Komunita diskuse: Patchwork

Tuto diskusi založil(a): Ivjez
Dne: 8.8.2006
Diskuse nyní obsahuje celkem 322915 příspěvků. Za poslední den je zde 3 nových příspěvků.

Nástěnka

X blok

1. X blok
2. postup bez pravítka na X blok
je to na 3 části pokračování najdete v pravem sloupci

Ivjez 15.1.2014 18:29

Malé pouzdro na kapesníčky:

Ivjez 14.10.2013 23:04

Peněženky:

http://www.liveinternet.ru/users/orhideya6868/post160225814/
http://www.fler.cz/zbozi/penezenka-renata-online-kurz-3122621
http://elily00.wordpress.com/tutorials/wallet/
Kočičková peněženka

Ivjez 13.7.2013 18:10

Jednoduchá panenka

Návod

Ivjez 6.10.2012 16:39

Kabelka od sik200,

ušít přední a zadní část z nějakého patch.vzoru, vyztužit a prošít. Vystřihnout podle šablony přesný tvar.Na top označit značky ze šablony. Ušít spodní část, (vyztužit a prošít)vystřihnout podle šablony (zase přenést značky). Taktéž zipová část-udělat dva pruhy podle šablony,vyztužit a každý přeložit na polovinu. Přehybem přišít k zipu z obou stran. Ušít poutko a uši. Poutko má rozměr 2 x 6cm a uši 2 x 30cm. Poutko a uši přišít na značky. Nejprve spojíme na obou stranách zipovou část a spodní část. Sesadíme podle značek a sešijeme.

Ivjez 21.2.2011 21:54

Volně řezané hvězdy od Lída73 a Ursis:

Postup volně řezaná hvězda ZDE

Ivjez 21.11.2010 19:13

Zipová taštička od nokyk:

Zipová taštička postup

Ivjez 16.10.2010 16:32

Lemování deky od Šavi a z webu

Deka se lemuje rovným páskem, buď jednoduchým, řežu 1,5 palce široký. Ten přišiješ buď na rubouvou stranu kraje a zahneš do lícu a prošiješ na stroji nebo na lícovou stranu, zahneš na rub a přišíváš ručně. Nebo můžeš dvojitým, který řežeš na šířku 2 palce, přeložíš a sežehlíš na 1/2 a našiješ zase z rubu nebo na líc podle toho, jestli to budeš pak přišívat ručně nebo na stroji. Postup lemování jei v každé Švadlence.
Lemování dvojitým proužkem začínám normálně z lícu, protože tam je ten rožek hezčí, pak otočím a strojem prostehuji nějakou viditelnou nití z té rubové strany - to je během chvilečky, pak otočím a ze předu jedu ve švu a podle toho stehování krásně vidím jestli se mi chytla zadní strana, nevím jestli jsem to napsala srozumitelně Našiješ lem nejdřív zezadu a pak otočíš na lícovou stranu a přejedeš strojem a hotovo našívám z líce, pak obrátím do rubu a pěkně projedu z líce kde potřebuji - buď viditelně v kraji lemu nebo ve stínu švu prvně z líce, pak jemně rozžehlím šev, otočím do rubu, založím a jedu z rubu zase kolem dokola na stroji. Hlídám si, abych měla šev na lícu co nejvíc vedle toho ohnutí.
LEMOVÁNÍ Binding

Ivjez 30.8.2010 21:13

Letící husy - rychlý postup od tety Jany!

Rychlé postupy ze dvou velikostí čtverců: pro 4 bloky s rozměrem ax2a si připravíme 1 čtverec o délce 2a+3,5cm a čtyři čtverce o délce a+2,5 cm. Dva menší čtverce položíš na velký lícem na líc do protilehlých rohů, označíš si diagonálu a od ní odšiješ na obě strany švy. V digonále rozřízneš a nehtem roztáhneš a vyhladíš šev. Na líc části velkého čtverce (teď už trojúhelníka přiložíš do rohu další malý čtverc a od jeho diagonály opět odšiješ švy na obě strany. Po rozříznutí máš hotové dva husí bloky.

Ivjez 3.8.2010 8:33

Jak na nekonečný zip -Uursikova finta s přispěním malcamy:

Ivjez 15.6.2010 20:55

Kufříček na cokoliv od Lesiny:

Podívejte se:Fotonávod kufříček

Ivjez 22.5.2010 16:08

Jak čistit traktůrek - Janome 6600:

Překlopit stroj (stáhnout dolů vyklopný stojánek) na záda , ze spodu je 5 šroubů, 4 na nožičkách a pátý uprostřed, všecky odšroubovat, sundat spodní kryt, vysát, kápnout troušku oleje do kluzných míst - je důležité používat olej na šicí stroje, čistit, dle toho, jak často stroj používáte, jinak všeobecně asi 1 - 2x za rok, nahoře na stroji jsou na vrchním krytu, ty povolit, kryt sundat . opatrně, je tam připojený cívkovač - drátek, tak dát opatrně bokem, po levé straně straně je boční kryt, taky lze oddělat a vysát všechny prostory a namazat kluzné plochy, jehelní tyč, niťová páka, uložení hřídele, atd. vždycky trošku kápnout

Ivjez 13.5.2010 21:23

Pouzdro na nůžky:

Ivjez 8.3.2010 16:17

Zkušenosti a rady při šití válecího sedáku:

Já jsem to ušila prostě jako potah na peřinu. Nahoru jsem proti sobě dala dva šedesátkové zipy a dovnitř jsem zmenšila starý povlak na peřinu, abych tam měla radši dva potahy. Už kvůli praní toho horního, protože si nedovedu představit, že před každým praním přesypávám kuličky. e to menší než peřina cca 160 *120 a v pohodě to stačí. Do dvou pytlů jsem narvala cca 750 l kuliček a ještě asi budeme dosypávat. Kdyby to udělala úplně jako peřinu tak by to bylo moc velké. A nezašívala jsem na pevno. Na ten vrchní jsem uděla dva zipy proti sobě, aby se tam dal dobře strčit ten vnitřní. Do toho jsem našila zip 40 cm, ale lepší by byl taky delší líp by se to sypalo.

Ivjez 4.1.2010 21:31

Svícínek od Dadkan 20x20 :

2x čtverec z látky,1x výplň,aby lépe držel.Sešívám vše dohromady,nechám otvor na otočení,sestřihnu švové přídavky,otočím.zašiju otvor.Přeložit na polovinu sešít v okrajích zhruba do poloviny a to samé protilehlá strana.

Ivjez 13.11.2009 17:43

Členové komunity

Celkem 1045 členů komunity.
Helili hosek Sobka Ala3 zona Majka1105 queen.111 evina101 šidka Jajan Jahudka Bazaalka Sebenka ink JitkaDri procyon RencaP janca-z janahe panelka anava HelčaBud andrepa jipe Bořena lennka.je ebige Lesas bibu lydia marcizo Iva49 Facina Daruš jbjana timoty Jamamus jita1197 omm lapunda snezienka samsonite alena30 Jagaaa sromana mamkka Lidka24 jajaxy Moriska Res. sivka Martina67 esunad Avidu horem-dolem hapunc barysek smeťoška Milena14 Lili* alibar Dess Tizi prclen may adka.67 leandra maja337 Ruzenka 23 veveruska74 HAPA Natimar Marša bingo7 1Lada gabinaa Vasil kamysa Mady B2 Asteris Matpat Julík jolinarcz jana.moz dubnak klasek Hanateta Flodur ka25 Orlice DájaJu ivus-hka Zippy galanterka 4tc IA77 Bonýsek Sizde bajusz marcelamyska chira habadka špendlík imichalova pacing bobulka37 babihela Svit1 chacha51 poupě Janova Tham-Tham Růžamarcela Pramati muna badanka Aja1955 pohanka Lada13 sima5 Bertička rohmoni alamaj sylvaho Jenda2 Helen1106 Jascha SK dupodupo RenčaZl Brumlicek nička Rosnicka tanna Maruš Jájouš zzzuzca Jaho Lidiskaanicka lidkar sluníčko.zlaté Algolka havazici nostenastol nyk1 kunraticka smallturtle jajanai bama erickam Pavla17 sedmikraska1950 LadyTera makhi Sajgonka Nilka Katulík70 TIOL Bozalu annah evachah Aknel brozinka fcelka kvietok331 osman kamilie1 mikča1 Maxijorkšířice Jolan pherenis klarova brixi homar KlaraZahradnikova hanula60 sedlo71 Helcas MILI68 Madeira0206 gaja Nelimm nezralka olti VaLeo EvaG riska k.radka aurumka Elvíra.Nová B* nj 6563 mijado Mehrun janarac zabickaaa Motylek-dc Zaneza lupajda děcka malkma ilonaka maida Andrea Malátová vvlastinkaa jáša Me to you Kevik Domeček Langi Zanitah

Správci diskuse

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Ivjez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse
Přečtěte si