bramborové pochoutky

Na jaký způsob připravujete rodince brambory, máte nějaký svůj supr receptík, který byste nabídli.

BRAMBOROVÉ TIPY

Brambory bychom měli před vlastním loupáním namočit asi na půl hodiny do studené vody ,budou se lépe zbavovat slupky.Při loupání či krájení zásadně používáme nože z nerez oceli.Pokud do vody,ve které brambory vaříme,přidáme lžičku margarínu,budou rychleji hotové.

Staré brambory nezčernají,když je vaříme ve vodě se lžičkou citronové šťávy a s dvěma kostkami cukru.

Syrové brambory pro nastrouhání nezčernají,zalijeme-li je trochou horkého mléka.

Přemrzlé brambory před vařením namáčíme čtyři až šest hodin ve studené vodě.Potom zalijeme čistou studenou vodou,po uvaření scedíme ,zalijeme novou vroucí vodou a uvaříme doměkka.Po uvaření odstavíme na několik minut bez pokličky.Brambory uvařené tímto způsobem ztratí nasládlou příchuť.

Rané brambory nejsou vhodné pro delší skladování,neboť ještě zcela nedozrály.Minimálmí doba uskladnění jsou dva týdny při teplotě jeden až čtyři stupně Celsia.

Klíčící brambory nepoužíváme na přípravu bramborového salátu.|Ve spojení s octem se totiž znásobují učinky nezdravých látek vyvolaným klíčením.

Bramborová kaše se nemaže ,dáváme-li do ní jen horké mléko.Bramborová kaše není vodová ani neřídne ,šleháme-li ji ručně.V mixeru přijme mnoho vzduchu ,příliž pění a dostává promodralou barvu.Kaši ohříváme tak ,že ji zabalíme do alobalu ,kde se nepřipálí.Můžeme ji též jednoduše ohřát ve vodní lázni.

28.8.2007

Diskusi založil(a) 28.8.2007 P@vča

(64)Bramborový salát s Moravankou

Suroviny: 700 g brambor
2 skleničky nakládané zeleniny Moravanka" (Hamé Babice)
4 vejce natvrdo
1 lžíce oleje
sůl
pepř
případně ocet podle chutí

Postup přípravy:
Uvaříme menší podlouhlé brambory ve slupce a pak je na vidličce ještě teplé oloupeme. Mezitím uvaříme vajíčka natvrdo, ochladíme je ve studené vodě a oloupeme. Obsah "Moravanky" scedíme a lák si uchováme pro případ potřeby na dokyselení salátu. Zeleninu ze sklenice (okurky, kapie, cibulky, případně i feferonku) překrájíme na menší kousky. Teplé brambory a oloupaná vejce nakrájíme na úhledné kousky do mísy (např. je můžeme protlačít přes strunový kráječ, ale mohou se nám tak dost pomačkat). Do mísy s ještě vlažnými bramborami a vejci přidáme nakrájenou zeleninu z "Moravanky" a přidáme lžíci oleje. Podle chutí osolíme a opepříme. Všechno teď zlehounka promícháme a ještě dochutíme buď zředěným octem, nebo částí kyselého láku z použité "Moravanky". Salát necháme vychladnout a rozležet ve studenu, nejlépe celých 24 hodin..

P@vča 23.11.2008 10:29

(60)Velhartický salát

500 g brambor ,
2 sýry Hermelín,
250 g salámu (Junior),
100 g žampiónů,
200 g majonézy,
200 g kysané smetany,
1 větší cibule,
1/2 citrónu,
petrželová nať,
pepř,
sůl>>

Vařené vychladlé brambory oloupeme. Brambory, Hermelín, salám a žampióny nakrájíme na kostičky, do směsi přidáme drobně rozkrájenou cibuli, jemně sekanou petrželku, majonézu, smetanu a zakapeme citrónovou šťávou. Podle chuti okořeníme a osolíme. Salát lehce promícháme a necháme proležet.

P@vča 9.10.2008 18:11

RECEPTY

(1) ŠPENÁTOVÉ TAŠTIČKY-od koukolka
(2) TORTTILA- od malinaa
(3) zapečené brambory s květákem,sýrem,chřestem
(4) Kopečky
(5) Bramborové noky
(6) LINDUŠKY
(7) BÁC
(8) PRKŠÍS
(9) TEPLÝ BRAMBOROVÝ SALÁT
(10) Bramborové placky-od macelka
(11) Bramboraky se zelim:-od wanetta
(12) Příloha i samotné-od wanetta
(13) Příloha-od koukolka
(14) Zapečené brambory s kuř.prsíčky-od vanda43
(15) Co se zbytky vařených brambor-od Jana18
(16) Příloha od KatkaA.
(17) Pražská paštika-fajnová příloha k masu
(18) Pomazánka z brambor-od Micka.pet
(19) Příloha ke kyselému mléku-od milli
(20) Zapečené brambory ze sýrem -od karmala
(21) Brambory s jogurtovou omáčkou
(22) Bramborové karbanátky se salámem
(23) FRANCOUZSKÉ BRAMBORY EXTRA
(24) Bramborové závitky-Docela rychlá a chutná večeře
(25) OMELETKA
(26) Bramborový salát-od maura13
(27) Brambory s jogurtovou zálivkou
(28) Gratinované brambory
(29) BRAMBOROVÁ PŘÍLOHA
(30) Těhotné brambory-od Kokyna
(31) Pečené brambory se dvěma omáčkami-od Kokyna
(32) Bramborové halušky
(33) Šunkové rohlíčky-od kokyna
(34) MILÁNSKÉ BRAMBORY
(35) SLOVENSKÉ BRAMBORY
(36) Houbový bramborák-od Maruna S
(37) NAŠE NÁRODNÍ BRAMBOROVÁ JÍDLA(BESKYDY)-od jiil
(38) Zapečené brambory s houbami
(39) Dušený králík s brambory, mrkví a houbami
(40) BYLINKOVÉ BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY
(41) Bramborový tatarák
(42) RYCHLÉ BRAMBORY NA PÁNVI
(43) Bramborový nákyp s nádivkou z masa
(44) Beránek z bramborového těsta -od Kokyna
(45) Brambory s česnekem od- Ludena
(46) Rozmáčklé brambory -od Beru3ka
(47) Rychlá příloha-od Kačenková...
(48) Nové brambory s rokfordovým krémem -od Emička
(49) Jarní bramborový salát-od Kačenková
(50) NASTAVOVANÁ BRAMBOROVÁ KAŠE- od Kida1
(51) Provensálské brambory-od mecík
(52) Bramborové placičky zapečené se sýrem-od kokyna
(53)KOTLETY V BRAMBOROVÉM TĚSTĚ
(54) BÁČ Z BRAMBOR-od malinaa
(55) Zapečené brambory se sýrem -od Naxii
(56) Chutné bramborové řízečky se šunkou -od Naxii
(57) Bramborový závin -od Naxii
(58) TAŠTIČKY-od novaj
(59)Korále princezny Magdy
(60)Velhartický salát
(61)Brambory podle vévodkyně
(62)BRAMBOROVÉ TĚSTO
(63)Bramborové krokety
(64)Bramborový salát s Moravankou
(65)Bramborák s uzeným masem
(66)Brambory nakyselo - klasické

P@vča 26.3.2008 19:11

Rybí polévka-od Maruna S

Rybí hlavu, ocas a vnitřnosti očistíme. Hlavu (zbavíme žaber),ocas uvaříme do měkka. Polévku přecedíme, zahustíme světlou jíškou, přidáme na tuku osmaženou zeleninu. Pak přidáme obrané uvařené rybí maso a do hotové polévky dáme na 10 minut povařit vnitřnosti (jikry nebo mlíčí, játra, slezinku). Kořeníme ji květem nebo zelenou petrželkou a zjemníme žloutkem a mlékem. Podáváme s osmaženou houstičkou (na másle).

P@vča 24.12.2007 14:34

P@vča 9.12.2007 21:00

(26) Bramborový salát-od maura13

Vařené oloupané brambory prolisuju + vajíčka, přidám půl na půl majolku(používám Boneco je příjemně kyselá)a bílý jogurt, hořčici, sůl, pepř a pořádně promíchám. Nechám chvíli stát, podle toho jak brambory nasají přidám buď majolku nebo jogurt, podle chuti. Mezitím nakrájím kys.okurky a malou cibuli, přidám a promíchám. Já osobně ho miluju, je docela lehký a dost jedlý i na chlebíčkách...

P@vča 14.10.2007 21:35

(18) Pomazánka z brambor-od Micka.pet

suroviny:

uvařené hovězí maso z polívky cca 30-40dkg,
brambory uvařené 30dkg,
rajský protlak,
cibule,
sůl,
pepř

Üvařené maso pomelu, přidám vařené brambory, nadrobno nakrájenou cibulku , raj. protlak a smíchám. ..

P@vča 29.9.2007 20:21

reagovat xany 24.11.2010 20:12  34%    +  -

no jo, americké, jen já bez koření, skrz prťata, zatím mají stravu nekořeněnou a snažím se vyhýbat i glutamátu. Celkem se daří, jen jsem někdy v obchodech jako Sherlock, když studuju složení

reagovat mlíčko 24.11.2010 20:08  68%    +  -

borovec: já takový věci můžu, dávám tam jen velmi málo majolky, takže to můj žlučník snese.

reagovat borovec 24.11.2010 20:06  87%    +  -

xany: já si míchám koření na americké tady z diskuse myslím a letos u nás vedou.

reagovat borovec 24.11.2010 20:05  87%    +  -

mlíčko:
my salát měli taky před týdnem když u nás byl vnuk

reagovat mlíčko 24.11.2010 19:59  68%    +  -

borovec: já dělala br. salát a řízky v sobotu a děti říkaly, jestli už jsou vánoce.

reagovat xany 24.11.2010 19:53  34%    +  -

borovec: to jo, tady ta diskuse je hodně neaktivní, přesto ji mám v oblíbených, protože brambory můžu na všechny způsoby

úplně nej mám i se slupkou upečené v troubě (nakrájené na osminky a na sádle, pokmínované a po upečení dokřupava hodně moc lisovaného česneku

bohužel můj chlap brambory ve slupce nechce ani vidět

reagovat borovec 24.11.2010 19:42  88%    +  -

xany: Už jsme zde měsíc nikdo nebyl.Za 30 dní začneme bramborové saláty dělat na husto

reagovat xany 24.11.2010 19:27  34%    +  -

borovec: , krásná klasika, já bych i to máslo

reagovat borovec 24.11.2010 19:22  88%    +  -

Bramborová večeře

reagovat xany 23.9.2010 19:20  29%    +  -

tak večeře nakonec kuřecí játra s tmavým pečivem, už dlouho nebyly tak příjemná změna. Naplnila jsem mražák, mladá oznámila, že jede na víkend na hdy ke kámošce. Kdybych to věděla, nakoupila bych ryby, ty ona nemusí.

reagovat xany 23.9.2010 15:20  28%    +  -

borovec: to se máš . Dědovi je vytrhali pro jistotu než šel na totální endoprotézu, měl vysoké hodnoty čehosi v krvi, tak hledali zdroj...

venku je krásný podzim,akorát na draky, škoda že jsou prtata nachlazená

reagovat borovec 23.9.2010 14:53  49%    +  -

xany: to mě snad nepotká,zatím mám všechny zuby svoje

reagovat xany 23.9.2010 13:16  28%    +  -

borovec: jo jo, u nás je to namíchané, rády jedí ta najstarší (ale od mala bojuje s nadváhou) a ta nejmenší. Prostřední žije ze vzduchu nebo co , nejí skoro vůbec. Ale podle mamky je po mně, tak to v dospělosti dožene .

Hned se líp vaří, když je víc než dva, to znám od manželovy maminky, i od té mojí, ztratila letos na houbách v lese zuby, tak mají s dědou kašovitou stravu, než budou mít oba nové

reagovat borovec 23.9.2010 13:06  49%    +  -

xany: holka,buď ráda že ti pěkně jedí.Co mamin se zlobí ,protože jim děti nejedí.Naše 3 děti rády papaly a dost .A vnoučatům chutná taky.To je krása vařit,když přijedou všichni na návštěvu třeba na týden.Jinak jsme jen 2.

reagovat janaj 23.9.2010 12:04  100%    +  -

xany:

reagovat xany 23.9.2010 12:03  28%    +  -

janaj: tak to jsi teda napsala do puntíku přesně, Rýpala a nic víc,potvora jedna. Ještě že ta roční neumí mluvit a není vybíravá .

Odpo sjedu pro maso, nebo tu s těma masožravcema nevydržím

reagovat janaj 23.9.2010 11:10  100%    +  -

xany: nebooooj, taky se v těch obrázcích bude rýpat...

reagovat xany 23.9.2010 10:53  28%    +  -

janaj: písmenka , písmenka,...koukám, že je směs obrázků a písmen, naštěstí prostřední dcera moc písmenek nezná, je jí 5

reagovat xany 23.9.2010 10:52  28%    +  -

borovec: já na ty brambory přišla teprve nedávno díky netu, člověk se pořád učí....

pomalý hrnec neznám, musím mrknout, nás je 5, ale mladá jde od října na intr zdravky, tak bude jen na víkendy

reagovat janaj 23.9.2010 10:34  100%    +  -

borovec: no, já bych taky modernizovala... ale finance... vařím na plynu, takže to se dá

reagovat borovec 23.9.2010 10:28  49%    +  -

janaj: ušetří ti energii.Já si kuchyň modernizuji,pekárna,parní hrnec,robot atd.Díky Dámě mám recepty.Včera jsem objednala pomalý hrnec-6,5 l.A jsme jen dva.Má spotřebu opravdu minimální.

reagovat janaj 23.9.2010 10:21  100%    +  -

borovec: moje mamka taky vaří jen v tlakáči - vlastně všechno, co se dá. Já ho nikdy neměla a ani nechtěla, ani nevím proč...

reagovat borovec 23.9.2010 10:15  49%    +  -

xany: já brambory tlakovém hrnci vařím.Mám už za ta (40let vdaná)léta 3 kousky.Mám už starý hliníkový jenom na brambory.Zepter na vaření.

reagovat janaj 23.9.2010 8:28  100%    +  -

xany: ... s písmenky??? Tak to by u nás byl oběd na dlouho... ---"nemáš R? jo, a ty mi dej M...."---

reagovat xany 23.9.2010 7:12  28%    +  -

krásné ráno všem, kopání ledničky doporučuju jen v případě velmi odolného partnera, ten můj už o Podlahovi nechce ani slyšet , zakopával totiž dvoumetrovou

Uvařím prďolkám rajskou s písmenky, ale co druhého, to vůbec netuším...

reagovat janaj 22.9.2010 21:12  100%    +  -

Sydžej+3děti:

reagovat Sydžej+3děti 22.9.2010 21:08  100%    +  -

janaj: zatím jo.ale že bych si sehnala od někoho rozbitou.

reagovat janaj 22.9.2010 21:03  100%    +  -

Sydžej+3děti: taky nefunguje???

reagovat janaj 22.9.2010 21:03  100%    +  -

xany:

reagovat Sydžej+3děti 22.9.2010 20:57  100%    +  -

xany: tak to jo.jinak my taky sklep nemáme ale o té lednici jsem to slyšela taky tak přemejšlím jestli mám začít kopat

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): P@vča
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Síla mlčení. Kdy je dobré držet pusu a jak mlčením vítězit? Lunární kalendář: Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu Lunární kalendář: Užívejte si života Co vám krade energii? Poznejte 7 zlodějů životního elánu Reebok Yoga Sensation: Zažijte svátek jógy v Praze Mariah Carey si zaplatila celou první třídu v letadle jen pro sebe Bratr britské vévodkyně Camilly tragicky zahynul Gita (30): Žila jsem ve stínu jeho ex Lunární kalendář: Věnujte se umělecké tvorbě Bulka v prsu: 8 nejčastějších omylů spojených s podezřelým nálezem

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.