Máme rádi tibeťáky

Máme doma dvě tibetské dogy - 8letého Dragona zvaného Dadoušek, 4letou fenku zlatou dračici Cedru, zvanou Cedroušek. Chtěla bych požádat majitele těchto báječných psů, abychom si o nich povídali, protože mnoho lidí netuší, co to tibetská doga, nebo mastif, vůbec je, myslí si, že vypadá jako doga německá.
Tak do toho!
28.2.2010

Diskusi založil(a) 28.2.2010 vendula27

Anonym 24.1.2019 13:29  1%    +  -

Jsem majitelkou 4 leté T dogy.
Spi venku i když má boudu.
Trápi mě to,nevím či ji není zima.
Poraďte prosím

reagovat vendula27 27.4.2014 20:34  5%    +  -

Mina: Moc se omlouvám, neměla jsem čas se věnovat nějaké zábavě na PC, tak jsem Vás dotaz objevila až nyní. Zlomený zub nevadí, musíte si najít nějakou výstavu, existuje Klub tibetské dogy, kde my jsme také členem a tam je dost informací, někteří jsou v Klubu málopočetných plemen. Kontaktujte poradce chovu, a ten vám poradí, co a jak. Jelikož TM nyní líná, a většína výstav už proběhla, my na výstavy jezdíme až od září, kdy je náš pes v srsti. Ale někteří tibeťáci už jsou vylínaní, ale stejně v létě jim ta srst tolik nenaroste, bylo by jim teplo, začnou až na podzim. Nevím, zda jsem Vám pomohla a je mi líto, že jsem nepodívala dřív. Zdravím a přeju hodně úspěchů.

Anonym 31.1.2014 19:48  1%    +  -

Přeji hezký den všem.Je to tři týdny co jsme si pořídili tibeťáka ,je to už tříletý pes je i s pp.Rád bych se zeptal co obnáší kdybychom jen tak pro zábavu chtěli zkusit výstavu?co jme zjistili tak má zlomený špičák ne tady celý ale tak asi jednu třetinu.Hledám něco o tom na netu .ale nic jsem nenašel.Jinak je kouzelný je to takový méďa.Je to pohodář.Předem děkuji za poznatky a rady.

reagovat vendula27 29.9.2013 21:57  5%    +  -

reagovat vendula27 29.9.2013 21:52  5%    +  -

Tak náš Archie už dospěl a má na to papíry, kdo by věděl o nějaké vhodné nevěstě, tak pište

reagovat vendula27 18.1.2011 19:18  26%    +  -

Tibetská doga je pohodář už od mala.

reagovat Pandy 7.1.2011 23:38  5%    +  -

vendula27: jsou moc krásní, hlavně ten osamocený krteček v krabici :-)

reagovat vendula27 21.12.2010 23:54  20%    +  -

Tak malí a už útěkáři

reagovat vendula27 21.12.2010 23:52  20%    +  -

reagovat vendula27 21.12.2010 23:52  20%    +  -

reagovat Pandy 11.12.2010 15:04  5%    +  -

Tak už se vám narodili :-) moc gratulujeme zrovna jsem se dívala na fotečky na facebooku - jsou moc krásní a maminka je moooooc šikovná.

reagovat vendula27 10.12.2010 12:18  14%    +  -

Mám jednu v galerce, zatím je to jen velké stádečko černých krtečků, každý mám nejméně půl kila. Až budou větší, to bude fotek!

reagovat eva6 9.12.2010 14:01  82%    +  -

vendula27: držím palce, ať jsou všichni v pořádku i mamka.... a těším se na fotku

reagovat vendula27 9.12.2010 12:43  14%    +  -

Teď porodila 10. štěně, kluka. Já se picnu

reagovat vendula27 9.12.2010 12:28  14%    +  -

Tak naší Cedrunce se povedla úžasná věc!
Dnes od 5 hodin ráno do 11 dopoledne porodila 9 krásných velkých štěňátek, 4 kluky a 5 holek. Jen doufám, že už je to všechno, jak se mi podaří stáhnout fotky, tak ukážu.

reagovat Pandy 3.12.2010 13:59  5%    +  -

Ahojky, tak nám konečně pořádně chumelí. Minulou sobotu Lasynda vyběhla ven a zbláznila se radostí. Hodinu běhala kolem baráku, snažila se všechen sníh sníst a ve zbytku se oválet Na zahradě má dvě hromady hliny a momentálně běhá z jedné na druhou a neví na které se uvelebit. Úžasný pohled ... zasněžená koule chlupů trůnící si na obrovské hromadě Snažila jsem se ji vyfotit, ale je to jen rozmazaný černý flek na bílém pozadí ... chvilku nepostojí, ale snad jsem něco ukořistila :-) A jak se máte všichni, co hafoši?

reagovat vendula27 26.8.2010 13:17  5%    +  -

Jo, času je tak málo,mám pocit, že před týdnem začalo léto a teď už cítíme podzimní vzduch. Pesani jsou v poho, jen Dragon občas kulhá, kdysi měl úraz 50 stehu na noze, tak ho to občas bolí, když letí jako divoch za Cedrou, vždyť už mu bude 2. listopadu
9 roků. Teď nás čeká hárání a to zas bude, Dragon se jí bojí, tak musíme sehnat nějakého fešáka a to bude práce!
Jinak chodíme do lesa na houby, ale to abych měla ještě jedno oko jen pro ně, abych je udržela nablízku, protože chodíme bez vodítka a to musí být paníčka

reagovat Pandy 24.8.2010 14:42  5%    +  -

Ahojky, copak všichni děláte? Dlouho tu nikdo nebyl My máme za sebou výstavu v Bratislavě s výsledkem "velmi dobrá" Mohlo to být lepší, špatně jsem pochopila, které zuby se mají ukazovat (myslela jsem, že zkus a ty zadní, no a o pidi zoubku za špičákama jsem vůbec nevěděla, že je tak důležitý) a Lasy taky zrovna moc nespolupracovala, cpala mi tam jazyk a něco jako stát hezky v postoji ji taky nemohlo rozházet :-) Ale i tak jsme moooooc spokojení. Musíme víc trénovat :-))

reagovat Pandy 5.7.2010 10:03  5%    +  -

Ta naše taky z misky moc nepije, ale zato z kaluží, z pod misky oleadru (ten je myslím jedovatý ne) a teď chlastá malému vodu z bazénku. Včera jsem na ni vylila celou konvu než jí došlo, že je mokrá, taky než to přes ty chlupy prosáklo pak zdrhla do hliny no sice se mi podařilo jí namočit jen hlavu a hřbet, ale stálo to za to, protože až uschla, tak byla krásná, heboučká a s vlnitým hřbetem. Zatím ještě nelínala, jen lehce ty nejkratší chlupy na čenichu a tlapkách, ale děsím se až to přijde, protože vyčesávání moc v lásce nemá a já mám potom ohlodané ruce.

reagovat vendula27 3.7.2010 13:06  7%    +  -

Ahoj, mám fůru práce s penzionem a tak se jen tak někdy mrknu, co je nového. Zlatá Cedra se opaluje dopoledne, Dáda ne, až do večera chrápou někde ve stínu, Dáda nejraději v hale na dlažbě.
Cedra už dávno vylínala, ale Dadou teprve začal a tak to všude vypadá jak po sklizni bavlníku. Když se mi podaří odchytit, tak ho vyčesávám a to je vlny na svetr. Cedra pije celkem málo, jen z každé hnusné kaluže nebo misky pod květináč, to jí chutná.
A Dadouš občas vleze do rybníka, až si smočí břicho a stojí tam aspoň 10 minut, pak popochází kolem břehu a kontroluje zdravotní stav ryb a snaží se vypít rybník. Pak vyleze a zakropí půl zahrady. A jak si na tu mokrou srst lehne, tak pak smrdí jak bolavá noha!

reagovat eva6 2.7.2010 9:32  86%    +  -

Pandy: naše Sára taky vodu nemusí, dokonce i kaluže pečlivě obchází.... v těhle vedrech leží na betonu u sklepa, občas vyjde na slunce opálit si kožich a zase zaleze... venčíme až okolo osmé večer, když už ta výheň není taková.... ani s hadicí jsem neuspěla, jen s ruskou zmrzlinou jo!!!

reagovat Pandy 2.7.2010 0:53  5%    +  -

Tady nikdo není Ale co, vystačím si sama Zkoušeli jsme Lasy okoupat, ale nesmočila si ani chlup na pacce, tak jsme ji tam kapánek postrčili Smočila břicho a jak torpédo vystartovala na břeh, a to měla výbornou učitelku - labradorku Sendušku. Už jsem došla na to, proč se tibetky nekoupou, protože kdyby se namočili, tak by je ten těžký mokrý kožich vzal ke dnu

reagovat Pandy 20.6.2010 21:47  5%    +  -

Ahojky, dneska jsme se byli mrknout do Brna na intercanis. Škoda, že jsme Lasy nepřihlásili Ve třídě mladých byla jen jedna zlatá štíhlounká fenečka - naše vedle ní vypadala tlustě Myslím, že VD bysme třeba taky dostali, no co už teď. Ale byli tam krásné tibetky a vatičkové štěňuška.

reagovat vendula27 13.6.2010 9:48  9%    +  -

Na ženicha je ještě čas, zatím mám moc jiný práce, ale moc kluků se nám tam líbilo, máme je poznačený v katalogu, ona se bude hárat až koncem října. Dadouš tráví dny taky v nejchladnějším koutě v domě ale Cedra se fakt opaluje obyčejně celé dopoledne až potom zaleze někam do stínu.
Jo a jdou vaši psi do vody? Ty naši dobrovolně ně, jen se napít a když je velké parno, tak lezou do rybníka až po břicho a zkouší hlavně Dáda vypít celý rybník, jinak ani náhodou.

reagovat Pandy 12.6.2010 14:52  5%    +  -

eva6: A co je nového v Jablonci? Co Sára, taky se opaluje

reagovat Pandy 12.6.2010 14:51  5%    +  -

vendula27: Ona fakt leží na slunku!!! Já bych s prominutím chcípla a mít ještě takový kožich, tak ... A ženicha už máte?

reagovat vendula27 10.6.2010 16:04  9%    +  -

Pandy: No dopoledne se Cedra opaluje na slunci, ona chce být asi černá jako Dáda, ale odpoledne už leze taky do stínu, nebo si vyhrabe někde důlek pod stromy.

reagovat Pandy 10.6.2010 14:50  5%    +  -

vendula27: Oni spí na sluníčku??? Ta naše včera přišla z procházky, třísla s sebou na chodbě na dlažbu - ležela natahlá jak špageta a dýchala tak, že ji bylo slyšet i přes televizi. Dneska jsme šli jen kolem baráků, vždycky se pak zaparkuje u branky a koukám hrne se domů. Otevřela jsem dveře a už byla pod lavkou na dlažbě - asi už ji do večera neuvidím

reagovat vendula27 10.6.2010 9:00  9%    +  -

Pandy: Jo, nejlepší je zkušenost. Včera jsme hlídali 7měsíční fenku českého fouska, hned po ránu ji oba vysvětlili, že v takovým horku se ani nehnou a ona chudák celý den poletovala po zahradě jako střelená, tak hyperaktivního psa jsem ještě neviděla. A naši psi se probudili až za tmy, takže jsem musela v noci chodit po zahradě a umravňovat je, mrouskají se kočky a to se musí ničit paničce zahrada a štěkat celou noc. A po těžké noci se musí spát, tak jsou natažení na sluníčku a nic je nezajímá.

reagovat Pandy 9.6.2010 16:19  5%    +  -

vendula27: Chytrá je až moc opica jedna, ale u mě má smůlu, hned tak se nedám. Nejdřív se snažím po dobrém, pak přísně a když to nepomůže, tak nastupuje na řadu wrestling (ani nevím, jak se to píše). Měli jsme kokra, někdo ho zkopal když byl štěně, takže agresivitu měl hluboko vrytou do paměti a podle toho se občas choval, takže dokousané ruce a prsty znám. Naposledy mě pokousal do paty, krve jak z vola, no měli jsme strach, že mi přehryzl něco důležitého, ale naštěstí v pohodě. Malé děcka nesnesl a cizí lidi taky, takže jsem poučená. Včera jsem naší dámě tahala klíště z ucha, nejdřív se po mě ohnala, pak zalezla pod skluzavku, ale to měla smůlu, vyšťárám ji odkudkoliv a zuby může cenit, jak chce Nakonec v pohodě, vytáhla jsem ho, dala jí ho očichat a při druhém už držela pěkně - ona se to naučí :-) Je jak ten malý, zkouší co si může dovolit.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Máme rádi tibeťáky
Diskusi založil(a): vendula27
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si