Alergie na med?

Holky prosím o rady-už delší dobu mám zažívací potíže-příjde to najednou-šptaně od žaludku, střeva,....a je to už k nevydržení-psala jsem si, co jsem jedla a jediným spojovníkem je med....existuje alergie na med?Máte s tím někdo zkušenost?Zítra se jdu objednat do gastroporadny, ale kdoví, kdy bude volno...
25.4.2010

Diskusi založil(a) 25.4.2010 KPslunicko

reagovat Lucia 28.10.2014 8:41  1%    +  -

bábrle: Ahojte, ja som len chcela zareagovat, ze nech je med akokolvek dobry a kvalitny a vieme aj z akeho zdroja pochadza, nemoze sa uzivat kazdy den, mal by sa maximalne 1x do tyzdna. Dalsia vec je ta, ze uz ani med nie je to co byvalo, treba ist trosku hlbsie, cim vcielky krmia, aj im sa do "jedla" davaju antibiotika. Dalsia vec je ta, ze pre nas su najlepsie veci, ktore pochadzaju z nasho pasma, to je pre nas organizumus najprirodzenejsie. Je vsak smutne, ze postupne sa nedokazeme dostat ku kvalitnym vyrobkom ...

reagovat OLINZAJIC@SEZNAM.CZ 10.12.2013 20:17  1%    +  -

KPslunicko: ZDÁREK, JÁ MÁM PŘESNĚ TOTÉŽ, PŮVODNĚ JSEM VŮBEC NETUŠIL, ŽE BY TO MOHLO BÝT Z MEDU, PROTOŽE MÁM "BIO PŘÍMO OD VČELAŘE". BOLESTI JAKO BYCH MĚL ŽLUČNÍK CCA 30 MIN AŽ HODINU.

reagovat caco 30.11.2012 14:21  1%    +  -

tak to potom odporúčam Sweet Sorghum syrup-cirokový med.neobsahuje žiaden peľ a je podla mna lepší ako med.chuť medovo karamelová.mnam,jedine lesný z jedlí je ešte lepší.
dá sa zneho robiť medovina,piecť atd.takže pre nás alergikov paráda

reagovat medword1 12.11.2011 14:09  5%    +  -

u naší mladší dcerky Kristinky se projevila po medu z tesca, nikoliv od včelaře, výsevem až atopáku, pokud jsme měli kvalitní z českých luhů a hájů, bylo to bez potíží, docela jsme si to protrpěli, nakonec jsme se z toho dostali pomocí bylinek, dneska je Kikina jak bez alergie, tak i bez AE , rád poradím :)napište mi vzkaz

reagovat lidatr 5.7.2011 17:28  5%    +  -

reagovat Helena Trnková 19.7.2010 22:39  1%    +  -

Můj 3 letý syn miluje med od 2 let..měl ho skoro denně.Někdy kupovaný jindy od včelaře. Před 2 měsíci mu otekly kotníky tak, že nemohl chodit po měsíci se to opakovalo a po prodělané viroze se mu začala dělat vyrážka. Jeli jsme na pohotovost, hospitalizovali nás po dvou dnech měl po celém těle hrůzostrašné mapy a celý otekl. Skončili jsme na JIP a to ještě nebyl konec. Začalo ho bolet bříško a za dva dny jel na sál.Měl vzduch v břiše.Mysleli si, že mu ruply střeva a nakonec to byl žaludek 3mm díra..Prožila jsem si peklo a nikomu to nepřeju...A to jsem si myslela, že dávám synovi to nejlepší, když měl kašel vařila jsem mu cibuli s majoránkou a MEDEM-už nikdy nechci v domě ani kapku medu...

reagovat Jarmila 23.6.2010 12:05  1%    +  -

Ahojky, asi mám taky alergii na med, protože po jeho požití mám křeče v žaludku apod., které trvají asi 2 hodiny. Zjistila jsem, že med z obchodu mi žádné problémy nezpůsobuje..asi je to tím, že s medem nemá mnoho společného. Aspoň je to dobrá náhražka...:-))

reagovat helza 5.5.2010 18:16  45%    +  -

Alergie na med je velice častá a je to i proto, že med vyrábí včely z kytek. Takže máš-li pylovou alergii, budeš mít pravděpodobně alergii i na med a naopak. Navíc si můžeš medem napěstovat alergii na pyl a taky naopak. V době, kdy kvete nejvíce tvých alergenů ti ublíží i med. A jeden alergolog mi dokonce říkal, že i když nejsem alergická na pyl, ve městě je pyl tak plný prachu a výfukových zplodin, že já, alergik na prach si mohu užít i pěknou reakci na takový městský pyl. Tedy možná i na med z městských kytek.

reagovat smodrcha 1.5.2010 16:25  40%    +  -

Alergie na med existuje.Může to být spojeno i s alergií na včelu vosu.Já i můj syn jsme oba alrgičtí na včelí a vosí bodnutí a tím pádem i na produkty,které obsahují včelí výrobky.Například,med,včelí vosk i propolis.Med u mě nevyvolává zažívací potíže,ale vše mě svědí,oteču a když je toho víc,začnu se dusit.Jednou jsem byla hodně nachlazená,udělala jsem si v práci čaj a kolegyně v dobrém úmyslu mě do něj přidala med.Nevěděla jsem o tom a napila se.Musela přijet záchranka,takže se vyhýbám všemu co je spojeno s medem

reagovat JoGinger 27.4.2010 9:06  29%    +  -

KPslunicko: je to zvláštní, většinou po medu bývají jiné reakce, právě natékání v oblasti obličeje, dekoltu, rukou, krku, vyrážky. Tak zkus menší množství. Když půjdeš na alergo, tak ti udělají kožní a krevní testy, ale prokazatelný je stejně dispozičně-substituční test, u potravinových alergií, tzn. stejně by se to mělo sníst. Zase pokud to nebude dělat ten med, tak bys měla intenzivně hledat co jiného to dělá. Vyhnout se medu není zas takový problém, ale pokud by to bylo něco jiného, chce to vědět co ti to dělá ať se tomu můžeš vyhnout. Proto jsem psala pouze pokud se nedusíš nebo jiné život ohrožující reakce, kdyby jo, žádný zkoušení doma

reagovat KPslunicko 27.4.2010 6:33  100%    +  -

JoGinger: jj, to určo jo, dá se bez něj žít-já mám strach to takto vyzkoušet, ptž ty stavy po jsou hroznéale budu muset-med máme domácí

reagovat mimozemštanka 26.4.2010 21:29  100%    +  -

JoGinger: To je pravda,bez medu se žít dá

reagovat mimozemštanka 26.4.2010 21:28  100%    +  -

Topka: Každy to má jinaksyn má na pyl alergii a jak med snědl,hned měl ekzém venku

reagovat JoGinger 26.4.2010 20:56  29%    +  -

ahoj, alergie na med je, někdy ji může způsobovat i jen některý druh medu, někomu vadí květový, někomu lesní, někomu jakýkoliv. U medu kupovaných v obchodě kdoví odkud to může být i reakce na ATB (sice tam být nesmí, ale občas jsou) Pokud neotékáš a nedusíš se, tak si dej pár lžic medu a máš výsledek hned. Pokud to bude kombinovaná alergie i na pyly tak tě teď na alergu asi stejně nevezmou. Pokud ti med bude vadit, tak ho prostě nejez

reagovat Topka 26.4.2010 20:01  100%    +  -

mimozemštanka: Nemusí to být zároveň, manžel i dcera mají pylovou alergii a med jedí bez problémů.

reagovat KPslunicko 26.4.2010 15:56  100%    +  -

holky, díky za rady, o tom jsem četla, jenže u mě se to projeví jen křečemi v břichu, pocitem na zvracení,...žádné otekání atd

reagovat bábrle 26.4.2010 15:01  100%    +  -

Alergii na med jsem si postupem let "vypěstovala" sama. Každý den ráno pořádný hrnek čaje s citrónem a polévkovou lžící medu , takhle jsem to praktikovala snad 5 nebo 6 let, pak se mi udělalo špatně od žaludku, začal mi otékat jazyk, špatně se mi dýchalo. Dneska mi stačí vzít si kapičku medu a problémy se objeví znova.

reagovat Klerencova 26.4.2010 12:14  95%    +  -

jojo...pylová alergie

nebo to byl nekvalitní medík s botulotoxinem

reagovat mimozemštanka 26.4.2010 11:27  100%    +  -

Kdo má alergii na pyl,má alerh´gii i na med,jako muj syn

reagovat LuuAnna 26.4.2010 11:04  38%    +  -

a teď ti ještě přemýšlím, jestli by nebylo lepší objednat se na alergologii hned

reagovat LuuAnna 26.4.2010 11:03  38%    +  -

Alergie na med určitě je, proto to také do 1 roka nedoporučují miminkám takže si tam dojdi, ať to víš jistě

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Alergie na med?
Diskusi založil(a): KPslunicko
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si