Škola a děti

Mám syna ve 2 třídě a bojujem jak můžem, máte taky děti ve škole a šedivíte? Přidejte se a nebudete na to sami, proberem školu a nejen ji...
1.2.2010

Diskusi založil(a) 1.2.2010 1myska2

reagovat Gabčab 27.4.2015 2:12  1%    +  -

Kastel: vy mě trochu děsíte, já doufám, že to nebude tak hrozné. Díky na jejich stránky se podívám, alespoň informačně :-)

reagovat Kastel 26.4.2015 19:28  1%    +  -

Gabča: nakonec jsme vybrali stavební průmyslovku (SPŠ Dušní spsdusni.cz), a opravdu doufám, že se mu tam bude líbit :) Ale už bych to znovu absolvovat nechtěla, jsem jen ráda, že jsem se nemusela strespvat ještě kvůli přijímačkám :)

reagovat Gabča 25.4.2015 21:38  5%    +  -

Můj syn je teď v osmičce, takže nás to teprve čeká, co jste nakonec vybrali za školu, jestli semůžu zeptat? :)

reagovat Kastel 25.4.2015 17:29  1%    +  -

Zdravím, měl jste někdo teď podobný problém s výběrem sš? U nás to bylo dost nervově náročné...

reagovat ZuHud 11.11.2011 14:05  100%    +  -

reagovat ZuHud 10.11.2011 7:45  100%    +  -

Ahojte holky, taky mám kluka nyní ve 2 třídě a šedivím z češtinou - opisy, diktáty, atd.
čtení a matika nám jde. Ale čeština se mi stává noční můrou. Mladej neslyší Y a I.....takže píše hrubky. a nerozená krátké a dlouhé a,e,i,o,u,y....

takže například ve věte: Pračka pere napíše: práčka peré. Nebo Babička šije napíše: babíčka šijé...atd. Prostě to píše špatně. Už jsem z toho tumpachová. Mám strach, aby to nebyla nějáká dis, dis, dis...nebo tak něco.

reagovat 1myska2 28.1.2011 15:48  9%    +  -

Tak už jsem teda veš třetí a boj pořád už jsem byli na zápse s dcerou mladšítak uvidíme,jak se bude dařit jí, je docela šikovná, sama už čte a píše a počítá lehké příklady...

reagovat 1myska2 15.2.2010 7:41  60%    +  -

Willa: tak to tiše závidím....

reagovat Willa 6.2.2010 21:55  100%    +  -

Ahoj.Já mám prvňáka,je jich ve třídě 17dětí a kromě dvou měli všichni samé jedničky.Úkoly máme denně z matiky.psaní a čtení,ale zatím to všechny baví,takže není problém.Učitelku máme starší ale super budou jí mít až do 4třídy.

reagovat lolahopalola 6.2.2010 10:14  5%    +  -

1myska2: nejhorší na tom je,že si inteligentní paničky neuvědomují,že šikanují celou roduni..u nás se řeší jenom učení a známky..máš pravdu nespravedlnost byla,je a bude..bylo to i za mě když já sedávala ve školní lavici..učitelka měla prostě svoje oblíbence a nic se nedalo dělat..tak je to i v zaměstnání

reagovat 1myska2 4.2.2010 17:35  48%    +  -

lolahopalola: jj, bordel byl je a bude pořád....

reagovat Yasmin.Hayatt 4.2.2010 17:29  100%    +  -

1myska2: taky tam s dcerou chodím

reagovat lolahopalola 4.2.2010 13:36  5%    +  -

všechno je o přístupu pedagoga..znám z osobní zkušenosti..nelezu učitelům do zadnice,nepomáhám při školním plese ani se ho nezůčastňuji,na tombolu přispívám symbolickou částkou a vše se odráží na synovi..holka už je chválabohu z te školy pryč..synovi učení jde samo jenom čeština mu dělá problém..je v 8tř. a druhé pololetí bude potřebovat průměr na školu..první se ji podařilo zkazit..na vysvědčení měl 3 dvojky a tu trojku z Čj..ale sousedovic klukům dává dobré známky jenom proto,že jsou ťulpasové zakřiknutí a tatínek je ve škole pečený vařený..to nevadí,že neumí číst a počítat..

reagovat 1myska2 4.2.2010 12:44  47%    +  -

Yasmin.Hayatt: to buď teda opravdu ráda...a zítrajdu s mladým na pedagogickopsychologickou poradnu,na doporučení paní učitelky, to jsem teda zvědavá..

reagovat Pedys67 4.2.2010 12:39  5%    +  -

Yasmin.Hayatt: Buď ráda

reagovat Yasmin.Hayatt 4.2.2010 8:52  100%    +  -

1myska2: ještě jsem se nesetkala s nikým, komu by dítě škola takto přetěžovala už ve druhé třídě ......

reagovat 1myska2 3.2.2010 21:23  47%    +  -

Yasmin.Hayatt: ty jo 10 minut? tak to závidím,my fakt strávíme nad úlohamadlouho atímpádem už ani na čtení nezbyde čas a nechci ho trápit do večera se školou...

reagovat Pedys67 3.2.2010 12:17  5%    +  -

Kluk pokud má matematickou úlohu tak u ní sedí i 2,5 hodiny.U češtiny tak hoďku.A to chodí do páté třídy.

reagovat Yasmin.Hayatt 3.2.2010 9:18  100%    +  -

1myska2: tak to je opravdu brutal ! já mám dceru ve 3. třídě a úkoly nám zaberou max. 10 minut denně. kolikrát přijde i bez úkolu, že jim paní učitelka prostě žádný nedala. všichni na 1. stupni však musí denně 20 minut číst nahlas a rodiče to musí podepsat.

reagovat 1myska2 3.2.2010 8:17  46%    +  -

juliejulinka: jj, tak 3 úlohy denně a to fakt žádné štvaní, celou stránku a nedej bože,ne-li k tomu básničku, kterou jim dá v pondělí, že musí umět do pátku, no stanese teda, že ten náš na to zapomene...., jednou jsem se ji učili ráno před školou a naučil se, dostal za 1,ale jak učitekce řekl, že se ji učil ráno, přepsala mu to v žákajdě na 2...no co dodat...i když je fakt, že včera měli plavání, tak úkol nedostali a dneska šli do divadla, tak máme na chvilku klid...jo škola to je boj , já jsem pro přísnější učitelku ,ale všeho s mírou, přece jen 8mi leté je to pořád ještě děcko.A tak co nám jiného zbývá než se učit a učit a učit...jinak se v tom utopí

reagovat juliejulinka 2.2.2010 21:42  24%    +  -

1myska2: to chceš říct že mají 3 úlohy denně??? Syn ve 2 třídě má úlohy 3x týdně vždy jednu a každý den má něco přečíst, takže pohoda a druhý kluk ve 4 třídě má úlohu každý den. Jezdí domů ve 3 hodiny a protože to učivo už není jednoduchý tak děláme úlohu tak hodinu. Před 14 dny sem jž učitelce napsala jestli by mohl být jeden den bez úloh že kluk nestíhá chodit ven a ona opravdu jeden den vynechala ale od té doby jede zase dál, každý den úloha. Nedovedu si představit že by měli 3 úlohy oba. To bych seděla celé odpoledne jen u učení.

reagovat Durga 2.2.2010 18:53  41%    +  -

1myska2: My jsme si dělali úkoly v družině, ale to už je opravdu dávno. A kantor, který vládne pevnou rukou - to má asi velké štěstí na rodiče.

reagovat 1myska2 2.2.2010 18:14  46%    +  -

Baruše: my se taky se synátorem nemazlíme,já ve škole měla učitelku, která se s náma nemazlila a takovou pevnou ruku by dneska děcka potřebovali a ne žádné takové co je dneka,ale zase bnaše učitelka dává hodně velkou přednost holkám a teď mi připadá, že těm menším docela přitvrdili ve škole,určitě je to dobrá příprava na život,ale zase nějak s citem bych řekla,aspoň na ty menší...vím, že je to dneska těžké a nic není zadarmo,ale dávat děckam denně minimálně 3 úkoly a ještě učení, pořád jsou to děcka a potřebujou i nějaký čas i na své osobní volno a nedej bože, že nějaké chodí ještě do družiny, kde je třeba do 4...

reagovat Baruše 2.2.2010 16:48  100%    +  -

mám dvě školní dítka - syn je ve 4., dcera v osmičce - já osobně si nemyslím, že toho mají nějak extra moc - je fakt, že od 5.třídy jsou povinný dva jazyky, učivo není úplně jednoduchý, ale zase na druhou stranu... s náma se učitele babrali (ještě si to dost dobře pamatuju), všechno nám vypisovali na tabuli a pak jsem na střední koukala jak tele, když nám profesorka řekla "udělejte si výňatek z článku" . myslím, že ty naše budou do budoucích škol líp připravený. a jen tak mimochodem - nejsem žádnej chytrolín ani já ani manžel, přesto naše děti patří mezi premianty třídy,učivo zvládají s klidem a nemusím se s nima ani učit, a jsem přesvědčená, že je to především díky naší pevný ruce a důslednosti

reagovat Pedys67 2.2.2010 16:06  5%    +  -

1myska2: No ono to tak vypadá matematiku kterou bere v páté třídě brala dcera v sedmičce.

reagovat 1myska2 2.2.2010 13:52  45%    +  -

Pedys67: mi stačí teda zatím druhá třídaa docela nechápu, kam s tímto stylem dojdou, jestli snad nebudou ve4 třídě maturovat...

reagovat Pedys67 2.2.2010 13:44  5%    +  -

Jo kluk chodí do páté a je to na odstřel to Ti mohu říct.Od čtvrté třídy mají jinou učitelku a je to hrůza.Do třetí chodil do školy rád ale teď

reagovat 1myska2 2.2.2010 11:18  44%    +  -

vítám všechny, kdo se chce přidat

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Škola a děti
Diskusi založil(a): 1myska2
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si