Komunita diskuse: Dorty, řezy, zákusky

Tuto diskusi založil(a): Svetluska78
Dne: 20.2.2006
Diskuse nyní obsahuje celkem 63397 příspěvků. Za poslední den je zde 0 nových příspěvků.

Nástěnka

218. LEHKÁ A OSVĚŽUJÍCÍ STRACCIATELA - itula

INGREDIENCE:
Piškot:
3 vejce,
60g cukru,
60g hladké mouky,
1/2 Prdopu,
20g kakaa,
2 PL oleje.
Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme olej a opět prošleháme,mouku smícháme s pedopem a kakaem a přidáme ke žloutkům, promícháme a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků. Vylijeme do vymazané a vysypané moukou dortové formy vel. 24cm a dáme do vyhřáté trouby na 180 st. péct cca 10 min. Po upečení necháme vychladit. Piškot položíme na tác a okolo dáme umytý rám dortové formy.
KRÉM INGREDIENCE:
500 ml bílého jogurtu (Hollandia selský),
2 vanilkové cukry,
500 ml šlehačky + 2 ztužovače,
100g hořké čokolády,
100g Margot čokolády,
1 želatinový ztužovač za studena od Oetkera.
Jogurty smícháme s cukrem, šlehačky ušleháme se ztužovačem, čokolády nahrubo nastrouháme. Do připraveného želat. ztužovače přidáváme jogurt, řádně smícháme, přidáme šlehačky a nakonec čokoládu. Naneseme na piškot, pokapaný rumem a dáme přes noc vychladit. Navrch jsem postrouhala Ledové kaštany s trochou hořké čokolády. Můžete ozdobit jak chcete, je výborný a mizí rychle, proto ho mám jednoduchý neozdobený.
pekla itula pekla HanaR
pekla Henriete pekla srdce19
pekla dráček 123 pekla kokollarinka pekla budulinka 2 pekla Milde pekla Linnda pekla Tapi pekla JITULELA pekla vyžlička pekla rybička-rybka pekla marbrix pekla rybička-rybka pekla Dracek 123 pekla floovvy pekla reniku pekla Andy pekla Ivana. pekla Madlenka1 pekla Lotka4 pekla jaburi pekla Betyyna pekla Ilona pekla ojunka pekla Zorka. pekla Bukca pekla Indybuk pekla Matulina 45 pekla Moncicak4 pekla Zorka. pekla Demonique pekla Mirka a Verunka pekla Stefi pekla Matulina45

mamočka 9.3.2009 19:20

217. FERRERO NA PLECHU - itula

Ingredience:
Piškot:
5 vajec,
6 lžic polohrubé mouky,
6 lžic cukru,
2 lžíce oleje,
2 lžíce mléka,
2 lžíce kakaa
Náplň:
1 kondenzované mléko - neslazené,
200 g másla,
5 3D tatranek,
cca 100 g nugety,
cca 100 g sekaných nesolených arašídů,
čokopoleva
Postup přípravy:
Kondenzované mléko svaříme (cca 2 hodiny). Mezitím utřeme žloutky s cukrem, přidáme olej, mléko, kakao, mouku. Zpracujeme a lehce vmícháme sníh z bílků. Pečeme cca 20 minut. Do zchladlého mléka, přidáme máslo a vyšleháme. Poté lehce vmícháme strouhané tatranky, nugetu a sekané arašídy. Krémem potřeme piškot, polijeme čokoládou a hustě zasypeme posekanými arašídy. Dáme alespoň na 4 hodiny do lednice. Nejlépe přes noc.
Místo mléka lze použít i vanilkový pudink (místo kondenzovaného mléka můžeš použít uvařené pudinky s vanilkovosmetanovou příchutí od Oetkera)
Pekla Henriete

mamočka 1.3.2009 17:42

216. OLEJOVÝ MAKOVEC - ben3

2 a 1/2 hrnku pol.mouky 1 hrnek ml. máku 1 hrnek cukru krupice 1 hrnek mléka 1/2 hrnku oleje, 2 vejce 1 van. cukr, 1 práš.do peč. str.kůra z půl citronu špetka solí Do mísy nasypeme mouku, mák, cukr,citr.kůru, prdopeč, sůl a přilijeme olej. Vejce rozšleháme v mléce, přidáme do mísy a vše důkladně promícháme a vypracujeme těsto. Pečeme v hlubokém plechu nebo v bábovkové nebo dortové formě asi 30 minut. V silikonové bábovkové formě jsem pekla při 180st. 45 minut.

mamočka 27.2.2009 20:05

215. JABLÍČKOVÁ ROLÁDA- Jehlička

4 vejce,150g cukru,150g polohrubé(nebo hladké)mouky,250g nastrouhaných jablek(4 střední jablka).Skořice a vanilkový cukr na posypání jablek.Plech vyložíme papírem nebo alobalem, který vymažeme a vysypeme hladkou moukou. Nastrouhaná jablka rozložíme na plech a posypeme cukrem a skořicí. Ušleháme cukr a vejce, až je hmota hustá a hladká. Jemně vmícháme mouku, nalijeme na jablka a dám péct. Po upečení otočíme papír nahoru.Papír stáhneme a ještě teplou roládu stočíme.Já jsem roládu po upečení před svinutím potřela troškou nutely. Po vychlazení nakrájíme a už jen stačí posypat cukrem.Na téhle fotce je posypaná cukrem a kakaem. pekla mamočka pekla EvikP od Luisy pekla Severka pekla moni od eva.sv. pekla Ceda od misa100 pekla LENULA pekla PERNIKARKA pekla berulka

mamočka 15.2.2008 21:43

214. GRUZINSKÝ MEDOVNÍK - SARAA

TĚSTO: 3 VEJCE, 300g CUKRU KRUPICE, 1 HERA, 3 POLÉVKOVÉ LŽÍCE TMAVÉHO MEDU, 1 ČAJOVÁ LŽIČKA JEDLÉ SODY, 400g 00 HLADKÉ MOUKY KRÉM: 1x SALKO, 300g MÁSLA -------------------------------- 1) Ve voní lázni rozpustíme heru. Přidáme med, cukr a svaříme v sirup. Necháme mírně zchladnout a přidáme mouku s jedlou sodou. Na závěr přidáme vejce. Toto těsto je nahnědlé a husté. Při vmíchávání vajec používám šlehač. 2)Mícháme asi 10 minut. Pak si těsto pomyslně rozdělím na 6 dílů. Bude 6 upečených a rovnoměrných placek. 3)Pečeme na pečícím papíru. Na pečící papír položím mělký talíř a obkreslím ho. Do obkreslené části pokládám (já asi 3 plné pol. lžíce) těsta a rovnoměrně rozetřu po pečícím papíru tak aby těsto přesahovalo obkreslenou část o 1,5cm. 4)Dáme péct do vyhřáté trouby na 200°C. Placka nám ještě zhnědne a to mnohem víc (zkaramelizuje). Já peču asi 10 minut, ale je to na kvalitě pečící trouby. 5)Po upečení okrájíme na stejnou kružnici. Kousky, které nám zbydou nejíme a ani nevyhazujeme. Budeme je ještě potřebovat!!!!!!!!!!! 6)Co se zbylými kousky? Ty buď nadrťte na jemno a bude z nich posypka na dort v konečné fázi. Já osobně používám strojku na mletí strouhanky a mohu jedině doporučit! KRÉM: Salko smícháme s máslem = krém. Tímto krémem potíráme jednotlivé okrájené kružnice dortu (6ks) a klademe je na sebe až nám vznikne klasický tvar dortu. Nezapomeneme ani na boční strany dortu. Také lze Salko svařit a to ve vodní lázni asi 2 hodinky - to pak má medovník spíše chuť karamelovou. 7)A na závěr použijeme námi vytvořenou posypku a zasypeme jí naprosto celý medovník tak aby krém nikde neprosvítal. 8)Pokud je to jenom trochu ve vašich silách nechte MEDOVNÍK "dozrát" v lednici ještě aspoň 3 dny. Pak je to naprosto dokonalá proleželá LAHŮDKA ke kávě

mamočka 7.12.2007 22:52

213. KINDER MLÉČNÝ ŘEZ

- VÝBORNÉ A DOMÁCÍ POTŘEBNÉ PŘÍSADY 7 vajíček, 10 polévkových lžic polohrubé mouky, 8 polévkových lžic cukru písku, 1/3 sáčku kakaa, 2 polévkové lžíce oleje, trošičku prášku do pečiva - asi 1/4, 2 tvarohy - obyčejné ve folii, 1/2 másla, cukr moučka dle chuti, trošku smetany nebo jogurtu bílého dle hustoty, polévkové lžíce dávám vrchovaté:-) POSTUP PŘÍPRAVY celá vajíčka vyšleháme do pěny, přidáváme cukr,pak olej, jak je vše vyšleháno, přidáme kakao a nakonec vmícháme mouku a kypř. prášek. na 2 plechy si dáme pečicí papír, který vymažeme a vysypeme moukou, na každý vlijeme polovinu těsta, rozetřeme - vypadá to, že je toho málo, ale stačí a dáme péct na 180 st. 7-8 minut, déle ne. pak si připravíme náplň, vyšleháme tvarohy, přidáme smetanu nebo bílý jogurt, at je to akorát a máslo, cukr dle chuti - vyšleháme do pěny. upečené placky necháme vychladnout, pak stáhneme z pečícího papíru, je vláčné, neláme se, je hutnější, na těsto namažeme náplň a přiklopíme druhou upečenou plackou a necháme v lednici vytuhnout. - u nás bohužel nestačilo ani vytuhnout - VÝBORNÉ A BEZ KONZERVAČNÍCH LÁTEK. dle chuti můžete vrchní placku polít i čokoládou pekla Koulidlo

mamočka 7.12.2007 22:17

212. Meruňkové řezy - Itula

400g poloh.mouka,100g cukr krupice,1 van.cukr,4 žloutky,125g másla,1/4l mléka,1 prdop. Na čepici:4 bílky,15Og cukr moučka,100g strouh.kokos Máslo+žloutky+cukr ušlehat,přidat mouku s prdopem,vlažné mléko + 2PL rumu,rozetřít na vymaz.a vysyp.plech já sypu kokosem líp voní,poklademe meruňky řeznou stranou nahoru,dávám 2 velké plechovky a na to ušlehat z bílků+ cukr sníh a lehce přimíchat kokos potřít meruňky a dám péct do zrůžovění cca 3O min.na 180-190st.pak pocákat čokol.polevou fakt jsou moc dobrý.Když máte víc bílků je ještě lepší pekla mamočka

mamočka 17.11.2007 22:36

211. Štafetky - Ivankadav82

Těsto: 4 bílky,80g moučkového cukru,30g hladké mouky,1 lžíci škrobu,15g kokosu,15g strouhaných ořechů. Z bílků ušleháme sníh a vmícháme vše ostatní. 1/2 těsta rozetřeme na plech s pečícím papírem a upečeme.Vytáhneme z toruby,rozřízneme na polovinu podél, potřeme krémem a srolujeme jako roládu.To samé uděláme se zbylým těstem.Necháme v lednici ztuhnout a nakrájíme na roládky a máčíme v čokoládě. Krém: 35g másla,35g hladké mouky,2dcl mléka,1 máslo,150g moučkového cukru,lžička mleté kávy a lžička instatní,lžíce rumu, 100g mletých ořechů. Máslo rozpustíme na plotně, vmícháme mouku a uděláme jíšku, vsypeme instatntí a mletou kávu a za chvilinku zalijeme mlékem a uděláme hustou kaši.Vmícháme oříšky, cukr,rum a máslo a vyšleháme. jo a je jich zhruba 35ks pekla kareka

mamočka 8.11.2007 19:33

210. Hruškové vlnobití - mamočka

3 vejce
1 hrnek pískového cukru
½ hrnku oleje
1 lžíce kakaa, ½ lžičky skořice
1dcl vody
2 hrnky na kostičky nakrájených oloupaných hrušek
½ hrnku nasekaných ořechů
2 hrnky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva

Postup přípravy:
Žloutky utřeme s cukrem, olejem, kakaem, skořicí a horkou vodou, kterou přidáváme po částech. Vmícháme hrušky, ořechy, přidáváme mouku s práškem do pečiva a nakonec vmícháme ušlehaný sníh. Těsto rozetřeme na pekáček s vyšším okrajem vyloženým pečícím papírem a zvolna upečeme. Vychladlý moučník pocákáme čokoládovou polevou a posypeme ořechy.

mamočka 4.9.2007 13:08

209. BUCHTA Z CUKETY - Fiby

2 hrnky nastrouhané cukety
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
½ hrnku oleje
1 celé vejce
1 prášek do pečiva
2 malé lžičky sody
2 lžíce kakaa
Vše v míse smícháme a nalijeme na pekáč

mamočka 20.7.2007 22:09

208. Oplatkové řezy - Iv@

Na suchý plech (na pečící papír)) naskládáme dortové oplatky a na ně vylijeme těsto: ušlehat 6 žloutků a 250 g cukru,přidat 250 g strouhaných ořechů, 5 lžic strouhanky, 1/2 prášku do pečiva a sníh ze 6 bílků. Upečeme v mírné troubě a na vychladlé natřeme krém: z 1 vanilkového pudinkového prášku a 1/4 l scezené silné kávy (já jsem použila rozpustnou) uvaříme pudink, utřeme 1 máslo s 200 g moučkového cukru a vešleháme vychladlý pudink. Povrch sypeme strouhanou čokoládou (já jsem udělala hoblinky škrabkou na zeleninu). - pekla Snížek

mamočka 17.7.2007 21:35

207.Půlroční koláčky -Dzuli

50dkg hl.mouky
25 dkg rozpuštěné omegy
2 vejce
 ze 4 dkg droždí kvásek(dát droždí do vl.mléka, asi 2 dcl,s trochou cukru)
1 prdop
špetka soli
Zadělám těsto a je to, můžou se dělat koláčky. NENECHÁVAT KYNOUT, HNED ZPRACOVÁVAT!!!!!
Náplň:
1.Tvaroh rozmixovaný s cukrem a žloutkem
2.Jablečná povidla-nastrouhám jablka,přidám van.cukr a rozvařím
3.Švestková povidla(koupená)trošku zahustím drcenými piškoty,aby nevytékaly na plech
4.Maková náplň-mletý mám rozvařím s cukrem a mlékem na hustou kaši(nebo se dá koupit už hotová maková náplň)
5.Marmoška-marmeládou smíchám s troškou drcených piškotů
pekla Lelca

mamočka 26.6.2007 12:45

206.KOKOSKY - Fiby

5 bílků a trochu soli ušleháme na tuhý sníh, do kterého zašleháme 150 g cukru (půl krystalu a půl prášku),
100 g cukru smícháme s 250 g kokosu (můžeme ho ještě přemlít na masovém strojku) a hrstí proseté strouhanky a vmícháme do sněhu.
Stříkáme kopečky, pečeme v mírně vyhřáté troubě na pečícím papíru. Slepujeme krémem s lineckým kolečkem.
Linecké na kolečka
20 dkg másla
35 dkg hladké mouky
citrónová kůra
10 dkg cukru
3 žloutky

Na linecké kolečko nastříkáme po obvodu máslový krém, doprostřed dáme rybízovou zavařeninu, přiklopíme kokoskou a dáme vychladit. Pak máčíme do čokolády

mamočka 25.6.2007 20:54

205. Linecký koláč s tvarohem a meruňkami - mamočka

500g hladké mouky
100g moučkového cukru
200g hery
1 vajíčko
1 pr. do pečiva
špetka soli
trochu mléka
Tvarohová náplň: 2 tvarohy, 2 žloutky, vanilkový cukr a cukr podle chuti, když budete mít tvaroh balený , tak trochu mléka.
Zaděláme těsto, rozdělíme na dva díly, jeden vyválíme na velikost plechu (s vyšším okrajem), potřeme tvarohovou náplní, poklademe meruňkami (dala jsem kompot, ale jistě by šly i čerstvé), přikryjeme druhým dílem vyváleného těsta, potřeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme sekanými ořechy a upečeme.

Je to podle časopisu, v receptu byly ještě jahody, ale ty jsem neměla, tak jsem je tam nedala.

mamočka 25.6.2007 20:37

204.Jahodová šarlota - Zorka

Upečeme roládu:
Ušleháme 4 bílky, do nich pomalu zašleháme 4 žloutky, 4 lžíce cukru a nakonec zlehka 4 lžíce polohrubé mouky.
Pečeme na pečicím papíru cca 9 minut na 180 stupňů.
Ještě teplé zarolujeme, po vychladnutí promažeme marmeládou a nakrájíme na plátky.
Mísu vyložíme potravinovou folií a na dno a boky naskládáme plátky rolády.
Krém:
2 šlehačky,
2 zakysané smetany,
1 vanilkový cukr,
120 g moučkového cukru,
citron dle chuti,
6 plátků želatiny dr. Oetker,
jahody.
 Šlehačky ušleháme (asi 100 ml si necháme na rozpuštění želatiny), přidáme cukr, spojíme se zakysanými smetanami, ochutíme citronem a vmícháme želatinurozpuštěnou v odložené šlehačce. Nalijeme do mísy na rolády, prokládáme jahodami. Pokud zbyla roláda, vyskládáme ji navrch, možno i piškoty. Důkladně vychladíme, aby náplň ztuhla!!! (Já dala na chvíli do mrazáku.)

mamočka 4.6.2007 18:55

Členové komunity

Celkem 916 členů komunity.
livka lennka.je lupra Ája56 Milena194 Norika5 goja61 esunad Roderik esulim xMílax Bavory jahudka013 bronchitida Cassipeia zmrzlinářka kordula.01 maza30 Jitula Lydie barvinek17 karolina71 adela83 omm Kmarie alamax anula1234 Petka281 Jedžigabka bazi2 redford Yvik anndy DaR kubika1 klotylda007 Kahon krista46 paviola marus47 Nadule eňka Labka bama ZuzaM M.Wejinka lakeska Irca1 LenkaHo kvietok331 ishi Helili ivana22 Ivana-E. petra74 babčaDanča ajicek Katusice madža Beruška92 ala24 vlasta46 Lizi Jitmila Kejti SLUNÍČKO7 jasmiin XZuzka katamama indianka79 Kreo zajo1 erickam aknel11 vamp jolda Oxsana mm.zanetka kajula05 M.arta alm Orena ramgada Mew frez mili64 betyc zrzka volak Irena61 ariel Sarinka3 Nobody dostvina testify88 impoimpo Jí?a.40 nadadr Bojina Mali?ká

Správci diskuse

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Svetluska78
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse
Přečtěte si