Dovolená Itálie Toskánsko - Slovensko termály

Chceme jet letos na dovolenou autem. Zvažujeme zda Itálie Toskánsko či Slovensko - termály.Rozhodujeme se stále. Máme dvě holčičky 6 a 8 let. Pokud máte nějaké tipy, prosím napište. Děkuji mnohokrát za jakékoliv rady.
11.5.2010

Diskusi založil(a) 11.5.2010 *Slunicko**

reagovat Atapama 17.7.2010 9:39  36%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat noc 1.6.2010 19:43  36%    +  -

LEJLA37: Ahoj.Já vím,že hodně lidí ohrnuje nos nad Bibione,ale podle mého je to s děckama to nejlepší.Byli jsme tam už 4 krát a nemám ani jednu výtku.Je tam krásný lunapark,aguapark,prostě ráj pro děti.A večer vyjedeš a ráno jsi tam v pohodě.

reagovat LEJLA37 26.5.2010 9:45  100%    +  -

pěkný den,i já zvažuju itálii ,jedeme autem večer at jsme ráno tam , doporučíte nějaké pěkné místo?
na termaly bych nešla pokud mam na vyběr italii bratry slovaky mame přece ,za rohem:)

reagovat *Slunicko** 13.5.2010 19:12  17%    +  -

Rozmarýna: Děkuji.

Článek je zajímavý.

reagovat *Slunicko** 13.5.2010 19:11  17%    +  -

Durga: Děkuji.
Ty nákupy se mi moc líbí. Jsou to super služby.

reagovat *Slunicko** 13.5.2010 19:09  17%    +  -

Mata69: Pláže tam vypadají jinak, krásně. Děkuji.

reagovat Durga 13.5.2010 18:58  47%    +  -

Přečetla jsem si ten článek. V podstatě lze konstatovat, že budu-li chtít zdůvodnit, proč nejezdit k moři, najdu cca stejné množství důvodů.
V Dunajské Stredě se bazén pro malé děti i relaxační bazén, ve kterém je teplá voda vypouští denně. Večer nakluše několik plavčíků s kbelíky s desinfekcí a rejžákem. Ostatní bazény 1 x týdně. Pokud dojde k nějakému znečištění bazénu, je okamžitě zastaven provoz, bazén vyčištěn a další den se napouští. stalo se mi tam jednou, že se uprostřed týdne takhle bazén mimořádně vypouštěl. Nejsem proti moři, ale je nutné si uvědomit, že je hodně lidí, kteří po moři netouží, protože na sever jet nehodlají a horko jim vadí. Dalším důvodem může být pro mnoho lidí i to, že je to pro ně finančně nedostupné nebo i skutečnost, že na dovolenou mají týden a to se jim moře nevyplatí.
Každoročně naplněné termály na Slovensku mluví o oblibě tohoto způsobu dovolené. Osobně dávám přednost termálům na jižním Slovensku. Jezdili jsme několik let do Vrbového /u Popradu/, ale je to tam skoro samý beton. Když vidím obrázky z Bešeňové, mám pocit, že pro samý bazén se tam nevejdou návštěvníci. Asi by stálo zato si koupaliště najít na internetu, podívat se na ně, přečíst si něco o nich a ptom si jich několik vybrat. Dál bych udělala třeba 3 - 4 diskuse s názvy koupališť a zeptala bych se na zkušenosti.

reagovat burzamoda 13.5.2010 9:55  5%    +  -

fotosoutěž na téma cestování ,dovolená
o kosmetiku Loreal za 1000,-kč
burza-moda.cz

reagovat Mata69 13.5.2010 9:43  100%    +  -

Já si to myslím pořád taky, že pro rodinu s dětmi je vhodnější spíš jet k moři.

reagovat Rozmarýna 13.5.2010 8:58  46%    +  -

No já bych dala přednost moři. Myslím, že je to lepší pro zdraví celé rodiny než termály. A navíc si myslím, že pro děti je to vhodnější.

A ještě je zajímavý tento článek, kde se píše o termálech a v podstatě to potvrzuje můj celoživotní názor na termály:

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-bpz-roztridit/70789/koupaliste-nebo-rybnik.html

reagovat Durga 13.5.2010 6:24  48%    +  -

*Slunicko**: V Dunajské Strede jsou dva bazény, které jsou určeny pro děti. Voda tam není termální, je to obyčejná voda, která je ohřívána na určitou teplotu. V malém bazénu na vyšší, ve velkém na nižší. Byli jsme tam s vnučkou už 2 x. Navíc je tam velký park, vhodný i pro dětská kola, protože cestičky jsou asfalt a beton, je tam trampolína, v sezoně se prolézá nafukovací hrad. Pro menší děti houpačky. Vedle je velký rybník, kde je možné jezdit na lodičkách. Tobogán tam je, vede do velkého dětského bazénu. Větší děti chodí i do krytého, kde jsou různé atrakce.
Maďarština - na Slovensku bezproblémové. Několikrát se mi stalo, že mě v obchodě oslovili maďarsky. Úsměv, pokrčení rameny a prodavačka plynule přešla do slovenštiny. V Maďarsku - na trhy si vozím slovník, pokud chci něco zvláštního, ale jinak se dá vše ukázat. Při nákupu povlečení udělám rukama jako že ne a naznačím žehlení. Ceny se sdělují ukázáním počítačky, pomocí počítačky se smlouvá. Smlouvat se může na trhu v kioscích, kde není u zboží napsaná cena. Pokud je cena, neprodává majitel, ale prodavač a nic se neusmlouvá /teď mluvím o trhu v Györu/. My tam jezdíme pravidelně nakupovat manželovi oblečení, ale do kamenného obchodu. Zjistili jsme, že se zboží toho výrobce /kterému taky patří ten obchod/ dováží i k nám a jako luxusní se prodává až za dvojnásobek ceny, kterou platíme v Maďarsku. Pokud kupuješ dlouhé kalhoty, ve většině obchodů je v ceně úprava délky. My si třeba vybereme kalhoty, oni si je vezmou na opravu, my si zatím jdeme vyměnit peníze a než se vrátíme, jsou kalhoty zkrácené.

reagovat Mata69 12.5.2010 22:13  100%    +  -

*Slunicko**: byli někde blízko Livorna, letos myslím jedou Marina di Bibbona. Hledala jsem tam ubytování taky, není drahé. A i z jejích fotek se mi pláže moc líbily. Mají dvě děti, tříleté a 8 leté. Byli už vloni a předloni. Jezdí na noc a prý se cesta dá v pohodě zvládnout. jasně, dělají přestávky kvůli dětem, ale když děti spí, jedou nonstop.

reagovat Mata69 12.5.2010 22:08  100%    +  -

fata: do Podhájské jezdí moji rodiče a ač tam jsou skutečně velice spokojení, nadšení, já bych tam s dětmi nejela, protože tam nevidím nic, co by tam bylo pro děti.

reagovat Mata69 12.5.2010 22:07  100%    +  -

*Slunicko**: když je skutečně hic, v teplé vodě se vůbec neosvěžíš. To je moje vlastní zjištění, přestože nemám ráda studenou vodu, ve velkých hicech je ta chladnější příjemná.

reagovat *Slunicko** 12.5.2010 20:40  17%    +  -

Ještě k těm dětem. Oni prý do termálů nemůžou.

A ještě když je opravdu vedro, co ta teplá voda?
Nevadí to?

reagovat *Slunicko** 12.5.2010 20:38  17%    +  -

fata: O Maďarsku jsem také slyšela, ale co ta maďarština?

reagovat Durga 12.5.2010 16:17  48%    +  -

fata: S tím Maďarskem máš pravdu. Mně se moc líbilo v Büku, je to téměř na rakouských hranicích, převážně německá klientela, kolem 30 bazénů. Kde se mi ale vůbec nelíbilo, to je Mosonmagyaróvár.

reagovat fata 12.5.2010 15:31  25%    +  -

Ahoj...tak já vřele doporučuju Podhájskou, je tam letní provoz - v letním areálu bazénů a pak zimní koupání v bazénech pod širým nebem. Voda je léčivá, má vlastnosti mrtvého moře - vhodná pro alergiky, atopiky, při revmatických a ortopedických potížích. Na rozdíl od ostatních slovenských termálů - není jen teplá. Není to ovšem vhodné pro kardiaky a při cévních problémech.
Hlavní výhodu termálů vidím v tom, že koupat se určitě dá i když nebude právě teplo a voda není jen přihřívaná ale opravdu plná minerálů - v létě je voda ředěná na příjemnou teplotu. V celé Podhájské se dá sehnat ubytování většinou v soukromém penzionu - většinou apartmán s příslušenstvím (tj. kuch. koutem + soc. zařízení) za přijatelnou cenu, pronájem letního domku apod. Co se týče výletů do okolí...dá se zajet do Maďarska, třeba na nákupy nebo na výlet do Nitry...jinak v okolí nic moc není, ale je to rovinatá oblast, takže třeba jízdní kola sebou. Myslím že i pro rodinu s dětmi docela dobrá dovča. Když to srovnám se Štůrovem - areál je menší, ale Štůrovo nemá léčivou vodu, s Mederem -Podhájska je čistější a celkově lepší, Meder má delší tradici, myslím že žije hlavně ze stálých hostů. Dunajskou stredu neznám.
Na závěr - můj tajný tip je termální areál Lipót..je to v Maďarsku, cca 50 km od Bratislavy nebo další maďarské termály - v mad. je jich víc než na Slovensku, větší konkurence a lepší služby a úroveň.

reagovat mercy11 12.5.2010 11:13  100%    +  -

v termalech ve Šturove jsem byla pred rokem a muzu doporucit,jak se tam jede tak to vypada desne,ale areal je super..je tam tech bazenu hafo,i studeny,perlickovy,s vlnama,no parada...

reagovat *Slunicko** 12.5.2010 9:55  16%    +  -

Mata69: Děkuji za Toskánsko. O plážích víme. Vypadá to tam úžasně. Nemohla by jsi prosím od těch známých získat nějaké informace. O cestě víme, že je delší. Na jaké místo jezdí?
Děkujeme

reagovat *Slunicko** 12.5.2010 9:52  16%    +  -

Durga: Děkuji za termály. Mě by se to líbilo. Mám ráda teplou vodu i manžel. Jsou v DS nějaké tobogány do vody? Nic tam totiž nevidím. Chceme něco klidnějšího. Tatralandia by pro ně byla asi nejlepší, ale nechceme ty davy lidi.
Nákup v Maďarsku by se mi moc líbil.
Děkuji

reagovat *Slunicko** 12.5.2010 9:49  16%    +  -

Děkuji mnokokrát za příspěvky. Zvažujeme pořád a nevíme.

reagovat Durga 12.5.2010 8:33  48%    +  -

Mata69: V DS jsou dva dětské bazény s ohřívanou obyčejnou vodou. Jeden je pro malé děti - něco jako brouzdaliště, druhý je pro větší, ústí do něj i skluzavka, ten je chladnější, ale ještě pořád příjemný. V kryté části je malé brouzdaliště pro nejmenší a tam je taky obyčejná voda. Problém je ovšem v tom, že někteří rodiče neposlouchají plavčíky a berou si do relaxačního bazénu i mimina a hrozně se rozčilují, když jim to plavčíci zakazují.

reagovat Mata69 12.5.2010 7:51  100%    +  -

Mě se termály pro malé děti moc vhodné nezdají. Dokonce na některých termálních bazénech je nápis, že to pro děti není vhodné.
Ale byli jsme se koupat na Kováčové nedaleko Banské Bystrice, měli to koupaliště hodně přestavovat, mohlo by to být již hotové. Tam to ušlo. Byl tam i bazén s "normální" vodou jen přihřívanou.
Naši známí jedou už po třetí do Toskánska, chtěli jsme jet letos taky, ale odpískali jsme to, s tím, že pojedeme napřesrok. Je to v dojezdu, cesta cca 12-14 hodin a co vyprávěli, je to tam báječný, písečný pláže, teplý moře. Já bych volila radši s dětmi moře, ale to Slovensko je blíž.

reagovat Durga 12.5.2010 7:43  48%    +  -

Toskánsko neznám. Pokud se týče Slovenska, říkám, že od té doby, co nás rozdělili, jezdím každoročně na zahraniční dovolenou.
Poku se týče termálů, je jich tam hodně a v dobré kvalitě, my jezdíme do Dunajské Stredy. Pokud jedete autem, je tam kemp. Bližší informace o kúpalisku TADY. Pokud bys měla zájem o další informace o tomto konkrétním termále, včetně možnosti nákupů, stravování, výletů apod. napiš mi na vzkaz svůj skype a můžeme si popovídat.
Další velmi vyhledávané termály jsou Podhájská, Veĺký Meder, v další linii Vincov les a v poslední době i Galanta, ale ta se jeví hodně předražená. Velice hezký termál je ve Štúrově. Z Vinc. lesa, Dunajské Stredy a V. Mederu je blízko na výlet do Györu - ideální je středa, dopoledne jsou tam trhy /textil, ovoce/, odpoledne možnost koupání v opravdu velikém termále se vším, co si může člověk přát. Pokud se dovíš o dalších, většinu z nich najdeš na internetu, ale dej si pozor, protože některé cestovní kanceláře nabízejí i koupaliště, kde potom zjistíš, že tam není nejen termální voda, ale že ani není ohřívaná.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dovolená Itálie Toskánsko - Slovensko termály
Diskusi založil(a): *Slunicko**
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si