Interiérové dveře

V rámci rekonstrukce bytu řeším interier. dveře a zatím docela tápu, proto budu vděčná za Vaše rady, zkušenosti z praxe... nejvíc mě zatím berou celomasívní, příp. dýhované dveře, kde je to ovšem víc o ceně vůči laminu či fólii. Budu ráda, pokud dáte typ na prodejce v rámci severní Moravy, za jakou cenu jste dveře sehnali, jak jste s nimi spokojeni apod. Také mě zajímá zda máte zkušenosti s masívními dveřmi do koupelny, WC (působení vlhkosti)...
29.12.2009

Diskusi založil(a) 29.12.2009 Ety

reagovat MatyKH 30.10.2010 15:01  5%    +  -

NIKUSA: v jakým obchodě jste si je zadávali?

reagovat Ety 4.1.2010 12:40  100%    +  -

koblich: no to je nadělení teda

reagovat koblich 4.1.2010 12:12  21%    +  -

tak dneska v noci rupla v 7. patře voda a teklo to teda řádně
nám nakonec natekla voda jen na kousek stěny a hlavně do elektriky, ale nakonec tu byl elektrikář a je to v pohodě
ale jako 20.prosince jsme se nastěhovali
no ale sousedi asi dopadli hůř

reagovat Ety 1.1.2010 21:13  100%    +  -

radulik: tak to je docelá malá životnost teda..:) to vám řekli na prodejně takhle? jn, nejlepší je celomasív nebo dýha, když není ani na jedno finančně, tak to už lépe to lamino než folie, je náchylnější na mech. poškození...takže jedny dveře lamino se vším všudy 3 ticky?

reagovat radulik 1.1.2010 20:00  95%    +  -

ahoj, my máme lamino, vyšly nás cca 2000 za kus + kování asi 1000/ks. Folie je jen o něco málo levnější a životnost je cca 3-4 roky, na dýhu jsme neměli

reagovat Ety 31.12.2009 22:28  100%    +  -

koblich: tak to je jiná...900 tis. za byt sakumprásk je OK....já myslela k těm 800 tis. další třeba melou za byt, to už je fakt cena levnějšího baráku

reagovat koblich 31.12.2009 21:21  23%    +  -

Ety: a taky nechtěli jsme s dvěmi dětmi dělat třeba napřed jen jádro a pak ostatní, měli jsme tu šíleně vrzací parkety tak co s tím, a pak jsme bydleli u kamarádky, co si postavila dům a má prázdný byt, a u ní jsme platili jen inkaso nic navíc, tak to taky jde
jako je to hodně peněz
přehled o tom má manžel já se ztratila někde v září

reagovat koblich 31.12.2009 21:17  23%    +  -

Ety: no jo, ale my jsme právě ten byt nezískali nijak draho, byla to výměna, já měla garsonku po babičce a vyměňovali jsme to s neplatičem, dluh byl "jen"asi 100 000
a když k tomu připočtu co jsme bydleli 8 let po podnájmech, protože jsme měli práci jinde tak to docela jde
a taky je to i se zařízením, je v tom kuchyň včetně spotřebičů, spíž, koupelna, a podobně,
a ty skříně
máme i nové futra do bytu, prostě to byl totální holobyt a pokud jsme tu chtěli zůstat tak jsme se museli nějak rozhodnout
těch 450 000 bylo stavebí firmě, měli jsme i stavební povolení, protože jsme zasahovali do nosných zdí,
a byli fakt rychlí, začli na začátku března a byli v květnu hotoví, jen stolař trval šíleně dlouho

reagovat Ety 31.12.2009 13:53  100%    +  -

koblich: jejda a těch 800 tis. do rekonstrukce jste vrazili do bytu nebo do baráku? jako na byt je to už fakt pálka si myslím, tolik by se mi nechtělo dávat ani mně...mám ráda taky kvalitní hezké věci, ale aby to pak stálo i s kupní cenou bytu jako barák, to zas nee jestli budeš mít chvilku, tak se sím jukni na tu cenu výřezu za jedny futra, ju? díky....po mně chce chlap 3 tis. za jedny furtra, takže troje futra i s dveřmi a zárubněmi něco mezi 30-40 tis.

reagovat koblich 31.12.2009 13:16  23%    +  -

pak ještě máme nové rozvody elektriky na stropě sádrokartony a jednu místnost jsme i ohlučňovali právě sádrokartonem

reagovat koblich 31.12.2009 13:14  23%    +  -

Ety: nevím to přesně musela bych se podívat do faktur, nás celá rekonstrukce stála 500 000
plus 300 000 kuchyň vestavěná skřín, předokení žaluzie a další
není to přesně 300 000 je to asi míň, ale úvěr máme 800 000
jinak nám dělali rekonstrukci opravdu od podlahy, vyrvali parkety, odnesli fůry písku, uřezali příčku, vyřezávali futra, rozšiřovali jsme chodbu, je nová podlaha, nové jádro, do jádra máme udělané okno, aby bylo v koupelně světlo, v podlaze topení v koupelně, máme jen sprchový kout, ale ten vysoký, pak máme nové radiátory
nos protě všechno
máme nové vestyvěné skříně v chodbě, ale tím že je tu fakt málo místa tak jsme nemohli mít ty šoupací, ale máme takové dveře, které se lámou uprostřed, když se otvírají, nebere to ttlik místa jako šoupání

reagovat Ety 31.12.2009 12:44  100%    +  -

koblich: jejda, díky mocinky, že ses obtěžovala to proměřit , jsem měla hlavu v pejru, že máme atyp nejen v jádru, ale i tady nakonec a jak jste řešili futra? vyřezali jste ty železné? kolik chtěli za jedny? za ten výřez myslím...

reagovat koblich 31.12.2009 12:23  23%    +  -

Ety: nevím tak mi to říkal manžel až budu mít čas tak ti je vyfotím, ale barvu máme na té části jak je tam to sklo zasazeno
jinak my máme taky průchod 80 cm, dveře 82 a 85
stejně jako ty
teĎ jsem to měřila
takže zkus změřit průchod
to že dveře jsou 82 je aby dosedly do toho profilu futer,

reagovat Ety 31.12.2009 1:12  100%    +  -

koblich: takže dle něj těch 80 cm není na dveřích napočitatelných?

reagovat Ety 31.12.2009 1:07  100%    +  -

koblich: o takové variantě dýha + nástřik barvy jsem ještě neslyšela ale...

reagovat koblich 30.12.2009 23:43  22%    +  -

Ety: povrch je dýha nastříkaná barvou, máme je bílé
s rozměry ti neporadím, ale manžel říká, že se měří průchod mezi futrama - světlá šířka
tam bys měla mít 80

reagovat Ety 30.12.2009 21:25  100%    +  -

koblich: dřevotříska je výplň jenom, né? povrch - dýha (masív), folie nebo laminát....a ty máš povrch jaký teda?

Lidi, jak je možný, že na stávajících dveřích mám napsanáno na štítku Buk 80 - což má asi označovat šírku dveří a dveře jsou při změření 82 z té vnitřní strany, 85 cm z té venkovní? tak teď nevím, zda tu máme klasické rozměry dveří, nebo se jedná o nějaký atyp, ach jo....to je dost podstatné při výměně za nové dveře....taky hodně řeším co se zárubněmi, nechce se mi je nechat vysekávat a dávat nové zárubně, hafo peněz, které bych potřebovala teď někde jinde

reagovat koblich 30.12.2009 21:20  22%    +  -

ahojky
my máme po rekonstrukci bytu a dveře máme od firmy LUX, která je kousek od Olomouce
máme je z dřevotřísky dutinkové
v rámci rekonstrukce jsme posouvali dveře takže
všechna kovová futra šla do pryč
taky jsme bourali jednu zed takže jedny máme pouzdrové do nové zdi, a druhé máme po stěne pojíšdějící
máme je několik měsící a už se trochu odlupují takže je budeme reklamovat
zkusím sem dát pár fotek abys viděla jaké jsou

reagovat Ety 30.12.2009 13:46  100%    +  -

nikusa: jo ale bacha na to nelze si jen tak zajet do PL a koupit dveře v supermarketu, musíš se domluvit na zhotovení dveří dle českých norem, jelikož dle polských je jiné umístění kování a jiné závěsy

reagovat nikusa 30.12.2009 13:27  7%    +  -

My budeme kupovat dveře v Polsku, pokud jsi ze Severní Moravy, máš to kousek. Seženeš za poloviční ceny a stejně kvalitní, jako u nás

reagovat Ety 30.12.2009 11:31  100%    +  -

Včera jsem se ještě dočetla na netu, že masívní dveře nejsou doporučovány do vlkhého prostředí, tudíž do koupelen, kuchyní, jak se dalo čekat

reagovat Ety 29.12.2009 17:14  100%    +  -

Kromě výše uvedeného by mě zajímalo, jak jste řešili zárubně ...původně jsem chtěla obložit původní železná futra, ale můj zedník mi řek, že by pak průchod byl o cca 10 cm užší a dveře by musely být udělány jako atypické na míru, avšak včera jsem vyčetla na stránkách Sapeli, že dělaj tyhlety zárubně tak, že dveře jsou o standartních rozměrech a průchod se zmenší jen o 2,8 cm, tož nevím no...zda je to jen specialitka firmy Sapeli, nebo je to běžné a zedník kecal
taky mě napadlo futra renovovat dle dezénu dveří folií, ale zatím k tomu nemám žádné bližší info, jen jsem to viděla různě v domácnostech, mám za to, že to nebyla obyč tapeta, že to dělaj firmy v rámci rekonstrukce futer, máte někdo zkušenosti?

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Interiérové dveře
Diskusi založil(a): Ety
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si