Rady z půdy:

Pojďme si povídat o Všem co Vám pomohlo, co Vás posílilo, zlomilo....čemu věříte. Každou z nás něco baví, něco bolí a spolu budeme silnější. Mám Vás ráda.
21.5.2017

Diskusi založil(a) 21.5.2017 šoha

reagovat monada 18.8.2018 19:39  19%    +  -

Holky jsem potěšená dostala jsem pochvalu od kolegy co mi dal broskve , že mám dobrou marmeládu.Dala jsem mu pár skleniček když nic za to nechtěl a ještě mi je přivezl až domů

reagovat diblinda 18.8.2018 18:32  23%    +  -

no na mně taky větší část rodiny pořád kouká divně, že jsem šla z kanceláře k prasatům, ale mně to celou dobu vyhovovalo, nikdy jsem nemusela řešit nemocný děti nebo hlídání o prázdninách jako dřív, zbyvila jsem se migrény a žaludečních potíží, takže za mně každá práce má svý

reagovat monada 18.8.2018 10:25  19%    +  -

aledost: Já jsem názoru , že člověk má dělat sice co ho baví , ale když musí nastoupit jak říkáš do fabriky tak to neberu kvalifikovaná nebo nekvalifikovaná je to práce. Ti co podceňují jinou práci ať se jdou vycpat. .Autem chcou jezdit mixér, vysavač chtějí používat a kdo to asi tak vyrobí? No přece dělníci.V nemocnici taky chtějí mít čisto a uklizeno a někdo to udělat musí.Nedejbože kdyby byla ta tvá kolegyně doktorka tak tu bych nechtěla dělila by lidi s titulem a bez .Moje maminka pracovala jako uklízečka ve vítkovických stavbách v kancelářích kde navrhovali mosty a jiné věci. Vždy v pátek jsem ji chodila pomáhat to se tak nebralo , že nejsem zaměstnanec a ještě dítě. Pomáhala jsem jí od 13 let. A když inženýři potřebovali vydrhnout stůl měl koženku tak vždy ji pěkně poprosili a dali třeba čokoládu. Měli tam i velkou halu kde překreslovali projekty na nějaké kovové pásky . To bylo kyblů vody a vše ručně.Žádný vozíček jak dnes.Jak jsem nastoupila do učení tak se vedoucí divila, že umím vytírat s hadrem na smetáku ha ha jo praxe je praxe.

reagovat aledost 17.8.2018 21:21  100%    +  -

lidaba: Taky od 15 dojíždím a nikdy jsem neměla práci v místě.
Mě udivuje, když se někdo cachá, že dělal celý život na jednom místě a zpravidla bez dojíždění. Ty lidi si myslí, jak jsou znalí a zkušení. Ale co je to za přednost? Že měli štěstí a nemuseli měnit práci a učit se něco nového? Nerada si zvykám na nové, ale někdy člověku nic jiného nezbyde a tak má víc zkušeností.

Kdysi jsem musela jít dělat do fabriky, protože tady nebylo místo v oboru. Po necelých 2 letech jsem nastoupila do zdravotnictví a některé kolegyně mi dávaly najevo, že jsem dělala nekvalifikovanou práci. Jedna mi řekla, že by se v životě takhle nesnížila. A to má člověk radši sedět doma na zadku a brát podporu?

reagovat monada 17.8.2018 19:07  19%    +  -

Tak musím skočit v Ostravě a vyzkoušet i tuto

reagovat monada 17.8.2018 19:06  19%    +  -

lidaba: jo to jsou ony

reagovat lidaba 17.8.2018 17:54  100%    +  -

monada: Myslíš ve Faency Fries? Já měla v Olomouci omáčku z pečených paprik - pohádka

reagovat monada 17.8.2018 14:33  20%    +  -

Holky tak jsem si říkala , že jsou teď docela levné švestky a udělala bych misto povidel takovou nějakou omáčku k masu koukala jsem na internet tak tam dávají ještě nějaké koření badian , hřebíček skořici . Domluvím se s nejmladší dcerou ona má docela dobré nápady a má cit pro chuť. Koupila jsem ji ve sklence v sobotu příští týden jí budeme otevírat tak uvidím jakou má chuť a něco podobného ukuchtím a zavařím.Jedla jsem výbornou na hranolkách v Ostravě.

reagovat šoha 17.8.2018 14:30  100%    +  -

monada: copak v autě je klima, to je v pohodě....má se zase prý oteplit.

reagovat monada 17.8.2018 14:28  20%    +  -

Holky přeji vám pohodovou cestu snad nebudete mít moc horko.

reagovat monada 17.8.2018 14:25  20%    +  -

aledost: Děkuji jsi hodná využijeme autobusy. Brno znám a manžel tam nechce. Bydlíme ve městě tak raději přírodu. i když máme okolo domu plno zeleně.

reagovat šoha 17.8.2018 13:34  100%    +  -

lidaba: v pohodě, pojedeme ráno, někde si dáme oběd...v klidu.

reagovat lidaba 17.8.2018 13:32  100%    +  -

šoha: Já v to taky doufám. Cestu jsme si naplánovali, teď jen jak nám ji naše zlatíčko osladí

reagovat šoha 17.8.2018 13:32  100%    +  -

aledost: to bych nezaparkovala

reagovat lidaba 17.8.2018 13:32  100%    +  -

aledost: Hm, s dodávkou to je určitě nepříjemné, je dlouhá a je z ní špatně vidět.

reagovat šoha 17.8.2018 13:31  100%    +  -

lidaba: Tak doufám, že se zítra potkáme..

reagovat aledost 17.8.2018 13:21  100%    +  -

lidaba: Užívám si jízdu, když se vracím z práce, protože dělám převážně odpolední a večer je na silnicích klid.
Ale jinak to nemusím ani jako spolujezdec, protože už je skoro všude hustý provoz. Nesnáším tah HK - Brno, jak jedu od dcery, tak za Černou Horou odbočím na Lysice, je to tam klidnější. A v práci řídím dodávku, takže jsem vždycky ráda, když mám cestu z krku. Nesnáším s tím křápem parkovat.

reagovat lidaba 17.8.2018 13:03  100%    +  -

aledost, šoha: A tak to já jezdím ráda. Mám to tak od mala, kdy nás vyvážely na výlety odbory obojích rodičů a ti si od nás rádi aspoň jeden den odpočinuli. Od 15-ti let dojíždím, nejdřív do školy, pak do zaměstnání. Ale fakt jezdím ráda a užívám si to. Pravda, když řídím, tak to se moc nerozhlížím, ale když jsem spolujezdec, tak jen koukám a kochám se.

reagovat šoha 17.8.2018 12:10  100%    +  -

aledost: taky nejsem moc cestovací - poznávací. Jezdíme na stejná místa, mám ráda klid.

reagovat diblinda 17.8.2018 11:40  24%    +  -

aledost: malej si taky nebalil plavky, u babučky se prý může koupat nahatý, ale na holínky do chlíva nezapomněl

reagovat aledost 17.8.2018 11:36  100%    +  -

diblinda: ty jsi mi s tím praním připomněla známého. Byl s dětmi na chatě a když přijeli, tak mamka chtěla prát a on řekl, že nic neušpinili, protože chodili nahatý.

reagovat aledost 17.8.2018 11:34  100%    +  -

monada: Z Blanska jezdí autobusy po Moravském Krasu i do okolí - Boskovice, Letovice atd, všude se dostaneš autobusem. Do Brna nejlepší vlakem, ale tam nechcete.

reagovat aledost 17.8.2018 11:33  100%    +  -

diblinda, monada: Holky, taky nemusím jezdit na dovolenou, nejvíc si odpočinu doma, když nemusím nikam cestovat, čtu si nebo šiju. Minulý týden jsem byla u kamarádky, to spolu šijeme vždy o prázdninách a z toho mám radost.

Přemýšlela jsem, že bychom ještě někam jeli s manželem, ale ani jednomu z nás se moc nechce. Stačilo by mi přes noc, lákají mě Krkonoše, tam bych ráda.

Cestování mě vyloženě otravuje, je to asi proto, že dojíždím do práce 20 km a v práci taky jezdím služebním autem, jsem pecivál a dovolenou mám nejradši doma.
Kdysi mi švagrová dávala za vzor tetu, která ráda cestuje. Tak jsem jí řekla, že by mě cestování taky bavilo, kdybych měla práci na dojití pěšky - přes ulici asi 3 min od domu. To věřím, že pak člověk rád vypadne z domu. Já ne, považuji si, když nikam jet nemusím.

reagovat monada 17.8.2018 11:11  20%    +  -

diblinda: My taky na dovolenou nejezdíme . To je výjimka minule jsme tam byli asi před 5 lety a to měl manžel tam setkání vláčkařů a já si chodila po okolí. zajela do Brna cvičit aj.

reagovat šoha 17.8.2018 11:09  100%    +  -

aledost: Tak balíček mi dneska donesli a je na něm napsáno, že jsem 15.8. nebyla zastižena....a to jsem tu byla do 19-ti..

reagovat monada 17.8.2018 11:08  20%    +  -

aledost: Je děkuji za typy do Brna asi né ale zbytek se kouknu nemáme auto takže musím najít spojení .

reagovat šoha 17.8.2018 9:29  100%    +  -

diblinda: s tím prádlem máš pravdu a vypereš, hned je to suché..paráda.

reagovat diblinda 17.8.2018 8:56  24%    +  -

tak u nás se žádná dovolená nekoná už několk let, naposledy jsem měla jako "dovolenou" před 12 roky, když jsem ještě kojila slečnu a jela s ní na 14 dní k mamince, aby si jí taky užili

ale letos je pro mně léto super, na zahradě není skoro žádná práce, že se nemusí sekat a plít, protože to neroste, dost často vaří synátor, tak já akorát umyju nádobí a jinak se válím s jehlicema a háčkem, v poslední době ani nějak nemám co prát, jak nosí jen tričko a spoďáry, tak to dlouho trvá než se naplní pračka

reagovat aledost 17.8.2018 8:56  100%    +  -

šoha: Vždycky to je o lidech. Jinak mně je těch, co dělají na Poště, spíš líto, je to blbá práce. Kdyby měli na starost jen tu poštu, ale musí prodávat ještě další hovadiny, co s tím nemají nic společného, je to strašný. ,

monada:Poblíž Blanska je spousta zajímavostí - Moravský kras s jeskyněmi, Senetářov (muzeum knoflíků), Rájec - Jestřebí (krásný zámek), Černá Hora (pivovar), Boskovice (židovská čtvrť), v okolí je několik větrných mlýnů. Z Blanska je to kousek do Brna, vlak jezdí každou chvilku.

reagovat šoha 17.8.2018 8:12  100%    +  -

monada: já se těším na volno, budu mít teď dva týdny, tak snad se někam podíváme a stihnu došít i resty, umýt okna...a dva týdny budou v háji.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): šoha
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si