ANDULKY

Mám tyhle zvířátka hrozně moc ráda, pokud budete mít chuť přijďte pokecat..:-)

2.11.2006

Diskusi založil(a) 2.11.2006 Radu?

JEDOVATÉ POKOJOVÉ ROSTLINY

Jedovaté pokojové rostliny jsou TADY

ividol 12.11.2010 17:13

Tady jsou Vaše andulky

Andulka-ividol,jmenuje se Petík

Andulka-Millu,jmenuje se fešák Ferda

Andulka-ZuHud,jmenuje se Filip

Andulka- Eviicky,jmenuje se Pepík

Andulka- Eviicky,jmenuje se Filípek

Andulka- konisheky,jmenuje se Čikinek

Andulka- bomi

Andulka- bomi

Andulka- bomi

Andulka- bomi

Andulka- ZuHud,jmenuje se Filip

Andulka- BarevnaLentilky,jmenuje se modrá-Mája,žlutý-Pepík

Andulka- BarevnaLentilky,jmenuje se modrá-Mája,žlutý-Pepík

Andulka- BarevnaLentilky,jmenuje se-Mája

Andulka- BarevnaLentilky,jmenuje se-Pepík

Andulka- Mirvanky,jmenuje se-Pepík

Andulka- jaholen,jmenuje se-Vilík

Andulka- Ninicky,jmenuje se-Žaky

Andulka - fuffinecky, jmenuje se Kikina

Andulka - Misay,jmenuje se Pepiček

Andulka - Helušky(maminyH),jmenuje se Pepik

Andulka - Helušky(maminyH),jmenuje se Pepik

Andulka - lenilu,jmenuje se Pepino

ividol 23.6.2009 13:46

ividol 30.10.2007 14:06

Jarmila Urbánková - MILÁČKU "Miláčku, nikdo na mě nevolá, jen on a netuší, co vlastně říká. Korálky oček, očka uličníka, rozmarně při tom točí dokola. Když píšu, jadérka mých slov chce vyzobat a zlobí se, že semínka jsou hluchá. Když šiju, doráží a niť mi cuchá, na jehle žongluje jak akrobat. Vzlétne a přistane mi na rameni, rychle se vydýchá a v okamžení s posměšky začne, nemusí se bát. Rád dělá naschvály a snáší rád mé škádlení, je přece kamarád. Miláčku, legrací si sladíš celibát?"

ividol 17.7.2007 19:32

ividol 28.3.2007 22:03

reagovat Eviicka 13.6.2014 0:37  42%    +  -

janky: tak to je mi líto

Možná se ptám moc brzy, tak se omlouvám, ale nedá mi to - uvažujete o novém? (vím, že je na to čas, ale u andulek mám zkušenost, že většina lidí - i já kdysi, si pořizuje novou co nejdříve).

reagovat Millu 12.6.2014 20:10  28%    +  -

janky:

reagovat ividol 12.6.2014 18:28  100%    +  -

janky: Bohužel, nejsou věční ani my nejsme. Tomu příštímu budete vykládat, jakej byl Pepíček frajer a zlatíčko.

reagovat janky 12.6.2014 13:44  100%    +  -

Tak dnes dopoledne Pepíček umřel... Malá ho právě s pláčem pochovala pod růžový keř.

reagovat janky 3.6.2014 8:01  100%    +  -

Millu: tak paní chovatelce bych věřila, je celkem známá v papouščím světě, andulky choval už její tatínek.... Příští andulku si vezmu asi od ní, i když je dražší - dokrmuje je rukou, takže se nebojí lidí a jsou zvyklí na ruce. Minimálně jeden krůček budeme mít ulehčený.

reagovat Millu 3.6.2014 7:49  28%    +  -

ividol: Já ti to říkala, že ty kapičky jsou životabudič.... Jsem moc ráda, že i na Petíkovi pozoruješ změnu, po jejich užívání, k lepšímu. Já je také dávám stále. Ne třeba každý den, ale Ferda by už bez nich nebyl Ferdou.

reagovat Millu 3.6.2014 7:47  28%    +  -

janky: Ach jo, je mi to líto. Ale trápí ho to už delší dobu. Snad to chovatel poznal správně co to je, jen z těch hovínek. Zkusila bych to konzultovat ještě jinde. Třeba na FB ve skupině o andulkách, jsou tam opravdu zkušení andulkáři.KUK SEM

reagovat ividol 28.5.2014 10:27  100%    +  -

Petika. Ten tablet si píše co chce.

reagovat ividol 28.5.2014 10:26  100%    +  -

janky: Aha, tak to je smutný.Ale on vycítí, že ho máte rádi a bude mít hezký konec.Vzpomněla jsem si na mého minulého Pětina a je mi do breku.

reagovat ividol 28.5.2014 10:23  100%    +  -

Petík už spotřeboval jednu a půl lahvičky kapiček a musím říct, že to na něj působí. Začal zase poletovat po bytě, nepadá na zem, posedává po obrazech a je čilej až moc.Zase začal litat poránu ke mně do postele a budí mě vřískotem.

reagovat janky 28.5.2014 10:20  100%    +  -

ividol: pořád pospával, načechraný, přestal pípat, a má úplně jiná hovínka - celá bílá, taková obrovitánská. Ráno je pod ním hromada jako hora. Tak jsem vzala hovínka k chovateli, od kterého mám Pepíčka, protože místní veterináři léčí jenom psy a kočky, a ten mi řekl totok. Zatím jí, k pití mu dávám heřmánkový čaj, ale nezdá se, že by to pomáhalo. Prý je to smrtelné a léčit se to nedá. Buď něco špatného snědl (závadné krmivo, tak jsme koupili radši nové), nebo to je vrozená vada.

reagovat ividol 28.5.2014 10:16  100%    +  -

janky: Jak jste na to přišli?

reagovat Eviicka 22.5.2014 23:55  63%    +  -

janky: Achjo, to je smutný, bohužel hodně andulek trpí na takovéto nemoce , tak snad se nebude moc trápit.

reagovat janky 22.5.2014 23:28  100%    +  -

Tak mám smutnou zprávu - Pepíček je nemocný, má problémy s játry a slinivkou... Léčitelné to není, je to jen o dožití Už ani nepípne, leda, když mu hraji na klavír... To miluje. Jinak celé dny i noci spinká. Jí sice dost, ale je mu to více-méně k ničemu....

reagovat Pavlucha 15.4.2014 15:35  5%    +  -

Millu: Ach jo,to je tak krásně napsaný:-)Jurášek a Rozárka,to vezme za srdce

reagovat Eviicka 7.4.2014 22:54  50%    +  -

Millu: taky ukápla slza, pěkně napsané

reagovat ividol 7.4.2014 19:45  100%    +  -

Millu: To bylo moc krásné počtení.

reagovat Millu 7.4.2014 19:23  37%    +  -

Tohle mě fakt dostalo. To že se lidi zbavují starých koní, psů atd. To je známé. Ale oni se chovatelé zbavují i andulek. Ti jim fakt, tak finančně zatíží kapsu, že je asi neúnosné, nechat je v klidu dožít! Dojemný příběh, který mi vehnal slzičky do očí. KUK SEM

reagovat Millu 7.3.2014 9:29  29%    +  -

Já měla toho svého současného také strašpytla, myslela jsem si, že bude takovej celej život a on jak stárne, tak se lepší. Není to sice pořád to ono, co znám od těch mejch minulejch Ferdíků, ale je to s ním také fajn a víc a víc mě nějak potřebuje ke svému životu a to mě moc těší....

reagovat ividol 6.3.2014 17:04  100%    +  -

janky: Jen pockej, jeste se z nej vyklube peknej drzounek a nebojsa.

reagovat janky 6.3.2014 16:23  100%    +  -

ividol: holka, mám radost - na to, že cokoliv nového dostane do klece, tak se tomu minimálně dva týdny vyhýbá, tak do tohohle se pustil během půl hodiny

reagovat ividol 6.3.2014 11:25  100%    +  -

janky: To je fajn, je vidět, že má rád ovocné příchutě.

reagovat janky 6.3.2014 8:53  100%    +  -

Koupili jsme Pepíčkovi sépiovou kost zalisovanou do takové růžové hmoty - měla by obsahovat nějaké minerální látky, příchuť jahodová. Ještě měli žlutou hmotu s banánovou příchutí. Jak si Pepíček nechtěl brousit zobáček u té staré, tak teď brousí ostopéro.

reagovat Millu 11.2.2014 14:24  31%    +  -

Jéé tak to jsou super zprávy. Určitě i ty kapičky přispěly ke zlepšení jeho stavu. Každé přepeřování je pro ptáčka zátěž. Tenhle můj poslední Ferda ho také dost špatně snáší. I vždycky hrozně špatně létá, jak mu chybí některá vypadnuvší peříčka. Hodně krát jsem to četla, že při přepeřování může andulka ztratit schopnost letu. Ty předešlé moje andulky to nějak nikdy nepoznamenalo, ale tady toho jo, tomu to dává zabrat a létá vždycky těžce a divně mu chrastí ostatní peříčka. Trvá to vždycky chvíli než nová dorostou.

reagovat ividol 11.2.2014 14:00  100%    +  -

janky: Přepeřování jm dá někdy asi hodně zabrat, chudinkám malinkejm.

reagovat Eviicka 11.2.2014 0:15  41%    +  -

janky: to je super, moc díky za zprávu

reagovat ividol 10.2.2014 19:59  100%    +  -

janky: To je nádherná zpráva, blahopřeju Pepíčkovi, že se vzmužil!!!

reagovat janky 10.2.2014 19:35  100%    +  -

Hlásám, že je Pepíčkovi líp. Už i povídá. Jupí
A začal přepeřovat. Myslím, že měl problémy s tím přepeřováním - furt si tahal pera z ocasu a nešlo mu to. Já myslela, že je to kvůli zácpě nebo průjmu, ale teď mu vypadlo několik velkých per, začala i malá, a Pepíček neblbne a vypadá spokojeně. On se nám chudinka asi utahal, když se snažil ta brka uvolnit. Kapičky kapu do krmení každé ráno - dostane lžičku oblíbených semínek, do kterých nakapu ty kapičky. Pak si zavolá o nášup bez kapiček. I začal poletovat po místnosti a neztrácí se. Já mám takovou radost! Děkuji všem za podporu.

reagovat janky 30.1.2014 16:40  100%    +  -

Millu: po těch kapkách baští míň...

reagovat Millu 30.1.2014 16:24  40%    +  -

janky: A jinak baští normálně? průjem může být i z nedostatku potravy...

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Radu?
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si
Skvělé vánočky krok za krokem Přítel si nechal narůst fousy a já je nesnáším! Vyzkoušejte skvělé vánoční recepty Jamieho Olivera! 10 tipů pro vánoční stůl Změnit zdraví budoucích generací? Řešením je nutriční programování 11 nejlepších filmů s vánoční atmosférou! Nepečené dobroty na poslední chvíli Jak si užít Vánoce bez výčitek a kil navíc? Kouzelné Vánoce s chytrými telefony od Lenovo Vaše příběhy: Ty nejhorší Vánoce. Co vše se vám přihodilo?

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.