Komunita diskuse: Hubneme s Editou Sipeky

Tuto diskusi založil(a): Zdena65
Dne: 22.8.2005
Diskuse nyní obsahuje celkem 84399 příspěvků. Za poslední den je zde 0 nových příspěvků.

Nástěnka

předsevzetí lebahu
její blog

Zdena65 17.9.2014 18:28

Zdena65 3.11.2013 21:31

Vzpomínka manžela na Editu

Ak s niekým prežijete viac ako tridsať rokov, neznamená to, že ste len prekonali perlové výročie. Pre Júliusa Sipekyho (56) bolo manželstvo s cvičitelkou Editou Sipeky (+51)zmyslom života.
Keď známa odborníčka na zdravú výživu v decembri 2010 podľahla rakovine maternice, život sa pre pána Júliusa tiež skončil.
"Spočiatku som veril, že to zvládnem, no potom som si začal uvedomovať, že to už nikdy nebude ako predtým," vzdychne. Ich senecký dom,kde spolu žili 15 rokov, je ešte aj dnes bez optimistickej gazdinej pustý.
"Je tu neznesiteľné ticho. Keď Edita žila, bolo tu vždy veselo. Cítim sa sám, preto radšej idem medzi ľudí", netají vdovec, ktorý jednu časť príbytku prerába na penzión.
Žila v noci, o chod domácnosti sa staral manžel r>Aká vlastne bola žena, na ktorú ani po pol druha roku nedokáže zabudnúť ? "Jedinečná. Viete, ona žila najmä v noci. Vtedy písala knihy. Aj dnes ju počujem, ako na mňa volá z izby, aby som jej uvaril kávu alebo pripravil jedlo," spomína pán Sipeky, ktorý bez frflania priložil ruku k domácim prácam. Tak sa naučil aj variť.
"Keď ja som vstával, ona išla spať. Iné to bolo iba vtedy, keď musela ísť niekam prednášať. Ani nespala, len vypila kávu, sadla do auta a ja som jej robil šoféra. Bál som sa, aby sa jej cestou nič nestalo," vysvetľuje model, aký u nich roky fungoval.
V manželstve nasadila latku príliš vysoko.
Aj keď so smťou manželky stále nie je vyrovnaný, nový vzťah nezatracuje.
"Nie som proti tomu, i keď aj ja už mám svoje roky. A tiež som asi náročný, lebo Edita nasadila veľmi vysokú latku", zdôrazní. Hoci si uvedomuje, že čas už nevráti a osud nezvráti, manželka zostane navždy v jeho srdci na prvom mieste. Po jeho boku by však mohla nájsť šťastie nová žena, ktorá by mu vrátila úsmev na pery. Nájde sa taká ? My veríme, že áno a život pána Sipekyho bude mať opäť zmysel ...
Niekto prežije dľhé a pokojné manželstvo, iný zasa kratšie, no o to intenzívnejšie. To je aj prípad vdovca Júliusa Sipekyho, ktorý sa so známou cvičiteľkou Editou Sipeky nikdy nenudil. Dodnes na to rád spomína. No už iba cez slzy.
Najhektickejšie roky si Sipekyovci užili krátko po svadbe. Keď sa po štvorročnom vzťahu vzali, Július mal 22 a Edita iba 18 rokov. V roku 1983 chceli mladomanželia zo Slovenska utiecť za lepším životom a emigrovať do Nemecka. Podarilo sa to však iba Júliusovi, Edita musela zostať na Slovensku.
Utekali zo Slovenska ako zločinci.
Celých šesť rokov žili Július a Edita oddelene. On podnikal v Nemecku v oblasti gastronómie, ona sa starala o ich staršieho syna Erika na Slovensku. Keď pán Sipeky propravil pôdu pre ich spoločný život, stačilo už iba dostať Editu a syna za hranice.
"Manželka a syn utekali cez rakúske hranice. Na aute som ich čakal za takým plotom, stačilo ho preskočiť. No bola tam úzka cesta a nedalo sa na nej autem otočiť tak som zaradil jednotku a prerazil ten plot", prehodí pán Ďuso.
Spomienky na útek zo Slovenska mu priženú myšlienky na ženu, ktorú miloval najviac na svete a ktorú mu pred temer dvoma rokmi ukradla rakovina maternice.
"Viedli sme pestrý život. Aj sme si užívali a so všeličím zápasili", zdvihne hlavu k oblakom a zadíva sa do diaľky. Akoby posielal svojej Edite nemý odkaz do neba. Ešte stále sa s ňou tajne rozpráva, hoci mu odišla pred pol druha rokom.
"Dokonca nás pri úteku zachytila kamera a boli sme vo večerných správach", trhne mu kútikem úst.
Za hranicami rodnej krajiny si svadbu zopakovali.
Netají, že aby mohol objať prvorodeného syna a manželku bol schopný urobiť čokoľvek. A urobil by to znova, keby mohol svoju osudovú lásku ešte aspoň raz v živote držať v náručí. Túto možnosť ale nemá ...Edita sa za svojím mužom nakoniec dostala, musela sa však najskôr vydať za iného, aby mohla zostať v zahraničí. Pomohol im s tým kamarát z Ameriky a v čase, keď sa Edita stala jeho ženou, čakala už s Júliusom ich druhého syna. Vraj to boli krásne časy. Na spomienky však pán Július zostal už iba sám.
Po Edite mi zostali dve úžasné deti.
Ak nám osud vezme človeka, ktorého sme milovali, snažíme si uchovať si naňho nejakú spomienku. Spoločnú fotografiu, drobný predmet, obľúbený parfum ... Ale najlepšie je, ak nám po ňom zostane dieťa.
Také šťastie mal aj vdovec po známej cvičiteľke Edite Sipeky, pán Július, ktorému po náhlej smrti milovanej ženy zostali dvaja skvelí synovia. Starší Erik (34) si s rodičmi zažil veľa. Július krátko po jeho narodení emigroval do Nemecka a tak žil na Slovensku iba s mamou. O pár rokov neskôr však utiekli za otcom a 12 rokov žili na Západe. Kedže Sypekyovci pracovali v oblasti gastronómie, malé chlapča si postupne obľúbilo kuchyňu a všetko, čo je s ňou späté.
"Erik rád jedol, ale aj varil", prezradí pán Sipeky a usmeje sa. To sa vraj postupne odzrkadlilo na jeho postave a vyrástol z neho chlap ako hora. Keď sa zamiloval, povedal si, že zhodí. Jeho mama bola odborníčkou na zdravú výživu a jej rady mu vtedy prišli vhod.
"Erik si upravil jedálniček a začal behať. Najskôr mu to robilo problém, potom už behal denne niekoľkokilometrové trate. Váha išla dolu", prezradí synov úspech Július. Jeho starší syn však pri varení nezostal, už pár rokov žije v Bratislave a je riaditeľom úspešnej spoločnosti.
Ani po mame ani po otcovi.
Mladší Marco (22) prekvapil rodinu a stal sa slobodným umelcom."Zažral" sa do muziky a je členom hip-hopovej skupiny A.M.O.
"Už päť rokov preňho neexistuje nič iné, iba hudba. Vždy keď sa do niečeho pustí, dotiahne to do konca", pýši sa mladším potomkom pán Ďuso. Marco sa len nedávno odsťahoval z rodičovského domu a tak jako jeho brat, žije v bratislave. Cez leto brázdi hudobné festivaly a s kapelou sa chystá do Berlína. Našiel sa aj v umení a tetuje, jeho dielo nosí dokonca na tele aj otec.
"Som rád, že naši synovia robia to, čo ich baví a sú úspešní. Vždy boli samostatní a vedeli sa o seba postarať. Aj Edita bola na nich hrdá", vzdychne si. Náhla smrť mamy vraj nimi otriasla, no obaja rýchlo pochopili, že život ide ďalej.
"Sú mladí, s Editinou smrťou sa ešte dokázali vyrovnať. Ja to mám trošku inak", nezaprie neutíchajúcu bolesť v srdci zronený vdovec.
Verný psík bdel pri nej až do konca.
Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Toto silné puto zažívala aj známa cvičiteľka Edita Sipeky so svojou sučkou Donou. Verný psík bdel pri jej posteli do poslednej chvíle ...
Edita Sipeky si dva roky pred smrťou zaobstarala sučku kokeršpaniela a bola to láska na prvý pohľad ! Dona jej bola stále v pätách, vedela ju rozosmiať a keď Edite nebolo do smiechu, pritúlila sa k nej a svet bol hneď krajší.
"Edita milovala psov, mali sme ich niekoľko", prehodí vdovec po známej cvičiteľke, Július Sipeky.
"Dona pri nej sedela do úplného konca", hovorí so smútkom v hlase a nežne pohľadí domáceho miláčika. Veď okrem detí je jediným, čo mu po manželke zostalo. Keď lekári pani Editke oznámili, že má rakovinu maternice, nielen jej, ale aj celej rodine sa zrútil svet. Smútok, ktorý v dome v Senci zavládol, vycítila aj Dona. Snažila sa svoju paničku rozveseliť, túlila sa k nej ešte viac ako predtým, na Editinej tvári však už videla iba úsmev cez slzy.
Milovaný psík trpel s Editou až do jej smrti.
Psičkári tvrdia, že pes vycíti všetko. Tak to bolo aj v prípade ťažko chorej Edity. Keď choroba neustupovala, Dona začala chodiť po dome ako bez duše. Aj keď Edita stále verila, že nad zákernou pliagou vyhrá a na chvíľu sa aj zdalo, že to tak bude, dopadlo to inak. Svoj boj nakoniec prehrala. Verný psík však do jej posledných dní bdel pri jej posteli. Keď Edita navždy odišla, Dona ju niekoľko dní hľadala po dome, zavýjala, až nakoniec pochopila, že svoju paničku už nikdy neuvidí. A tak se upla na Editinho manžela Ďusa. Dnes po dvore behajú dve rozkošné šteniatka, Dona totiž pred pár mesiacmi priviedla na svet dvojčatá. Aby jej a vdovcovi bolo aspoň trochu veselšie.

Zdena65 8.9.2012 11:38

ODKAZ NA STRÁNKU:

MAJKA - chudnime spolu

hanka25 6.6.2012 22:52

Tabulka:

tabulka

hanka25 17.1.2011 23:04

Jarná očista organizmu

Od budúceho týždňa začína pôst. Štyridsať dní by sme striktne hľadieť na to, aby sa naše telo zbavilo toxínov, ktoré sa v nás ukladali celú zimu. Aj keď sme počas zimy dbali na dostatočný prísun vitamínov, aj keď sme športovali a dodržiavali zásady zdravej životosprávy, jar je jar a náš organizmus z vďakou prijme každú zmenu, ktorú si doprajeme.

Čo pôst znamená vie každá z nás. Dobrovoľné sa vzdáme takých potravín, ktoré nás zaťažujú. K najjednoduchším formám pôstu patrí vylúčenie akéhokoľvek mäsa z nášho jedálneho lístka. 40 dní bez mäsa? Áno, dá sa. Naše telo si vydýchne a náhli deficit živočíšnych bielkovín si začne riešiť po svojom. Budú sa nám žiadať jedlá, ktoré obsahujú vysokú koncentráciu rastlinných bielkovín.

Pre odvážnejšie existuje takzvaný alternatívny pôst. Je dosť náročný a vyžaduje si odhodlanie a disciplínu. 1,7 – 3 litre tekutín a len jedno pôstne jedlo denne. Ako mních. Znie to síce hrôzostrašne, ale vraj sa to dá vydržať. Ovsená, alebo jačmenná kaša, zemiaky, dusená zelenina, polievka + jedno ovocie denne nám môže pripomenúť stravovanie chudobných ľudí spred dvesto rokov. Ani tu sa nemá jesť žiadne mäso...:o)) Niet divu, že tento druh pôstu je v našej dobe zaznávaný.

Prijateľnejšou verziou pôstu sú pre nás očistné dni – krátke a rýchle zásahy do nášho organizmu síce nemajú taký účinok, ako dlhodobí pôst, napriek tomu pomáhajú reštartovať nielen naše telo, ale predovšetkým našu psychiku. Ovocný, zeleninový, alebo úplná hladovka raz týždenne má svoj význam. Ak sa očistný deň opakuje pravidelne – ideálny je každý piatok – jeho priaznivé účinky oceníme veľmi skoro. Apropo hladovka. Nikdy som neverila, že niečo také zvládnem. A potom to išlo samo. Inšpirovala ma moja priateľka Mirka, ktorá každý rok absolvuje týždeň „hladomoru“ a to ešte s radosťou – povedala. Chcela som to skúsiť. Nie kvôli hmotnosti, tá je ok. Pôstny termín som síce trocha predbehla, ale čo už. Cítila som sa tak nijak. Taká vyprahnutá, bez elánu, žiadna radosť zo života, poznáte to, proste na nič. Rozhodnutie padlo v nedeľu. Celý deň som preležala a sledovala jeden film za druhým. Oťapená, prejedená, unudená z ničnerobenia som vstala a išla uvariť čokoládový puding. Bolo desať hodín večer. Puding som nezjedla a nejedla som nič celý ďalší týždeň. Len voda, čaj a rajčinová šťava. Tá sa mi fakt žiadala. Bola som šokovaná. Vôbec som sa nemusela premáhať, žiadne bolesti hlavy od hladu, žiadne sebazapieranie sa. Jednoducho som necítila potrebu jesť. Zaskočilo ma aj to, že nezapíjam hlad. On tam proste nebol. Miesto 4 – 5 káv denne som počas hladovky vypila len jednu. Mám dosť nízky krvný tlak, čakala som, že budem mať závraty. Nič. Normálne som fungovala. Pracovne aj doma. Dokonca som varila, ale ani vtedy mi nenapadlo, že si niečo dám... Prirodzený hlad sa dostavil presne o týždeň.
Výsledok? Počas hladovky som schudla 4200 gramov. Odvtedy sa mi nežiadajú sladkosti, čo teda fakt nechápem. Cítim sa neuveriteľne dobre a ten bláznivý týždeň spôsobil, že som sa skutočne prebrala. Takže vrele odporúčam, ak máte odvahu...

P.S. Na každý pôst sa treba duševne pripraviť. Dbajte na to, aby každá zmena, na ktorú sa chystáte mala dostatočne dlhú prípravu. Relaxujte a pripravte svoju psychiku na veľké zmeny.
Do pôstu sa nikdy nepúšťajte nasilu. Pôst je predovšetkým pohoda mysle, až potom sa môže naše telo bez stresu zaoberať našou telesnou schránkou.

hanka25 2.4.2010 14:53

ĎAKUJEM ZA TAKÚ RADU!

Ide o to, že človek s nadváhou 6 – 10 kilogramov je v celku v pohode. Uvedomuje si, že má čosi navyše, ale jeho stravovanie a fyzický pohyb je v podstate v poriadku. Neje veľa, dokonca sa často stravuje veľmi zdravo, takže je ťažké predstaviť si, že by mal zredukovať, alebo upraviť svoju stravu. A otázkou je AKO? Pointa je v tom, že pri „nadváhe“ 6 – 10kg sme úplne v pohode. Takže - ani z voza ani na voz.

Ako som to robila ja? Mám výšku 161cm. Moja normálna hmotnosť by mala byť 61kg! Až keď som schudla na 61 kíl, zistila som, že ešte stále nie som štíhla. Sranda nie? Na drieku som mala cca 4 centimetre sadla. Vlastne na celom tele som mala ešte tak 3 – 4 cm slaniny. Ako to je možné? – uvažovala som. Vysvetlenie: Svoje chudnutie som celý čas veľmi prísne pozorovala. Každú zmenu som si zapísala. Tak som vlastnezistila, že pri hmotnosti 69 kilogramov som už necítila hlad každé 4 hodiny. Trocha ma to zaskočilo. Ale oddala som sa svojmu telu a nechala sa spontánne ním viesť. Jedla som len 3 krát denne...raňajky, obed, večera...čas ma nezaujímal. Jedla som vždy, keď som dostala prirodzený hlad. Dbala som však na to, aby moja večera bola vždy veľmi jednoduchá a málo kalorická. Zeleninový šalát s chlebom acidofilné mlieko, alebo jogurt pečivom, krémová polievka, alebo niečo podobné. Asi raz za mesiac som si urobila vločkovú kúru. V tomto období som bola naozaj veľmi disciplinovaná. Už som síce nedodržiavala piatkové pôstne dni, ale o to viac som cvičila. 3 - 4 krát týždenne. K tomu tanec a plávanie. Športovať ma hrozne bavilo. Posledných 10 kíl som zvládla za 2 mesiace.

Ja som presvedčená o tom, že preto som to tak jednoducho doklepala až do konca, lebo som bola sama sebou nadšená. Nikdy, za celý čas môjho chudnutia som nestratila ani štipku elánu. Tešila som sa ako malá, keď som videla, ako klesá ručička na váhe. Verím aj v to, že moja psychika bola úplne naladená na víťazstvo. Jednoducho som si verila.

Takže, ak potrebujete zhodiť 6 – 10kg platí jediné zlaté pravidlo. Pouvažovať nad tým, kde robíte chybu. Pýtajte sa a odpovedajte si: Čo robíte inak, ako v období, keď ste mali ideálnu hmotnosť? Cvičíte? Ak áno, je vaše cvičenie dostatočne výdatné? Je možné, že svoj stres, únavu alebo vyčerpanie len zajedáte?

P.S.:
Pri hmotnosti 61kg som sa úplne prestala venovať jedlu. Môj organizmus sa upokojil a ja som sa venovala už len „opravám“ na svojom tele – cvičila som už len 2x týždenne – vedela som, že menej je niekedy omnoho viac. Ak ma nebavilo cvičiť, tancovala som. Sadlo z tela išlo dolu samozrejme omnoho pomalšie. Na váhe sa dlho nič neukázalo...až zrazu bum.. a ani neviem ako, vážila som 58kilogramov. Ale nie to ma tešilo. Žasla som nad svojou premenou, vážne. 16 mesiacov kalanetiky akoby zázrakom vyformovalo z môjho obézneho, rôsolovitého tela dokonalú postavu s nádherným svalstvom. Takže nikdy neverte, že sa niečo nedá....

Držím palce, Edit.

hanka25 9.2.2010 12:56

Půst a vločkové dny

pro rok 2014
Postní den je v den úplňku:

úplněk - 16.01. - 17.01. - 23.01.
úplněk - 15.02. - 16.02. - 21.02.
úplněk - 16.03. - 17.03. - 23.03.
úplněk - 15.04. - 16.04. - 21.04.
úplněk - 14.05. - 15.05. - 20.05.
úplněk - 13.06. - 14.06. - 18.06.
úplněk - 12.07. - 13.07. - 18.07.
úplněk - 10.08. - 11.08. - 16.08.
úplněk - 09.09. - 10.09. - 15.09.
úplněk - 08.10. - 09.10. - 14.10.
úplněk - 06.11. - 07.11. - 13.11.

úplněk - 06.12. - 07.12. - 13.12.

hanka25 9.12.2009 14:13

DOBRÝ ŠTART

Drieť, ako drieť. Legitímna odpoveď na otázku, ako dosiahnuť dokonalé krivky nemusí byť vôbec taká drastická, akú práve očakávate. Obľubujete matiku? Ja veľmi nie. Ale skúsme spolu počítať. Desať mesiacov, ak teda odpočítam sviatky a flákačky ....to je cca 40 týždňov. V praxi 80 hodín cvičenia. Nechytajte sa hneď za hlavu. Zdá sa vám to priveľa? Mne ani nie. Mám pocit, že leňošením a vyplakávaním nad svojou postavou stratíme zo svojho drahocenného života omnoho viac času. Skúste si prepočítať koľko času strávite povedzme jedením alebo varením. Nie je to škoda? Stačí, ak si len predstavíte, že za pár mesiacov ste o dvadsať kíl ľahšia, vitálnejšia a predovšetkým zdravšia. Dnes predsa nemusíme hovoriť o nutnosti pohybu, to hádam chápeme. A treba chápať aj to, že bez vetra sa žiadny list ani nepohne. Nieto ešte naše sadlo..:o)))
Ok, ako teda správne začať?

• SEBAMOTIVÁCIA
Základným krokom je rozhodnutie a sebamotiváca. Byť štíhla nie je vecou módy. Je to predovšetkým naše zdravie. Rozhodnutie musí byť silné a trváce. Nevzdávajte sa ani vtedy, ak sa vám v chudnutí hneď nebude dariť. Neočakávajte rýchle výsledky!

• STRAVOVANIE
Zastavte priberanie tým, že sa konečne začnete stavovať pravidelne. Nevyhovárajte sa ani na prácu, ani na nedostatok času. Jesť každá 4 hodiny predsa nemôže byť žiadny problém.

• CVIČENIE
Cvičenie je nutnosť. Nie je dôležité, aký druh športu si vyberiete. Záleží len na tom, aby vám robil radosť a aby vám vyhovoval. Podceniť vlastnú kondíciu sa neopláca. Drastická námaha vás od pohybovej aktivity zbytočne odradí.

hanka25 28.8.2009 23:26

Půst a vločkové dny

Je to vždy týden po úplňku,kdy měsíc ubývá. Vločky by se měly jíst vždy na 1. a 2. večeři /t.j. v 16 a ve 20 hod/.

Je to jen očistná kůra pro naše tělo a NEMUSÍ se dodržovat každý měsíc !

POZOR NA VELIKOST PORCÍ !!!

Na každou večeři stačí 2-3 lžíce vloček.

V tomto týdnu obzvlášť nezapomínejte na tekutiny !!!

Dají se zalít vodou,džusem,bujonem.Pak je možné je upravit naslano i nasladko.

PRO TY KDO NEMAJÍ RÁDY VLOČKY !!!

Vločky se dají nahradit rajčaty a vůbec zeleninou,takže hurá do rajčatových a zeleninových salátů !

Tohle nám k tomu dodává Edita

Ovsené vločky
Edita Sipeky
Ovsené vločky sú silne kyselinotvorné. Preto niektoré z vás už pri pohľade na vločky odpadávajú. Je to normálna reakcia tela v prípade, ak je organizmus prekyslený. Vločky si neprosí !
Čo spraviť ?
Ak máte tento problém, vločkovú kúru treba vynechať a nahradiť ju inou potravinou - ideálne sú zeleninové šaláty, ktoré regulujú "bordel" v tele a menia kyslé prostredie za zásadité. Papajte paradajky - tie sú najlepšie - rýchlo "upratujú" kyselinu a pomáhajú vrátiť sa na normálne prostredie - teda zásadité.
Inak - tieto veci som podrobne popísala v novej knihe.

hanka25 4.1.2009 22:19

NEMÁM RADA OVOCIE!

Odpoveď je jednoduchá a dávno známa. Prekyslenie organizmu! Priveľa sladkostí, priveľa polotovarov, priveľa kávy, priveľa prechemizovaných potravín... No, čo si budeme nahovárať. Naše telo bojuje ako len môže. Dôsledok? Časom nezvláda stále ládovanie kyselinotvorných potravín a napokon zostáva prekyslené. Nesprávnou stravou sa miesto zásaditého prostredia, čo by v skutočnosti pre naše telo malo byť prirodzeným javom, sa deje v našom tele hotová katastrofa.

Prvotné príznaky prekyslenia sú nenápadné. Častá únava, nedostatok koncentrácie, dlhý, ťažký a málo osviežujúci spánok, unudenosť, depresia. Nasleduje zlé trávenie, spomalenie metabolizmu, nadváha, ťažkosti s vylučovaním, zápcha. Stopy z nedostatku ovocia najviac vidieť na pokožke. Vráskavá, vysušená a podráždená prezrádza, že niečo vážne sa s nami deje. O tom, že po čase naše telo začne volať o pomoc a hľadať náhradnú pomôcku, by som najradšej pomlčala. V panike vyhľadá zásadotvornú pomocnú látku, ktorá je práve „po ruke.“ Naše vlastné kosti! Ďalší dopad? Zvýšená kazivosť a lámavosť zubov, rednutie kostí...

Mimochodom, tento problém sa týka konkrétne aj mňa. Pozriem na jablko a strasie ma. Takže vitamíny si dopĺňam tabletkami. Každé ráno jeden multivitamín a hotovo. Lenže pravda je úplne inde. Kým som chudla, moje telo bolo úplne v poriadku. Je síce pravda, že ani vtedy som neobľubovala ovocie, ale chudnutie ma donútilo uvažovať a na tanier sa mi dobrovoľne dostávalo veľa zeleniny. Takže prirodzený proces premeny z kyslého prostredia do prirodzeného pH neutrál sa zregulovalo samo. Dnes na „zdravú stravu“ kašlem, čo ma naozaj dosť štve a práve poznanie, že už celé mesiace som sa nedonútila zjesť jediný kus ovocia mi pripomenul, že je čas znova urobiť so sebou poriadok.

A práve preto píšem tento článok! Mnohé z vás sa sťažujú na žiadne, alebo veľmi pomalé chudnutie. Pouvažujte, či aj vy nemáte tento problém. Kyslé prostredie vo vašom tele totiž bráni chudnutiu. V knihe LEHÁRO píšem o tom, ktoré potraviny sú zásadotvorné a ktoré kyselinotvorné. Prvá pomoc pri takomto probléme je konzumácia rajčín, avokáda a listovej zeleniny.

P.S.:
Možno vás poteším, ale od budúceho týždňa sa púšťam do novej knihy. Bude o receptoch zameraných na jedlá, ktoré regulujú práve tento nepríjemný problém. Sľubujem, kuchárska kniha bude na pultoch veľmi, veľmi rýchlo...

hanka25 10.11.2008 19:37

Hra s myšlienkami

Niet človeka, ktorý by na ceste k svojmu vytúženému cieľu nemusel nasadiť obrovské množstvo fyzických a duševných síl.

Možno si ani neuvedomujeme, ale sila motivácie nás sprevádza na každom kroku. Stačí, ak si spomenieme na úspešné dokončenie vysokej školy, získanie novej práce, alebo stavbu rodinného domu... Aj vtedy sme sa zaoberali tým, aby sme načaté dielo dokončili. Dovolím si tvrdiť, že myšlienky, ktoré nás sprevádzali mali konkrétnu podobu – predstava, ako držíme v ruke diplom, ako sa podpisuje „novopečená“ lekárka, ako si oblieka biely plášť... Pri stavbe domu „zariaďujeme“ ešte neexistújúce miestnosti.

Sila je v nás
Hovorím o tej časi nášho vnútra, ktorá nás ženie neustále vpred. Silu motivácie potrebuje využiť aj pri našom chudnutí, pretože v úlohe rojka, ktorý čaká na zázrak dosiahneme len chabé výsledky. Sebapodporovanie, neustála „vidina“ úspechu, by nás mala sprevádzať celý deň.
Vyjadrenie svojho sna slovami, schopnosť o svojich plánoch a cieľoch rozprávať a samozrejme dosiahnuť ich, sa musíme znova naučiť. Zabudnime teda na neúspechy a sklamania, ktoré nás roky sprevádzali a brnknime na vnútornú strunu tentokrát pozitívne.

Myslieť štíhlo
Neviete si predstaviť aké to je, byť znova štíhla a spokojná sama so sebou? Chýba vám odvaha tvrdiť o sebe niečo pekné a povzbudivé? Pomoc je jednoduchá. Napriek tomu, že váha a zrkadlo ukazujú niečo iné – prišiel čas naučiť sa všepovať si nové myšlienkové návyky. Iste sa vám bežne stáva to, čo mne. Zobudím sa, a z rádia znie moja obľúbená pieseň....a potom sa jej nedokážem zbaviť. Pospevujem si ju celý deň. Často uvažujem nad tým, ako sa správna „hra s tónmi“ dokonale vryla do mojej mozgovej kôry, ako sa dostala hlboko do môjho podvedomia.
Áno, sebamotivácia, viera v dokonalý výsledok sa musí dostať do nášho podvedomia. Mali by sme už teraz vedieť žiť a myslieť štíhlo. Oplatí sa. Pretože predstava, ako si obliekame nohavice číslo 38, ako sa znova bez obáv vyzkliekame na pláži, alebo ako znie veta – Ty si teda krásne schudla - nás posúva čoraz rýchlejšie do cieľa.

Veď si predstavme aké by bolo nastúpiť do vlaku, ktorý nemá konečnú stanicu. Škoda cestovať, však ? A vystúpiť v polceste nemá význam... Potrebujeme schudnúť, preto za úspech budeme považovať každý ubudnutý kilogram, všetku snahu a každé pozitívum, ktoré z toho vyplýva. Veď rozdieľ mezi úspešným a neúspešným človekom je jednoznačný – Ten úspešný sa nikdy nevzdáva, a to sa netýka len chudnutia....

hanka25 24.10.2008 22:40

3 cykly podle Edity Sipeky

Podle Editky se v životě ženy opakují tyto 3 cykly:

- v 1. cyklu se ženám hubne těžko (max. 1 - 1,5 kg za měsíc a nebo také neschodí vůbec nic)
- ve 2. cyklu se hubne snáze (max. 2 - 2,5 kg za měsíc)
- ve 3. cyklu se hubne nejsnáze (4 a více kg za měsíc)

Nejlepší je podle Editky začít hubnout ve 2. cyklu, protože máme dostatek času schodit všechny kg do doby, než se dostaneme do 1. cyklu.

To, v jakém jste momentálně cyklu, se počítá takto:

- např. 1. měsíčky jste dostaly řekněme ve 13 letech tzn., že 13. rok se nepočítá a počítá se to od 14. roku (ve 14. letech jste v prvním cyklu, v 15. letech jste ve 2. cyklu, v 16. letech jste ve třetím cyklu, v 17. letech jste v 1. cyklu a tak pořád dál až do doby kolik Vám je let teď.) Potom už se začátek cyklu odvozuje od narozenin (pokud Vám bude řekněme v listopadu 26 let, tak nyní jste ve 3. cyklu a od listopadu budete v 1. cyklu.

hanka25 24.10.2008 22:22

Chvála vločkám

Aby sme potlačili ručičku na váhe čo najrýchlejšie smerom nadol, bude vhodné ak si povieme niečo o vplyve vláknin na náš organizmus.
Výskum dokazuje, že pravidelnou konzumáciou vlákniny sa dokážeme vyhnúť takým civilizačným ochoreniam ako je cukrovka, vysoká hladina cholesterolu v krvi, onemocnenie čriev, a v neposlednom rade – obezite.

Pri našom chudnutí je dôležité vedieť:

- vláknina intenzívne prijíma vodu, nabobtná v žalúdku a a bez energetického príjmu vyvoláva pocit nasýtenia

- z potravín bohatých na vlákninu zjeme omnoho menej, pretože ju musíme dlhšie žuť,čím nepriamo vyvoláme v sebe pocit príjemného jedenia bez toho, aby sme mali obavu z priberania

- vláknina aktívne spomaľuje vstrebávanie cukru a tuku z potravy a zastavuje chuť na sladké

- má schopnosť viazať nežiadúce látky obsiahnuté v iných potravinách, čím napomáha tráveniu, intenzívne chráni a vytvára zdravú mikroflóru v črevách.

Využime teda túto „ódu“ na vločky, chlieb, pečivo – ale aj na také zabudnuté potraviny, ako sú otruby, pšeničné či jačmenné kaše našich starých mám, zaraďme vlákniny v dostatočnom množstve do nášho jedálnička. Jednoduchým trikom znížime hmotnosť bez toho, aby sme večer zostávali hladné a zároveň prečistíme rokmi zanesené črevá, ktoré nám môžu brániť v chudnutí. Ako? Zo začiatku stačí, ak druhú večeru budeme považovať za prečisťovaciu kúru. Ovsené vločky zalejeme vriacou vodou a necháme nabobtnať. Túto skromnú večeru si samozrejme môžeme ochutiť ovocím, medom, orechmi...fantázii sa nekladú žiadne medze. Nie je dôležité ani množstvo. Zalievať vločky mliekom je v tejto fáze nevhodné – pretože vločková večera by mala trvať celý týždeň – a mlieko, ako vieme zahlieňuje organizmus.

Odmenou za vlákninovú večeru bude úbytok hmotnosti 1 –2 kg, čo síce nie je veľa, ale pocit z prečisteného a naštartovaného tela nám dodá množstvo sily popasovať sa so sebou.

Nie sme rovnaké Z praxe viem, že nie každej chutia vločky. V takom prípade si treba nájsť druh jedla, ktorý spĺňa spomínané požiadavky – jednoduchú a málo kalorickú potravinu s veľkým obsahom vlákniny, ktorá nám pomôže prekonať obavu a strach z druhej večere. Ďalším plusom v boji za štíhle telo bude poznanie, že sýta a pokojná dokážete odolať „nerestiam“ a lákavému šuchotaniu obalu z čokolády...

hanka25 20.10.2008 23:58

CITRUSY TROCHA INAK

Obrázky a Animace

Ťažkosti s trávením? Nemusí to tak byť! Denne jeden citrus a účinok môže zahnať aj niekľkoročné trápenie. Dobrá rada prišla z Čiech, tak prosím, vyskúšajte..:O)))

Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč,(i citrón) vše bez kůry. Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi.

Chci jen podotknout, že během několika měsíců do šlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg , ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.
P.S. Že to funguje, poznáte po několika dnech, kdy budete z WC utíkat před vlastním zápachem.

hanka25 27.6.2008 22:37

Členové komunity

Celkem 371 členů komunity.
Milena194 Vlasek Meggi Ibika21 pacing petkoko tiki1 jeny Rawen Kajuse fatbee SIMA ijusa Čukotka diar ivule812 Nelki Larila ishi Zabka28 lakeska zwedavka Denyk durina nojalid Beky mončičáček halka Michel jaňulka1 zuzana črdZ Bambulka33 ramgada1 ramgada B* tuttu xxverrcaxx MoncaM vlastinam ovocnicek Mew odjinud iberuka miu darysa rebecca Selene hynek87 zemlik kitika anne-marie Natalika meril severka1 jarem Jonka ?a?a Lvice Livi Mi.shel ENNY riu?ka mariag dadanda renie sisi32 lesana Ivisekd kozira bezinka kvetule Katka PO katter Piti Daniela39 Siberia aranka Evajda Jamir dumina gercenova lst zuzka69 mrtvolka karoli hviezdicka kalina holcina33 Belcuk Majinka janula26 sveta silvia zach TLucie susi Mora molulinka rebecca29 papilon Kamcatka manowar si-bebe eee* pariz Dalena diskuze michalla inushka ruzovka .Mirka. mamulka sic Le?áska sanny Stela dadla lewis.501 Fistule ewe1 robila DasaM Mrva martánek 1952 msvetla kaktus007 mandme sarik

Správci diskuse

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Zdena65
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse
Přečtěte si