Masážní vana, nebo sprcha?

Budeme v RD vybavovat koupelnu. Bude vana i sprcha, ale nemůžu se rozhodnout, jestli zvolit masážní vanu, nebo sprchu...nevím, co je lepší. Máte zkušenosti?
23.2.2010

Diskusi založil(a) 23.2.2010 nikusa

Anonym 30.7.2013 15:20  1%    +  -

frutelka: Co to je za ty obklady? nás čeká rekonstrukce tak sbírám vychytávky

reagovat frutelka 9.7.2013 9:01  5%    +  -

Zdravím holky, my jsme dělali koupelnu minulý měsíc sakum prdum,nechali jsme si dát panelové obklady abitiby a tu masážní vanu jsem taky prosadila-je to úžasná věc, hlavně v zimě relayx jak blázen

reagovat Danca14 26.10.2012 14:16  6%    +  -

Ahojky, s jakou masázní vanou jste prosím spokojeni? Chtěla bych nějakou koupit, ale nechci ty penize dát do nějaké, která bude "špatná". Prosím o rady a zkušenosti.

Anonym 28.8.2011 11:44  1%    +  -

Rozhodně doporučuji masážní vanu, ale nezazdívejte ji. Mně se ten panel taky nelíbil, ale udělala jsem dobře. Máme masaznivana.cz a s tím světlem je to paráda.

reagovat valjuska 9.12.2010 23:47  5%    +  -

To si dám líbit! Skvělé a levné :-) Pro ty, kteří chtějí i další profesionální masáž je celkem levná nabídka na zapakatel.cz

reagovat nikusa 24.2.2010 21:18  8%    +  -

Temi: Velkoformátový kachle a dlažba je teď v modě a je fakt, že je to hezký a hlavně praktický.

reagovat Temi 24.2.2010 18:05  100%    +  -

Stefi: jj, taky to byl boj než jsem si vaničku vydobyla , chtěl právě ten kanálek. A i obklady do sprchovýho koutu jsem volila z těch větších formátů jen aby bylo co nejmíň spár...

reagovat Stefi 24.2.2010 17:59  62%    +  -

Temi: taky jsem to viděla ,ale zavrhla jsem to ze stejného důvodu jako ty ,udržovat spáry je horší jako smalt nebo akrylát.

reagovat Temi 24.2.2010 17:55  100%    +  -

Třeba tady

reagovat Temi 24.2.2010 17:53  100%    +  -

Stefi: Dneska už se dělají i bez vaniček - je tam jen takovej odtokovej kanálek, ale netuším, jak je to finančně náročný - já to nechtěla, protože mi vadí, když je na dně dlažba a tudíž i spáry (věčný zdroj plísní).... zkusím najít obrázek

reagovat Stefi 24.2.2010 17:20  62%    +  -

nikusa: no nám bezbariérový asi nevyjde ,ale vaničku chci taky co nejnižší ,uvidíme kvůli odpadu jak to vyjde .Už dělají sifony hodně nízké .

reagovat Stefi 24.2.2010 17:17  62%    +  -

Temi: my mám zatím klasickou vanu hezky smaltovanou 170cm a jsme tam oba nasáčkovaní furt ,jak sardinky .
Já mám radši asi sprchu ,ale manža koupání ,takže chcem pro oba něco ,ale jisto jistě se taky ráda nechám namasírovat .

reagovat nikusa 24.2.2010 11:54  8%    +  -

...a vsadí se tak, aby byl bezbariérový.

reagovat nikusa 24.2.2010 11:53  8%    +  -

Tak a sprcháč vyhrál tento:
http://im.aukro.cz/item923671699_novy_sprchovy_kout_para_100x100x215.html

reagovat kedrigern 24.2.2010 11:20  66%    +  -

nikusa: to je opřesně důvod, proč jdeme do sprcháče i my, je nám taky už trošku víc jak 30 a ještě mám babičku i dědu..a vidím, že do vany nejen že nevlezou, ale hlavně nevylezou. a jelikož do rekonstrukce nasypem dost peněz ( a budem je i splácet), v tom bytě prostě nejspíš i dožiju. a tak musím uvažovat i nad tímto

reagovat Tokamak 24.2.2010 10:27  38%    +  -

nikusa: to je dobrá volba :-)

reagovat Temi 24.2.2010 9:44  100%    +  -

nikusa: Jj, přesně moje řeč. Že do sprchy teď moc nelezu ještě neznamená, že ji za pár let nebudu potřebovat....

reagovat nikusa 24.2.2010 9:38  8%    +  -

No...takže stejně bude (po včerejší debatě doma) i vana i sprcha (zvlášť) a sprcha s masážním panelem. Je nám totiž 45let a člověk by měl trošku hledět, co bude za x let, jak na tom bude zdravotně atd. Ten sprchový kout jsme se rozhodli udělat nízký (bezbariérový). Občas chodím pracovat i do penzionu pro přestárlé a vím, co tam řeší...oni se chudáci nedostanou ani do nízké vany, takže volba je už jasná.

reagovat Lulie 24.2.2010 9:30  15%    +  -

Temi: :)

reagovat Temi 24.2.2010 8:40  100%    +  -

Lulie: moc pěkná

reagovat Temi 24.2.2010 8:39  100%    +  -

Tokamak: Jj, mám dobré zkušenosti - s první vanou 8 let, s druhou teprve 7 měsíců - ani jedna z nich není samočistící - tu desinfekci tam jen ručně po vykoupání naleju.

reagovat Lulie 24.2.2010 8:38  15%    +  -

http://www.ravak.cz/cz/whitewater

reagovat Tokamak 24.2.2010 8:36  38%    +  -

Temi: hele naši jí mají už asi pět let.. je možné, že se to posunulo trošku jinam.. já jen říkám co se dozvěděli oni :) Stála přes 50 tisíc a jsou z ní neštastní.. taky je samočistící a je jim to tak nějak na nic.. :)

Ale jestli máš dobré zkušenosti, tak je určo předávej dál.. :-)) Však to není jen o jedné zkušenosti, od toho je diskuse.. :-))

Já mám stejně nejraděj bazén venku.. ale v zimě je to trošku problém no

reagovat Temi 24.2.2010 8:32  100%    +  -

Tokamak: Nikdy se mi ještě trysky nezadělaly, ale je pravda, že tam lezu často, tak asi nebudu tak mastná a špinavá . Ne vážně, tohle asi platí spíš pro ty hydromasážní bazénky - ala Vila Vyvolených - kde to mají napuštěný poměrně na dlouhou dobu a leze tam opravdu víc lidí.... A dost důležitý je tu vanu zkrátka občas vydezinfikovat.

reagovat Tokamak 24.2.2010 8:25  38%    +  -

Temi: protože se tou mastnotou a "špínou" zadělávají trysky.. dobří obchodníci o tom informují.. :)

reagovat Temi 24.2.2010 8:20  100%    +  -

Tokamak: A proč by neměla být na koupání? Já se v ní koupu minimálně 5-7x týdně. Když nechci, tak ji nenapouštím až po hydrotrysky a třeba si pustím předtím než se umyju jen vzduchovou masáž (je na dně vany) nebo ani to ne, když chvátám. Ale mít v koupelně i vanu i sprcháč je určitě bezva - sama bych si to jinak v koupelně ani neudělala, i když do sprchy lezu opravdu jen sporadicky.....

reagovat Temi 24.2.2010 8:10  100%    +  -

Stefi: No před tím jsme ve starém domku taky měli jednu, ale ta byla pro jednoho - přesto jsme se tam často nacpali oba - ale nebylo to ono .

reagovat Pralinka79 24.2.2010 7:48  10%    +  -

Stefi: Máme vanu ze SIKO koupelny, masážní systém Saniform - je to jedna z těch obyčejnějších, stála kolem 25 tis. - jen s vodní masáží (trysková), není tam tam vzduchová (perličková). Ale i tak nám stačí a když se pravidelně čistí, tak není problém. Technickou závadu jsme žádnou neměli.
Naši si teď rekonstruovali koupelnu a pořídili si velkou hydromasážní vanu i s perličkovou masáží a je skvělá. Navíc má samočisticí funkci, svůj zásobník na desinfekci, takže se po koupání akorát navolí program čištění a vana je kompletně vydesinfikována (vč. trysek). Nevím, co mají za značku, ale dali do ní kolem 70 tis.

reagovat Tokamak 24.2.2010 7:30  38%    +  -

Mata69: ona masážní vana ale není v podstatě na koupání, to je docela mýlka mezi lidma.. člověk by měl teoreticky mít i sprcháč, tam se jít nejdřív osprchovat a čistý vlézt do vany.. :) Pak se jedna voda může použít pro vícero lidí..

Osobně mi ale masážní vana také nic neříká.. zkusila jsem jednou a bylo mi to dost nepříjemné, ale pravda je, že hodně staré babičce, která jezdí k našim to zase výsostně pomáhá..

reagovat Stefi 24.2.2010 7:12  62%    +  -

Temi: dík ,mrknu jaká to je .

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Masážní vana, nebo sprcha?
Diskusi založil(a): nikusa
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si