Komunita diskuse: Patchwork

Tuto diskusi založil(a): Ivjez
Dne: 8.8.2006
Diskuse nyní obsahuje celkem 323137 příspěvků. Za poslední den je zde 1 nových příspěvků.

Nástěnka

Návod na seminole od eimie

Zkusím jednoduchý popis, jak to dělám já...sešiju tři řady čtverců různých barev o velikosti 10x10 cm, třeba 24 čtverců, tedy v každé řadě mám 8 kusů.....pak udělám 4 řezy přes těch 8 sešitých čtverců v různých rozestupech, takže mám 5 nových pásů. které mezi sebou promíchám a znovu sešiju v jediný blok, pak řežu zas svisle v různých rozestupech asi 12 řezů a zas promíchám, některé obrátím vzhůru nohama a sešiju....počet čtverců si uprav podle sebe, na co to budeš chtít, snad je to srozumitelné, nádherné variace pro moderní pw a vhodný do moderních bytů, kam se nehodí pw klasika, hodně štěstí
Na závěr je důležité prošití, dělám v odstínu nejtmavší použité barvy rovné čáry tvořící různé obdélníky a čtverce, které se prolínají....na jedné straně začnu a zas tam i skončím, na těch polštářkách je to trochu vidět, jeden typ je střed v drobném provedení a druhý na okraji ve větším

Ivjez 9.11.2009 23:02

Mikulášci od Včeličky:

Sešiješ ty dva čtverce po dvou stranách, kde je hřebínek a zobák (u mikulášů předpokládám že tam, kde je nos a záda), a pak to jakoby rozplácneš, neboli přiložíš šev na šev, a prošiješ třetí stranu. dobré by bylo, kdybys nezapomněla někde nechat díru na obrácení
sešijete nahoře nad čepicí a dole pod vousy rovně...a pak se to nedokončené ,,rozčapí"...to už uvidíte..nacpete dutým vláknem..nebo něčím jiným a sešijete..to už se vám bude rýsovat...

Ivjez 4.11.2009 15:36

Vánoční zvoneček od Jableny:

Šila jsem je vysoké 10cm. Dáme na sebe lícem dvě látky a 6x obkreslíme. Šablonu je třeba vždy dávat jedním směrem. Dílky sešijeme. Z vnitřní strany si necháme malý otvor na vycpání.Nastřihneme a obrátíme. Vycpané dílky sešijeme k sobě nahoře a dole a ozdobíme mašlí arolničkou.

Ivjez 24.10.2009 11:56

Frňáčkovník od FeFeRkY:

Ivjez 22.10.2009 21:29

Kočičí inspirace

Ivjez 20.10.2009 22:17

Jablíčko od Erawan:

Je stažené pevnou nití a jak stopka, tak lístky i dole bubák jsou jen přišité do toho "důlku".

Ivjez 20.10.2009 18:56

Dýně podle hoksely, ušila hana13:

Dýně od hoksely

Ivjez 12.10.2009 17:48

Taška podle Choivy /popsala Lesina/:

Dá se ušít i bez střihu a je fakt jednoduchá. Veškerou parádu dělá kapsa, se kterou je možné si libovolně pohrát. Někdo šil klasický japonský blok, někdo aplikace, já sovy, jedna kabelka měla na sobě krysu :) Stejné kabelky plánuju ušít svým holkám, ale v jiných barvách. Byla to opravdu pohodlná práce, rychlá a bez záludností.
Základ je zesendvičovaný blok - obdélník. Já měla rozměr 30x80 cm, ale originál byl tuším o chlup menší. Z toho prošitého bloku (klasicky top - má mám jednobarevný len, termolín, podšívka) jsem na jedné straně uřízla pruh 9x30 cm a všila úplně jednoduše zip. V rubu jsem zip ručně přišila k podšívce.
Blok jsem pak přeložila k sobě - vznikl mi dvojitý obdélník cca 30x40 cm a nahoře jsem si křídou nakreslila tvar odstřihu. Ještě před tím jsem si ušila ucho - já ho mám široké 4,5 cm, tak podle toho jsem nechala široký ten zub nahoře. Vyzoubnutí dolů mám asi 4 cm.
No a pak stačilo kabelku jen sešít - do zubu se všívá popruh kabelky, na druhé straně jsem všila poutko na provléknutí druhého konce prpruhu - viz foto nahoře. Dno je v kuse, sešívala se jen po stranách a nahoře. Já si šev pak začistila a sešila rožky u dna aby mi případně stála - u originálního střihu se to nějak vystřihovalo rovnou, ale mi přišlo jednodu3ší to udělat takto.
Kapsu jsem si šila dodatečně a ručně přišila, ale je možné ji přišít sendvič a teprve pak kompletovat kabelku - holkám to asi udělám tak :)
Kapsa je dvojitá, já ji mám 18x22 cm, přední kapsa je se zipem - nahoru jsem použila odstřižek z vyzoubnutím hlavního bloku, záda jsou také sendvič. Tím, že je přišitá ze tří stran, vznikla i zastrkávací kapsa. V původním střihu je tuším kapsa jen na knoflíkách.
Do kabelky se pohodlně vejde A4, je překvapivě prostorná.
Doufám, že jsem to popsala alespoň trochu srozumitelně :) Mě se ta Ivina tak líbila, že jsem neodolala (a se mnou celá Višňovka :D)

Ivjez 3.10.2009 22:17

Stromeček - meduňka a vosarka:

Podle šablonky jsem nastřihla 4 celé stromečky, po dvou jsem je sešila k sobě, dole jsem nechala otvor na obrácení. Před otočením je nutné odstřihnout špičky a nastřihnout růžky. Otočit, vyžehlit, přiložit k sobě, středem prošít. Před prošitím je dobré si švové přídavky už založit dovnitř stromečku. Pak už se jenom vyplní jednotlivé dílky třeba vatelínem a otvory se sešijí v ruce.

Ivjez 3.8.2009 19:06

Jak dostat obrázek na látku - rada od hoksely

Návod

Ivjez 1.8.2009 10:28

Obal na kytaru od ravy:

Kytaru jsem obkreslila, zaoblila velké výkroje, přidala na švy. Vystřihla 2x. Na vrchní díl jsem dostřihla kapsičku, všila zip. na zadní straně je vnitřní kapsička na gumu, aby nevypadnul obsah. Celé podloženo vatelínem trochu tvrdším, vnitřek je z flanelu, aby se nástroj neodřel. Boční díl je vlastně obvod , výška dle nástroje. Přední díl a boční díl je spojen zipem, dala jsem dva proti sobě. Před sešitím jsem na zadní díl našila poutka s kovovým polokroužkem tam se uchytí na karabinky popruhy, stejně jako na batohu. Ucha na držení do tuky jsou patrné z fotografie. Komu to nebude stačit ozvěte se do vzkazů. Příjemné šití.

Ivjez 30.6.2009 13:42

Jehelníček jablíčko od Erawan:

Ivjez 10.6.2009 23:21

Kufříček od Sik200:

Zkusím to trochu popsat:Základ je ovál 32cmx15cm. Metrem jsem si změřila obvod toho oválu- 85cm. To je rozměr bočního dílu. Výška je 15cmplus3cm = 18 cm.Těch 15 cm to je nějaký patch díl a ty 3 je horní část. Dáš si to k sobě a oba díly olemuješ-a tam našiješ zip.(85 cm s dvěma jezdci. Já dávám zip na metry a jezdce natáhnu z každé strany jeden)Když chceš kapsy, tak ušiješ pruh látky, který začistíš (délka 80 cm), a našiješ zároveň s dnem a prošiješ přihrádky. Teprve teď ten boční díl spojíš a šev začistíš. Teď našpendliš víko,přišíješ a olemuješ. Stejným způsobem přiděláš dno.Na víko se našije nějaké ucho (17x4cm) a na vyztužení jsem do víka a na dno dala tuhý vlizelín(nažehlovací) od Waji. Uf snad to bude aspoň trošku srozumitelné.

Ivjez 10.6.2009 23:17

Taška nákupka od lecre a danky, další nákupky...

Postup

Ivjez 25.5.2009 17:00
 

Členové komunity

Celkem 1045 členů komunity.
hosek Helili Sobka queen.111 Majka1105 šidka evina101 zona Jahudka Sebenka janca-z Jajan Ala3 Bazaalka ink JitkaDri procyon RencaP janahe panelka anava HelčaBud andrepa jipe Bořena lennka.je ebige Lesas bibu lydia marcizo Iva49 Facina Daruš jbjana timoty Jamamus jita1197 omm lapunda snezienka samsonite alena30 Jagaaa sromana mamkka Lidka24 jajaxy Moriska Res. sivka Martina67 esunad Avidu horem-dolem hapunc barysek smeťoška Milena14 Lili* alibar Dess Tizi prclen may adka.67 leandra maja337 Ruzenka 23 veveruska74 HAPA Natimar Marša bingo7 1Lada gabinaa Vasil kamysa Mady B2 Asteris Matpat Julík jolinarcz jana.moz dubnak klasek Hanateta Flodur ka25 Orlice DájaJu ivus-hka Zippy galanterka 4tc IA77 Bonýsek Sizde bajusz marcelamyska chira habadka špendlík imichalova pacing bobulka37 babihela Svit1 chacha51 poupě Janova Tham-Tham Růžamarcela Pramati muna badanka Aja1955 pohanka Lada13 sima5 Bertička rohmoni alamaj sylvaho Jenda2 Helen1106 Jascha SK dupodupo RenčaZl Brumlicek nička Rosnicka tanna Maruš Jájouš zzzuzca Jaho Lidiskaanicka lidkar sluníčko.zlaté Algolka havazici nostenastol nyk1 kunraticka smallturtle jajanai bama erickam Pavla17 sedmikraska1950 LadyTera makhi Sajgonka Nilka Katulík70 TIOL Bozalu annah evachah Aknel brozinka fcelka kvietok331 osman kamilie1 mikča1 Maxijorkšířice Jolan pherenis klarova brixi homar KlaraZahradnikova hanula60 sedlo71 Helcas MILI68 Madeira0206 gaja Nelimm nezralka olti VaLeo EvaG riska k.radka aurumka Elvíra.Nová B* nj 6563 mijado Mehrun janarac zabickaaa Motylek-dc Zaneza lupajda děcka malkma ilonaka maida Andrea Malátová vvlastinkaa jáša Me to you Kevik Domeček Langi Zanitah

Správci diskusePřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Ivjez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse
Přečtěte si