TVOŘENÍ - PRO MALÉ DĚTI

Já sama mám malé děti školkového věku ,pracuji v mateřském centru a tak je pro mě a všechny maminky určena tahle diskuse,kam můžeme dávat své typy na tvoření pro děti a navzájem se tím inspirovat.

RÁDA BYCH VÁS MILÉ MAMINKY ( P.UČITELKY,VEDOUCÍ KROUŽKŮ...PROSTĚ ŠIKULKY)POPROSILA, O OMEZENÍ BREBENTĚNÍ,KTERÉ SI LZE VYŘÍDIT NA VZKAZECH.PAK TO TADY MUSÍM MAZAT(COŽ ZABERE ČAS), ABY NEZANIKLY DOBRÉ NÁPADY, KVŮLI KTERÝM SEM PŘECI VŠECHNY CHODÍME.NEZLOBTE SE NA MĚ PROTO,NEMYSLÍM TO ZLE, JEN BYCH CHTĚLA, ABY ZDE BYLA STUDNICE DOBRÝCH NÁPADŮ NA TVOŘENÍ S DĚTMI A NE DEBATNÍ KROUŽEK.KOHO JSEM SE DOTKLA, TAK SE MOC OMLOUVÁM .

10.5.2006

Diskusi založil(a) 10.5.2006 DášaK.

Stránečky členů naší diskuse

Ozvěte se mi do vzkazů, pokud máte zájem o zveřejnění Vašich stránek na nástěnce této diskuse.
http://www.tvorimeproradost.estranky.cz/
http://www.patchwork-dekorace.cz/ polystyrenové výlisky, rolničky ... http://www.svetcz.com/ tvoření s dětmi, pomůcky, ubrousky....

medela 26.9.2009 7:55

Upozornění !!!!!!!

Odkazy, vlastní náměty a nápady (třeba i s fotkou a popisem na výrobu), které by podle vás neměly být zapomenuty a ztraceny, mi můžete napsat do vzkazů nebo na můj e-mail (zašlu na vyžádání). Postupně je budu zveřejňovat na nástěnce:-)

medela 3.3.2009 11:20

Další diskuse s náměty pro děti

Diskuse karnevalové masky (Dáma)
klik ZDE
Living - výrobky v mateřském centru:klik ZDE

23.2.2007 12:57

reagovat Silvi 19.3.2011 20:31  43%    +  -

Malá se teď zamilovala do výroby obrázků z korálků z Ikei - skládají se na destičky s bodýlky a pak se přežehlí žehličkou přes papír. Dělá to i Hama, ale je dražší.

reagovat MeduLinDa 19.3.2011 19:06  34%    +  -

Hejdy: To je úžasné!!!!!! Máš moc hezké stránky!!!

reagovat Hejdy 19.3.2011 18:29  5%    +  -

venkah:
Ahojky, je to přesně tak, jak píšete. Návod na ty korálky s moosgumi a tvrdého papíru mám nafocený na svých stránkách: www.hejdy111.estranky.cz
Mám tam rubriku "Tvoříme s dětmi" a tam mám výrobky a některé návody, hlavně s moostumi.

reagovat dulda 18.3.2011 15:12  5%    +  -

Moc Vám děkuji

reagovat venkah 18.3.2011 13:25  94%    +  -

Silvi: papíry nastříháš jako trojúhelník s kratinkou přeponou a dlouhýma odvěsnama. Vpodstatě jsem vzala A4 papír a nahoře jsem si udělala odstupy co 3 cm. Na protější straně totéž, jen posunuto o 1,5cm. Takže trojůhelníky přes celou délku papíru. A pak motat, uvnitř je ta nejdelší část, to je poznat z obrázku. Protože jsme neměli moc barevných odstínů papírů, nabarvili jsme si bílé papíry různýma bláznivýma odstínama oranžových a na to pocákali třeba modrou. Byla to divočina ale veselá. Papíry nechat zaschnout, pak teprve stříhat a motat.
Nikdo nepoznal, že je to papír.

reagovat Silvi 18.3.2011 10:50  44%    +  -

venkah: je to fakt moc hezké To nastříháš proužek do tvaru dlouhého "V"? a sroluješ od širší strany a konec přilepíš?

reagovat venkah 18.3.2011 10:35  94%    +  -

Silvi: ty malé pravidelné jsou z papíru. Taky jsem dělala, ale musí se nalakovat, jinak se odřou a taky obarvily krček, když se holky při tancováni zpotily.

reagovat Silvi 18.3.2011 9:26  44%    +  -

Hejdy: ani nepoznám, co je ten papír a co pěnovka.
Tady je nápad na tvoření z toho moosgumi a taky to nahrazují houbičkama na nádobí (je pravda, že se dá koupit ve spoustě barev, ale na menší výtvory je moc tlustá)

http://www.predskolaci.cz/?p=13821

reagovat Silvi 18.3.2011 9:13  44%    +  -

Hejdy: pěkné. To od starší holčiny musí být docela piplačka

reagovat Hejdy 17.3.2011 22:29  5%    +  -

Ještě přidávám další korálky, tentokrát je to moosgumi a tvrdý barevný papír. Vše stočené do ruliček a navlečené na vlasci. Tohle dělala moje neteř, které je 7,5 let. Je to z knihy "Kniha nápadů na celý rok".

reagovat Hejdy 17.3.2011 20:55  5%    +  -

Zdravím dámy, zkoušela jsem s pětiletou slečnou navlékat korálky. Navlékala na vlasec a tohle z toho vzniklo. Zapínání na vlasec jsem jí připravila a zbytek navlékala sama. Má krásnou soupravičku, teď se chystá na žlutou barvu pro kamarádku ze školky.

reagovat Danca24 17.3.2011 17:51  38%    +  -

dulda: zrovna nedavno jsem to dělala malýmu na karneval.Koupili jsme obyč levnou ouzkou čelenku, a na ní jsme udělali tykadla z takových drátků kterými se tušim čistí fajfky.vypadalo to pěkně a bylo to i levný

reagovat fufík1 17.3.2011 14:02  100%    +  -

dulda: čelenka bude i pěkně držet, aby to dětem nepadalo při poskakování

reagovat Silvi 17.3.2011 11:49  43%    +  -

dulda: myslím, že čelenka je ideální. Pokud nekoupíš hotová tykadla, tak na čelenku přimotáš drátek a ne jeho vršek napíchneš bambulky nebo obarvené polystyrenové kouličky. Případně můžeš místo čelenky použít čtvrtku a udělat takovou čelenku kolem hlavy (jako když děláš třeba korunu)

reagovat dulda 17.3.2011 11:45  5%    +  -

Mohly by jste mi prosím poradit,ve škole chce dělat učitelka vystoupení a všichni budou jako Ferda Mravenec a přemýšlíme co jim dát na hlavičku,něco jako čepičku s tykadlama,nebo jen čelenku?? Máte nějaký nápad?? Moc děkuji

reagovat Margarita 16.3.2011 18:56  22%    +  -

venkah: vzhled asi zimní,...ale jinak je třeba napíchat na špejli,na třeba 15-20 špejlí a ty plné špejle zas do polystyrénové koule,ale je to zimní
Jinak mozaiku-nalepit.
Pokud by se nabarvili,ale nevím jak,aby to nebylo složité,tak bys měla jarní věci - právě,že třeba i kytky.
Tak mě napadá,na čtvrtku namalovat zelené stonky a dolepit ty polystyrény jako květy,...
Nevím,zkus to

reagovat Silvi 16.3.2011 18:38  44%    +  -

venkah: a jak jsou velký? Daly by se obarvit fixama a navlékat jako korále nebo lepit k sobě jako ty kukuřicové barevné kostky do tvarů figurek

reagovat venkah 16.3.2011 11:22  94%    +  -

Holčata, napadá Vás co udělat s polystyrenovýma puclíkama? Takové ty kousky co jsou v balíku aby se zboží nerozbilo. Nechcu je schovávat až na zimní výzdobu, to bych už nenašla
Nějaký nový šmrncovní nápad postrádám. Poraďte

reagovat Ivjez 15.3.2011 22:01  35%    +  -

zisava: Jé, takhle jsme jako malé děti dělali penízky - tužkou jsme přejížděli po pětikorunách a dvoukorunách.

reagovat zisava 15.3.2011 20:51  68%    +  -

venkah: diky :-) jsem potom nasla v knizce prekreslovani kury stromu na papir, vzala jsem zeleny papiry a pak se melo voskovkama prejizdet po papiru ktery byl polozeny na stromu....jsem to nejak nevystihla a dala detem do ruky kridy,takze si to rozmazali,ale oci jim zarili a byli stastny ze neco "tvori" :-)

reagovat Margarita 15.3.2011 15:15  21%    +  -

MeduLinDa: nádhera!!!To sluníčko!!!!

reagovat venkah 15.3.2011 11:58  100%    +  -

zisava: venku cokoliv
Házet kroužky na vařečku
Míčky trefovat dovnitř do kýblu
Někde schovat poklad (krabku se sušenkama třeba) a udělat jim šipkovanou z klacíků nebo obyčejné fáborky na plot, stromy...

toho je spousta. Ale oni nejspíš vyběhnou ven a budou jen tak řádit na vzduchu

reagovat zisava 15.3.2011 9:42  81%    +  -

prosim nemate nejaky napad co delat na zahrade? klukum prijde odpoledne navsteva a ja mam pripraveny veci doma,ale bude hezky a me nic nenapada.....vek 6,6,4,3...diky moc
zdi

reagovat Silvi 15.3.2011 6:08  37%    +  -

MeduLinDa: to je suprový

reagovat MeduLinDa 14.3.2011 22:06  37%    +  -

fufík1: máš vzkaz, mozaiek mám 8 druhů a několik krabic.

reagovat MeduLinDa 14.3.2011 22:03  37%    +  -

Jarní sluníčko :-) Papírový talíř a prstové barvy.

reagovat fufík1 13.3.2011 23:19  100%    +  -

MeduLinDa: budeš mít tu mozaiku? nějak to nemůžu na mimibazaru najít

reagovat jennifer.aniston 12.3.2011 23:07  67%    +  -

MeduLinDa: díky!

reagovat MeduLinDa 12.3.2011 20:43  38%    +  -

Silvi: My jsme z Ostravy a skoro všecko jsem sháněla na netu... Máme tady dobré papírnictví, ale jinak všecko daleko, kam se s malými dvěma dětmi bez auta obtížně dostanu...

reagovat MeduLinDa 12.3.2011 20:42  38%    +  -

jennifer.aniston: Jenni, na mmb mám ID 95932. Ještě jsem k nalezení podle tohoto: mimibazar.cz/TradiceNaHromnice.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): DášaK.
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Tvoření
Přečtěte si
Plněná vejce - ideální zpracování vařených vajíček Jana (35): Do příchodu dětí jsme byli dokonalý pár. Teď jsme na rozchod Lunární kalendář: Navštivte přátele Jednodenní půsty pomáhají udržet hmotnost i zdraví Simona Krainová: Do postele chce modelku každý, ale do života ne Američanka zapomněla dvouměsíční dceru na kapotě, sedla do auta a odjela domů Síla mlčení. Kdy je dobré držet pusu a jak mlčením vítězit? Lunární kalendář: Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu Co vám krade energii? Poznejte 7 zlodějů životního elánu Mariah Carey si zaplatila celou první třídu v letadle jen pro sebe

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.