Komunita diskuse: Patchwork

Tuto diskusi založil(a): Ivjez
Dne: 8.8.2006
Diskuse nyní obsahuje celkem 322792 příspěvků. Za poslední den je zde 1 nových příspěvků.

Nástěnka

Signovky od Eimie /barvyJavana/

Tak nejdřív jsem si vystřihla z gumy jablko a lípla ho vteřinovým lepidlem na dřevo typu kulaté razítko, pak natírám štetcem gumu na razítku a prsk s tím na látku, použila jsem základní světlou zelenou, pak jablko upravuju dál, udělám šteteškem šmrnc stopku v jiné barvě, šmrnc listy, šmrnst párátkem ten šušeň dole, je mi líto zbytku ba štětci, co vedle maluje sousedka a tak šmrnc do jablka trochu červené a nakonec dělám okraj signovky zelenou barvou tupováním štětce - trochu namočím do barvy a ťup ťup jedu. je nejlépe to nechat 24 hodin zaschnout a pak z rubu přežehlit, černá barva je obyčejný fix permanent, tím dopíšu pak vše co budu potřebovat....zkoušela jsem před měsícem tenhle tisk na látku a vyprat a nemá to chybu.

Ivjez 10.7.2007 19:57

Jak olemovat chňapku - podle mahru- odkoukala od Dad.ly

Dávám lícem k sobě, vrchní a zadní stranu chňapky,vatelín a ještě jednu jakoukoliv látku, aby se mi vatelín nezachytával do zoubků.Když chňapku lemuji, tak šikmým proužkem z lícní strany strojem a zadní ručně.

Ivjez 18.6.2007 17:58

Tašky podle mahru:

Já si dám top,vatelín,podšívku,prošiju jak chci, našiju kapsičku na vnitřní stranu, další na venkovní stranu, dozadu, snažím se využít už švů z prošívání. S odpovídajícím bočním pruhem(vrchní látka+ vatelín+ podšívka)to sešiju do licní strany a našiju šikmý proužek po obvodu z jedné strany strojem a druhé ručně.Stejně i zadní stěnu. Zarovnám a stejným způsobem udělám vrchní stranu. Uši jsem všechny přidělávala na vrchní stranu asi 10 cm pod okrajem.Tak a teď se mi to zdá také složité

Ivjez 9.5.2007 18:29

Tašky dle ivaly:

No,šila jsem to podle toho,jak mně vyšly bloky.Modrá je 35-40, hnědá 40x40... A uši dělám - pruh látky - 8 cm široký, asi 100 cm dlouhý.Do toho vložím popruh-prodává se ve švadlence-používám 2cm šírku..A to látkou ten popruh obtočím-a prošiju...A pak našiju na kabelu.A kabelu-ušiju vrch,dám vatelin,vnitřek-sešiju kromě té kratší strany..Otočím,prošiju.Pokud chci kapsičky-na ty jsem v tom fofru zapomněla,tak je našiju na tu podšívku...Pak teda přišiju,otočím....prošiju....a sešiju boky,zapravím vrch a přišiju ucha... Toť rychlokurz. Pokračování:No já udělám teda ten topík.Buď máš vzorovaný jen přední díl-a zadní jednobarevný,nebo jak chceš,můžeš mít barevný oba....takže rozložím na zem.a je to asi rozměr 45x90....Položím si ho na vatelin,obstřihnu.Přicikcakuju.Pak vezmu podšívku-stejnou velikost-a přiložím na ten topík s tím vatelínem-a rozvrhnu si kapsičky. Pak vezmu ten topík,položím ho na zem-vatelinem dolů-a přiložím podšívku-všechno má stejnou velikost.A v bocích přišiju...Jen ty boky.Vrch i spodek nesešiju... Pak to obrátím,vyžehlím...Pak prošiju-ale bacha,většinou mám ty kapsičky na té druhé straně,ať si je neprošiješ!! Tak pak sešiju ty boky-a mám kabelu...Obcikcakuju ta ty krátké strany...pak šikmým proužkem zapravím....A nakonec přišiju ucha....do vnitřní strany... Někdo třeba ty uši vloží mezi ten vatelin a podšívku...to záleží už na Vás....

Ivjez 8.5.2007 18:58

Aplikace s freezer papírem- dle rady Majlíny

Pěkně obkreslím motiv,nažehlím na látku,tužkou obkreslím a obstřihnu asi 3mm od čáry.Na podkladu už mám namalované(zase obyč, tužkou)to co a kam se bude aplikovat,nastehuji na místo kam ten kousek patří(když jsem špendlila tak se mně nitě při aplikování zachytávaly o špendlík).Aplikaci šiju z prava do leva a špičkou jehly zastrkuji švový přídavek pod látku.(v oblých nebo naopak vypouklých místech samozřejmě švový přídavek nastřihuji)Moc dobře se na látku kreslí,když si ji položíš na smirkový papír nalepený na nějakém prkýnku,ale to určitě všichni znáte.

Ivjez 6.5.2007 19:21

Členové komunity

Celkem 1045 členů komunity.
Helili queen.111 Sobka Majka1105 Jahudka evina101 zona Bazaalka šidka hosek Sebenka ink Jajan JitkaDri procyon RencaP janca-z janahe Ala3 panelka anava HelčaBud andrepa jipe Bořena lennka.je ebige Lesas bibu lydia marcizo Iva49 Facina Daruš jbjana timoty Jamamus jita1197 omm lapunda snezienka samsonite alena30 Jagaaa sromana mamkka Lidka24 jajaxy Moriska Res. sivka Martina67 esunad Avidu horem-dolem hapunc barysek smeťoška Milena14 Lili* alibar Dess Tizi prclen may adka.67 leandra maja337 Ruzenka 23 veveruska74 HAPA Natimar Marša bingo7 1Lada gabinaa Vasil kamysa Mady B2 Asteris Matpat Julík jolinarcz jana.moz dubnak klasek Hanateta Flodur ka25 Orlice DájaJu ivus-hka Zippy galanterka 4tc IA77 Bonýsek Sizde bajusz marcelamyska chira habadka špendlík imichalova pacing bobulka37 babihela Svit1 chacha51 poupě Janova Tham-Tham Růžamarcela Pramati muna badanka Aja1955 pohanka Lada13 sima5 Bertička rohmoni alamaj sylvaho Jenda2 Helen1106 Jascha SK dupodupo RenčaZl Brumlicek nička Rosnicka tanna Maruš Jájouš zzzuzca Jaho Lidiskaanicka lidkar sluníčko.zlaté Algolka havazici nostenastol nyk1 kunraticka smallturtle jajanai bama erickam Pavla17 sedmikraska1950 LadyTera makhi Sajgonka Nilka Katulík70 TIOL Bozalu annah evachah Aknel brozinka fcelka kvietok331 osman kamilie1 mikča1 Maxijorkšířice Jolan pherenis klarova brixi homar KlaraZahradnikova hanula60 sedlo71 Helcas MILI68 Madeira0206 gaja Nelimm nezralka olti VaLeo EvaG riska k.radka aurumka Elvíra.Nová B* nj 6563 mijado Mehrun janarac zabickaaa Motylek-dc Zaneza lupajda děcka malkma ilonaka maida Andrea Malátová vvlastinkaa jáša Me to you Kevik Domeček Langi Zanitah

Správci diskuse

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Ivjez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse
Přečtěte si