Jesle

Ahoj, jsem z Českých Budějovic a přemýšlím o tom, že bych dala svého syna /1,5 roku/ do jeslý. Chci ho tam dát z důvodu abych si mohla najít přivýdělek a aby byl malý mezi dětmi. Na kolik hodin to lze aniž bych přišla o přídavky. Prosím všechny moc o rady - raději bych byla se synem, ale peníze potřebuju :-/
15.12.2009

Diskusi založil(a) 15.12.2009 evik1987

reagovat Luciana 17.10.2016 21:56  1%    +  -

vždycky jsem se divila švagrové, proč pořád malého cpe tchýni, ikdyž je fakt, že ona chtěla a synovec se vždycky hrozně těšil... teď co mám tříměsíčního prcka,tak jsem ráda, když ho jednou týdně vezme někdo na procházku a já mám chvíli klid a doháním práci! pokud bych našla jesle dobré kvality, tak na pár hodin za měsíc bych tam malého taky jak by byl starší dala, dneska mi vřeštěl na úřadě i v obchodě...

reagovat Ivana 22.9.2016 16:53  1%    +  -

evik1987: Evi, není potřeba se obhajovat... já se klidně přiznám k tomu,že být ve tvé situaci, možná dám malou do jesliček i proto, že bych si chtěla odpočinout, kdybych byla opravdu vyfluslá a neměla hlídací babičku, není se za co stydět! dítě potřebuje odpočatou maminku, která je psychicky v pohodě a bude se na něj těšit :-)

reagovat Kika80 29.8.2016 18:47  5%    +  -

já se taky obávám, že při dnešní ceně jeslí by ten přivýdělek musel být fakt velký, aby se vyplatilo dát tam dítě denně třeba na měsíc :-(

reagovat Eržmala 6.2.2014 15:52  5%    +  -

Dobrý den,

nevíte prosím o nějakých jeslích pro děti v Praze (příliš nezáleží kde, za kvalitou jsem ochotna dojet a zaplatit), které však děti také trochu vzdělávají? Nemusí to být nutně nějaké hrozné vzdělávání celodenní, ale aby tam dělaly aspoň trochu něco užitečného, co má přínos a kde jsou tety opravdu šikovné a mají děti rády. Mám docela dost špatných zkušeností, a tak se raději ptám. Moc děkuji za jakoukoliv radu.

reagovat tamicek 22.5.2013 18:44  5%    +  -

tamicek: Nevíte tedy o nějaké dobré soukromé školce na Praze 4?

reagovat Jarmilenka 25.4.2013 10:01  5%    +  -

tamicek: já jsem dala malýho rovnou až do školky, nebyl to tehdy problém, ted je jiná doba, asi bych spíš zapátrala po nějakých sukromých v místě bydliště, jinak je to docela problém

reagovat tamicek 24.4.2013 8:06  5%    +  -

Ahojte holky mám možnost nastopit zpátky do práce na zkr.úvazek, peníze se mi hodily-komu ne, tak zvažuju jesličky, malýmu budou v září 2 roky, tak ty 3 dny v týdnu by to bylo optimální.V kolika letech jste dávaly děti do takovýchto zařízení a jak to zvládaly?je potřeba nějaká průprava?

reagovat Keryn 1.6.2012 18:32  81%    +  -

evik1987: Já teda nevím, mé děti jsou už hooodně odrostlé, ale všechny pochůzky jsem vždy zvládala s nimi. A bylo také hodně pochůzek a vyřizování, kor s malou holčinou, co byla dost nemocná a jezdila po lázních. Ale zvládala jsem to s ní i se synem. Myslím, že v nynější době je to hodně o tom, že maminky zpohodlněly. ALE TÍM NECHCI NIKOHO URÁŽET PROSÍM VÁS. Jen si myslím, že prostě je to o tom si říkat JDE TO ZVLÁDNOUT a ne si říkat, KDO MI POHLÍDÁ, KDYŽ NĚKAM MUSÍM. Podle mě se dá zvládnout vše.

reagovat Margarita 2.10.2010 20:27  26%    +  -

Do 3 let má být dítě s matkou (pokud matka nemusí do práce)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A pokud matka dává dítě do jeslí,či na celý den do mš a není pracující,tak doma není něco v pořádku

reagovat evik1987 22.12.2009 21:47  6%    +  -

Ahoj, děkuju všem za vaše názory. . . .
Jsem ráda, že ne všichni odsoudili moji MYŠLENKU a hlavně úvahu o tom jestli dítě dát nebo nedát do jeslí. . .
Není to o tom, že si od něj chci odpočinout, ale je to o tom, že mám spoustu zařizování na úřadech /Policie ČR - bouračka, plno jiných úřadů - výživné, sociální dávky atd/ asi nejsem povinna tady vše "obhajovat", ale jsem prostě v cizím městě bez rodičů, bez známých a peníze na hlídání nemám - jinak bych neřešila sociální a ostatní dávky . . .

reagovat pepe13 22.12.2009 9:27  45%    +  -

pešimi: Ahoj, třeba tu možnost aby hlídal táta prostě nemá a potřebuje si ženská něco zařídit, i kdyby jen uklidit nebo zajít k doktorovi, na úřady - to je přece jedno. Je to přece každého věc. A pokud je to pro tu mámu přijatelné ať si dá dítě do jeslí.
Já například nevídím rozdíl mezí hlídáním od kamarádky nebo nějaké agentury a jeslemi. Všechno je to stejné, tak proč jedno ano a druhé ne?????

reagovat pešimi 21.12.2009 14:02  52%    +  -

Klaudie: kdo ale rika sklenikove prostredi. chodi za kamarady a kamaradi k nim, chodi cvicit, na hriste, vsude. rozdil je jen v tom, ze se jim venuje matka a ne tety. a taky si potrebuji odpocinout, zajit s holkama na kafe, pokecat, ale to jsou deti s manzelem, klidne spi ve svych postylkach, ani nevi, ze jsem pryc. je to o nazoru, my dve se asi nikdy nedohodneme. moje sestra davala holku do jesli proto, aby si mohla uklidit barak, to ti prijde normalni? kdyz mi jde kluk poo spat, tak vsechno zvladam, musim si odreknout kafe a nozky na stole, nebo spanek s nim, ale materstvi je trosku o odrikani. a nechytej se ted slova, rikam trosku, neznamena to, ze udelas silnou caru a o ted zijes jen pro deti, to tady nikdo nerekl.

reagovat Klaudie 21.12.2009 11:37  7%    +  -

pešimi: Neber to tak vážně...proboha...vždyt i dítě potřebuje nové podněty...pokud není vysloveně závislácký typ, myslím, že mu postupné otužování jen prospěje...v čem si myslíš, že je lepší žít s dítětem ve sterilním skleníkovém prostřední - matka+její dítě tři nebo čtyři roky doslova na plný úvazek a pak ze dne na den nastoupit do práce min. na osm hodin a najednou je všechno jinak...ještě včera dítě "nebylo zralé" a dneska už musí být stůj co stůj, protože mateřská skončila a vyskytla se práce?

já myslím, že nejhorší je to právě pro ty "neotužované děti"...pořád maminka za zadkem, 24 hodin denně a najednou už musí "být velké"

Ale každý at si to dělá, jak chce...jen mě udivuje ten obrat "proč by si proboha někdo mohl jen tak chtít odpočinout od svého dítěte".

Proč? Protože je to činnost na plný úvazek a každý dokonce i bytost zvaná matka, si občas potřebuje vypnout.
Možná ty patříš mezi řídké výjimky, ale taky může být, žes trochu - neuraž se - závislačka na svých dětech. To taky není pro dítě moc dobré.

Ale prostě se nediv tomu, že to máme každý nastavené jinak.

reagovat pešimi 20.12.2009 16:42  49%    +  -

droping: samozrejme, ze mluvim o zdravych detech. jesle jsou jasny v tom pripade jak uz tady nekdo psal, kdyz neni na vyber a financni situace je tak moc neunosna, ze penize ktere vydela matka vytrhnou trn v pate, ale davat dite do jesli jen proto, aby si matka "odpocinula" to se mi zda divne.

reagovat pešimi 20.12.2009 16:34  49%    +  -

droping: to ano, skolka je jasna, ale tady je rec o jeslich. v roce a pul ma dite jinou mentalitu nez ve trech, s tim se mnou budes doufam souhlasit

reagovat droping 20.12.2009 16:30  38%    +  -

pešimi:

Jasne ze nebralo, proto jsem si ho poridila, to je snad jasne ne.

Tim jsem samozrejme chtela rict to, ze dite daleko vic oceni partaka se stejnymi zajmy.
proste to na synovi vidim, se mnou rad maluje, pomaha mi v kuchyni a s tatou rad jezdi s auty a stavi ruzne veci napr. z kostek.
A kdyz ted byl nemocny, tak se uz hrozne tesil za klukama do skolky, jak si spolu budou hrat a co zase postavi pro auta a tak. ja na to nemam tu spravnou fantazii, protoze me to zkratka nebavi a muzu se snazit, jak chci, je to proste znat

reagovat pešimi 20.12.2009 16:14  49%    +  -

droping: ńa tvoji posledni vetu nelze nez odpovedet: a bralo te vubec nekdy tvoje dite? zni to trochu opovrzlive.

reagovat droping 20.12.2009 16:11  37%    +  -

pešimi:

Studie jsou mi uprimne ukradene, u nase mladeho ve vsem platilo, ze vyjimka potvrzuje pravidlo.

A taky je hodne dulezite, co si predstavujes pod pojmem hrat, jasne ze ve 20 mesiich to neni zadna cilena spolecna akce, ale deti si hraji spis vedle sebe nez primo spolu, ale na druhou stranu jsou rady, ze maji nekoho vedle sebe, kdo dela vicemene totez.

A me osobne jezdeni s auticky fakt nikdy nebralo

reagovat pešimi 20.12.2009 13:20  49%    +  -

LEJLA37: ano, mas pravu, kdybych musela, tak bych musela. diky Bohu, ze nemusim
vsem preju hezke, ale hlavne pohodove svatky, hodne zdravi a radost z nasich milovanych. ...........stastne a vesele

reagovat LEJLA37 19.12.2009 22:36  100%    +  -

pešimi: s prvníma dvěma dětma jsem byla doma přes 8 let a slušně mi hrabalo

reagovat LEJLA37 19.12.2009 22:34  100%    +  -

chápu že někomu je to líto dát drobka tak brzy do jesliček,ale je to opravdu tím že nemá potřebu..kdyby některá maminka byla ve finanční tísni prostě by ho tam dát musela a basta ..splátky úvěr pravidelné měsíční inkaso a tak bych mohla pokračovat dokola... tatínek to holt neutáhne sám a ruku na srdce kdyby vám někdo nabídl 15 -20 tis fakt byste nešli do práce? já myslím že jo...děťátku tak dopřeješ i více věcí ...nechci česko srovnávat s amerikou kde je běžné že děti jsou s chůvou od rána do večera a rodiče se jim prakticky nevěnují jen o víkendu..
budme rády že to tady takto není
tím chci říct díky za jesle kam můžeme ,,odložit,,naše milované dětičky na nějakých 8 hodin abychom jim mohli dopřát hezčí život...

a názor na kolektiv,nevím jak je to jinde ale můj malej jak měl rok a půl s dětmi si hrál a myslím že i kolektiv je důležitý ,v tom roce a půl určitě chápe že si hraje s dětma že se půjčují hračky ..ano existují dětská centra občas chodíme,ale tam nás má za zadkem... a jak je školka příprava na školu jesle jsou zas na školku
na druhou stranu chápu maminy že nechtějí dát děti do jeslí když nemají potřebu ..
přeji pěkný večer ..

reagovat pešimi 19.12.2009 20:18  49%    +  -

droping: no, to jsou proste studie a dvacetimesicni dite si mozna umi hrat s mamou, starsim sourizencem, ale uz ne zase s dvacetimesicnim ditetem. ja se nechci hadat, je to jen nazor. pravu ale mas v tom, ze ne kazdy si muze dovolit byt doma do ctyrech let veku ditete. moje dcera chodila od dvou a pul let do skolky, sice jen pet dni v mesici, ale to to trvalo. neplakala, nedelala sceny, jen mi proste v klidu cestou rekla ze tam byt nechce. kdyz ctu jake to je vsude ve svete, u nas je to urcite luxusni, neni vyjimkou, ze zeny byvaji doma trebas i jen pul roku. no, me by to urvalo srdce.

reagovat droping 19.12.2009 17:37  37%    +  -

pešimi:

A proc myslis, ze 20 mesicni prcek nestoji o kolektiv?
Tvoje deti si, kdyz prijdete na pisek hrajou zasadne samy a nikoho si nevsimaji?

Nas mladej byl od malinka velmi spolecensky a kdyz se projevila jeho hyperaktivita, tak mi tehdy psycholozka vyslovene rekla, ze ja sama uz mu nestacim a to mu bylo neco pres 2 roky.

Takze je to hodne individualni, nektere dite to odlouceni nesnasi ani pozdeji, v maleho minule skolce byly naprosto bezne sceny 5 letych deti.
Maly sel do skolky presne ve 3 letech a pro vsechny to byla uleva, prestal mi doma fnukat, ze si nema s kym hrat a ja si od nej behem dne odpocinula a nabrala sily na odpoledne, ktere jsme travili spolu.

Osobne si myslim, ze si to predevsim musi kazda matka srovnat v sobe, protoze kdyz to matka bere v pohode, dite to citi a pak vi, ze je to jen docasne a ze maminka pak prijde.

A kazdy si opravdu nemuze dovolit zustat doma a "uzivat si deti", kdyz nejsou penize, je to pro vsechny jen stresujici

Takze co se me tyce, ja bych to zkusila a pak reagovala podle ditete.
Treba to nepujde a bude plakat a budete se trapit oba, ale treba bude naopak velmi spokojeny, bude mit nove podnety, nove kamarady.

reagovat verunka.nika 19.12.2009 16:09  20%    +  -

pešimi: a na co by pak byly jesle? k mučení nevinátek

reagovat pešimi 19.12.2009 13:23  49%    +  -

verunka.nika: nechci se hadat, ale myslim, ze dvacetimesicni prcek jeste o kolektiv nestoji. deti si sice od dvou let umi sami hrat, ale hraji si vedle sebe,nikoliv spolu, spolu si zacinaji hrat deti az kolem tretiho roku, proto je skolka od tri let a proto si chodi do skolky pohrat

reagovat verunka.nika 19.12.2009 9:46  20%    +  -

pešimi: to si nemyslím, že by se našla třeba i za rok možná jo ,ale ne taková a za takový peníze a nejde ani tak o tu práci jako o tu svobodu, myslím, že at děláme co děláme, nemůžeme dítěti nahradit kolektiv a vůbec děti jako takové, pak jen můžem koukat všude okolo jak děti brečej, protože jim někdo sebere hračku..a ve školce jich takových je....ale je to každýho názor a já to nikomu nevyvracím..myslím, že v jesličkách mu bude dobře a ikdyž mě to bude trhat srdce až budu poslouchat každý ráno jak pláče....on si to pamatovat nebude až vyroste a vím to zažila jsem to a nic nevím, nic špatného si nepamatuju a zaplat pánbůh, dneska jsou jesličky uplně na jiný úrovni než byly dřív...nejsem žádná karieristka...přivydělávám si doma i ted na mateřský, ale bude to pro nás pro všechny lepší takhle, druhý syn jde příští rok do školy a maličkej bude připravenej perfektně na školu....vím co bude dál a co vše se ted prcek bude učit, ale vůbec mi nevadí, že ho to nenaučím já....nebo spíš já sama, když tety pomůžou není to špatný

reagovat lenny003 18.12.2009 20:16  21%    +  -

LEJLA37: souhlasím! Strašná škoda, že se jesle zrušily a je jich teď tak zoufalý nedostatek. Maminky, které chtějí nebo musí hned do práce (a soukromé si nemůžou dovolit) to mají těžké. Fakt blbá doba!

reagovat pešimi 18.12.2009 20:06  80%    +  -

verunka.nika: uf. nasla se dobre placena prace ted, nasla by se i za rok. taky mam materskou na 4 roky a tak od trech bych si uz chtela zacit neco hledat, ale do te doby si je budu uzivat plnymi dousky, vzdyt vyrostou tak strasne rychle

reagovat pešimi 18.12.2009 20:03  81%    +  -

Flery+puclinka: ja chodim s klukem vsude a neprijde mi ze obtezuje. vezmu s sebou nejake knoizky, hracky a pohoda. kyz vlezu k sestre, omluvim se, reknu, ze to jinak neslo a ona se jeste stara a zabavuje

reagovat pešimi 18.12.2009 19:58  81%    +  -

janky: ahoj, ja musim reagovat na tvuj pripspevek. mam ted 18 mesicniho hosika a do jesli bych ho taky nedala. babicku mam jednu a hlidat nechce. pomuze mi muj tatka, ktery si ho vezme treba na hodinu ven, ale to byva tak max. jednou tyne a muz pravidelne vozi v nedeli dopoledne. do skolky nastoupi ve trech tak jako starsi dcera, to ano, ale jesle a ted? je jeste tak malicky

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jesle
Diskusi založil(a): evik1987
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Výchova dětí
Přečtěte si