Astma u dětí, lázně

Ahoj všem, mám dítko /3,5roku/ s astmatem. Pojďme si povídat o všem, co se týká astma. A nejen o tom:o)
V nebližší době se chystáme na své první lázně, tak hledám na netu info.
Třeba mi s něčím poradíte:o)
2.1.2010

Diskusi založil(a) 2.1.2010 Modroocka+3

reagovat Alexxaa 21.6.2017 9:01  5%    +  -

Přeji pěpný den... Letos se mi poprvé rozjela alergie - senná rýma... Zatím s tím dost bojuju...:/ Co se na sennou rýmu osvědčilo vám? Děkuji moc!

reagovat pavlinaNa 18.10.2015 22:45  1%    +  -

Dobrý den, nenajde se prosím mezi vámi maminka, jejíž dítě (0-15 let) trpí některým z respiračních onemocnění (astma, bronchitida, jakékoli jiné dýchací potíže,…) a byla by tak moc hodná a vyplnila dotazník k mé bakalářské práci z oboru psychologie? Budu moc vděčná za jakoukoli odezvu do 15. 11. 2015, kontaktujte mě prosím na e-mail pavlinana@seznam.cz Mockrát děkuji!

reagovat ajka 18.3.2015 22:20  1%    +  -

Ja sama byla v ozdravovně ve Zlatých Horách s astmatem a dost to pomohlo. Ve všední dny se tam jezdi do jeskyně kde je celoročně 8'C a 98% vlchkosti a pomaha to na astma bylo obdobi kdy jsem nemusela brat žadne kortykojdy jen jsem měla stale u sebe sprej "prvni pomoci" jak řika doktor ale dospivanim se vratilo ale ne v takove silne formě mohu jen doporučitmarus.:

reagovat Lenka Goldbergová 12.3.2015 13:24  1%    +  -

medword1: Dobrý den, obracím se na Vás po přečtení vašeho příspěvku ohledně astmatu u dětí.Mám dcerku pět a půl roku a trpí astmatem od dvou let. Nyní jí nasadili kortikoidní spray... Píšete , že jste si dokázali pomoci bylinkami. Jsem přesvědčená, že přírodní léčba je možná. Mohla by jste mi poradit, co tak zázračně pomohlo? Zkoušeli jsme již mnohé... Velice děkuji.Lenka lenkagoldbergova@seznam.cz

reagovat Jana_spa 4.11.2012 10:57  5%    +  -

Pro děti jsou vhodné lázně Jeseník(http://www.e-lazne.eu/lazne-Jesenik/ ) anebo lázně Karlova Studánka - jedná se o horské lázně s čistým vzduchem.

reagovat cucoretka3577 5.6.2012 15:10  5%    +  -

http://www.vzp.cz/klienti/vyhody/financni-prispevky/morsky-konik

http://www.morsky-konik.cz/2012/

Na stránkách Mořský koník je stale otevřená možnost přihlašování dětí, které trápí některé chronické onemocnění a tento program VZP jim pomáhá posílit imunitu. Je to pomoc především pro děti, které bojují s alergiemi, bronchiálním astmatem, atopickým ekzémem nebo lupénkou.

reagovat Láďa 21.5.2012 18:00  1%    +  -

Pěkné prostředí, ale přes všechny zákazy se tam vesele kouří. Nikdo to nekontroluje. To není moc pozitivní, zvláště pro pacienty s astmatem. Kouří se na pokojích, mám zkušenost hlavně z Jubilejní vily, také v hotelu Ripper ubytovaní halekají a odhazují nedopalky bez ohledu na ostatní. Zvláště pacienti z duševními poruchami vesele kouřem obtěžují ostatní, prý jim to nikdo nemůže zakázat, protože jsou blázni a vyhrožují ostatním, kteří jim to vytknou. Komu vadí kouření, pobyt v jinak skvělém prostředí nedoporučuji.

reagovat marus. 4.4.2012 21:06  5%    +  -

Dobrý den,
zajímám se o problematiku lázeňské léčby dětí. Léčilo se Vaše dítě v lázních, léčebně či ozdravovně? Jaký byl efekt léčby?
Prosím Vás o vyplnění krátkého dotazníku k mé diplomové práci - je určen rodičům, jejichž děti absolvovaly léčebný pobyt. Výsledky zájemcům samozřejmě poskytnu.

online dotazník:
http://www.anasurvey.com/survey/d/P5D9C9D3K0H2Z2T7K

Moc děkuji za jakýkoli názor či komentář.

reagovat renata.l 16.3.2012 13:11  5%    +  -

Hezký den přeji. Z vlastní zkušenosti na astma, bronchitidu apod vřele doporučuji domácí solnou jeskyni, kterou můžete mít doma.Mému synkovi(18m) byla zjištěna bronchitida a měl občas astmatické záchvaty, takže jsme byli pořád nemocní, bohužel ani žádné bylinky moc nepomohly,spíš jen tlumily kašel. Solnou jeskyni používáme půl roku a musím říct, že jako jediná zabírá. Máme ji puštěnou celou noc, takže se i v klidu vyspím, že nemusím pořád vstávat k malému jako předtím. Pokud chcete, tak mrkněte na http://www.masaze-dolezalovi.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=66 je tam toho více ke čtení

reagovat sood 4.12.2011 20:16  5%    +  -

medword1: Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, co Vaší dcerce pomohlo. Já mám dceru 5 let, také astmatika a pravidelně užívá Seretide :-(
Děkuji Soňa
odvarkova.s@seznam.cz

reagovat jimi1 22.11.2011 9:04  28%    +  -

medword1:
Ahoj, můžeš mi prosím napsat, co pomohlo ? Moje maminka má astma a teď jí začal astmatický kašel, kašle pořád. díky

reagovat medword1 12.11.2011 14:25  5%    +  -

u naší starší dcerky bylo před cca pěti lety diagnostikováno astma, prošli jsme si docela martyriem, než nám vůbec byla určená správná diagnosa, skoro rok na antb, protože Saška neměla klasické příznaky, ale vypadalo to, že má jen nachlazení, a kašlala jen večer, respektive v noci, nedusila se, nechtěli jsme se s manželkou smířit s kortikoidovými spreji, protože to je docela nářez u tak malé holky a hodně to může ovlivnit endokrynní systém, a hlkedali jsme vhodnou alternativu léčby, našli jsme ji v bylinkách a docela úspěšně jsme se z toho dostali, což je i v lékařské zprávě! kdo by chtěl poradit, ať mi napíše do vzkazu :)

reagovat Berrusenka 1.2.2011 22:00  5%    +  -

Jsou to bylinkové kapky. Tady jsou nějaké stránky, kde je víc info www.bylinkove-zdravi.webnode.cz
Měla jsem kombinaci více těch přípravků.

reagovat jimi1 29.1.2011 18:50  55%    +  -

Berrusenka:
Tož a co ti tak pomohlo ?

reagovat Berrusenka 29.1.2011 12:43  5%    +  -

Já jsem měla problémy s astmatem dobrých 5 let a pořád se mi zhoršovalo. Bylo velice úzce propojené s alergií, atopickým ekzémem a potravinovou alergií. Tu jsem měla obzvlášť silnou. No, náhodou jsem se dostala k přípravkům, který mně zbavily úplně všeho. Věřte nebo ne, jsem bez astmatu, bez alergií a vyrážek.

reagovat Dadla24 21.1.2011 8:57  11%    +  -

jimi1: My jsme tam byli už podruhé, takže jsme věděli do čeho jdeme... Počasí teda bylo lepší při prvním pobytu (a to bylo na přelomu listopadu a prosince), ale i tak to tam bylo fajn... Na jaře se Vojta chystá opět, tentokrát teda beze mne (nastupuju do nové práce), budou se střídat děda s tatínkem... Škoda, už jsem si plánovala, že si domluvím taky nějaký procedůry...

reagovat jimi1 19.1.2011 22:58  55%    +  -

Dadla24:
a jak se vám tam líbilo ? nám počasí vyšlo, i když už byl podzim, jen dva dny pršelo a jinak bylo dost sluníčka

reagovat Dadla24 19.1.2011 22:40  11%    +  -

jimi1: Tak to jsme se minuly, my byli právě na přelomu září a října

reagovat jimi1 19.1.2011 20:21  55%    +  -

Dadla24:

Já byla od 17.října.

reagovat Dadla24 19.1.2011 18:20  11%    +  -

jimi1: Čtu, že jste byla vloni v září v Luhačovicích... Tak to jsme se tam nejspíš potkaly, bydleli jsme na Vítkově...

reagovat Dadla24 19.1.2011 18:16  11%    +  -

Marián: Můžete to nějak rozvěst nebo dát nějaký odkaz? Co je to reflexologie? Slyším to prvně...
Jinak mám doma také astmatika, letos se chystáme do Luhačovic už potřetí...

reagovat Marián 10.1.2011 19:07  5%    +  -

Hezký den. Jsem akreditovaný reflexolog (EduSpaCollege p. Robert Al Aref) a mám dotaz jestli jste reflexologa již zkusila. Můj vzor je paní Ann Gillandersová, světová feflexoložka, která již více než 30 let pomáha a pomohla mnoha lidem. Začal jsem praktikovat sám na lidech kolem sebe, a poznatky a účinek mě přesvědčil, že je to někdy téměř zázrak.Neuškodí, žádné léky a hormony, může jen pomoci.Věřte mi. Mějte se krásně.

reagovat valjuska 12.12.2010 18:12  5%    +  -

Za necelých 1600 Kč za luxusní pobyt v Mariánkách se skipasem :-) V ceně je ubytování na 3 dny se snídaní v Hotelu Morris. No odolejte tomu (zapakatel.cz)

reagovat lenka.t 9.7.2010 9:22  5%    +  -

Holky nemáte někdo zkušenost s léčebnou ve Cvikově?

reagovat lenka.t 30.4.2010 8:15  5%    +  -

alena5: Děkuju, pak dám vědět jak se jí tam líbilo.

reagovat lenka.t 29.4.2010 22:07  5%    +  -

alena5: Ahoj, na pojišťovně revizní doktor neschválil doprovod a Jirka je na lázně ještě malý(6 měsíců, taky astmatik), takže pojede sama. Bude tam o prázdninách v červenci. Týden tam budu s ní, to si sama zaplatím a pak tam budeme jezdit o víkendech. Myslím, že to zvládne. Už se těší, že to tam bude jako dovolená, budou tam děti atd. Samozřejmě, pokud se pletu a špatně by to snášela, tak ji do toho nebudu nutit a vezmu ji domů.

reagovat jimi1 29.4.2010 21:13  34%    +  -

lenka.t:
Ahoj, díky. Jeseníky bych zkusila příští rok, léto už asi nestihunu a na podzim by tam asi byla zima. Alena mi poradila Luhačovice, už jsem tam psala a mám rezervováno místov půlce září, dříve neměli, ale je to jih, tak snad ještě bude teplo. A když bych pak pracovala, tak mám nárok na nemocenskou jako doprovod ? A za malou budu také platit poplatek ?

reagovat lenka.t 29.4.2010 11:42  5%    +  -

jimi1: S touto léčebnou zkušenosti nemám, ale pokud se tam platí tak bych tam nejezdila. Doporučuji ale Lázně Jeseník, jsou na respirační nemoci opravdu dobří(vlastní zkušenost ), a dítě do 6 let má nárok ze zákona na doprovod. V Jeseníku jsem platila jen regulační poplatek jako v nemocnici. Dcera pak měla s nemocema skoro půl roku klid. Už jí je 7, takže letos pojede poprvé sama. Sice jsem ji nechtěla pustit, jenže ten ozdravný efekt je tak velký, že jsem se nakonec rozhodla ji tam poslat. Jenže jsem s druhým dítětem na MD, takže si nemůžu dovolit zaplatit si tam pobyt a být tam s ní. Tak uvidíme.

reagovat jimi1 28.4.2010 19:57  33%    +  -

Holky, nemáte někdo zkušenost s léčebnou Mladeč ? Mám tříletou dcerku v květnu a doktorka ji doporučila na respirační nemoci, ale četla jsem, že doprovod platí 300 Kč denně. Jsem na MD, tak to by byl pořádný záhul pro meněženku.

reagovat lenka.t 7.4.2010 15:51  5%    +  -

alena5: Díky za info, dívala jsem se na ten Cvikov a opravdu tam může i roční dítě. Tak uvidíme.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Astma u dětí, lázně
Diskusi založil(a): Modroocka+3
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si