Patchwork

Vítejte na stránkách o patchworku, prohlížejte, čtěte a hlavně pište co by Vás zajímalo. Pokud potřebujete nějakou radu, určitě Vám někdo z nás poradí. Nejsme profesionálky, ale nadšené Dámy, které nebaví jen tak sedět.

A to jsme my v roce 2011 a v roce 2013:

8.8.2006

Diskusi založil(a) 8.8.2006 Ivjez

Vánoční kolotoč

Kdo chcete už se můžete hlásit do Vánočního kolotoče.Info pak pošle organizátorka Dadkan e-mailem s adresami.Konec přihlašování 30.9.2017! a do 15.10. vám pošle adresu. Přihlašování na : vanocnikolotoc@seznam.cz Jako obvykle předmět zprávy prosím NICK z dámy,lépe se to pak dohledává. Dále -jméno,příjmení,adresa a můžete i doplňující info kdo chcete.

šavi 13.9.2017 22:00

Aktuálně k vidění - výstavy po rozkliknutí odkazu

Patchworkové výstavy na webu BPK - záložka "Výstavy".
Dále jsou k vidění nebo se chystají patchworkové výstavy v Brandýse, Peruci a v listopadu se chystá výstava v Opočně a Pardubicích. Podrobnosti viz odkazy na webu BPK nahoře.

Přehled zahraničních výstav v roce 2017 viz odkaz výše na stránkách BPK.
Dejte nám vědět do vzkazů, pokud pořádáte výstavu a chtěli byste o ní na tomto webu informovat. (manka, šavi)

manka 18.2.2016 8:44

reagovat Daisy123 18.9.2017 15:04  90%    +  -

šoha: Hani, prosím, kde kupuješ ten vatelín, a je bavlněný anebo umělý hlazený????, v Polytexu?????

reagovat šoha 18.9.2017 14:53  100%    +  -

Gallka: No vidíš, a hned je nás tu víc

reagovat Gallka 18.9.2017 14:46  24%    +  -

šoha: Také chodím na diskuzi každý den, podívat se co je nového, ale je nepíšu. určitě to napravím aspoň máloou zprávičkou. Tak zítra zashledanou.

reagovat šoha 18.9.2017 14:18  100%    +  -

Daisy123: Já dávám všude 180 vatelín a nejsou deky tuhé.

reagovat šoha 18.9.2017 14:17  100%    +  -

Daisy123: Já mám svojí první deku také prošitou jen do kára a peru jí pořád....ani jí nemám v galerii, musím nafotit. Šila jsem jí na umělohmotném stroji za 2.000, který jsem koupila v PENY, to byly časy, dneska nevěřím, že jsem to dala dohromady.

reagovat šoha 18.9.2017 14:14  100%    +  -

Šklíba: Byla jsem na obědě...Danuško supr, ale já bych to takto nedala.

reagovat Daisy123 18.9.2017 13:57  90%    +  -

Šklíba: no právě,máš pravdu, já dávám někdy silný vatelín a někdy dospod i flees a deky jsou takové " ňuchňací "...... pro mně je důležité, že se lidem líbí a dělají jim radost..... a to je radosti na starém bělidle, když i já mám radost, když to šiju.....

reagovat pudlice 18.9.2017 13:55  100%    +  -

Šklíba: Dani nepůjčíš mi nějakou kočku?

reagovat Šklíba 18.9.2017 13:48  100%    +  -

Daisy123: Deka volně proquiltovaná hustě na běžném šicím stroji je většinou tvrdá, takže se dává tenký vatelín a z deky je přehoz. Tak nebuď smutná a prošívej dál ve švu a budeš mít krásné, měkoučké deky. A volný quilt si nech na malé věci jako jsou dečky na stůl a prostírky.

reagovat Šklíba 18.9.2017 13:42  100%    +  -

helena.dr: Ony se na to cpou samy, je důležité jim vykázat to správné místo, kde jsou užitečné. No a kdo nemá kočky, může dát pytlík fazolí nebo čočky. Jako u Babici.

reagovat helena.dr 18.9.2017 13:40  100%    +  -

Šklíba: máš super zlepšovák...asi to budu muset těm našim ukázat

reagovat Daisy123 18.9.2017 13:39  90%    +  -

Děvčata, volně quiltované deky není nic pro mně...... já byla v létě u Kapate, ta vše quiltuje na šlapáku a já do své smrti jí nebudu sahat ani po kotníky, takže moje deky jsou prošité ve švu nebo diagonálně a nebo jen tak lehce, žádné husté péra..... obdivuji Šklíbu i Mory ,ale já dávám jen prostírky,taštičky i podkafíčka nebo i ubrusy...ale deky neeeeee.... zrovna včera jsem mluvila s jednou známou, která má ode mně asi před 6lety 4deky a říkala, že jsou stále pěkné a drží a jsou i často prané......

reagovat Miluska14 18.9.2017 13:30  36%    +  -

Šklíba: ... super nápad s odřezky jako prachovkou, vyzkouším. Já je zatím skladuju do pytle a mám představu, že je nacpu do nějakého polštáře. Zatím bez úspěchu, ve finále dám do polštáře pes kuličky.

reagovat Šklíba 18.9.2017 13:01  100%    +  -

šoha: Já quiltuju takhle:

Vidíš tam tu nahrnutou hromadu? Tak ta mi umožňuje posunovat deku pod strojem, zatímco kočky to drží, aby to nepadalo ze stolu a netáhlo.
No to je hrůza, prozrazuju know-how.

reagovat šoha 18.9.2017 12:56  100%    +  -

Šklíba: Klouzavou podložku nemám, ale ten Tvůj odkaz je supr, ale já prostě takto nequiltuji, to bez rukavic neuděláš...ale hlavně že výsledek se dostavil. Teď dělám jen bublinky, někdy větší někdy menší....a to je supr.

reagovat Šklíba 18.9.2017 12:53  100%    +  -

šoha: Používáš klouzavou podložku? Ta hodně pomůže při posouvání.

reagovat Šklíba 18.9.2017 12:52  100%    +  -

šoha: No vidíš, mě zase styl " srolovaný koberec" moc nevyhovuje. A bez rukavic ani ránu. Každý preferuje něco jiného. Co vyhovuje jedné, druhé může vadit. Proto se nemá cenu vzdávat při prvním neúspěchu, ale je třeba hledat dál postup, který bude ten pravý.

reagovat šoha 18.9.2017 12:51  100%    +  -

Šklíba: já mám navíc dodělávaný přídavný stolek a má ostré hrany, takže mi to nejde posouvat, jako Vám....malá díra ve stroji mi až tak nevadí, protože to mám srolované...spíš, že to neklouže po stolku, to je vopruz.

reagovat Šklíba 18.9.2017 12:48  100%    +  -

šoha: Deka je dřina a ty máš navíc ve stroji malou díru. Existují různé vychytávky k ulehčení dřiny. Já deky quiltuju v kuchyni na velkém stole, nahamtám si to kolem stroje a aby mi to nepadalo ze stolu dolů, kočky mi dělají těžítka.
No ale nemá každý doma ochotné kočky, že jo , takže si vypomáhájí čučvorky různě. Tady na videu je pro změnu "nadlehčovák".
https://www.youtube.com/watch?v=YnNwrsV7h-0

reagovat šoha 18.9.2017 12:47  100%    +  -

broucinek: já jí z obou stran sroluju, hodím přes rameno, quiltuji bez rukavic, ty mě vadí, dělá se mi špatně. Takže to držím za ty srolované strany a kousek po kousku.... Někdy mě to baví, jindy nadávám...ale dodělat se to musí.

reagovat broucinek 18.9.2017 12:43  35%    +  -

šoha: Já bych si asi na volné quiltování na velké dece netroufla.Když prošívám normálně tak je to občas dřina.A na volno si to ani neumím představit.Jsem zbabělec

reagovat Šklíba 18.9.2017 12:42  100%    +  -

JITULELA: Ano, normální sendvič. Naskládám do toho ořezky vatelínů.
Jinak samotné zbytky vatelínu krásně utřou prach, takže je používám i takhle. Prach to nevíří, ale požere a pak to vyhodím. Využiju tak i úplné nudličky, z kterých udělám chomáč.

reagovat šoha 18.9.2017 12:40  100%    +  -

broucinek: proto jsme tu, abychom to trošku rozhejbaly. Quiltuju teď deku, cca to bude 30 hodin a včera jsem si už nadávala, jsem z toho teda fakt utahaná. V pátek si pro ní kamarádka přijde, a chybí mi tak 4-5 hodin práce...pak nafotím. Nejlíp to jde na nějaká prostírání, naprony...deka je dřina, nikdy bych tomu nevěřila.

reagovat JITULELA 18.9.2017 12:32  62%    +  -

Šklíba: Danuš a když trénuješ, tak máš horní látku, výztuhu a i spodní látku? Já teda taky trénuju, ale na ukazování to zatím není.

reagovat Šklíba 18.9.2017 12:22  100%    +  -

Lojzi: Tak já s tím někdy ten prach taky otřu, nebo něco umeju, ale jde to pak rovnou do koše na odpadky. Moc to neskladuju.

reagovat Lojzi 18.9.2017 12:19  100%    +  -

Šklíba: taky mám koš super prachovek a docela krásně prošitejch ale když to mám quiltovat "naostro" tak mám sevřený půlky

reagovat Šklíba 18.9.2017 12:07  100%    +  -

Miluska14: Taky quiltuju staré hadry. Vždy když měním spodní nit, tak to zkusím na hadrsendviči, jestli provazuje a při té příležitosti si zkusím kousek nějakého vzoru.

reagovat broucinek 18.9.2017 12:01  34%    +  -

Jo a jdu prolízat všechny knížky a časopisy a jdu hledat co mě osloví na kolotoč

reagovat broucinek 18.9.2017 12:00  34%    +  -

šoha: No jo ale nidko nic nepíše :-)

reagovat Miluska14 18.9.2017 11:50  35%    +  -

Daisy123: ... hlásím se do klubu, také se učím volně quiltovat - byla jsem i na speciálním kurzu, ale pořád jsem se nějak nemohla domluvit se strojem. Pomohly mi až rady od děvčat tady na Dámě a zejména od Osmy - už jsem si totiž myslela, že můj stroj asi vůbec volně quiltovat nemůže ... problém byl mezi strojem a židlí a jak už se tady mnohokrát psalo, chce to cvičit, cvičit, cvičit Snažím se, ale pořád jen na nějkém "hadérku", který pak stohuji pod podsedák na židli u šicího stroje. Snad se jednou odhodlám volně prošít aspoň prostírku.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Ivjez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Tvoření
Přečtěte si
RECEPTY: Saláty na svačinu, večeři i jako příloha Okousané nehty? Přestaňte s tím jednou pro vždy! Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie Monako: Výlet nejen pro hráče Seriál Ulice: Týden plný zločinu, podrazů, trablů a intrik Štěnice zamořují Česko: Jak vypadá a jak poznat kousnutí od ní Jak pěstovat nenáročné keře s jedlými plody HELENA (48): Nejlepší ?kámoš? mého manžela je žena. Žárlím na ni Ženy prozradily: Jaký je nezávazný sex ve středním věku? 8 pozitivních věcí, které byste měla dokázat říct sama o sobě