Dovolená na Mallorce

Jaké máte vzpomínky na tuto dovolenou.
27.5.2010

Diskusi založil(a) 27.5.2010 rty

reagovat samicka25 27.1.2011 10:46  5%    +  -

Mallorca? upna nadhera!!

reagovat Atapama 17.7.2010 20:17  41%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat GoldenFish 31.5.2010 14:17  19%    +  -

Jajinka.J: Na Mallorce zanechali stopy uz Rimane, potom Arabove (v Palme jsou pozustatky Arabskych lazni, ty uz jsme ani nestihli, arabsky vliv je videt i na kralovskem palaci - jako ostatne v celem jiznim Spanelsku), Mallorsti kralove v XV stoleti. O Spanelsko a historii se celkem zajimam, tak me tvrzeni ze Mallorka nema historii a kulturu celkem rozesmalo. Ale ja zase treba nic nevim o Madeire a podobne.

reagovat fata 31.5.2010 12:51  13%    +  -

...my jsme byli na M skoro po sezóně...za symbolickou cenu...na žádný němce ani puberťáky jsme nenarazili. Moře teplý, vedro už jinak nebylo, takže se daly příjemně absolvovat i výlety. Já bych asi v sezóně nejela.

reagovat Jajinka.J 31.5.2010 11:07  100%    +  -

GoldenFish: Přesně, památek je tam až až. Palma je nádherné město a rozhodně má bohatou historii.
My jsme Němce ani tak moc neměli, ale spíš mladý španělský puberťáky. Absolutně bez vychování. Plivou, vyhazujou odpadky přímo na chodník, jezdijou na skútrech jak prasata, a kalijou na pláži až do rána.
Člověk na ně musí mít náturu.

reagovat GoldenFish 30.5.2010 15:47  38%    +  -

Rozmarýna: Ty zastupy mladych urvanych Nemcu mi taky zacaly casem lezt na nervy. U nas v hotelu nastesti nebyli, Ale na promenadach se jim clovek proste vecer nevyhnul. Prvni rok jsem to celkem zvladala, podruhe (jeli jsme do stejneho hotelu, kde jsme byli spokojeni) uz jsem na ne dostala alergii.
A taky jsem chtela jit nekam tancit, ale vsechny diskoteky v okoli hrali hlavne nemeckou hudbu.

reagovat GoldenFish 30.5.2010 15:37  38%    +  -

veerruu: Mallorka ze nema historii a kulturu? Tak to jsme asi byly kazda nekde jinde.
Pokud zustanes ve stredisku tak tam toho pochopitelne moc neni. Ale da se zajet do hlavniho mesta, je tam krasna katedrala, hrad, kralovsky palac, kouzelne ulicky, kavarnicky. Ve vnitrozemi jsou ruzne farmy, mestecka - my navstivili treba Valdemmossu, tam je klaster kde bydleli Chopin a George Sandova, mesta Lluc, Soller atd. Je to maly ostrov tak ta mesta jsou mala, ale kouzelna.

reagovat Rozmarýna 28.5.2010 19:38  40%    +  -

veerruu: a proč sis nezajela do Palmy Mallorcy? Vždyť tam jsou zajímavé historické stavby.

Mně se na Malorce líbilo moc, jen mi vadilo, že hotel byl plný mladých Němců, kteří každou noc řvali a hráli na kytaru na pokoji a končili tak v 5 hodin ráno, takže jsem tam měla totální spánkový problém - chrněla jsem ve dne na pláži a v noci jsem nespala, takže když jsem odjížděla, tak jsem měla spánkový deficit.

Ale co se týče nočního života - restaurace, diskošky, bary - nikde jsem nic lepšího nezažila, ani na Kypru.

reagovat fata 28.5.2010 15:31  12%    +  -

veerruu: Pokud tě zajímá vyloženě historie, je asi lepší jet do Itálie nebo Řecka po památkách.

reagovat fata 28.5.2010 15:30  12%    +  -

veerruu: My si půjčili auto a celou M jsme projeli...viděla jsi třeba město Solér, Sacalobru nebo Formentor? Na pláž jsme chodili jen ráno nebo večer nebo jsme se stavovali na různých plážích cestou po ostrově. Taky se mi líbila jejich síť MHD. Šli jsme do Palmy (hl. město) kolem moře několik km pěšky po plážích a zpátky autobusem za 1 euro. Chce to kvalitního průvodce a pokud člověk nechce jen ležet, vše si předem nastudovat.

reagovat veerruu 28.5.2010 13:51  16%    +  -

Mě tea Mallorca ničím neuchvátila, nemá skoro žádnou historii, kulturu. Je to čistě turistický ostrov určený k válení na pláži. Jasně vyjížďky lodí, návštěvy delfinária, výlet na kopec a tim to končí Jediné co bylo super byl Disney Store v Palmě A teda čistota, ta mě taky překvapila. Jinak to je asi vše, třeba s takovou Madeirou se ten ostrov srovnávat nedá...
Já mám taky ráda Španělsko/Baleáry, ale Mallorca mě fakt zklamala.

reagovat fata 28.5.2010 13:33  12%    +  -

...tím v žádném případě nechci říct, že Mallorka a vůbec Středomoří není kouzelné. Dokonce jsme uvažovali , že bysme tam letěli i v zimě na vlastní pěst tak na měsíc. Ubytování seženeš za babku - mimo sezonu.

reagovat fata 28.5.2010 13:31  12%    +  -

Temi: s tou mentalitou to máš pravdu, ale ta jižanská prostě není moje gusto. Mám ráda pořádek a jsem tak trochu suchar, no.

reagovat fata 28.5.2010 13:30  12%    +  -

Lucie.H: ...tak na mallorce jsme měli v hotelu (spíš hotýlku) řeckého kuchaře a personál, první den mě to vyvedlo z míry - vařili fakt blafy a to jsem člověk, který je rád, když uvaří někdo jiný a nemusí se starat. V Řecku jsem ještě nebyla, ti co tam už byli se tedy ničemu nedivili a ještě je chválili, že v samotném řecku je to všechno mnohem horší.

reagovat Lucie.H 28.5.2010 8:16  6%    +  -

Byli jsme před čtyřmi lety v září, je to tam kouzelné. Nádherné udržované pláže, dlouhé promenády a oproti třeba Řeckým ostrovům je to tam kulturní

reagovat Jajinka.J 27.5.2010 20:10  100%    +  -

My jsme tam byli loni v srpnu a jedním slovem paráda. Hned bych letěla znova.

reagovat Temi 27.5.2010 18:04  100%    +  -

fata: jižansko-cikánská mentalita je všude na jihu Evropy - ta Španělská mi přijde ještě nejpřijatelnější.

reagovat Temi 27.5.2010 15:22  100%    +  -

fata: I v sezóně se tam dá být na klidných plážích, podle toho už musí člověk vybírat konkrétní destinaci....

reagovat fata 27.5.2010 15:09  12%    +  -

..taky se přidám s kladnými vzpomínkami...ale byla jsem tam spíš už po sezóně, takže nevím nic o narvaných a hlučných plážích. Spíš naopak - nebyla výjimka, že jsme se váleli na pláži sami. Rozmanitý ostrov, kde se dá nejen obrážet pláže a bary, ale provozovat třeba i výlety do hor, turistiku. ...trošku mne zklamalo stravování a ne právě čistý bazén u hotýlku, taky jejich ložní prádlo nemusím - takové ty deky, ze kterých člověk ráno neví, jak by se vymotal. Trošku jižansko-cikánská mentalita, omlouvám se fanouškům Španělska. Ale Mallorku vřele doporučuju.

reagovat alenma 27.5.2010 14:53  39%    +  -

přesně, jen ty nejlepší, natrefili jsme na super místo

reagovat Temi 27.5.2010 14:11  100%    +  -

Vzpomínky mám jen ty nejlepší, moc pěknej ostrov - každý si tam může vybrat dle svého vkusu klidné nebo rušné místo. Ale možná jsem moc zaujatý hodnotitel, protože Španělsko mi vyhovuje ze všech zemí asi nejvíc (co do kultury, přístupu k cizincům, kuchyně, cenových relací....prostě ve všem)....

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dovolená na Mallorce
Diskusi založil(a): rty
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si