisté. A nechápu co tady řešíte vyprání vložky v umyvadle.. když tam vyplachuteje kalich to to lautr to samé... Když se Vám zadělá dítě tak mu zadek také umyjete v umyvadle a neošíváte se....

reagovat Abby21 21.8.2011 11:09  6%    +  -

Stejně je zajímavé pozorovat, jak je na každém diskuzním fóru jiná komunita lidí. Nž jsem si vložky koupila, tak jsem pročetla snad všechno, co jsem kde našla. Na MK je pár holek používalo a statní odsuzovaly, na BBN to bylo tak nějak všem jedno, a na BC je používají snad úplně všechny...
Sen jsem kdysi dost chodila, tak jsem hledala i tady. Ale nenašla, tak jsem si založila svou...

reagovat Abby21 21.8.2011 11:03  6%    +  -

exilim: Napsala jsem vám vzkaz, nevím, jestli bych kontakt na paní mohla napsat tady...

reagovat exilim 21.8.2011 10:58  75%    +  -

Abby21: no tak to jsou skvělé ceny.... za ty bych to brala také

reagovat Abby21 21.8.2011 10:53  6%    +  -

A co na tom, že to používaly naše prababičky? Na tom přece není nic špatného. Naopak, my musíme mít v dnešní době všechno jednorázové a vyrábíme tuny a tuny odpadů....

reagovat Abby21 21.8.2011 10:52  6%    +  -

exilim: Já mám od paní, která je šije. Intimka za 65, denní vložka za 80 a noční za 100..,

Dianka*: Na Poppolliny jsem koukala, ale nelíbil se mi systém těch vkládaček a ani to, že jsou tak tlusté. Navíc myslím nemají tu nepropustnou vrstvu, že? Bála bych se, že mi první dny protečnou...,

mercy11: tanpony mi nijak nepřekážely, nevěděla jsem o nich. Ale prostě se mi nelíbilo, mít něco takového uvnitř. Stejně tak s kalíškem, ale ten zase tak nezavrhuju. třeba se k němu časem dopracuju...

reagovat exilim 21.8.2011 10:45  75%    +  -

jinak kalíšek mám také... nehledejte v tom nic nehygienického... děláte jako kdyby to bylo předpotopní

reagovat exilim 21.8.2011 10:43  75%    +  -

Ahoj, tak já mám jak klasické tak intimky ze sijemedetem.cz jedna intimka vyjde na 100kč.. takže pokud víte někdo o levnější variantě budu ráda díky..
a k jednorázovkám se nevrátím ani omylem..

reagovat Magdalene 21.8.2011 10:39  98%    +  -

Dianka*: mluvit se o tom mluví, proč by nemělo, je to lidské, každá z nás každý měsíc menstruuje, ale jako proč bych se v tom měla máchat? Nedokážu si představit, že si teda přečváchnu tu vložku než jí někde namočím, potom teda musím umýt umyvadlo nebo ten kbelík... neumýt po tom umyvadlo a pak se tam umývat děti tak mi to přijde jako vrchol antihygieny..... Dyt moje maminka vždycky nadávala, jaké to dřív bylo strašné ty vložky a ted takový výběr a možnost to hned vyhodit a ne někde mít pořád kbelík.... takhle vynesu koš a hotovo

reagovat Yasmin.Hayatt 21.8.2011 10:37  100%    +  -

Dianka*: nemám a nedám!!! manžel změní názor a co pak??? bude klepat kosu pod poloprázdným sypkem, nééé. to jsou nápady

reagovat Yasmin.Hayatt 21.8.2011 10:36  100%    +  -

Dianka*: taky mám kalich a navíc always ultra. do látkových bych nešla ani smykem a tampóny na rozdíl od Almy nemůžu, mám po nich toxický šok

reagovat Maik 21.8.2011 10:36  38%    +  -

Abby21: přiznám se, že o látkových vložkách slyším poprvé. Neodsuzuji,že je používáš,ale zajímá mě jedna věc. Ty jsi zřejmě na mateřské,ale co pracující ženy? Když je v práci,kam tu špinavou vložku dá? nosit jí celý den v nějakém pytlíku v kabelce?....áá to už mi nepřijde zrovna hygienické.

reagovat Martinique 21.8.2011 10:34  26%    +  -

Můžu se zeptat, z jakého důvodu ti kalíšek není sympatický?

reagovat Martinique 21.8.2011 10:33  26%    +  -

Tak o tomto slyším prvně. A musím říct, že mi to připadá hodně nehygienické. Ale já jsem odpůrce i klasických vložek a tamponů. Používám kalíšek. U těch ostatních metod se mi příčí to, že z tebe vytéká krev a ostatní a vše se to na vzduchu pěkně rozkládá a je to ráj pro bakterie, které máš přímo na těchto partiích. Kdežto u kalíšku je minimální přístup vzduchu, takže se ten odpad zachová v "původním" stavu až do vylití. Navíc je kalíšek vyrobený ze zdravotně nezávadného materiálu a dá se sterilizovat.
Ale nic proti, pokud ti to vyhovuje...

reagovat Dianka* 21.8.2011 10:32  27%    +  -

Yasmin.Hayatt: hele, prosim Tě, nějak mi pochcípaly husy, holky v Prokopáku teda odrbaly labuť, jenže to není ono, nemáš nějaké přebytky?

reagovat Dianka* 21.8.2011 10:29  27%    +  -

Abby21: Já je používám, stejně jako kalich a oboje si nemůžu vynachválit. Přiznám se, že k jednorázovkám bych se už nevrátila Mám teda poněkud předpotopní modely, Popolini, s kamarádkama jsme "donutili" paní Lippovou, aby je sem začala vozit Ty jsem používala hlavně po porodu a nebo teď na začátek MS. Pak mám ještě Imse Vimse, slipové, ty mám ráda že drží tvar (flanel) a pak ještě české slipovky Bundle. Takové ty krásné, barevné vzorované nemám, to až (jestli ) někdy doslouží to, co mám. Stejně nejvíc používám kalich, nic lepšího jsem nepotkala :-)
A praní? Jak už bylo psáno, stjeně jako pleny - nejdřív opláchnu, žlučovým mýdlem a přijhodím k něčemu, co peru na 60 (pleny už všechny děti odložily). A že by to bylo fuj? Ehm, vždyť je to jen trochu krve. Kdyby v tom bylo takové množství smrtelně nebezpečných bakterií, už je dávno po každé z nás To nám jen kdosi vtloukl do hlavy, že o těchhle věcech se nemluví a že je to ee.
A do mě

reagovat Abby21 21.8.2011 10:24  6%    +  -

Alma..: Maliný kbelíček bude, až bude dcera bez plínek. Zatím to řeším jedním, protože mame malinký byt a další kyblíček už se sem prostě nevejde...
Mě vložky taky vadily-strašně mě odíraly a potila jsem se v nich. Ale ty látkové jsou úplně jiné, strašně příjemné

reagovat Yasmin.Hayatt 21.8.2011 10:22  100%    +  -

Alma..: po přečtení této diskuze od počátku až sem jsem už konečně pochopila i já blondýna, že opravdu nemůžeš nic jiného než tampóny
pokud to sem napíšeš ještě minimálně jednou, budu si to i pamatovat

reagovat Magdalene 21.8.2011 10:11  98%    +  -

Yasmin.Hayatt: hm asi se nad sebou zamyslím a začnu schánět nějakou volnou jeskyni než budou všechny obsazené a posbírat pazourky

reagovat Alma.. 21.8.2011 10:11  100%    +  -

Abby21: no, já bych asi na ty vložky měla svuj malinký kbelíček s víkem, co jde pořádně utěsnit. Ale na druhou stranu, ono s těma kalhotkama co píšeš je to taky fakt. Ono těžko soudit, člověk to nezná, každá jsme vyrostli na jednorázových vložkách - tamponech a cokoliv jiného lidi odsuzujou aniž by to oskoušeli
Já třeba vložky nemužu, děsně mi vaděj, proto jedině tampony, ale tato diskuse muže být taky nějakým přínosem, je tu i diskuse o kalíšku, tak po pravdě řečeno, když to mám napsat na plnou hubu - kališek se mi teda příčí dááleko víc nežli jakékoliv vložky
ale příčí je blbý výraz, prostě mě vyhovují tampony a jiného si tam nedám, někdo zase nesnáší tampony, prostě každý podle sebe. Nic neodsuzuju, každý ať si najde to, co mu vyhovuje

reagovat Yasmin.Hayatt 21.8.2011 10:08  100%    +  -

Magdalene: já nechápu o co ti jde? taky jsem se vrátila ke svícení loučí, vaření v kotlíku nad ohněm a kusu hadru mezi nohama jen manžel se nechce vzdát pružinové matrace a deky z dutého vlákna ve prospěch slamníku a husího peří.

reagovat Abby21 21.8.2011 9:58  6%    +  -

Magdalene: Humus? Je to prostě krev.... Když máš při MS nehodu, taky ty špinavé kalhotky snad vyhodíš?? Nebo přečváchneš a vypereš s ostatním prádlem??
Myslím, že miminkovská hovínka taky nejsou zrovna moc čistotná. Všechno se krásně vypere a je to ččisté a voňavé. Mevidím v tom nic špatného.

reagovat Magdalene 21.8.2011 9:51  98%    +  -

Abby21: si děláš prdel... ty dáš tu vložku k plínkám??? sorry za ten výraz, ale to je humus s prominutím !!! Dyt při menzes z tebe jde ten největší sajrajt a ty to dáš k plínám? já vím, pak se teprve perou, ale i tak tolik bakterií???

reagovat Abby21 21.8.2011 9:44  6%    +  -

Díky,
s tímhle jsem poítala. Prošla jsem už více diskuzí a někeří chválili a samái používali, jiní byli zhnusení
Almo: tyhle přesně jsem si původně chtěla objednat. Nakonec mám od paní, která je šije na zakázku. Vyšlo to levněji:

A s děti dětmi...nevím, co by měl být za poblém. Sama mám dvě malé děti a není žádný problém.... Vložku vyčváchám a hodím do kyblíku k plínkám se solí na skvrny, co dva dny peru. Nezůstává na nich ani flek, většina zmizí už při tom vyčváchání.

reagovat Alma.. 21.8.2011 9:39  100%    +  -

Abby21 : ještě mě napadlo, že vlastně, ovšem trochu primitivnějc používaly naše prababičky a prapra.....prostě vložky nebyly, dávaly si mezi nohy taky jakýsi "hadr" nebo co - slyšela jsem od starých babiček, jak jim vyprávěly jejich babičky
Takže se to jen vrátilo, ovšem v modernějším provedení

reagovat Alma.. 21.8.2011 9:36  100%    +  -

Magdalene: já si tak nějak neumim představit taky to praní a máchání se v menzes krvi, mít to kdesi namočené a tak a potom, kam to věšet? Na šňůru?
Mám sice sušičku prádla ,ale pochybuji, že bych to do ní mohla dát
No, já fakt jako ty - použít, vyhodit tampony a hotovo. Ale zajímavé, slyším o tom prvně.
Mě osobně se hnusí i kalíšek a přitom hodně ženských si ho nemuže vynachválit

reagovat Alma.. 21.8.2011 9:34  100%    +  -

Lulie: jojo, já bych to taky nedala, ale ono co člověk, to jiný názor a i něco jiného co vyhovuje. Já taky raději použít, vyhodit, ale pokud zakladatelce tohleto sedí a je spokojená, je to dobře že tu možnost má
Já o tom slyšela tady vubec prvně, tak já jedině tampony, takže se o to nezajímám

reagovat Lulie 21.8.2011 8:55  91%    +  -

Alma..: já bych do toho taky nešla, ale jako nápad dobré

reagovat Magdalene 21.8.2011 8:55  98%    +  -

uff nedokážu si představit to praní.... bych si připadala jak Bathoryová a jako vidět to děti tak nevím co by si myslely..... ne, radši použít a vyhodit

reagovat Alma.. 21.8.2011 6:11  100%    +  -

tady jich je:

http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/latkove-vlozky

No male já bych měla problém to prát a potom vzít na sebe
Ale když se to rozklikne, tak je pravda, že dětem se taky dávaly a dávaj látkové pleny, do kterých čůrají, kadí a znova se používají
No, já nemužu žádné vložky, já jedině tampony, jiného nesnesu , ale pokud to tobě vyhovuje, proč neéééé

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Abby21
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky Iveta zhubla přes 30 kilo. Kila šla dolů velmi rychle Je váš sexuální život na vrcholu? Takhle to poznáte Kariéra a peníze v roce 2018 podle numeroložky Lenky Suchardové PETRA (48): Po roce jsem vzala zpátky svého muže. Učím se s ním zas žít Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat Jak připravit batáty? 6 nejlepších receptů s masem i rybou Rudá rtěnka, objemné řasy, mašle ve vlasech: Trendy pro rok 2018 Chcete letos zhubnout? Tyto diety jsou nejlepší! Skuteční loterijní milionáři. Jak utrácí výhru?