Alergie na slunce a chlor

Máte někdo také potíže s pobytem na sluníčku a v bazénech, aniž byste se vyhnuli nepříjemným svědivým pupínkům?
24.3.2010

Diskusi založil(a) 24.3.2010 elki

reagovat domácíbuchtička 13.8.2014 14:26  70%    +  -

Dnes jsem byla na rhc v bazénu poprvé z 10 rehábek - a už mě svědí obě ruce, asi z chlóru. Co s tím?

reagovat ryby66@seznam.cz 21.5.2014 18:52  5%    +  -

Ahojky, poradí mi někdo kapky do očí - alergie na sluníčko. Děkuji!!!

reagovat domácíbuchtička 19.3.2014 15:19  83%    +  -

Se sluncem potíže mám. Vyšší věk a nedostatek pigmentu. Na červené pupínky v Chorvatsku mi zabral mandlový olej (BADEMOVO ULJE za 35 kuna).

reagovat aiduska 3.4.2010 22:32  41%    +  -

reagovat aiduska 2.4.2010 21:08  39%    +  -

mitternacht: ten neznám,ale vyzkouším,děkuji za radu

reagovat mitternacht 2.4.2010 14:08  60%    +  -

aiduska: a používáš na to na noc Locoid Crelo? Mně pomáhá alespoň proti svědění.

reagovat aiduska 2.4.2010 11:00  37%    +  -

mitternacht: zdravím a přeji krásný den.No já jsem z toho dost zoufalá,protože na tom obličeji je to příšerné a vypadám jako malomocná,nevím jestli na to můžu dát make-up,protože to divně pálí a svědí,beru na to antihistaminika,ale stejně to aspon 3dny mám

reagovat mitternacht 2.4.2010 9:30  59%    +  -

aiduska: to máš tak, mně vyrážka vlezla zase jen na zápěstí a jen z toho, že jsem chodila po městě s krátkým rukávem. Včera jsem se půl hodiny opalovala na balkoně (bez faktoru) a vyrážka žádná...takže těžko říct

reagovat aiduska 1.4.2010 22:30  36%    +  -

dobrý večer,já mám letos taky poprvé špatnou zkušenost s prvním sluníčkem,nikdy sem to v Česku neměla,jen po třídenním pobytu u moře,ale letos mě to zasáhlo,hned při první procházce po slunci-po 15minutách na slunci sem se večer obsypala na obličeji a krku a měla sem to 3dny.Myslíte ,že to fakt bylo ze slunka,bylo to trochu jiné než od moře a na rukách nic a to sem vezla kočárek.

reagovat mitternacht 1.4.2010 12:55  55%    +  -

oranzovekolecko: S tím nezdravým jídlem máš pravdu. Tělo se tím pěkně zanáší. Ale že by tyhle pupínky byly z toho, se mi nechce zdát. Nicméně to stojí za vyzkoušení

reagovat oranzovekolecko 1.4.2010 10:14  17%    +  -

mitternacht: to já taky,hřbety ruk,zápěstí,čelo/tam fakt tuk není/krk,výstřih-jsem se asi špatně vyjádřila-tuk jako spodní vrstva kůže a není to můj nápad-psal to někde nějaký léčitel,nevnucuju vám to-berte to jako nápad-zamyslet se,co jíte-jsme celkem hustý alergici,dcera měla atop.exém jako jelita,pruhy po celém těle-ve 4 letech si zlomila nohu a měsíc jsem jí doma krmila-dohlížela-zdravě-omezila cukr,žádné dětské barevné ňamky,jen vařené,nekořeněné jídlo,po měsíci byla bez exému,vyčištěná-i když se zase samosebou vrátil,když začala jíst jako ostatní děti-podívejte se na složení jídla,všude chemie,ečka,barviva-třeba rozpustné kafe-protispékavé látky,protihrudkující látky, barvivo....co je moc je moc,tělo to nestíhá,tak to uloží do těla pod kůži,proto je solár.alergie v posl.době hodně,jíme nezdravě....tak pa

reagovat elki 31.3.2010 20:52  50%    +  -

mitternacht: Souhlasím, já mám nejvíc na rukách, kde nemám fakt přebytek tuku

reagovat lenapa 31.3.2010 18:06  17%    +  -

mitternacht: to jo a ja mam puminky na krku

reagovat mitternacht 31.3.2010 13:35  62%    +  -

oranzovekolecko: to je zajímavá teorie, ale já s ní nesouhlasím. Mám nejvíc puchýřů na loktech a zápěstí, tam budu mít těžko nějaký "odpad", spíš bych tuto reakci podle této teorie čekala na místech se zvýšeným obsahem tuku - paže, stehna, břicho...já ji mám jen na kloubech

reagovat oranzovekolecko 31.3.2010 13:10  18%    +  -

ahoj,kdysi dávno jsem četla, že alergie na sluníčko je normální odpověď těla na prohřátí vrstvy kůže,pod kterou je v tuku usazený odpad,který tělo neumělo samo odstranit/jako třeba i celulitidu/a jak ten odpad reaguje,tak se dělají puchýře.Měla jsem alergii na sluníčko odedávna,hroznou,dělaly se mi fleky i z horké vody při sprchování...tak jsem si začala všímat co jím-jogurty bez éček,konec coca-coly,bombony bez umělých barviv,v zimě žádný punč,omezení uzenin-a příští jaro už jsem alergii neměla,prvně v životě-až letos-od ledna beru silné léky na záda a asi mě ta chemie zase dohnala-bez varování fleky i na čele

reagovat malenka 27.3.2010 18:59  100%    +  -

elki: mně se to taky nelíbí....myslím, že všeho s mírou

reagovat Mmiki 26.3.2010 20:13  6%    +  -

Manžel je alergický na sluníčko a celé léto musí používat krém s faktorem (hodně vysokým myslím že 100 )je z lékárny a docela drahý,už nevím kolik stojí ale pomáhal mu

reagovat lenapa 26.3.2010 16:19  16%    +  -

Ahojky vsem ja jsem alergicka na prvni slunicko kdyz svini na jare.Obevi se mi na krku takze musim nosit rolak ke krku jinak bych se osipala a hodne to svedi zadne masticky mi nepomahaji ale pak to prejde a je to v klidu ale moc radeji na slunicko nechodim od malicka

reagovat Stefi 25.3.2010 21:20  90%    +  -

elki: no sehnala jsem to pak v lekárně ,tak jsem pak už nepídila ,od koho tamto bylo

reagovat Stefi 25.3.2010 21:19  90%    +  -

mitternacht: myslím ,že ne

reagovat elki 25.3.2010 19:38  51%    +  -

Stefi: Já ho kdysi měla od firmy Lander

reagovat mitternacht 25.3.2010 19:31  65%    +  -

Stefi: Nebylo to tohle?
http://www.vivaco.cz/eshop/detail.php?oddeleni=4-30&m=6&id=99001
já tohle dneska koupila ve formě gelu a vypadá to slibně

reagovat Stefi 25.3.2010 19:18  90%    +  -

elki: ještě je dobrý sprej z Aloe vera jak na spáleniny ,tak i na tu vyrážku jsem ho používala ,chladí a zklidní .Maj to v lékárně ,kdysi jsem měla od nějaké MLM firmy ,ten byl taky super ,ale už jsme pak se švagrovou nevypátraly od koho jsme to měly

reagovat elki 25.3.2010 15:49  51%    +  -

malenka:Přikláním se spíše kté žluté barvě, nebo oranžové. Moje známá je celý rok snědá, když projde prvním sluníčkum, je hned jak čistokrevný Rom, takovou barvu bych teda zase nechtěla, fakt to až není hezký, stačí mi ta moje nažloutlá po mrkvičkách

reagovat elki 25.3.2010 15:46  51%    +  -

Tessinka1: Já jsem začala s mazáním Daylong na opalování na radu kamarádky, taky měla sluneční vyrážku a mně i jí pomáhá. Panthenol je dobrý na spáleniny ze sluníčka, na sluneční vyrážku mně to není příjemný, když jsem s tím namazala i syna po osypání z chloru, tak řval , že to hrozně pálí, musela jsem ho osprchovat

reagovat Nena 25.3.2010 14:28  100%    +  -

malenka: Tak se nacpu calciem,mně už je to fuks beta karotenem jsem skončila,na mne to nemělo žádný efekt.Čímž nechci říct,že je to na nic,někomu to třeba pomůže,že je pak kůže připravenější a jaksi k tomu slunci odolnější.

reagovat Tessinka1 25.3.2010 13:17  36%    +  -

samozrejme pokud je nekdo cernej a staci mu jen na slunicku projit a je jak cokolada, tak do sebe nemusi cpat karoten. ale ja bledule ho papkam

reagovat Tessinka1 25.3.2010 13:16  36%    +  -

Stefi: ja nevim, ja to beru na barvu. mam pak hezkou hnedou

reagovat malenka 25.3.2010 13:01  100%    +  -

Nena: já slyšela, že když jsou tyhle reakce na sluníčko, tak ani ne beta karoten, ale brát před dovolenou mega dávky kalcia, což je možná i logický, protože kalciovku píchat přece u lékaře, když tam někdo přijde s alergickou reakcí. Beta karoten je podle mě na to, že to opálení déle vydrží a měla bys být hnědá (nebo žlutá?)

reagovat Stefi 25.3.2010 12:35  90%    +  -

Tessinka1: no s tím karotenem bych řekla ,že je to především obchodní trik .

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Alergie na slunce a chlor
Diskusi založil(a): elki
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si