Rekonstrukce a zateplení panelového domu.

Máte zkušenosti se zateplením paneláku a jeho následnou úsporou tepla v bytech. Dostali jste dotace z programu Zelená úsporám.O kolik místa jste přišli dík zateplení na balkoně.Co se zaskleným balkonem před zateplením atd...
23.5.2010

Diskusi založil(a) 23.5.2010 Vikvik

reagovat Durga 13.2.2015 15:54  46%    +  -

Zateplení - nová okna v paneláku. Krátce po nastěhování do Zlína jsme se rozhodli vyměnit okna ve čtyřpokojovém bytě.
Začali jsme návštěvou jedné firmy. V kanceláři byl nějaký nerudný pán, nic nám nevysvětlil, řeč jako s kozlem na ledě. Na internetu jsme si našli několik místních firem a já se na Dámě zeptala, jestli někdo má s některou z nich zkušenost. Ozvala se mi kamarádka z jedné diskuse, pozvala nás k nim, vysvětlili nám to, co nás zajímalo - co se musí kam vystěhovat, jak se na to připravit a ujistili nás, že ta firma, která jim to dělala je solidní. Já jsem si zatím shromáždila webové adresy všech firem v našem okolí, porovnávala jsem náklady a jejich požadavky a rozhodli jsme se pro firmu, která dělala okna mé kamarádce.
Bylo to velmi jednoduché. Na jejich webových stránkách jsme označili typy oken a počet, na konci nám vyšla cena. Bylo to celkem odpovídající, s firmou jsme navázali komunikaci, znovu vyplnili přehled požadovaných oken - teď už závazně. S firmou jsme velmi spokojeni. Krátce po výměně se sice vyskytli nějaký problém, ale ten byl velmi rychle odstraněn.

Anonym 25.8.2014 18:06  1%    +  -

Ahoj rádi bychom si nechali vyměni okna, ale stále tápeme, kde bychom si je měli nechat vyměnit. Máme veliký barák a minimálně je pořeba vyměnit 12 oken.

Anonym 19.8.2014 11:59  1%    +  -

Dobrý den a u koho jste si nechávali měnit okna? My máme v plánuá na podzi to samé a uvažujeme i o nových plastových oknách, prvně jesli dřevěná nebo plstová nakonec jsme se shodli na plastových a chtěli bychom to přes Zelená úsporá, podporuje to i vaše firma? a kolik jste dala za Výměnu oken? A jak dlouho trvalo, než Vám okna dodali?

Anonym 15.8.2014 19:33  1%    +  -

Nazdárek tak máme konečně po rekonstrukci domu, strašně dlouho jsem se obávala toho, jak to dopadne, tak fasáda na jednučku, ale snad největší radost mi udělali plastová okna, jsou opravdu skvělý! Těch příprav a než jsme si nějakou slušnou firmu vybrali, ale teď už jenom uklidit a hotovo!

reagovat Stefi 21.11.2012 13:45  100%    +  -

http://www.ekobydleni.eu/domy/asociace-varuje-pred-klamavou-reklamou-na-zatepleni-budov

reagovat Zuza.B 12.10.2012 10:17  5%    +  -

my jsme o žádný místo zateplením balkónu nepřišli. normálně, máme klasické zateplení a nestěžujeme teď ušetříme za vytápění.

reagovat sob22 11.6.2012 10:52  5%    +  -

Jejda, zateplení a rekonstrukce paneláku, to byla akce. Všude bordel, hluk, vyvětrat se nedalo, dělnici za okny. Dostali jsme nová plastová okna, polystyren na zataplení, barevnou fasádu, opravit balkon a nové zasklení lodžie a hotovo. Lodžie v létě funguje jako sauna, takže větrání do obyváku je pasé. Ale jinak super:) Později byl i výtah a to byla taky akce...

reagovat Milan4 31.1.2012 22:37  5%    +  -

Pomerně dost informací o zateplení paneláků a o dotaci na zateplení mají na zatepleni.com, je to tam v oddělení poradna, kam lidi posílají otázky kolem zateplení.

reagovat Lillitka 5.8.2011 20:58  5%    +  -

Mohu zajistit zajímave financování a co ce týče střech plochých i dobrou firmu. Více info emailem.

reagovat bt.cz 17.4.2011 20:47  68%    +  -

Nízkoenergetické vlastnosti mohou mít i garážová vrata. Mrkněte se na to. :)

reagovat Figi 15.1.2011 18:06  30%    +  -

bt.cz: www.SeznamRemeslniku.cz

reagovat bt.cz 14.12.2010 12:05  100%    +  -

Nabízím kontakt na šikovné instalatéry, kteří vám při rekonstrukci pomůžou :)

reagovat Vinie 22.6.2010 21:32  5%    +  -

Ahojky moc Vás prosím o zaslání hlasu na tomto odkazu: http://www.ruukkistrechy.cz/renovation/contest/view/1df7afc7f0b3b287afc11df9d15351914bcb058b058/ s přítelem rekonstruujeme baráček a moc by se nám tato pomoc hodila. Všem dopředu děkujeme a velice rádi oplatíme!!

reagovat bt.cz 7.6.2010 0:44  100%    +  -

V akce Zelená úsporám jsou teď i garážová vrata.
:)

reagovat bt.cz 31.5.2010 14:00  100%    +  -

Ahojky,
tady najdete článek o nízkoenergetických oknech a o akci Zelená úsporám.
:)

reagovat DandaO 25.5.2010 20:19  9%    +  -

Vikvik: zatepleno máme polystyrenem 15 cm, ale záleží na tepelném auditu. Proto abychom měli nárok na dotaci (ale to je pro ten "Panel", nevím, jak je to u jiných), jsme museli mít 40% úsporu energií. U vás to může vyjít jinak. Audit nám dělala firma přímo pro k tomu oprávněná a jiná firma nám pak udělala projekt. V tom auditu jsme měli 3 možnosti (u jedné bychom na dotaci neměli nárok) a my se pro jednu rozhodli. Na základě toho se dělal ten projekt, jehož součástí byl položkový rozpočet (i bez cen) a na základě toho jsme oslovili firmy pro vypracování cenové nabídky. Takže všechny nám naceňovaly stejnou práci a nemohlo se pak stát, že jedna by byla levnější, ale jaksi by na něco pozapomněla.
Co se toho balkónu týká, nemám pocit, že by byl užší, ale je to jen můj pocit, určitě bude. Já ho před tím ani teď neměřila. Šňůry na prádlo mám takové ty tykadla ven z balkónu. To jsme měli i před tím, ten balkón trčí ven a zábradlí je na všech třech stranách, takže by se to nedalo nikam chytit. Co se satelitů týká, tak lidi, co je měli, si je sundali a firma jim na to udělala více trčící konzoly, aby je mohli dobře chytit. Tak samo to bylo i s klimatizacemi. Já se ještě ptala, kdyby chtěla někdo časem něco dodělat na fasádu a není problém. Jen to musí dělat oni, nebo dle jejich "návodu".

reagovat Vikvik 25.5.2010 20:13  5%    +  -

lenny003: Yasmin.Hayatt Ahojky moc děkuji za odpovědi ptám se taky proto, že o té úspoře podle různých diskuzí nejsem až tak přesvědčená.Většinou lidi platějí a dobírají stejně akorát ten panelák vypadá líp a stát ušetří neobnovitelné zdroje na výrobu tepla.

reagovat Vikvik 25.5.2010 20:05  5%    +  -

Yasmin.Hayatt: Ahojky tak zábradlí má zůstat tam kde je akorát se zkrátí a co se týká radiátorů tak prý budem platit za teplo stejné zálohy a na radiátorech máme měřáky a ty měří i poměrové teplo v místnosti a taky zůstatkové teplo, takže i když je radiátor vypnutý naměří to teplotu v místnosti a prý to je minimální rozdíl a je prý úplně jedno jestli je nebo není radiátor vyplý, proto mě zajímal rozdíl před a po zateplení.

reagovat Vikvik 25.5.2010 19:56  5%    +  -

Yasmin.Hayatt: Nám se už zúžil balkon při výměně oken a to asi tak o 15cm a teď to samé má být po stranách balkonu a já mám na stranách truhliky s kytkama o které bych nerada přišla a taky tam v letě trávíme volný čas a teď už se tam sotva otočíme když tam máme stolek a židle, mám strach že to bude ještě horší teď je balkon 98cm x 3.50cm což je nudle nic moc nato, že jsem se na balkon moc těšila a bojím se, že z něj moc nezbude i když je zateplenej ještě zasklením.

reagovat lenny003 25.5.2010 12:28  13%    +  -

Já se na zateplení těším strašně moc, opravdu to udělá strašně moc - v bytě je tepleji a ušetří se. Bohužel bydlím v domě "volů", kteří se jen hádají a nemůžou se dohodnout . Zateplení je opravdu dobrá věc!
Šířka polystyrenu se nedá říct - neexistuje jen jedna, tak těžko říct, co ta vaše stavební firma použije.

reagovat Yasmin.Hayatt 25.5.2010 9:24  100%    +  -

Vikvik: ahoj, nám se sice zateplením balkon nepatrně zúžil, ale to se vyřešilo výměnou balkónových zábradlí, která jsou nepatrně předsunutá a tím pádem jsme tam, kde jsme byli předtím. přeji hodně štěstí. já bydlím v přízemí, mám poměrně chladný byt, ale topila jsem v zimě naplno jen na jednom topení, na druhém sporadicky a dvě byla vypnutá úplně.

reagovat Vikvik 24.5.2010 23:14  5%    +  -

DandaO: Dík moc a můžu se zeptat co šňůra na prádlo a satelit, jo a v jaké šířce je polystyren na baloně.

reagovat DandaO 24.5.2010 21:18  17%    +  -

Zkušenosti mám vcelku velké. Jako místopředseda našeho družstva jsem toho plno vyřizovala a úspěšně jsme to dotáhli do konce. Jen ty úspory zatím nemůžu posoudit, jelikož zatepleno máme zatím ani ne rok a v loňském vyúčtování se to nějak neprojevilo (ty mrazivé měsíce jsme ještě zatepleno neměli). Ale co můžu posoudit ze záloh za teplo, tak zálohy nám zůstaly stejné (myslím to, co platí družstvo Dalkii, která nám dodává teplo) a jak jsme v měsících leden - březen loni 20-30 tisíc dopláceli, tak teď nám tyto částky vraceli. Ale na druhou stranu jsme také dávali na radiátory měráky, tak možná i lidé začali šetřit. Nicméně, jak se to projeví na vyúčtování, to uvidím až za rok.
Dotaci jsme měli ze SFRB z fondu Panel. Takže se Zelenou úsporám poradit nemůžu.
Místo na balkóně se zmenšilo nepatrně, fakt to nijak výrazně nepociťuji. Zasklené je nemáme a ani je nikdo neměl, u nás to nejde.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Rekonstrukce a zateplení panelového domu.
Diskusi založil(a): Vikvik
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si