Operace očí

Rozhodla jsem se, že se zbavím brýlí a vybírám kliniku a typ operace a sháním informace o operaci očí.
Pokud máte nějaké zkušenosti, budu moc ráda, když se o ně podělíte...
Díky!!
19.2.2010

Diskusi založil(a) 19.2.2010 atriplex

Anonym 3.8.2018 13:49  1%    +  -

Narazil jsem náhodou na tuto diskuzi, moje zkušenosti jsou dluholeté, v 1994 jsem podstoupil korekci z 8mi dioptrií na 0,0 a drží mi to dodnes. Na čtení už budu potřebovat brýle, ale dálka je skvělá. Nechal jsem i oba kluky odoperovat a jsou spokojeni už deset roků. byl jsem u MUDr. Smečky ve Zlíně . Šebesta

Anonym 14.7.2018 11:30  1%    +  -

Zkušenost: postřehy před operací šedého zákalu
Lékař: Oční klinika 1. LF UK a ÚVN Praha
Zákrok: Operace šedého zákalu laserem
Byl jsem tam jako doprovod své matky - byli jsme pozvání na tu operaci na 7 hodinu ráno každý člověk je tam tak cca 30 minut předem- šokovalo mě že nebyla otevřena čekárna a tak jsme museli stát na schodech a stálo nás tam takhle víc lidi a nikomu nebylo méně kromě mě pod 70 let a tak jak moje matka která má velmi problémy s páteři musela sedět na schodech kde překážela a na recepci už byli sestry a nikoho nepustili do čekárny aby jsi ty starý lidi mohli sednout hlavně že jsi dělali ty sestry na recepci kafe a bylo jim úplně jedno že tam stálo cca 10 lidí na schodech- myslím jsi že je to neúcta ke starým lidem kde by vedení oční kliniky mělo zamyslet nad tímto problémem a otevřít čekárnu 30 minut před 7 hod ranní kdy jsme byli pozváni .....dále zdravotní sestra která moji matku odvedla na měření tlaku a pak odvedla do druhé čekárny ( nevím jak se jmenuje vím že byla černovlasá ) neměla lidský přístup odměřená a když jsem se jí zeptal na svoji matku kolem 10.15 hod jak to vypadá s mojí matkou vyštěkla na mě že jsme byli seznámeni před operací s postupem a že tam má 25 lidi které i odvádí na sál a že na to nemá čas a informaci o mé matky mi nedala a měl jsem na tu informaci nárok a odešla - takhle se profesionál nemůže chovat když chci informace na které mám nárok chovat prosím o nápravu. Přednosta doc.MUDR. Jiří Pašta,CSc člověk na pravým místě! velký a zkušený odborník kde jsem slyšel od své matky samou chválu umí i na sále udělat lidskou atmosféru kdy se snaží i své pacienty uvolnit tím jaký je ...jen tak dál pane Přednosto ale kazí vám pověst vše okolo co jsem popsal víše

reagovat Marinehot 18.5.2017 10:09  5%    +  -

Já mám teda z laserové operace respekt, přece jen jde o oči, ale vidina toho, nemuset nosit brýle je poměrně lákavá. Znám pár lidí, co na tom byli a jsou spokojený, tak nevím.

reagovat katieheg 27.4.2017 13:58  5%    +  -

Myslím si, že když už se někdo rozhodne alespoň shánět informace tak je na dobré cestě k tomu, že zákrok podstoupí :) Já jsem zákrok podstupovala v mých 23 letech, měla jsem zrak špatný už na základní škole, ale to se ještě o takových laserových operacích veřejně nemluvilo a nebylo to tak rozšířené jako v dnešní době :) Volbu klinika jsem měla velmi jednoduchou protože jsem to dostala od rodičů k narozeninám, kteří už měli vlastní zkušenost, maminka byla na operaci v horních počernicích a nemohla si tu kliniku vynachválit. Když jsem šla na zákrok tak mi před operací naměřili přesných -5 na levém oku a na pravém -5,5 dioptirie a vím, že i když jsem měla brýle které vypadali pěkně tak to byly prostě popelníky silné a s čočkami jsem se nikdy nezkamaradila. Během zákroku i po jsem neměla žádné komplikace, které by nebylo možné vydržet až na slabší suchost očí, která je docela běžná jsem oči měla uplně v pořádku :) Teď už mi příde, jak kdybych nikdy brýle ani nenosila a vidím tak, že si ani už nepamatuji, že jsem takhle někdy viděla :D

reagovat kavička 7.2.2016 11:29  11%    +  -

Danka005: A na jaké klinice jsi byla?Má dcera má 14let a má 8dioptrii hezký den:)

reagovat Danka005 20.12.2015 21:30  5%    +  -

Já jsem na operaci byla, operovali mi obě oči a dnes vidim zase jako zase jako dřiv. Spousta lidi se bojí že to je nebezpečné, nemyslim si ale určitě tu rizika byt mohou a pevně věřim že na lepších klinikach se toto s pacienty probírá. I semnou doktor po vyšetřeni probral jaké mame možnosti, takže je jen potřeba vybrat pořádnou kliniku!

Anonym 13.5.2012 17:11  1%    +  -

Byla sem na operaci se šedým zákalem +astigmatismem vyřešili mi to tak, že mám voperanou čočku do oka je to super po operaci vidím dobře a nemám s tím žádné problémy, ochotný personál,lékaři dost dobří...Doporučuju ústřední vojenská nemocnice,Praha,refrakční a laserové centrum

Anonym 18.2.2012 21:16  1%    +  -

Ahojte, byla jsem na operaci před skoro 3lety (bylo mi 23) v Brně v Neovizi, přístup perfektní, hrozně milí sestry i doktoři. Teď chodím na kontroly v Praze, respektive už jsem byla na tu třičtvrtěroční v Duovizi, protože to mám blíž. Loni v létě mi začlo připadat, že nějak hůř vidím. Tak mi tam oznámili, že mám zpátky dioptrii, dá se to s ní i bez brýlí, ale člověk je takový nervózní, jak to nemá ostré:)Ptala se mě, jestli chci další operaci, protože poskytují doživotní záruku. Tloušťku rohovky mám ještě na cca 4 takové operace kolem 1 dioptrie. No prozatím jsem ji odmítla a nechala si znovu napsat brýle, aspoň do auta:( Jsem trochu zklamaná, ale za ten pocit ostrého vidění, kdy nerozlišujete lidi jen podle chůze, nebo toho co mají zrovna na sobě to stálo!Pokud se mi to během roku nezhorší, půjdu do toho asi znovu.Záleží jaké máte oči, každopádně mi doktorka řekla, že oko se v podstatě neustále vyvíjí, takže nejde říct dopředu jak se vám to vyvine. Trošku závidím těm, co to mají pořád v poho...:)

reagovat ijaku 11.2.2011 12:06  5%    +  -

Já byla před 9 lety ve Zlíně na klinice u doc.Smečky. Odstranil mně 8 a 6 dioptrií. Supr. Dcera byla u něho tuto středu na lepší metodě než já a rovněž supr. Po zákroku úplně čisté oči, fakt zázrak a naprostá spokojenost. Je to operace k nezaplacení, ještě našetřím 2.dceři a operaci též podstoupí.

Anonym 8.2.2011 8:53  1%    +  -

Zdravím, byla jsem ve Zlíně u dr. Stodůlky 6.července loni a jsem nadmíru spokojená, měla jsem 9 dioptrií na levém a 6 na pravém oku.Na dálku.
Moc doporučuji, je to senzace, lehnete jako slepýš a odcházíte jako ostříš, bez legrace, je to ohromná věc.V podstatě jen večer po zákroku je pocit jako písek v očích, ráno už nic.Opravdu žádná bolest, paráda.Držím palce Daniela

reagovat strains 2.10.2010 11:48  5%    +  -

Ahoj, asi před rokem jsem podstoupila laserovou operaci v Hradci Králové na Lasiku ve Fakultní nemocnici. Původně mi má oční lékařka řekla, že je možné, že mi můj astigmatismus nebudou moct úplně odstranit, protože byl dost vysoký (3,5), ale stalo se a já vidím lépe než dobře. Jedno oko vidí jako oko zdravě vidícího člověka a druhé abnormálně dobře :-) Ničeho se nemusíte bát, opravdu. A sestřičky i lékaři jsou opravdu příjemní a na každý dotaz odpoví :-)

reagovat eliza79 27.8.2010 13:11  5%    +  -

taky se toho strašně bojím... pořád se rozhoduju a mezitím mizí peníze, které člověk utratí na kontaktních čočkách a roztocích... našla jsem web, kde jsou čočky i roztoky podstatně levnější než v lékarnách... www.cockyshop.cz
máte s ním někdo zkušenost? chci jej vyzkoušet...

reagovat jako1969 1.6.2010 7:50  17%    +  -

ahojky, máte někdo zkušenost s očním centrem Tana v Olomouci? Mám tam jít na operaci - na implantaci multifokální čočky. děkuji

reagovat majkel 4.4.2010 16:35  5%    +  -

Ahoj, osobně s operací očí zkušenosti nemám, ale mám zajímavý tip, jak získat operaci očí zdarma! Stačí se zúčastnit této soutěže a mít štěstí při tipování odpovědi. Jak soutěžit a přesná pravidla soutěže naleznete na webu pořadatele vasecocky.cz.

reagovat Valia 12.3.2010 10:34  17%    +  -

LenkaMad: ahojky,to je škoda,mi to nejde otevřít ten odkaz
je to určitě zajímavý článek

reagovat LenkaMad 12.3.2010 8:18  41%    +  -

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/133023/chteli-se-zbavit-bryli-ted-vidi-jeste-hure.html

reagovat Valia 11.3.2010 13:51  17%    +  -

Misinka*: tak hodně štěstí a každopádně dej vědět,jaké to bylo jo?
užiješ si už jaro a léto bez brýlííííí
na hooodně dlouho!!!!držím pěsti

reagovat Misinka* 11.3.2010 13:23  29%    +  -

Valia: na zacatek dubna do Gemini a dokonce na to bude i nejaka akce, takze 5000 sleva
Samo, ze se trochu bojim, ale zaroven se tesim

reagovat Valia 11.3.2010 12:25  17%    +  -

Misinka*: tak to je výýýborná zpráva,nemáš moc dioptrií,uvidíš,že ti to stáhnou na nulku
budeš moc spokojená,za ty prašule to stojí!!
a na kdy a kde jsi objednaná?

reagovat Misinka* 11.3.2010 11:32  28%    +  -

Tak jsem se rozhoupala a na operaci se objednala, vsem dekuji za nazory

uz jsem si poridila svoje prvni slunecni bryle a uz se tesim, az je budu moct nosit

Anonym 10.3.2010 17:23  1%    +  -

ntaktními čočkami ti mohu trochu poradit. Nosila jsem je už cca 5let co jsem nosila čočky kontaktní, jestli můžu všem doporučit jdětě na oční laserovou operaci do Horních Počernic. Tu mám odzkoušenou a můžu jen říct že jejich přístup se s žádnou jinou klinikou se nedá porovnat! Zákrok na sále je naprosto bezbolestný ale netrvá to hodiny ale jen pár minut opravdu věřte mi je to hodně dobrý! Jsem si nato zvykla že nemusím řešit kde si můžu nasadit čočky, ty už nepotřebuju. Pavla

Anonym 10.3.2010 16:30  1%    +  -

Už jsem se o to taky kdysi zajímala. Od dětství mám oční vadu (jsem dalekozraká). Do svých 15-ti let jsem nosila brýle, od 15-ti let nosím kontaktní čočky (Dnes je mi 25let). Chtěla jsem jít na laserovou operaci očí. Ptala jsem se na to dvou doktorů (jeden mi předepsal brýle a druhý kontaktní čočky. Ten druhý zároveň oči už mnoho let operuje!!!) Vše mi vysvětloval a ukazoval obrázky, jak budou oči po laserové operaci vypadat. Říkal to mi i mým rodičům celkem 2x. Tak sem nato kývla podstoupila! Operoval a byl mým doktorem pan DOKTOR HAVRÁNEK operaci mi dělali na klinice v Horních Počernicích. Super!!!!!

reagovat Valia 28.2.2010 10:57  16%    +  -

LenkaMad: tak jsem to už našla-jsi na tom podobně,jak moje matka,ta měla myslím dokonce 13dioptr,dělal ji taky Pastor a dvakrát a ted má 2dioptr a šedý zákal do toho-ale ona fakt měla mizerný zrak,tak aspon že tak.

reagovat Valia 28.2.2010 10:53  16%    +  -

LenkaMad: tak si to pak pohledám.
já jsem spokojena hodně,pořád vidím perfektně a to očiska nijak nešetřím
jsem zvědavá,zda se mi to někdy zhorší,fakt jsem na brýle úplně zapomněla-i když ted se vyrábějí moc pěkné obroučky-ted jsem bez dioptrií.

reagovat Valia 28.2.2010 10:49  16%    +  -

Tokamak: jsem si říkala,že to bude štěňátko!Náš Dafula bude mít 25.3. dva ročky-a samo,že dostane dárekted má oboječek malinký se šátečkem,ale už je nepěkný,tak mu koupím kšíry-má to tady jeden jorkšírek,mě inspiroval
váží 2,10kg-taky ho zbožňujeme-i manžel je z něho hotovejspinká s námi posteli

reagovat LenkaMad 27.2.2010 23:12  45%    +  -

Valia: Jo, jo, mě taky operoval Pastor. Jak jsem na tom teď píšu o několik příspěvků níže . Operace samotné nelituju. Zažila jsem po ní několik nádherných let. Každý den bez brýlí byl pro mě svátkem

reagovat Tokamak 27.2.2010 20:08  40%    +  -

Valia: jj už tehdy :-) A doktor Smečka byl vyhlášenej v tý době :)

Amy má necelých pět měsíců a asi 850g.. taky nemám PP.. asi od narození má zlomenej ocásek a trošku podkus.. ale je to můj miláček

reagovat Valia 27.2.2010 19:58  16%    +  -

LenkaMad: taky ve Videatu-operoval primář,jméno už přesně nevím..tak nějak jako Pastor?
jedno oko v říjnu,druhé v únoru-takže za 4měs,jsem to spletla
a jak jsi na tom ted,spokojená?

reagovat LenkaMad 27.2.2010 19:29  44%    +  -

Valia: Kde ti to dělali? Já byla ještě asi o 2 roky před tebou v Ostravě ve Videatu. Tenkrát jsem platila za obě oči 21 tis. a operace druhého oka byla asi za 3 měsíce po prvním.

reagovat Valia 27.2.2010 15:49  15%    +  -

Tokamak: to už tehdy dělali naráz?jsem netušila!!!mám jedno a druhé za 5 měs a taky jsem měla nějakou slevu-nevím už kolik
jsem koukla na Tvé foto a vidím čivavkuuu
taky máme-kluka dvouletýho bez PP,je něco mezi dlouho a krátkosrstou,otec je totiž krátkej a matka dlouhosrstá,je to náš milááášeeeek
ten váš je ale kráásnýý!!!!!!!!!!!!!jak je starý?

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Operace očí
Diskusi založil(a): atriplex
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si