Patchwork

Vítejte na stránkách o patchworku, prohlížejte, čtěte a hlavně pište co by Vás zajímalo. Pokud potřebujete nějakou radu, určitě Vám někdo z nás poradí. Nejsme profesionálky, ale nadšené Dámy, které nebaví jen tak sedět.

A to jsme my v roce 2011 a v roce 2013:

8.8.2006

Diskusi založil(a) 8.8.2006 Ivjez

Aktuálně k vidění - výstavy po rozkliknutí odkazu

Patchworkové výstavy na webu BPK - záložka "Výstavy".
Dále k vidění se chystá patchworkové výstava v Nových Hradech. Odkaz viz web BPK nahoře.
Eva6 má své quilty k vidění v HLINSKU:

Výstava ve Špýcharu vedle zámku v ŽIROVNICI: do 27.5.2017

VÝSTAVA FULNEK: 2.-.4.6.2017

Přehled zahraničních výstav v roce 2017 viz odkaz výše na stránkách BPK.
Dejte nám vědět do vzkazů, pokud pořádáte výstavu a chtěli byste o ní na tomto webu informovat. (manka, šavi)

manka 18.2.2016 8:44

reagovat áčko 24.5.2017 22:17  28%    +  -

Vnučka dostala na vánoce deku z velikého panelu - jahodový skřítek - taky nic jiného nechtěla, jenže mamina bručela, že to furt studovala a nechtěla spát. Ale největší odměna pro mě byla, jak se s tou dekou mazlila pod stromkem, měla necelé dva roky.

reagovat Daisy123 24.5.2017 21:54  47%    +  -

niki.6: Já souhlasím, určitě klady převažují, já mám 9vnoučat, všechny mají ode mně deky malé do postýlek a pak deky velké, věkově jsou od 9let-30let a jeden můj vnuk tvrdí , že moje deky jsou ty nejkrásnější a i ty malé si schovávají, a to hřeje.... i jinak moje zákaznice se stále ke mně vracejí a vodí nové a nové......člověka to těší...přeji to všem

reagovat niki.6 24.5.2017 21:41  44%    +  -

Ale to by mi jeden příspěvek nestačil. Syn pod jinou dekou spát nechce (je mu 20), rodiče taky své deky aktivně používají a mám i spoustu další spokojených človíčků, kteří se i rádi vracejí a chtějí dárky pro své blízké. To motivuje

reagovat niki.6 24.5.2017 21:38  44%    +  -

Hmmmm, tak to teď prohodíme a napíšeme, kdo má jaký super zážitek s předanými věcmi, což?

reagovat broucinek 24.5.2017 21:05  17%    +  -

áčko: To hodně potěší

reagovat áčko 24.5.2017 21:01  28%    +  -

Také se mi ale stalo, že bývalá kolegyně dostala dečku pro mimi a po půl roce jsme se potkaly, měla ji v kočárku a hrozně chválila, že jinou nepoužívá, že je nejlepší ze všech, že ji každou chvíli pere a je stále OK. Hřálo mě to dlouho.

reagovat ivala 24.5.2017 21:00  100%    +  -

pioli: Dekuju..to jsi hodna..

reagovat áčko 24.5.2017 20:56  28%    +  -

amish: To asi každá z nás. Taky mám za sebou, když se na mnou upatlané dětské dečce odkládaly nohy nebo kolegyně chtěla ušít deku "jen takovou jednoduchou" - to už jsem ji dokázala poslat do Jysku. Dcera zase říká, že "to je hezká látka", z toho mi ušij soupravu, ale nerozfidlej to. Šiju "okýnka" a nedá mi to tolik práce.

reagovat pioli 24.5.2017 20:54  100%    +  -

ivala, Bouděnka: tak jsem látku s motýli objednala, bude znovu. Hned jak dorazí, tak ji sem hodím....

reagovat amish 24.5.2017 20:48  18%    +  -

Hezký večer, taky mám nějaké zkušenosti s darovanými PW projekty. A musím říct, že jsem se musela dost učit netrpět nad využitím. Když se zadaří a quilt se užívá, jsem ráda (a těším se, že budu moci zase něco hezkého spáchat, až to opotřebují), a když si ho obdarovaná (ý) někde šetří, nekomentuju to a snažím se věřit tomu, že je to proto, aby jí( mu) vydržel co nejdéle. A taky už vážím, komu co dám ...

reagovat broucinek 24.5.2017 20:21  17%    +  -

Ahoj všechny Taky přidám můj zážitek s patchworkem.První deku má babička ve skříni aby se neošoupal.Vzpomínkové deky pro naše taktéž.Jediní sestra používá deku jako přehoz v pracovně.Kamarádce jsem ušila deku pro syna je to ta dětská deka v galerce.Tak ta ji ocenila nejvíc.Má ji v autě pod autosedačkou aby se jí neponičilo auto.Grrrrr už nikdy.
Díky že jste mě vyslechli

reagovat šoha 24.5.2017 20:15  100%    +  -

Šklíba: Danuško, mohla bych k FEFERKÁM?

reagovat šoha 24.5.2017 19:56  100%    +  -

Šklíba: Tak to jsem ráda, ještě jsem nic neprala....

reagovat Heja 24.5.2017 19:41  55%    +  -

Šklíba: Ja som tiež mnohokrát prekvapená, koľko toho pw vydrží. Akurát výrobky nesuším na slnku, aby sa veľmi nevytiahli farby. A deky sú používam a praním mäkšie a mäkšie, príjemné na dotyk. Moju úplne prvú má teraz vnúčik na hranie na zemi, zažila už kadečo a stále je v perfektnom stave. A to bola taká pokusná scrapowka a mrcha jedna, ako keby bola nesmrteľná.

reagovat Heja 24.5.2017 19:38  55%    +  -

lidaba: Mne sa zas rozpadla jedna z prvých, tá košíková. Dcéra si ju zobrala, aby mala do čoho zabaliť bicykel, keď idú s autom na cesty. Je to asi posledné využitie tej deky. Bol to vlastne taký miniswap. 10 blokov bolo mojich, ostatné od kamarátok. No a tie použili aj staré, sprané látky, tak sa tie bloky ako prvé rozpadli.

reagovat lidaba 24.5.2017 19:33  73%    +  -

Šklíba: Máš pravdu, ta patina to ještě posouvá Naše deky jsou taky pořád v permanenci a líbí se mi čím dál tím víc. Na Hvězdném swapu se mi pravda vypraly stříbrné spirálky na spojovací látce, ale jinak ta deka zraje jako víno.

reagovat Šklíba 24.5.2017 19:27  100%    +  -

manka: Za sebe můžu říct, že patchwork snese neuvěřitelné zacházení. U nás je v neustálé zátěži, ať už na stole jako cintadla, nebo na kanapi jako přehoz a deka na přikrytí. Valchujeme to my lidi i kočky, bryndáme na to všechno možné, pořád se to pere a furt dobrý, jen to nabírá patinu. A ta se mi tuze líbí.

reagovat Heja 24.5.2017 19:23  55%    +  -

šoha: Nedávno ho dávali v TV. Bezva film - až na ten koniec...

reagovat šoha 24.5.2017 19:20  100%    +  -

Nějak jsem si vzpomněla na "zahrádkáři Kersku"....Mistře neměl byste nějakej zfušovanej oraz?....

reagovat manka 24.5.2017 17:46  73%    +  -

Dcera má mou deku složenou na sedačce a přikrývá se s ní právě ten, kdo momentálně potřebuje. Kočky na ní polehávají moc rády také, ale neničí ji, takže jsou tolerovány a používání deky jim je povoleno. Jinak je na tom přehoz přes počítačovou židli, ale tam to beru jako spotřební záležitost. Pořád dobře, když drápky zničí potah z používaných džín než židli samotnou.

reagovat Madeira17 24.5.2017 17:22  15%    +  -

Taky přídávám smutné zkušenosti, když jsem ušila pro příbuzné. Matka má deky ve skříni, aby se prej "nevošoupaly", mladí zase nechali po dekách na rohovou pohovku válet psa i kočku. Do vrtule jsem šla, když měl pes pod hlavou proquiltovaný polštářek..... chjo....od té doby zvažuju komu co šít...

reagovat Šklíba 24.5.2017 17:21  100%    +  -

Takže já vlastně můžu být šťastná, když maminka ručně prošívaný quilt povlékla, aby si ho neumazala.

reagovat zofa 24.5.2017 17:09  22%    +  -

jarojan: Taky mám takové zkušenosti. Vánoční ubrus na veliký rozkládací stůl a dodnes nevím jak vnučka z manželova strany byla spokojená!Ale že prý teď bude mít ubrus.To jsem tam dávala drahé látky a dávala jsem si záležet,aby to bylo hezké a nic! Víc ode mě nedostane nic. A basta fidli!!!

reagovat šoha 24.5.2017 15:55  100%    +  -

jarojan, niki.6: Já jak jsem šila ten nástěnný prvorepublikový quilt a kupovala jsem k tomu konzoli za 2litry (mám to v galerce)...tak to skončilo v kumbále a na té stěně teď je fototapeta...co naděláš.

reagovat jarojan 24.5.2017 15:25  9%    +  -

Taky jsem teď začátkem května darovala dětskou deku i s taštičkou na miminkovské potřeby a zpětná vazba od maminky byla taková, že nebylo ani děkuji. Předávala jsem ji babičce, ta se zmínila co je dlužná (já na to ALE NIC) a bylo.
Tak je mě to trochu líto, i když to byly jen čtverce. Ještě jsem nedala do galerky ani fotku.

reagovat niki.6 24.5.2017 12:36  44%    +  -

šoha: taky mám takových pár story ... polštáře rozkousané od králíků, řádně i počurané ... deka švagrovi strčená do skříně, nebo dotaz typu ... hele, potřebuju obměnit prostírky, ušiješ mi nějaké? (značka - zadara - dotaz mojí sestry, která vše okolo ví a nedodá, že si je ode mě klidně koupí, jako bych měla doma tiskárnu na prachy nebo na látky )

reagovat šoha 24.5.2017 12:28  100%    +  -

Polgariana: Já jsem taky neměla tušení co stojí látky a vše okolo...žehlička puštěná i týden, když jí zapomenu vypnout....

reagovat šoha 24.5.2017 12:27  100%    +  -

manka: Ty hodiny, které u toho strávím já...a to šiju pořád čtverce...ohryzky byla výjimka - dodnes nedodělaná...uff

reagovat manka 24.5.2017 12:19  73%    +  -

Nevím kdo tady někdy dával k dobru historku o kamarádce, která teprve po ušití vlastní deky došla k tomu, že to je i za běžné peníze vlastně pořád děsně nedoceněné...

reagovat Polgariana 24.5.2017 12:04  23%    +  -

šoha: dobře položila už otázku - neušila bys? ona vlastně si odpověděla hned sama v otázce. Kouzlo slova je mocné

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Ivjez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Tvoření
Přečtěte si
Barvy na zahrádce i na talíři: Objevte mangold Co vám prozradí čáry na dlani: Umíte čelit překážkám? Budete úspěšní v práci? Jak udělat dokonalý smažák? Známe 4 triky! Kde ubytovat návštěvu: Pořiďte si levnou rozkládací pohovku Slavní sourozenci: V jakých rodinách je talentu na rozdávání? Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku! Když ovečky nezabírají: Rady, jak co nejrychleji usnout Proč muži koukají po jiných ženách? Známe 5 důvodů! Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek Kdy jít k zubaři, držet dietu nebo přestat kouřit? Zeptejte se Měsíce!