Dokážeme ještě pomoci jeden druhému?

Teď jsem shlédla v televizi kauzu slepé slečny, která vrátila vodícího psa, protože ji ohrozil na životě. Příspěvek na psa dostala od sociálního odboru ve svém městě. Ve smlouvě měla napsáno, že psa může do 6ti měsíců od převzetí vrátit. Toto slečna učinila, ale cvičitelka peníze nevrátila...Sociální odbor je začal vymáhat po ní, donutili ji podepsat splátkový kalendář...

Co mě nejvíc dostalo bylo chování madam na sociálním odboru, ihned bych ji za její chování vyhodila...

Jsme opravdu tak nelidští? Jak na to koukáte vy?
2.5.2010

Diskusi založil(a) 2.5.2010 wendy13

reagovat wendy13 8.8.2010 18:22  5%    +  -

reagovat fata 11.5.2010 15:29  20%    +  -

Alma..:..tak já bych brala tu odpovědnost od 14-ti let, ale s tím zase souvisí třeba vydání občanského průkazu atd...ale proč ne, že?
Spíš než nějací nezletilí devianti (to je spíš hnusná výjimka) mi vadí nezletilí zlodějíčci apod. na které ruka zákona nedosáhne.
U toho devianta bych to viděla tak, že by měl být celoživotně pod dozorem a ne, že se mu všechno vymaže z papírů a začne inkognito někde znovu, v tom vidím tu nebezpečnost. S tím deviantem - to je prostě smůla smůlovatá, jedná se o poruchu.

reagovat fata 11.5.2010 12:02  29%    +  -

Alma..:..tak ten 13.-ti letej kluk byl tuším deviant, tzn. sexuální úchyl a to nemá myslím se špatnou výchovou a tak ...nic společného. Tím nechci říct, že by neměl být doživotně pod dozorem. Je nemocný bohužel tím způsobem, že je nebezpečný společnosti.

reagovat fata 11.5.2010 12:00  22%    +  -

Tak já bych se ještě vrátila k původnímu problému, jak ta postižená musela vrátit vodicího psa chovatelce a úřad po ní chce vrátit dotaci za psa....je to špatně ošetřený od toho úřadu, který dotaci poskytuje. Než poskytnou někomu dotaci, měli by se pojistit tím, že ten invalida bude mít s chovateli psa uzavřenou smlouvu, zkrátka by to mělo být právně ošetřeno - je to i v zájmu ochrany toho invalidy a v zájmu jištění všech zúčastněných stran. Potom by nevznikly tyto problémy a nemusela by to řešit TV.
Já když si vezmu hypotéku na barák od banky (což je taky poskytnutí peněz) tak banka se jistí - chce všechny možné smlouvy po mně a je to vlastně i v mém zájmu, že nenaletím podvodníkovi.

reagovat wendy13 9.5.2010 11:02  41%    +  -

Alma..: pořád ještě doufám, že pozitivních věcí je na světě víc, i když se nám životní zkušenosti snaží ukázat něco jiného :-)

reagovat wendy13 9.5.2010 10:02  41%    +  -

Alma..: jj, myslím, že už ve 12ti by měli být děcka výchovou poučení, že se tyhle věci nedělají!!! a když je někdo učí k opaku, tak za to hold musí platit!!!

reagovat wendy13 9.5.2010 9:19  41%    +  -

Alma..: naprosto s tebou souhlasím! je to děs.. lidid se už starají převážně sami o sebe... ale to že se okrádají si myslím, je důsledek toho, jak to tu politici vedou... někdy je opravdu těžké vydělat si na živobytí...a vem si ty některé zoufalce...pána, který se dostal nešťastnou souhrou náhod do dluhů, tak chtěl ze zoufalství vykrást poštu... toho je mi líto... ale těch mladých spratků ne..ti můžou dělat milion věcí...a trestní zodpovědnost bych o dost snížila!

reagovat wendy13 8.5.2010 21:30  41%    +  -

ať je to jak chce, korupce by v této problematice neměla mít prostor... a postiženým lidem by se mělo pomáhat!

reagovat fata 5.5.2010 11:26  22%    +  -

bertmax1: jo jasně, ale ty lidi co o nich vím, v žádném případě nejsou nepohybliví...vidím to i v naší čtvrti. Vyhrazená stání pro invalidy mají zařízené před domem, aby měli VŽDY kde zaparkovat (+ jejich rodiny bez jakéhokoliv handicapu s dalšími auty) a nemuseli kroužit kolem bloku a hledat místo. Je to něco na úkor ostatních a věřím, že ten kdo úlevu opravdu potřebuje, tak ji třeba nedostane. A nevím, jestli je někde dovolání.

reagovat bertmax1 5.5.2010 10:34  79%    +  -

fata: taky mám bourák s kartou

reagovat fata 5.5.2010 9:33  21%    +  -

..tak že jsou parkovací vyhrazená místa pro invalidy masívně zneužívána, o tom žádná. Třeba ve velkých městech, kde je nouze o parkovací místa. Ty bouráky co stojí s "vozíčkářskou cedulkou" za sklem na těch místech pro invalidy...a pán křepce doběhne k autu a v poho odjede. Nechápu, kdo mu takovou cedulku přidělil, je to myslím zase o korupci. Pokaždé když jedeme do nákupního centra, nějaký takový "invalida" na těch místech parkuje.
A náš soused...vyřídil si před svým domem "vyhrazené stání pro invalidy", zabral spoustu místa (přitom má k dispozici v domě 2 garáže) s autem vyjížděl z garáže tak max. 1 x do roka, ale je po operaci tuším kyč. kloubu. Tak si na to, že teď chodí o berli vymohl aspoň to "invalidní stání". Bere to tak, že mu nikdo cizí nebude stát před JEHO domem. A co teď s takovými lidmi, nevím.

reagovat bertmax1 4.5.2010 21:23  77%    +  -

kedrigern: nevím proč to nerozdělí,dříve to tak bylo,ty co nemohli chodit měli kartu s vozíčkem a ta místa byla pro ně,ti druzí měli taky kartu,která měla stejné podmínky,ale parkovat se tam nesmělo,pak to sjednotili a je z toho akorát vztek

reagovat kedrigern 4.5.2010 21:20  57%    +  -

bertmax1: v tomto případě jsem nemluvila o dr, ale o nák. centrech :o)
jak říká můj táta... když někdo modrou cedulku do auta závidí... si sedni na koleje a natáhni nohy,.....až odejede vlak, tak tu cedulku taky dostaneš

reagovat bertmax1 4.5.2010 17:34  76%    +  -

kedrigern: já mám pro dceru taky ztpp,má AS,nohy má zdravé,na invalidech většinou neparkuju,ale jsou místa kde to jinak nejde,jezdíme po doktorech a kde mám nechat auto,když tam jiná místa nejsou?

reagovat kedrigern 4.5.2010 12:02  57%    +  -

bertmax1: postup a chování té paní byl na výpověď, ale máme ztp v rodině, táta bez auta nemůže chodit ( má špatné nohy po obrně) a vím, že už ta možnost dotace je úžasná věc.... ale neí možno tuto dotaci někomu svěřit, aniž by byla kryta možnost zneužití.. což je např. ta krádež auta.. prostě na něco je a to něco se musí používat.
ono je to složitý, ztp většinou nejsou při pěnězích..a le občas je ztp zneužíváno.. znám rodinu, která má park. kartu na svého hluchého syna, tento kluk hrál hokej i florbal a přesto mají možnost parkovat někde, kam spíš patří ti, co nechodí, případně špatně chodí

reagovat bertmax1 4.5.2010 11:22  74%    +  -

kedrigern: já jsem na té druhé straněvím,že postup sociálky byl správný

reagovat kedrigern 4.5.2010 6:43  57%    +  -

bertmax1: můj otec má na ztp dotaci auto... musíš ho pojistit, protože ono je logické- čerpáš na něco a kvůli postižení dotaci... nepoužíváš a tudíš musíš vrátit. proč nepoužíváš už není tak důležité. když si člověk odmyslí city, je správné, že dotace, když není využívaná, se prostě vrací. a slečna se holt bude muset soudit. ve své podstatě je to stejné, jako když si koupíš za 60 000 třeba kuch. linku a ta je šopatná. vrátíš jí, ale výrobce ti peníze nazpátek nedá. také se to stává, bohužel.
ta slečna čerpala nevratnou dotaci na vodícího psa. psa nemá, peníze se musí sociálce vrátit pro někoho jiného...a nebo na nového psa. a dotaci čerpá ten, kdo má ztp, ne cvičitel. čímž ale nechci říct, že cvičitelka neni sviňa hnusná

reagovat wendy13 3.5.2010 21:55  41%    +  -

bertmax1: ono všechno jde, když se chce... když do toho začala rejpat telka, najednou nějaké náapady byly... všechno je o lidech..

reagovat bertmax1 3.5.2010 21:51  71%    +  -

wendy13: bohužel soud nemá odkladný účinek na její závazek vůči sociálce,na druhou stranu,kdyby na sociálce fakt seděly svině dali by jí exekuci,protože oni ty peníze prostě musí dostat zpátky,to je bohužel zákon

reagovat wendy13 3.5.2010 21:48  41%    +  -

bertmax1: však už se soudí...

reagovat bertmax1 3.5.2010 21:25  71%    +  -

wendy13: ona teď musí naběhnout na tu cvičitelku,ať jí vrátí peníze za vrácenou věc,pes je ze zákona věc,ale to bych podle toho jak cvičitelka mluvila,viděla na soud

reagovat wendy13 3.5.2010 21:23  41%    +  -

bertmax1: to asi jo...jsem asi pro tento svět naivní...vždycky mě takové věci naštvou.. nebo spíš zamrzí.. lidi by si měli pomáhat... na světě by hned bylo líp :-)

reagovat bertmax1 3.5.2010 21:20  71%    +  -

wendy13: ale jo oni pomůžou,ale ta pravidla jsou fakt přísná,slečna je v průseru,protože jí cvičitelka nevrátila peníze za výcvik,to netuším jak mají ošetřené,ale nějakou smlouvu spolu mít budou

reagovat wendy13 3.5.2010 21:16  41%    +  -

bertmax1: to je fakt masakr...místo toho, aby sociální systém opravdu pomáhal, tak na to kašle..

reagovat bertmax1 3.5.2010 21:05  71%    +  -

wendy13: tohle je riziko dotací,u auta to samé,dostaneš 100 000 a auto musíš vlastnit pět let,když ti ho ukradnou vracíš,když ti ho nabourají vracíš,se psem to bude to samé

reagovat wendy13 3.5.2010 21:02  41%    +  -

bertmax1: tak jak tak se zákon vždycky sklouzne po těch, co jsou na tom nejhůř.. a to mě štve..

reagovat bertmax1 3.5.2010 21:00  71%    +  -

wendy13: tak jsem to zkoukla,jednání úředníků příšerné,ale podle zákona,o dotaci žádala slečna a tu předala cvičitelce proti psovi,psa vrátila,ale cvičitelka nevrátila peníze,to ovšem sociálku nezajímá,protože má smlouvu bohužel s tou slečnou,ona musí získat peníze od cvičitelky a ty dát sociálce,to je zákonpartnery jsou sociálka a slečna

reagovat wendy13 3.5.2010 20:51  41%    +  -

bertmax1: jenže oni začali na slečnu tlačit, že když to neplatí cvičitelka, musí ona...a šiša holčina jim podepsala splátkový kalendář... takže bohužel... holka platí, ač by nemusela..

reagovat wendy13 3.5.2010 20:49  41%    +  -

reagovat bertmax1 3.5.2010 20:47  71%    +  -

wendy13: důležité je kdo žádal o peníze,pokud cvičitelka je partner ona a té slečny se to vlastně netýká,protože nemá smlouvu se sociálkou,ale s cvičitelkou

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dokážeme ještě pomoci jeden druhému?
Diskusi založil(a): wendy13
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost
Přečtěte si